قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم فوتبال سپاهان به تمجید از عملکرد سنگربان جوان این تیم پرداخت و گفت، نیازمند نشان داد دروازه بان بزرگی است.

به گزارش مشرق، امیر قلعه‌نویی پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل پدیده خراسان اظهار داشت: ابتدا باید از هواداران خوب تیم‌مان تشکر کنم که امروز آنها به ما نشان دادند پای کار هستیم. شاید تا الان ما به آنها کم‌لطفی کردیم. امروز هم 38 هزار نفر به ورزشگاه آمده بودند که باید از آنها تشکر کنیم و امیدوارم لیاقت داشته باشیم در ادامه جوابگوی محبت این عزیزان باشیم. به تیم خوب یحیی گل‌محمدی و به خودش و بازیکنانش تبریک می‌گویم. خودم از گردش توپ آنها لذت بردم، هرچند ما آن‌طور که آنها می‌خواستند بازی کردیم. ما فضا را به آنها دادیم و در ایجاد موقعیت بهتر بودیم، اما متأسفانه نگرش عدم خود باوری در سپاهان هست. اینکه می‌توانند گل‌های بیشتری بزنند.

وی افزود: امیدواریم که این دو بازی هم در نیم‌فصل به خیر بگذرد. ما برای اینکه در کورس بمانیم، حتماً باید تیم‌مان را ترمیم، بعضی پست‌ها را تقویت و نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. با این حال در مجموع امروز یک فوتبال بسیار خوب بود، اما نمی‌دانم زمان چرا در ایران این‌گونه است. در بازی با ماشین‌سازی وقت اضافه سه دقیقه بود و در بازی امروز پنج دقیقه. این پنج دقیقه‌ها برای ما مربیان پنج ساعت می‌گذرد. بازیکنانم را هم باید ستایش کنم، چون با تمام وجودشان بازی کردند. همه آنها خوب بودند، اما ما باید بازیکنی  بگیریم که در حد سپاهان باشد و باید تیم را تقویت کنیم. امیدوارم در این دو بازی هم طوری بازی کنیم که امتیازات نیم‌فصل را جمع کنیم. از بازیکنان تشکر می‌کنم، همچنین از باشگاه که تا به اینجای فصل اگر در اجرای تعهداتش جلو نباشد، عقب نیست.

«تیم شما از دقیقه 75 زیر فشار رفت و یحیی گل‌محمدی هم در پایان بازی اشاره کرد که در 15 دقیقه پایانی رو به بازی مستقیم آورده بودند. عقب‌نشینی شما تصمیم خودتان بود یا به خاطر عملکرد تیم حریف مجبور به عقب‌نشینی شدید؟»، سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره این سؤال گفت: گفتم که ما فضا را به آنها دادیم، اما به جز تک به تک سجاد شهباززاده، در نیمه دوم هم در ایجاد موقعیت و ضدحملات سریع، چند موقعیت خوب ایجاد کردیم. در نیمه اول مشکلی داشتیم که به همین دلیل سیستم را عوض کردیم. سیستم بازی را 1-3-2-4 کردیم و با دو هافبک دفاعی مربعی را مقابل محوطه جریمه خودمان تشکل دادیم. وقتی این اتفاق افتاد و عمق را بستیم، آنها در 15 دقیقه آخر بازی مستقیم انجام دادند و در دفاع مجبور شدیم سه دفاعه بازی کنیم که در دفاع خوب عمل کردیم، اما روی توپ‌های برگشتی عملکرد خوبی نداشتیم. نگرش ما در 50 متر رو به جلوی زمین خوب نبود و بازیکنان ما بسیار راحت موقعیت‌سوزی می‌کردند. فکر می‌کنم به جز یک ضربه قیچی برگردان، موقعیت دیگری به پدیده ندادیم، هرچند باید از پیام نیازمند هم تشکر کنم که امروز نشان داد دروازه‌بان بزرگی است و بی‌خود از او تعریف نمی‌شود. تیم پدیده امروز گردش توپ داشت، موقعیت خوب داشت، ارسال‌های خوبی داشتند، اما واقعاً در نظم و ساختار دفاع تیم ما خوب بود. ما باید نظم بهتری داشته باشیم و سپاهان را به این شکل دوست ندارم، چون ما باید بعد از گلی که می‌زنیم، دوباره گلزنی کنیم و سپاهان هفت هشت سال پیش باشیم. ما در نیم‌فصل دوم باید به سمت آن سپاهان برویم.

قلعه‌نویی درباره اینکه چگونه می‌خواهد تغییر نگرش را در تیمش ایجاد و این مسئله را در ذهن بازیکنانش دیکته کند، گفت: بالاخره تغییر نگرش زمان می‌خواهد. من همیشه این مثال را می‌زنم که شما می‌توانید یک ساختمان را سه ماهه خراب کنید، اما پنج سال زمان می‌برد که این ساختمان تکمیل شود. من یک سؤال دارم، فصل قبل سپاهان چندم جدول بود؟ چهاردهم! ما از نظر بودجه‌ای هم‌اکنون تیم پنجم جدول هستیم، اما آیا خود شما که اینجا هستید، فکر می‌کردید سپاهان اکنون به این شرایط و به اینجا برسد؟ پس دیگر این سؤالات را نپرسید. این لطف خدا و اهل بیت است، اما برای نیم‌فصل دوم هم باید تیم را تقویت کنیم و ان‌شاءالله اگر رسول نویدکیا هم بازگردد، شرایط بازی‌های ما بهتر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سپاهان با شکست پدیده صدرنشین شد/ توقف سایپا و ادامه بحران پیکان +فیلم و جدول

قلعه نویی به طلسم سه ساله سپاهان پایان داد

گل‌محمدی: به دنبال قهرمان کردن پدیده نیستم!

وی در خصوص اینکه پس از 14 هفته سپاهان به صدر جدول لیگ رسید و اکنون حفظ این جایگاه چه تفاوتی با زمانی دارد که سپاهان پایین‌تر بود، گفت: ما ابتدا باید فشار را از روی تیم کم کنیم. زمانی هم که من آمدم، برخی دوستان تبلیغ می‌کردند که به اعتقاد من دشمن سپاهان نبودند، اما می‌گفتند این سپاهان باید اول شود. همان‌طور که گفتم ما از نظر بودجه‌ای تیم پنجم جدول هستیم و از روز اول گفتم چشم‌انداز خوبی برای سپاهان می‌بینم تا فشاری روی تیم نباشد. ما بازی به بازی باید راه‌مان را ادامه بدهیم، اما بودن در صدر جدول به این شکل آماری نیست و حتی قهرمانی نیم‌فصل هم آمار نیست از نظر من، چون به کسی جام نمی‌دهند. ما باید به فکر تقویت تیم‌مان در نیم‌فصل دوم باشیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان ادامه داد: به بازیکنانم می‌گفتم که یک موقع مربی شرایطی دارد که میل به تمرین رفتن ندارد، اما امسال از آن سال‌هایی است که از این تیم لذت می‌برم. با این حال معتقدم باید فشار را از روی تیم کم کنیم و در نیم‌فصل دوم باید از یک روانشناس استفاده کنیم، همانند سال گذشته که دکتر نقابیان را برای نیم‌فصل دوم به تیم ذوب‌آهن آوردیم. با این راهکار باید فشار را از روی تیم برداریم. ما تا پس‌فردا حق داریم از این برد لذت ببریم، اما از پس‌فردا باید به پرسپولیس فکر کنیم.

قلعه‌نویی درباره اینکه آیا لیست بازیکنانی که می‌خواهد را به باشگاه داده است یا نه، گفت: به باشگاه یک نامه کلی داده‌ایم، اما هنوز لیستی مشخص نیست. باید دو بازی باقیمانده هم تمام شود تا پس از آن لیست را مشخص کنیم. البته لیست در ذهن ما مشخص است و با اینکه اکنون مد شده نصفه شب بازیکن‌ها را معرفی می‌کنند، اما سپاهان این‌طور نیست. هر وقت بازیکنی با لباس سپاهان عکس گرفت، مشخص می‌شود که ما چه بازیکنانی را می‌خواهیم و آنها به سپاهان می‌آیند.

وی در واکنش به طرح این موضوع که «لیست تیم ملی هم نیمه شب و ساعت یک بامداد به بعد اعلام می‌شود و چون شما شفاف صحبت می‌کنید از شما خواستیم که لیست بازیکنان ورودی‌تان را اعلام کنید»، خاطرنشان کرد: شما اجازه بدهید این دو بازی تمام شود، بعد. البته این را بگویم که من از همه بچه‌ها راضی هستم، اما وقتی فرصت نقل‌وانتقالات زمستانی را قرار می‌دهند، برای این است که بتوانیم نقاط ضعف‌مان را بپوشانیم.

قلعه‌نویی در مورد اعتراضاتش به داوری در کنار زمین و صحنه مشکوک به خطای سجاد شهباززاده داخل محوطه جریمه پدیده گفت: من داد و بیداد نکردم، آنها مزه بازی است! قانون در آن صحنه می‌گوید چون فاصله خطای اول و دوم زیاد نبود، حتی اگر صحنه دوم خطا هم نبود داور باید سوت می‌زد و خطا می‌گرفت. قانون این را می‌گوید، حالا اینکه خطا بود یا نه را من نمی‌دانم. آقای اکبریان یکی از داوران خوب ماست. خدا وکیلی داوران ایران از داوران خوب آسیا هستند. واقعاً جامعه داوری ما در حقش ظلم می‌شود، اما جامعه داوری یک از بهترین‌های آسیاست. البته ما خیلی از این بابت ضرر کرده‌ایم. ان‌شاءالله برنامه نود نشان دهد چه تیمی بیشترین ضرر را از داوری دیده است. البته همه این‌ها سهوی است و عمدی در کار نیست.

وی در مورد حضور پرتعداد هواداران سپاهان اینکه تعدادی از آنها ایستاده بازی را تماشا کردند، گفت: اعتقاد بنده این است که باید از ابتدای فصل طبقه دوم ورزشگاه را آماده می‌کردیم و مقاوم‌سازی‌ها انجام می‌شد. این مسائل فنی است و من نباید در مورد آن صحبت کنم. در بازی با پرسپولیس مهندسان ممکن است، اجازه دهند تماشاگران به طبقه بالا بروند و باید راه‌های ورود و خروجی درست شود. در دنیا پیش از آغاز کار محوطه‌سازی را آغاز می‌کنند، اما اینجا استادیوم‌ها را می‌سازند و محوطه را درست نمی‌کنند. این ایرادها باید برطرف شوند.

سرمربی تیم سپاهان در خصوص گل پدیده که آفساید اعلام شد،‌ عنوان کرد: پاس اول را که بازیکنان پدیده دادند، آفساید نبود اما در میانه مسیر توپ به سر مهاجم برخورد کرد و آفساید شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
  0 1
  باز این برد و قاطی کرد
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
  0 0
  در نیمه دوم بازیکنان سپاهان اصلا بازی بدون توپ نمی‌کردند و در جای خود مانده و یا بزور قدم میزدند، اینجوری هیچوقت در لیگ آسیا حرفی برای گفتن نخواهند داشت، جز آبروریزی برای فوتبال ایران.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس