کد خبر 888599
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
بلیت هواپیما

در حالی که ۲۷ مردادماه امسال، سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد که کمتر از ۳۰ درصد پروازها چارتری است، وزیر راه و شهرسازی از آمار 70 درصدی این پروازها روایت می‌کند.

به گزارش مشرق، روز گذشته عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی در نشست کمیسیون عمران که با موضوع تشریح علل گرانی بلیت هواپیما برگزار شده بود، اعلام کرد که یکی از دلایل گرانی بلیت هواپیما، فروش چارتری بلیت‌ها است. وی افزود: در گذشته تا ۸۰ درصد پروازها به صورت چارتری به فروش می رسید و ما توانستیم آن را به ۷۰ درصد برسانیم؛ ضمن اینکه برنامه داریم تا سهم پروازهای چارتری از مجموع بلیت‌های در حال فروش را، کاهش دهیم.

این اظهارات عباس آخوندی در حالی بیان شده بود که سایت سازمان هواپیمایی کشوری در خبری که آن را ۲۷ مردادماه به نقل از مدیر روابط عمومی این سازمان منتشر کرد، آورده است: سهم پروازهای چارتری از فروش بلیت سفرهای هوایی در ایران، کمتر از ۳۰ درصد است.

بیشتر بخوانید:

به نام چارتر، به کام ایرلاین‌ها

رضا جعفرزاده گفت: با سیاست های چند ساله گذشته سازمان هواپیمایی کشوری، سمت و سو و مدیریت شرکت های هواپیمایی بر توزیع و ارائه بلیت های خود به صورت غیرچارتری است و روند کاهشی خود را طی می کند.

به گفته این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت های هواپیمایی بیش از ۷۰ درصد بلیت هواپیما را به صورت غیرچارتری و تابع مقررات تغییر و ابطال ارائه می کنند.

از سوی دیگر، آخوندی در نشست دیروز کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: سهم چارتر شدن بلیت ها ۸۰ درصد بود که امروز این سقف، به ۷۰ درصد رسیده و به زودی با هماهنگی انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی این سهم باز هم کاهش خواهد یافت.

وی گفت: هم اکنون بخش مهمی از تخلفات نرخ گذاری با ورود سازمان هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی کاهش یافته و به مردم هم توصیه کرده ایم برای پرهیز از گران خریدن، بلیت خود را از سامانه ها و آژانس های مجوزدار یا پایگاه اینترنتی شرکت های هواپیمایی خریداری کنند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس