کد خبر 887578
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
محسنی اژه ای

سخنگوی قوه قضاییه گفت: کنترل بازار و قیمت‌ها وظیفه دولت و سازمان تعزیرات است و قوه قضاییه به این موضوع ورود نمی‌کند.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای عصر امروز در صد و سی‌امین نشست خبری خود در رابطه با به زندان فشافویه فرستادن یکی از وکلا به نام شلعه سعدی گفت:ما باید حریم افراد را رعایت کنیم اما اگر فردی خودش حریم را رعایت نکرد و آب به آسیاب دشمن ریخت تقصیر خود اوست.

بیشتر بخوانید:

محسنی اژه‌ای: «میثم.ر» در حین فرار از کشور بازداشت شد

وی افزود: اکر وکیلی هم اقدام ضدامنیتی کرد و خلاف قانون عمل کرد و به آن تمکین نکرد باید چه کرد؟ البته سفارش همواره وجود دارد که حرمت زندانی‌ها رعایت شود.

محسنی اژه‌ای گفت: قاضی نمی‌تواند بگوید زندانی حتما به فلان زندان برود انها مطابق ایین نامه زندانی که جا داشته باشد فرد را اعزام می‌کنند. البته از سازمان زندان‌ها عمل به آیین نامه را پیگری می‌کنند.

وی درخصوص کنترل بازار و قیمت‌ها توسط دولت و سازمان تعزیرات گفت: کنترل قیمت و بازار وظیفه دولت و سازمان تعزیرات است و ما وارد قیمت گذاری نمی شویم.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: اما اگر دولتی‌ها در قیمت گذاری تخلف کنند سازمان بازرسی کل کشور وارد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:  صرف قیمت گذاری از سوی شرکتهای خصوصی دلیل ورود قوه قضائیه نمی‌شود.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص افراد محکوم به پرداخت سکه که معسور شده‌اند به خاطر افزایش قیمت سکه گفت: کسانی که محکومیت مالی پیدا می‌کنند اگر اعسارشان ثابت شود فرجه پیدا می‌کنند. کار قوه قضائیه سخت و زیاد شده است.

وی ادامه داد: البته دادستان کل کشور اعلام کرده است که افرادی که امکان تهیه سکه با قیمت روز را ندارند اگر به توافق رسیدند طبق توافق عمل کنند اما اگر به توافق نرسیدند برای تعدیل به دادگاه مراجعه کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس