کد خبر 882556
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
مایک پنس

معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه رسماً تشکیل نیروی فضایی آمریکا به عنوان یکی از یگان‌های نیروی مسلح این کشور را اعلام کرد

به گزارش مشرق، «جیمز متیس»، وزیر دفاع آمریکا و «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه رسماً تشکیل نیروی فضایی آمریکا را اعلام کردند.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز ۲۸ خردادماه سال جاری اعلام کرد به پنتاگون دستور تشکیل نیروی فضایی به عنوان یکی از شاخه‌های نیروی مسلح آمریکا را داده است.

نیروی فضایی آمریکا قرار است در کنار ارتش، نیروی هوایی، نیروی دریایی، تفنگداران دریایی و گارد ساحلی، ششمین شاخه نیروهای مسلح آمریکا باشد.

روسیه در این باره به آمریکا هشدار داده و با بیان اینکه رویارویی نظامی در فضا می‌تواند به اندازه مسابقه تسلیحات هسته‌ای خطرناک باشد،  از واشنگتن خواسته اشتباهات گذشته را تکرار نکند.

«متیس» در ابتدای این جلسه در مقر وزارت دفاع آمریکا امروز را «روزی مهم» توصیف کرد و حوزه فضا را یکی از «حوزه‌های مهم» برای رقابت نظامی عنوان کرد. او گفت که عرصه فضایی دیگر عرصه جدیدی نیست.

توئیت مایک پنس درباره تحریم ترکیه

او مدعی شد که روسای جمهوری قبلی آمریکا امنیت آمریکا در عرصه فضا را نادیده گرفته‌اند، اما ترامپ، «به روشنی و قاطعانه» اعلام کرده که فضا، همانند «زمین، هوا و دریا»، یک «آوردگاه جنگ» محسوب می‌شد. 

پنس گفت: «با آنکه دولت‌های قبلی تقریباً به کل تهدیدهایِ امنیتیِ در حال ظهور در فضا را نادیده گرفته‌اند، رئیس‌جمهور ترامپ به روشنی و قاطعانه اظهار کرده که فضا، به سخن خود ایشان، "یک آوردگاه جنگ، درست همانند زمین، هوا و دریا" محسوب می‌شود.»

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در عین حال در ادامه سخنانش مدعی شد که یکی از اهداف تشکیل نیروی فضایی انتقال «نهضت صلح و آزادی» به دیگر جبهه بزرگ آمریکا است. 

او گفت: «ایالات متحده آمریکا در دوران رهبری او (ترامپ) با نبوغ و قدرت آمریکا مقابل تهدیدهای نوظهور در این آوردگاه جدید خواهد ایستاد تا از کشورمان دفاع و از مردممان محافظت کنیم و نهضت صلح و آزادی را به دیگر جبهه بزرگ آمریکا منتقل کنیم.»

پنس با بیان اینکه آمریکا بعد از پیروزی در جنگ جهانی، منابعش را به سمت تشکیل نیروی هوایی پیش برده گفت: «اکنون وقت نوشتن یک فصل بزرگ دیگر در تاریخ نیروی مسلحمان فرا رسیده تا برای آوردگاه دیگر آماده باشیم.» 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس