عراق (3).jpg

رزمندگان عراقی در عملیات های جداگانه در استان های«الانبار، صلاح الدین و کرکوک» موفق شدند ضربه سختی را به عناصر مخفی گروه تروریستی داعش وارد کنند.

به گزارش مشرق، تازه ترین خبرها از تحولات میدانی عراق حاکیست، نیروهای واکنش سریع ارتش و نیروهای تیپ ۵۱ بسیج مردمی عملیات را در حومه جاده «کرکوک - بغداد» در محور شرق و غرب منطقه طوزخورماتو  ادامه دادند.
 

نیروهای عراقی در جریان این عملیات موفق شدند مقادیر قابل توجهی از تجهیزات نظامی عناصر تروریستی داعش را کشف و ضبط کنند و تعداد زیادی از تله های انفجاری کار گذاشته شده را هم خنثی کنند.

تروریست های داعش و شبه نظامیان جدایی طلب وابسته به بارزانی در ماه های گذشته شمار زیادی از شهروندان بی گناه را در حومه جاده بغداد - کرکوک قتل عام و این مسیر ارتباطی مهم را ناامن کرده بودند.

 هسته های خاموش گروه تروریستی داعش درصدد هستند با نا امن کردن این جاده مهم، استخراج و انتقال نفت از میادین نفتتی منطقه را دچار مشکل جدی کنند و از سویی دیگر دامنه ناامنی ها را تا غرب استان دیاله و بخش شرقی استان صلاح الدین امتداد دهند.

به گزارش مشرق، بخش هایی از غرب و شمال استان دیاله از جمله مناطق جلولاء، مناطق شرقی استان صلاح الدین (شرق منطقه طوزخورماتو) و جنوب شرقی استان کرکوک از جمله «داقوق» آلوده به هسته های خاموش داعش و تجزیه طلبان وابسته بارزانی است.

از حدفاصل مناطق مرکزی و غربی استان کرکوک تا مناطق شرقی استان صلاح الدین خبر می رسد، رزمندگان تیپ ۸۸ بسیج مردمی  عملیات را برای شناسایی هسته های خاموش داعش ادامه دادند و  چند جاده را در حدفاصل منطقه راهبردی «الحویجه» تا رشته کوه های «حمرین» که مسیر تردد تروریست ها بود، مسدود کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای بسیج مردمی جاده هایی که پس از رشته کوه های حمرین به میدان های نفتی «علاس» و سپس منطقه راهبردی «الفتحه» در شمال شرق استان صلاح الدین متصل می شدند به طور کامل مسدود کردند.

با پاکسازی های صورت گرفته در این عملیات، نیروهای بسیج مردمی تواسنتند مسیر نقل و انتقال هسته های خاموش داعش را در جاده «الحویجه - رشته کوه های حمرین و چاه های نفتی علاس - الفتحه»   مسدود کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای بسیج مردمی در منطقه «مطیبیجه» در مرکز استان صلاح الدین موفق شدند مقر تروریست های مخفی داعش را شناسایی کنند و اطلاعات لازم را در اختیار نیروهای هوایی ارتش قرار دهند.

موقعیت مکان های عملیات رزمندگان عراقی

جنگنده های عراقی پس از دریافت دقیق اطلاعات، پایگاه ترورییست ها را هدف قرار دادند که منجر به انهدام چند انبار سلاح، تونل و دو خودروی نظامی داعش شد؛ شماری از تروریست ها در جریان این عملیات به هلاکت رسیدند.

به گفته منابع میدانی، تروریست ها از این مکان به عنون مقر اصلی ذخیره تجهیزات نظامی برای انجام عملیات علیه نیروهای عراقی استفاده می کردند؛ منطقه مطیبیجه به دلیل نزدیک بودن به بیابان های صلاح الدین محل مناسبی برای رشدهسته های خاموش داعش محسوب می شود.

از شمال استان صلاح الدین و محور غربی شهر بیجی خبر می رسد، نیروهای تیپ ۳۱ بسیج مردمی موفق شدند امنیت شهرک صینیه و مناطق حومه (جزیره الصینیه) را به طور کامل تامین کنند.

در حال حاضر، چند گروه از نیروهای عراقی در مناطق تازه آزاد شده شمال استان صلاح الدین و ایستگاه های بازرسی مستقر شده اند تا از حملات مجدد هسته های خاموش داعش جلوگیری کنند.

به گزارش مشرق، گروهی مشترک از نیروهای عراقی عملیات گسترده را در صحرای غربی استان الانبار از سه محور علیه مواضع عناصر مخفی داعش آغاز کرده اند؛ این عملیات تا پاکسازی منطقه «وادی حوران» ادامه پیدا خواهد کرد.

نیروهای بسیج مردمی، ارتش و عشایر عراق با پشتیبانی جنگنده ها درصدد هستند در این عملیات، امنیت مناطق «وحیش، البوعواد، الراح، وادی الغری، سد الغری و الحسینیات» را به طور کامل تامین کنند و خود را به منطقه راهبری «وادی حوران» برسانند.

صحرای غربی استان الانبار به دلیل نزدیکی به مرز کشورهای سوریه، اردن، عربستان و پایگاه آمریکایی التنف، به محلی برای آموزش هسته های خاموش تروریست های داعش تبدل شده است.

نیروهای عراقی در سه سال گذشته در چند عملیات موفق شدند ۹۹ هزار و ۹۸۰ کیلومتر مربع از کل مساحت ۱۳۵ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربعی استان الانبار را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

به گزارش مشرق، در جریان این عملیات ها، مناطق مهمی از جمله «فلوجه، الرمادی، هیت، کبیسه، النخیب، عنه، راوه، ابوحردان، رمانه، العبیدی، باغوز، کعره، رطبه، عکاشات،   فرودگاه نطامی الاسد، H۱،   H۲ و گذرگاه القائم» به کنترل نیروهای عراقی درآمده است اما بیابان های غربی استان و همچنین مناطق شمالی حد فاصل فلوجه - حدیثه» آلوده به عناصر مخفی داعش است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 11
 • سخنگوی ISIS US ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  10 62
  ان شاالله نوروز 98 را در برج میلاد با ابوبکرالبغدادی جشن میگیریم .
  • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   24 2
   باشه بشین ...
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   10 4
   خنگ
  • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   14 4
   خفه شو
  • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   25 4
   بيا عزيزم منتظرت هستيم حالا چرا نوروز كه عيد مجوس هاست همين حالا پاشو بيا كارت داريم نترس فقط مى خواهيم راحتت كنيم
  • رضا IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   10 1
   زارررررررررررر...ت.
  • IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   5 8
   گوجه فرنگی شده کیلویی 500 تومان بادنجان و کدو خورشتی هم 1000 تومان
  • رضا IR ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   24 3
   انشاالله نوروز98اثری ازشماواربابانت باقی نخواهدماندوحتمادرجهنم جشن میگیرید.
  • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   3 4
   خداییش ابوبکرالبغدادی با نوبخت رابطه ی خاصی نداری...مدیونی اگه با ما زیر و رو بکشی عجیجم...
  • رضا IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   0 0
   توروخداخفه شو
  • US ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   2 4
   مجوس سگش شرف داره به تو پست فطرت ناشناس ۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  • صالح IR ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   18 0
   دیدیدکه مردم شجاع ایرانی با همکاری جوانان غیور عراق وسوریه چه پدری ازتون در آوردند دیگه این حرفها از روی ک .. ن سوزیه که میزنید والا اون ارباب وآقاتون که آمریکا یها هستند هم غلطی نمتونند بکنند بدبختهای بی پدر ومادرچه رسد به شماها که ذلیل شدیدو دنبال سوراخ موش هستید راستی یخ فراوان داریم اگه خواستید درمقابلش اون بیچاره ی دربدر، البغدادی حرومزاده رو بدید حله
  • صالح IR ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   2 0
   خطاب به بی ادب 14:58 مجوس اونایی هستند که هنوز بعداز نزدیک به هزار وچهارصد سال که از ظهور اسلام محمدی (صل الله علیه وآله وسلم) میگذره نتونستند هویت واقعی خودشون رو حفظ کنند. ایرانی جماعت هیچ گاه زیر یوغ اجانب نرفته مگر اسلام که اونهم باعث عزت وافتخار ایرانیهاست ولی شماهاکه این همه پررو هستید همگی نوکران حلقه بگوش شیاطین شده اید و خیالات و توهمات باعث شده فکر کنید دین دارید در صورتی که مجوس واقعی شمائید
  • محمد IR ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   6 0
   باز واق واق کردی سگ ولگرد بشین اشغالتو بخور
  • محمد IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   8 6
   فعلا کودارو بخور همراه ابوبکر جونت تا بعد خخخخ
 • RO ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  3 4
  خداییش نوبخت رفت؟؟؟؟
 • IR ۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  2 3
  خداییش ابوبکرالبغدادی با نوبخت رابطه ی خاصی نداری...مدیونی اگه با ما زیر و رو بکشی عجیجم...
  • صالح IR ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   1 0
   توکه فامیل شیطان هستی دیگه چرا این حرف رو می زنی چرا از فامیلت شیطان نمی پرسی از البغدادی حرامزاده بپرس.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  0 4
  خداییش ابوبکرالبغدادی با نوبخت رابطه ی خاصی نداری...مدیونی اگه با ما زیر و رو بکشی عجیجم...
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  0 4
  خداییش ابوبکرالبغدادی با نوبخت رابطه ی خاصی نداری...مدیونی اگه با ما زیر و رو بکشی عجیجم...
 • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  2 0
  این داعش تو عراق چرا تموم نمیشه
  • صالح IR ۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
   17 0
   چون ریشه داعش وهابیته. وهابیت هم که تو عراق فت وفراوونه. وحالا حالا ها هم تموم نمیشه چون شده یک ایدئولوژی . البته دیگه غلطی نمیتونند بکنند چون ضربات مهلکی از سربازان امام زمان عج الل تعالی فرجه الشریف خوردند. به امیدخدا ویاری امام عصر انشاالله معدن اصلی داعش که عرعرستان خبیثه سقوط میکنه و وهابیت هم با اونا الی جهنم. انشالله
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۳
  9 1
  داعشی در کار نیست تروریستهای بارزانی هستند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس