شورای شهر و دولت

«تَکرار» کرد؛ اما نه شورای شهر کار می‌کند نه دولت!

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

«تَکرار» کرد؛ نه شورای شهر کار می‌کند نه دولت!

«پروانه سلحشوری»، از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس به تازگی در بخشی از مصاحبه با خبرگزاری ایلنا درباره دولت رئیس‌جمهور روحانی گفته است: در این یک سال کاری صورت نگرفته که بتوانیم از آن دفاع کنیم.

او با بیان اینکه در عین حمایت از دولت نقدهایی هم داریم و بارها هم اعلام کرده‌ایم، ‌ گفت:

آقای روحانی وعده‌هایی قبل از انتخابات داده‌اند انتظار می‌رود که مسئولیت آنان را بر عهده بگیرد و پیگیر آنان باشد، به هر حال ایشان نباید وعده‌هایی بدهند که خارج از مسئولیت‌شان است پس اگر وعده‌ای داده‌اند باید عمل کنند  

نماینده مردم تهران تاکید کرد: بارها به دولت گفتیم تیم اقتصادی خوب چیده نشده، چرا دولت تیمی را به کار می‌برد که توانایی ندارد؟  آیا آقای روحانی نمی‌توانست یک تیم کارآمدتر با خود همراه کند؟ [۱]

*غیر از سلحشوری، غلامحسین کرباسچی، شهردار سابق تهران و دبیرکل حزب کارگزاران نیز اخیراً خطاب به شورای شهر تهران از این گفته است که طی یک سال گذشته کار مثبتی در تهران انجام نشده و یک‌چهارم عمر شورای شهر اصلاح‌طلبان به بطالت سپری شده است. [۲]

اکنون، سؤالی که به ذهن خطور می‌کند اینست که چرا ستاد جریان اصلاحات و فعالان و رسانه‌های این جریان خاص سیاسی، در حوالی یکسال قبل و در موعد انتخابات از نامزد و نامزدهایی در انتخابات دولت و شورای شهر حمایت کردند که فرجامشان همین کندی و تعلل است!؟

اگرچه در همان روزها نیز دلسوزان کشور این هشدار را دادند که از آتش این نامزدها آبی گرم نخواهد شد و سرعت پیشرفت کشور کاهش می‌یابد اما به لحاظ قاعده سیاسی، هم‌اکنون موعد پاسخگویی همان مسببین و مشوّقین است.

یعنی آنهایی که با گفتن «تَکرار می‌کنم»! مردم را فریب دادند امروز بایستی پاسخگوی ایرادات وضع موجود در کارنامه دولت و کاهلی در اداره تهران بزرگ باشند.

«پاسخگوییِ جریانی» که بخش بزرگی از آن شامل عذرخواهیست...

گفتنیست بخش از انگیزه اظهارات خانم سلحشوری در چارچوب پروژه «عبور از روحانی» ارزیابی می‌شود. زیرا اصلاح‌طلبان هرگز مایل نیستند با آقای روحانی و کارنامه او پا به انتخابات سال ۱۴۰۰ بگذارند.

***

 بزرگ‌آقا مُرد خانم علیدوستی! قمه‌کش‌ها رفته‌اند...

«ترانه علیدوستی»، یکی از بازیگران سینما، به تازگی با انتشار فیلمی از زد و خورد چند پلیس راهنمایی و رانندگی با یک فرد در توییتر خود نوشت:

«اگه از این پلیسهای مهربونمون انگشت کسی شکسته بگن بابت خدشه در اقتدارشون، دستشون رو ببوسیم. ننگ»!

در عین حال اما پس از دقت در فیلم مشخص می‌شود این فرد که افشانه اشک‌آور و قمه به همراه داشته مشغول زد و خورد با پلیس است و مأموران نیز به این دلیل با او درگیر شده‌اند که مزاحم یک بانوی جوان شده است.

علیدوستی در ادامه و پس از مشخص شدن اشتباه فاحش خود اما در یک توییت دیگر نوشته است:

«پلیس (نیروی انتظامی) مسلحه. باید فنون مهار وضعیتهای پرتنش رو داشته باشه. نه که هرچی شد مشت و لگد رها کنه. -برخورد با تبهکار در حوزه وظایف عزیزان راهنمایی رانندگی نیست. هست؟ خب دستگیر میکردید. ولی دشمنتون هم وقتی اسیر شماست و روی زمین افتاده، ۴نفری کتک زدنش غیرقانونیه. و توحش.»

*ما قضاوت درباره اشتباه این بازیگر سینما و اصرار او بر اشتباهش را به مخاطبان محترم واگذار می‌کنیم. گویا خانم علیدوستی آن چنان در نقش شهرزاد فرو رفته‌اند که در دنیای واقعی هم خود را عقل‌کل یک جامعه سراسر نادان می‌پندارند که درباره همه چیز باید نظر بدهند!

اما مسئله‌ای که در این میان وجود دارد این است که رفتارهای سطحی، پر اشتباه، بی‌مطالعگی و بی‌سوادی برخی سلبریتی‌ها در ایران، سبب خستگی افکار عمومی شده است و با یک نگاه به فضای مجازی می‌توان دریافت که انتقاد از رفتارهای این افراد به یک خواسته عمومی تبدیل شده است.

در واقع، سطح تناقض این افراد با واقعیت‌های جامعه و حتی با رفتارهای سلبریتی‌های متشخص سایر کشورها، چیزی نیست که از چشم مردم دور بماند.

این فرایند در یکی از بدیهی‌ترین نتایج خود سبب غریبگی در تولیدات هنری سلبریتی‌های مورد اشاره می‌شود و آنها را از متن مردم، جامعه و حکومت به سمت بی‌وطنی سوق می‌دهد.

گفتنیست، برخی فعالان کشور در صفحات مجازی خود خواستار برخورد با این قبیل اظهارات شده و آنها را موجب ترویج خشونت و کاهش اقتدار پلیس عنوان کرده‌اند.

***

«تبانی» در شورای شهر تهران

«احمد حکیمی‌پور»، فعال اصلاح‌طلب و عضو سابق شورای شهر تهران به تازگی در مصاحبه با روزنامه آرمان امروز در اشاره به جلسه انتخاب ۷ گزینه شهرداری در شورای شهر تهران گفته است:

«اتفاقی که در شورا شاهد آن بودیم تبانی و تصمیم‌گیری از قبل بود و جلسه علنی و بحث‌هایی که در این باره صورت گرفت نوعی نمایش دموکراسی بود. تصمیمات از پیش گرفته شده، لابی‌ها انجام شده و رأی‌ها معلوم شده بود که فقط در صحن شورا به مرحله اجرا رسید. آن زمان نیز صدای خیلی‌ها درآمد که این ظاهرش عملکرد دموکراسی‌وار است اما تصمیمات از قبل گرفته شده است. این مساله درست نیست و مغایر با رویکرد اصلاح‌طلبانه است.»

او همچنین تصریح می‌کند:

اینکه شورا عقبه کارشناسی و تشکیلاتی داشته باشد و اصلاح‌طلبان اعضا را حمایت کنند که درست تصمیم بگیرند و خوب جلو بروند امر مطلوبی است منتها به شرط اینکه مستتر به کل جریان بوده و سازوکار روشنی داشته باشد نه اینکه سازوکار مبهمی در آن شکل گرفته باشد و یک جمع و محفل یا طیف خاصی از اصلاح‌طلبان این کار را انجام دهند و پاسخگو نباشند.

حکیمی‌پور در ادامه می‌گوید: جریانی وجود دارد که فرصت‌طلبانه جریان اصلاحات را دچار هزینه و مشکل می‌کند! [۳]

*مسئله‌ای که وجود دارد اینست که حکیمی‌پور وسعت این تبانی را مشخص نکرده و نگفته است که آیا گزینه‌های جدید شهرداری تهران نیز نقشی در این تبانی فراشورایی داشته‌اند یا خیر!؟

از طرفی چرا محسن هاشمی از فهرست کاندیداهای شهرداری حذف شده و آیا او هم در جریان تبانی قرار داشته است؟

همچنین ما دقیقا نمی‌دانیم منظور حکیمی‌پور از این «جریان» که در اتاق فکر اصلاحات و شورای شهر ایستاده و اعضای شورا نیز با آنها تبانی می‌کنند، چه کسانی هستند!؟

اما تخمینی که وجود دارد اینست که این جریان همان مغز متفکر اصلاحات یا «ستاد جریان سیاسی خاص» هستند که رفتارهایی مثل عبور از روحانی، شکل دادن به اعتراض ظالمانه و پیش لرزه آن در دیماه ۹۶، ساخت ابزار براندازی بوسیله مقولاتی مثل زلزله و کم‌آبی و تأکید بر ناکارآمدی نظام و ناامیدی مردم؛ تماما دستپخت همین ستاد است.

برخی محافل تحلیلی معتقدند، سرنوشت استعفای نجفی برای سایر شهرداران اصلاح طلب تهران در دوره پنجم شورای شهر تهران نیز محتمل است و این افراد مادام که جزو «رجال» با توانمندی مصرّح مدیریتی نباشند؛ امکان موفقیت در شهرداری کلانشهر تهران را نخواهند داشت. از ۷ گزینه مطروحه در شهرداری تهران، هیچیک جزو مفهوم رجال محسوب نمی‌شوند.

***

۱_ http://khabarfarsi.com/u/۵۳۸۱۵۲۲۹

۲_ http://kayhan.ir/fa/print/۱۳۰۸۱۹

۳_ http://www.armandaily.ir/fa/print/main/۲۱۹۳۰۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 88
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • عبدی IR ۰۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  از یک المانی پرسیدند چرا شما سوپر استار ندارید .جواب داد چون ما کم گول میخوریم
  • IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   این جماعت عقده دیده شدن دارند.
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   آخه اینا که ما دارین سوپر استار هم نیستن حالا طرف چهارتا فیلم بازی کرده..................................... هیچ بماند
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   98 19
   فاسق ترین قشر جامعه سلبریتی های کثیف
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   7 36
   "در عین حال اما پس از دقت در فیلم مشخص می‌شود این فرد که افشانه اشک‌آور و قمه به همراه داشته مشغول ضد و خورد با پلیس است و مأموران نیز به این دلیل با او درگیر شده‌اند که مزاحم یک بانوی جوان شده است." اگه همون فیلمی باشه که تو اینستاش هست که دختره ظاهرا میگه نزنینش و این با این حرف شما که مزاحم دختر شده نمیخونه
  • saeed IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   9 22
   متاسفانه امثال شماها هستین دیگه ما تو جهان سومم اخریم .
  • GB ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   33 4
   متاسفم برای همتون و مشرق که برای یک ناقص العقل وقت می گذارید با شکمهای سیرتون
  • یحیی IR ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   29 4
   داعش بر اینان (سلبریتی ها) ارزانی باد!!!!
  • IR ۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   8 2
   به IR ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ آن دختری که در فیلم تبلیغاتی هاشمی در سال 84 گریه کرد و اشک هاشمی را در آورد را یادتان هست؟ بازیگر از آب در آمد!
  • من IR ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   19 3
   اینا بیشتر سوپر ماریو هستن تا سوپر استار .
 • سید IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  اول صبح شنبه و باز چرندیات اصلاح طلبان تهوع آور به جای رؤیت سخنان دلنشین حق!
  • amir US ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   سید جان , عزیزم , از اصلاح طلبان عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر .
  • amin IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   98 13
   امیرجان عزیزم شما هم از سیدجان عزیزت عصبانی باش واز این عصبانیت بمیر
 • حسین IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  13 46
  اون بی سواد قبول. اما...
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  16 32
  اگر در کشور آزادی بیان هست و مردم در ابراز نظرات مختلف آزادند پس برخی فعالان در فضای مجازی غلط میکنند.
 • جنبش بنفش IR ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  درود بر ترانه علیدوستی درود بر اصلاحات چشم حسودانش کور باشد انشاالله
  • IR ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   94 10
   خاله زنک تر از اصلاحطلبها نداریم همین که فحش کشمون نکردی ممنونم ازت وگرنه کسی از شما انتظار جواب منطقی نداره
  • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   65 6
   این احمقو
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   32 6
   ای شپشو!!!!
  • اعظم IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   20 3
   خاک بر سرت
  • ناشناس IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   25 2
   آخه اصلاحات چیه که حسودم داشته باشه یه ذره فکر کن بعد نظر بده
  • IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   23 2
   جنبش مداد رنگی های پوک و احمق و پر رو و کله پوک و دزد و دروغگو و ...
  • IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   23 2
   اسم جلبک بنفش بیشتر بهت میاد!
  • IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   6 0
   دیگه اصلاحات کجا بود الان دسته دسته دارند نقاب از چهره بر می دارند و با براندازها متحد میشن ...وگرنه در این شرایط حساس کشور که یک مشت نئوکان و سعودی و صهیونیست با هم دست به یکی کردند که ایران رو از هم بپاشند دنباله رو جنجالهای احمقانه ی مجازی نمی شدند ...
  • IR ۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   3 0
   تو اینقدر ترسویی که اسمت را برای عام ننوشتی، با این که میدانی تشکیلات امنیتی نشانی ات را دارن چه دلیلی دارد که اسمت را درج نکردی؟
 • تهرانی IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  لطفا" با این سلبریتی های بی سواد برخورد بشه تا هر روز شاهد لجن پراکنی این افراد نباشیم. شان مردم ما بالاتر از اینه که هر بی سواد متوهمی در هر زمینه اظهار نظر کنه.
 • ناشناس IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  ترانه علیدوستی دیگه کیه بابا این قدر جوجه بی سواد رو رسانه ای نکنید پرو می شه
  • IR ۱۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   47 7
   یکی بررسی کنه ببینم این دختره دیپلم داره؟ اگر
  • IR ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   4 4
   همین ترانه علیدوستی یه چادر سر کنه میشه اسطوره براتون
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  14 31
  حالا اگر خانم علیدوستی دم ... و رفیقاش می دید!!! یهود می شد خانم دکتر!!! مدرک لازم نیست مشرق خودش بهش می ده
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  83 12
  مگه سلبریتی با سواد هم داریم که تیتر زدید ورود به جمع سلبریتی بیسواد...
 • majid IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  61 11
  زر زدن که کنتور نمیندازه
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  69 9
  خدا برسه به داد مملکتی که افتاده دست یه مشت سلبریتی که هر چقدر بیحیا تر باشند منزلت هنریشون بیشتره مردم خودشون باید یه کاری بکنن از مسئولین کمپانی غیرت ما آبی گرم نمیشه
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  2 20
  از الان بگم ، فردا نگین نگفتی !!! بیسوادی و فحش دادن و تهدید
 • IR ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  36 5
  مدیریت و مسئولیت شده خاله بازی؛ "تکرار کرد" دیگه چه مسخره بازی ای هست
 • US ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  49 9
  اینقدر اسمها و القاب مزخرف به این هرزه ها ندین، باورشون میشه یه چیزی هستن. سلبرتی یعنی چی؟ بجز هرزگی که در این قلم پیشی دارن، طرف توهم میزنه که در حد سلبریتیهای جهانی قرار داره. همون لقب و شغل احمقانه شون رو بنویسید، بازیگر، خواننده، رقاصه،.... نزارید خوش خوشکشون بشه با سلبرتی خطاب شدن کیف کنن، خیال کردن چی چی آباد هم شهره!
  • IR ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   19 3
   بازیگر هم نیستن بازیچه ان!
 • احدی IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  30 3
  خدا وکیلی اینا ارزش اینهمه بحث و جدل را دارند که دوستان به همدیگه توهین میکنند با حمایتشون در موقع خودش استفادشون رو میکنن الانهم دارن آماده میشن برا انتخابات بعدی ببینن باد از کدوم طرف می وزد زیاد به این بازیها دلخوش نکنید
 • محسن IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  34 4
  مگه این جماعت باسواد هم داره
 • IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  33 4
  اصولا اصلاح طلبان هیچوقت نتوانسته اند همگی با هم زیر یک سقف جمع شوند! اما اینکه این مسئله چه زمانی برای مردم ایران و تهران مایه عبرت و تنبه شود مشخص نیست؟! مجلس ششم، دولت دوم خاتمی و عبور از خاتمی، شورای اول و شورای پنجم.
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  37 4
  سلبریتی بیسواد باورش شده کسیه! یکی نیست این بیسوادهارو بنشونه سرجاشون بگه شماها به ادا اطوار درآوردن جلوی دوربین برسید نه مسائل پلیس!
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  39 5
  شورای شهر فله ای و گله ای همینه .
  • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   24 5
   ما تقریبا یک سوم جمعیت تهران به این شلم شوربا ها رای ندادیم. نمیدانم چرا ما باید به پای اشتباهات و رای فله ای دو سوم دیگر بسوزیم که اکثرا یا ساده لوح بودند یا مشکلات اقتصادی نداشتند. واقعا از زمانی که بزرگ شدم تا الان، برای اولین بار از تهرانی بودنم احساس شرم دارم
  • IR ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   5 15
   بهترین شورای شهر تاریخه..
 • ایمان IR ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  45 5
  پلیس و نیروی انتظامی بیانیه بده بگه زین پس اگه هر مشکل و تعرضی به قشر روشنفکر سلبریتی شد ما دخالت نمیکنیم و خودشون با گفتگو حلش کنن
  • IR ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   34 1
   عجب طرح جالبی موافقم
 • IR ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  32 5
  من که با مردم کوچه و بازار سروکار دارم می بینم که همه از این دولت ناراضی اند. شاید بسیاری شان هم می دانستند این دولت بسیار کمکار و بی تدبیر است ولی به قول امثال آقای "تکرار" و هاشمی اعتماد کردند. الان همه شان معتقدند که آقای "تکرار" گولشان زده. همه گندهای این دولت را از چشم آقای تکرار می بینند. باعث تکرار بی لیاقتی، کمکاری، حاشیه سازی، جاسوسی و نفوذ، دزدی و فساد و ... باید پاسخگو باشد. همه این مشکلات زیر سر اوست
  • یا حق IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   24 2
   کسانی که چشم و گوش بسته از امثال آقای "تَکرار" پیروی می کنند باید هم سرشان به سنگ خورده باشد و هر بلایی از ناشایستگی این دولت و شوراها سرشان بیاید حق آنهاست ولی بیچاره ملت که باید از این آتش بی تدبیری ها بسوزند...
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  5 14
  خوشا بحال مقاله نویسان با سواد!
 • صالح IR ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  27 6
  اصلاح طلبان عموما بی سواد و فریب دهنده قشری نا آگاه به امور جاری مملکت هستند
  • saeed IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   6 16
   لطفا یه اصولگرای باسواد نام ببر .اگه تونستی یه ساندیس جاییزه بهت میدم . کلوچشم خودت بخر دیگه .
 • اصلاح طلب واقعی IR ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  9 17
  ساندیس
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  49 1
  این بازیگران چون در فیلم ها نقش های متفاوتی مثلا دکتر و مهندس .. رو بازی میکنند واقعا باورشون میشه مثلا دکتر شدند گرچه این عناوین به خودی خود چیزی از انسانیت و فهم اجنماعی آدم اثبات نمیکند ولی این دست هنرور های دست چندم واقعا دارند گند میزنند به هر چی امنیت و سلامت اجتماعی جامعه و یک عده هم این اوباش خوش پوش را باور دارند خدا کند همه ما به راه راست هدایت شویم و ثابت قدم هم بمانیم.
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  9 17
  لابد احمدی نژاد و قالیباف رجال بودند وکسی که 20 سال وزیر بوده یا سالها معاون شهردار بوده یا استادار استان های بزرگ کشور رجال نیستند
  • IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   0 0
   به IR ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ درد ما از رجال واقعی نیست. درد از همین اشباه الرجالی است که دهها سال است در قدرت هستند.
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  45 8
  اصلاحات درایران یعنی ولنگاری لمپنیزم بیبندباری چپاول بیتالمال بصورت شیک و مجلسی پارتی های مختلط نکد زیر بار کدخدا رفتن پشت هم اندازی....
  • saeed IR ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   2 25
   تو و امثال تورو راه نمیدن حسودیت میشه
  • IR ۱۸:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   1 0
   سعیدجان لطفا تو پارتیهلی بعدی که تو رو راه دادن مرگ خودت منم ببر ی کارتن ساندیس جایزت دوتا کلوچه هم اشانتیون داره باور کن
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  22 7
  خانم علی دوستی این ترانه ات بدرد ایران نمی خوره حرفهایت کهنه شده اینجوری کماموریت خودت را در هتک و حرمت ملت و اقتدار کشور بکار نگیر اینها دیگر تابلو شده و نخم است است از شما اسکار بد اندیش هنر نماها همه چیز ساخته است و دروغ افحش شما جای تعجب داره اینجوری سیاه نمایی می کنید و فیلم می سازید؟ خاک بر سرتان
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   5 0
   اشتباه منفی دادم.
 • IR ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  36 4
  یکی جلوی ترانه علیدوستی را با قمه تو خیابان بگیره انوقت پلیس راهنمایی و رانندگی آنجا حضور داشه باشد و دخالت نکند همین خانم در توئیتر می نویسد پلیس با پلیس که فرقی نمی کند یگان ویژه باشد یا کلانتری یا راهور ... وظیفه پلیس در هر لباسی این است تامین امنیت کند خانم علیدوستی ما میدانیم برنامه ریزی دشمن است که پلیس را ضربه بزند از زبان بازیگر . یا استاد دانشگاه و ... لطفا بیشتر از این خودتان را ضایع نکنید
  • ناشناس IR ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   13 1
   احسنت بر بصیرت شما
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   7 0
   اینها الان آتیش بیار معرکه هستند ولی موقع خطر همه شون فلنگ رو می بندند و سالها خارج ایران زندگی خواهند کرد .ماییم که اینجا وسط خون و وحشت اسیر میشیم ...
 • منتقد IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  2 12
  چرا تا کسی مخالف نظر ما حرف میزنه میگیم بی سواد. هر کی اینو بگه سواد که هیچی عقلم نداره . همه این مملکت دنبال زدنبرا هم دیگه هستن
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  20 4
  ایشان بهتره همون نقش زنیکه در حمام راننده وانت بهش تعرض میکنه رو در فیلم موهن فروشنده بازی کنه .
 • به توچه IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  5 19
  جمع ساندیس خورا حسابی جمه
  • م IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   14 2
   تو برو تو جمع کود خورا مثل خبرانلاین و...
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  16 2
  لعنت بر سلبریتی عقده ای بیسواد . درود بر ناجا چه با اسلحه و مشت ولگد چه بی اسلحه. نمی گذاریم بلندگوهای منافقین و غربزده ها در این کشور جایی داشته باشند.
 • US ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  11 2
  اين به اصطلاح هنرپيشه ها بايد گير پليس آمريكا بيوفتند تا حالشون حسابي جا بيايد. خائنين به وطن در حد لاليگا! از وقتي اين اصطلاح طلبها در رأس هستند سطح فكر مردم هم پايين آمده. در امريكا اگر ترامپ در رأسه اما مردم بي عقليهاي او را تقبيح مي كنند. اما متأسفانه در بين طرفداران بنفش بي عقلي موج مي زند. خوب دليلش خيلي واضحه.
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  14 1
  به نظر من باید یه مدت شمال تهران پلیس نیروی انتظامی واینسته تا حساب کار دستشون بیاد.
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  4 14
  همه ی ملت ایران نفهمند فقط وقتی میان برای شما راهپیمایی فهمیده میشن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ES ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  6 7
  خانم علیدوستی همان نیست که در مخالفت با تصمیم ویزایی ترامپ، سفر خودش به امریکا در اسکار را لغو کرد و کلی هم بر ضد سیاست ترامپ نوشت؟
  • IR ۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   4 0
   اینها تحت تاثیر جو هستند .اون زمان اینطوری براش صرف می کرده حالا که کم کم جمع براندازان در حال جمع شدنه و ترامپ هم بهشون چراغ سبز نشون داده اینها هم دارند تغییر موضع میدن .خیلی واضح و تدریجی داره اتفاق می افته ...
 • NL ۱۴:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  8 5
  انصافا علیدوستی، حرف سنگینی زده باید یه جواب در حد حرفش بگیره. این نوشته اون نیست.
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   5 0
   چه جوابی بگیرد؟ او رسما می گوید پلیس باید مترسک باشد. چه جوابی به او بدهیم؟ باید بگذاریم یک روز مورد تعرض قرار بگیرد و پلیس هم فقط تماشا کند.
 • saeed IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  2 8
  چرا میزارید هر نادون بیسوادی بیاد متن بزاره.نادون همون خانم علی دوستی تو یه رای گیری بزاری از کل کسایی که ازشون دفاع میکنی بیشتر رای میاره.بعدش من و امثال من خسته نشدیم تازه بابت این عکسالعمل ها خوشحالم هستیم
 • ایرانی واداده وبیکار IR ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  9 13
  ای مشرق با سواد !!!!، سوادت منو کشته !!!!!!!!!!!!
 • آوا IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  14 0
  سلام من مخالفم که این خانمها و آقایان بازیگر حرفشان را نگوییند خیلی هم خوب است با نحوه تفکر اینها آشنا شویم من یک سال در یک سایتی با نوشته های و عکس های اینها آشنا شدم کلا نظرم درباره این بازیگران برگشت فهمیدم که به اندازه یک نعلبکی عمق ندارند من فکر می کردم اینها چقدر کتاب می خوانند تازه فهمیدم به تنها چیزی که فکر نمی کنند کتاب است
 • سیروس IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  0 4
  جالبه! یه نفر یه چیزی میگه بعدش ماها میفتیم به جون هم . کجای کاریم.
 • محمد IR ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  1 8
  یک دلیل بیشتر ندارد کسی دیگر به آقایون اعتماد ندارد
  • IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
   5 0
   اصول مرد بودن به جرم تبدیل شده است در دنیای نامردهای دوست داشتنی خانم علی دوستی.
 • IR ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  5 1
  من ترانه علی دوستی ندوست. او کیلی کیلی سواد نداشت
 • شایان کریمی IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  3 0
  حاضرم قسم بخورم اگر اون جوان توسط پلیس مهار نمیشد همین جماعت معتاد به هشتگ بازی تسلیت تسلیت راه می انداختند و کنار یک مثنوی انتقاد میفرمودند همینه دیگه یه امنیت بود که اونم نداریم. شاید هم خواستار 2030 برای جوانان میشدند الله اعلم.
 • NL ۱۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  5 0
  ايشان ناراحتند چون دوباره افتادند توي مربع عشقي و داره دست به دست ميشه
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  6 1
  با ظهور ترامپ شیاطین دارند جمع میشن و بر ضد ایران متحد میشن .نقابها از چهره می افته ...باید یا احمق بود یا شیطان بود که متوجه این مساله نشد و آب توی آسیاب ویران کنندگان ایران ریخت ...
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۸
  5 0
  چرا این افراد باصطلاح سلبریتی که چقدر هم عنوان مسخره ای است این مقدار حاشیه امن دارند که هر چه دلشان میخواهد بگویند و بنویسند باید بابت اهانت و تهمت هایی که زدند پاسخ گو باشند .
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۹
  5 0
  مابه شما بعنوان بازیگرسیاسی نگاه میکنیم نه بازیگر سینما. خجالت بکش ترانه خانم.
 • علی IR ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۱
  0 0
  تبل هر چی صداش بلندتر - توش خالی تر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس