اصلاح طلبان

برخی می‌گویند القای «ناامیدی مردم»، پروژه جریان سیاسی خاص برای دادن تنفس مصنوعی به اغتشاشات دیماه است.

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. ۷:۳۰ هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

ماتیک رفراندوم روی صورت لیاخوف‌های وطنی

پس از اظهارات اخیر رئیس‌جمهور روحانی در سخنرانی روز ۲۲ بهمن پیرامون تأکید بر «همه‌پرسی» یا همان رفراندوم؛ روزنامه دولتی ایران، نیز در سرمقاله شماره سه‌شنبه گذشته خود به قلم عباس کریمی نوشت:

مسأله دیگری که اختصاصاً برای کشور ما وجود دارد، این است که قانون اساسی بحث همه‌پرسی را ضعیف دیده است. این امر نیز به نوبه خود ناشی از این امر است که در تدوین قانون اساسی تلاش شده رئیس جمهوری به عنوان رئیس قوه مجریه از استبداد دور باشد. اما در توجه به این رویکرد، به این مسأله توجه نشده است که هرچند رئیس جمهوری مستبد خوب نیست، اما رئیس‌جمهوری می‌بایست اختیارات کافی برای اجرای سیاست های دولت خود را که برای آن از مردم رأی گرفته است  در اختیار داشته باشد. به دلیل پیش‌بینی نشدن این سازوکارها در قانون اساسی، می‌بینیم که رئیس جمهوری در بسیاری از موارد به بن بست می‌خورد.

او در ادامه تصریح می‌کند:

«به عنوان مثال، رئیس جمهوری هیچ گاه نمی تواند مجلس را منحل کند، درحالی که در مواردی رئیس جمهوری مستقر با مجلسی روبه‌رو می‌شود که عملاً اپوزیسیون دولت او محسوب شده و این مجلس دست دولت را برای انجام اقدامات وعده داده شده به مردم  می‌بندد.»[۱]

*مسئله تأکید بر «انحلال مجلس» یا داشتن اختیار آن پیش از این نیز توسط ستاد مشترک اعتدال و اصلاحات مورد اشاره قرار گرفته بود.

سعید حجاریان، طی اظهاراتی در اوایل کار رئیس‌جمهور روحانی در دولت یازدهم در اشاره به این مسئله گفته بود:

«نمایندگان بر خلاف خواسته مردم حرف بزنند و عمل کنند و بعد آن وقت ببینند آیا مردم حوزه‌های انتخابیه‌شان آنها را به شهرشان راه می‌دهند؟ اگر این کار را بکنند مردم آنها را حتی به شهرهایشان راه نمی‌دهند. من معتقدم حتی اگر قرار باشد قانون اساسی عوض شود، باید شرایطی فراهم شود تا مانند بسیاری از کشورها، دولت بتواند مجلس را منحل کرده و انتخابات زودهنگام برگزار کند تا مردم مجدداً رای دهند و سیستمی هماهنگ پدید آورند.»[۲]

اظهاراتی که برخی فعالان کشور آنرا مستانگی ناشی از رأی آوردن رئیس‌جمهور روحانی و تلاش برای ایجاد استبداد و دیکتاتوری دولتی در کشور دانستند.

مردم البته باید بدانند که سلف اصلاح‌طلبان یعنی دکتر محمد مصدق نیز سابقه انحلال مجلس را در کارنامه خود دارد.

با دستور او بود که همه‌پرسی انحلال هفدهمین دوره مجلس شورای ملی در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۳۲ در تهران و ۱۹ مرداد در سراسر کشور برگزار و سپس انحلال مجلس نیز ۲۵ مرداد همان سال اعلام شد و جالب آنکه مصدق نیز اندکی پس از این رفتار خود ساقط گردید.

گفته می‌شود آیت‌الله کاشانی از جمله مخالفان جدی این اقدام مصدق بوده است. [۳]

علاوه بر سه مورد اشاره شده از ژنتیک تاریخی «جریان چپ» ایرانی در تأکید بر انحلال مجلس و یا داشتن اختیار آن؛ البته بایستی به رفتار مشهور محمدعلی شاه قاجار، دیکتاتور غرب‌زده ایران نیز اشاره کرد که در سال ۱۲۹۷ به «ژنرال لیاخوف» روسی دستور داد تا مجلس ایرانیان را به توپ ببندد.

جالب آنکه چپ ایرانی اعم از اصلاح‌طلب یا اعتدالی، همواره دیگران را به دیکتاتوری، استبداد و فهم نکردن رأی مردم نیز متهم کرده است...

***

القای «ناامیدی مردم» برای دادن تنفس مصنوعی به اغتشاشات دیماه

بحثی با محتوای «ناامیدی» به تازگی کراراً از سوی اصلاح‌طلبان در رسانه‌ها مطرح می‌شود.

در همین حال، فردی به نام علی جنادله، که گفته شده استاد دانشگاه است، در گفت‌وگو با شماره سه‌شنبه گذشته روزنامه شرق پیرامون مسئله امید در جامعه ایران اظهار کرده است:

«به نظر من، مطرح‌شدن مقوله امید در جامعه، بازتاب ناامیدی اقشار مختلف جامعه از نسخه‌های امیدبخش موجود در جامعه یا به تعبیر ررتی، پیشگویی‌های ناکامیاب است.»

او همچنین با اشاره به نتایج برخی نظرسنجی‌ها مبنی بر ناامید بودن اکثر مردم ایران! تصریح کرده است:

هرچند که بر اساس این داده‌های اندک نمی‌توان درخصوص روند امیدواری مردم قضاوت کرد، اما حداقل می‌توان گفت که وضعیت امید در جامعه ما خوب نیست و مطرح‌شدن امید به‌عنوان یک مسئله اجتماعی، با واقعیت‌های اجتماعی جامعه هم‌خوانی دارد.[۴]

*ما پیش از این در وبلاگ مشرق به نحو مبسوطی توضیح دادیم که مسئله ناامیدی، پروژه جدید جریان چپ است که پس از اغتشاشات دیماه و در کنار گزاره‌های دیگری مثل تأکید اصلاح‌طلبان بر «ناکارآمدی نظام»؛ در حال پمپاژ شدن به ذهن جامعه است. [۵]

این در حالی است که ریشه این ادعای اصلاح‌طلبان و دلیل آنها برای اثبات این ناامیدی مشخص نیست و اشاره‌های آنها به سمت اموراتی موهوم و غیر قابل اثبات است.

جالب آنکه کشور ایران به گواه نظرسنجی‌های معتبر (و نه نظرسنجی‌های مورد اشاره روزنامه اصلاح‌طلب شرق!) جزو کشورهای رده بالای جهان در مسئله امید به زندگی است و مثلا نشریه اکونومیست ۲ سال قبل گزارش داد که ایران اسلامی در مقام پنجم دنیا در شاخص امید به زندگی قرار دارد. [۶]

در بحث مسائل اقتصادی نیز علیرغم سیاه‌نمایی‌های اصلاح‌طلبان اما اوضاع کشور بحرانی نیست.

صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی گزارش داده‌اند که ایران در مقام هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا قرار دارد و فقر مطلق هم ندارد، سال گذشته بیش از ۹ میلیون ایرانی به خارج از کشور تردد داشته‌اند که احتساب تعداد خانواده‌های آنها نشان می‌دهد اکثریت مردم ایران می‌توانند با بحثی به نام سفر خارجی مواجه باشند [۷] ضریب جینی در ایران از کشورهای آمریکا، چین و روسیه بهتر است [۸] و اوضاع بیکاری در ایران نیز به گواه ۱۰۰ هزار شغل پیشنهادی وزارت کار که از سوی بیکاران مورد قبول واقع نشده‌اند؛ بحرانی نیست [۹]. ضمن اینکه رقم بیکاری در ایران هم طی ۷ سال گذشته به میزان ۲ درصد کاهش یافته و از نرخ ۱۴ درصد به ۱۲ درصد فعلی رسیده است. ۱۲ درصدی که البته در دولت آقای روحانی بود که از ۱۱ به ۱۲ رسید.

در این فضا و حتی در حالی که نهادهای بین‌المللی هم قائل به ناامیدی مردم ایران نیستند اما در ظاهر امر مشخص نیست که اصلاح‌طلبان چه منافعی را در القای ناامیدی مردم می‌جویند!؟

پروژه‌ای که ظاهر آن، نوستالژی سال‌های ۸۷ و ۸۸ و جریان القای تقلّب و ناسالم بودن انتخابات به نظر می‌رسد.

برخی محافل تحلیلی معتقدند جریان سیاسی خاص پس از موفقیت در پروژه سیاه‌نمایی اقتصادی و بروز اغتشاشات دیماه ۹۶؛ به دنبال ناکارآمدنمایی و مفسدنمایی از نظام اسلامی و سپس هدف گرفتن مشروعیت نظام اسلامی است.

در اینجا لازم به توضیح است که هم‌اکنون دولتی در ایران زمام امور را بدست دارد که نام آن «تدبیر و امید» است.

دولتی که با حمایت و الحاح اصلاح‌طلبان بر سر کار آمد و آنها که ۴ سال تمام حتی یک نقد هم در راستای منافع مردم از رئیس‌جمهور روحانی نداشتند و صراحتاً می‌گفتند که ما و اعتدال یکی هستیم و تضمین روحانی هم بر عهده ماست؛ اما اکنون بدون اشاره به مسئولیت خود در قبال اشکالات موجود، از این می‌گویند که مردم ناامید شده‌اند...

***

باخت مطهری و ابتکار در «پرونده سیدامامی»

با مشخص شدن ابعاد مختلف پرونده جاسوسی «کاووس سیدامامی» و اثبات خودکشی وی در زندان، مسئله‌ای که باید مورد تدقیق قرار بگیرد؛ اظهارات برخی چهره‌های سیاسی است که طی روزهای اخیر و قبل از روشن شدن همه زوایای پرونده منتشر شد.

در این رابطه، «علی مطهری» ، نایب رئیس مجلس، اخیرا طی اظهاراتی درباره جلسه نمایندگان مجلس با کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه پاسداران گفته بود:

«در این جلسه فیلمی از داخل سلول آقای سیدامامی نشان دادند. در این فیلم لحظه خودکشی مشهود نیست اما حدود هفت‌هشت دقیقه ایشان (سید امامی) مشغول اقداماتی است که نشان می‌دهد احتمالا قصد خودکشی دارد. در اینجا کوتاهی اپراتور روشن است که متوجه این اتفاق نشده در حالیکه باید زودتر متوجه می‌شده و از این اتفاق جلوگیری می‌کرده است. به نظر می‌رسد در این زمینه کوتاهی شده و خودشان هم قبول دارند.»

به گزارش خبرآنلاین، او همچنین با بیان اینکه تمام کسانی از نزدیک سیدامامی را می‌شناختند نظر مثبتی درباره شخصیت وی داشتند، گفت که مجلس منتظر تکمیل اطلاعات خود در این زمینه و ارائه توضیحات کافی درباره فوت آقای سید امامی در زندان است! [۱۰]

«معصومه ابتکار» ، رئیس سابق سازمان محیط زیست هم در این رابطه به خبرگزاری ایلنا گفته بود که نگران دستگیری «فعالان محیط زیست» هستم! [۱۱]

*با توضیحات جدیدتری که دادستان تهران، روز سه‌شنبه گذشته درباره پرونده دستگیری جواسیس ارائه کرد [۱۲] و نیز با اخبار منتشره از جلسه نمایندگان مجلس با کارشناسان سازمان اطلاعات سپاه؛ محرز شده است که ابهامات برساخته طی روزهای اخیر درباره درگذشت آقای سیدامامی هیچیک واقعی نبوده‌اند و بسیاری از اظهارات پیرامون ابراز تشکیک در این قضیه نیز شتابزده بود.

کما اینکه آقای مطهری در ماجرای ادعا پیرامون کم‌کاری در کنترل دوربین اتاق سیدامامی و علیرغم تمام اسناد موجود، اما مشخص نیست چرا به این نکته اشاره نکرده است که مسئله اصلی نه کم‌کاری نسبت به کنترل اتاق که انگیزه قوی جاسوس دستگیر شده برای خودکشی بوده است و خودکشی هم در هیچ کجا امر چندان محالی نیست.

اظهارات آقای مطهری همچنین در حالی است که مدعی و مطالبه‌گر اول در ماجراهای تلخی مثل ستار بهشتی و یا کهریزک، نظام اسلامی بوده است نه کس دیگر و این استدلال کافیست برای اینکه نیازی به دوپهلو حرف زدن درپرونده خودکشی یک جاسوس نباشد.

اظهارات نایب رئیس مجلس مبنی بر اینکه نظر همه درباره سیدامامی مثبت بوده است! نیز حرفی چند رنگ، ناجوانمردانه و القاکننده قضاوت اشتباه دستگاه‌های امنیتی درباره این جاسوس ارزیابی می‌شود.

چه اینکه آقای مطهری گویا فراموش کرده‌اند که تمام چهره‌های کشور درباره «مسعود کشمیری» هم نظر مثبتی داشتند و یا آقای خاوری زمانی که در ایران بوده است بعنوان یک چهره منفور شناخته نمی‌شد!

این قیاسات تاریخی از آنرو گفته شد که آقای مطهری بدانند چرا در صحبت‌های خود به افکار عمومی ستم روا داشته‌اند و ایضاً چرا نظر مثبت افراد درباره یک شخص دلیلی بر سالم بودن حتمی آن فرد نیست.

بازنده اصلی‌تر این پرونده اما خانم ابتکار است...

تمام چند جاسوس دستگیر شده در این پرونده دوتابعیتی هستند و احتمال دارد معبر حضور آنها در سازمان محیط زیست نیز در دوران مدیریت خانم ابتکار در این سازمان فراهم شده باشد.

فلذا شاید مطلوب‌تر آن بود که خانم ابتکار به جای ابراز نگرانی از دستگیری جواسیس، فعال محیط زیست نامیدن آنها و تشکیک در عملکرد سربازان گمنام امام زمان(عج) به فکر توضیحات بیشتر درباره چرایی حضور دوتابعیتی‌ها در سازمان خود می‌بودند.

***

1_http://www.iran-newspaper.com/newspaper/item/457793

2_ http://www.farsnews.com/printable.php?nn=13920927000214

3_ https://www.mehrnews.com/news/2405950/

4_ http://sharghdaily.ir/Modules/News/PrintVer.aspx?Src=Main&News_Id=162297

5_ mshrgh.ir/830340

6_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940606000584

7_ http://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-1115953

8_ http://tn.ai/1645720

9_ mshrgh.ir/487472

10_ https://www.khabaronline.ir/print/754367

11_ https://tnews.ir/news/b852105488890.html

12_ mshrgh.ir/831066

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 83
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 78
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  برخی از اصلاح طلبان عاشق سینه چاک هر چی جاسوس و منافق خلقن . ننگ بر هر چی اصلاح طلب منافقه
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   دو کله پوک
  • IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   آقای علی مطهری! در فیلم خودکشی جاسوسی تشکیک کردی که به بهانه حفظ محیط زیست دنبال سایتهای موشکهای بازدارنده و مدافع امنیت ایران بود. کاش یکبار هم وکیل معیشت مردم میشدی!
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   اینها مشکل دارند.
  • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   چند نفر در اثر آلودگی هوای تهران فوت کردند؟ ابتکار آیا بخاطر مسئول فوت این افراد در اثر آلودگی زیاد بودن حاضر است از مردم عذر خواهی کند؟
  • Ali ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   84 20
   ناموسن جای چرت و پرت گفتن به خودتون بیاین و یه فکری به حال مردم کنین.داریم تو بدبختی زندگی میکنیم.فقر گرونی بیکاری گرسنگی بی سرپناهی تو این مملکت موج میزنه ولی همه ی مسؤلین خودشونو به کوری زدن.واقعا تاسف باره.همه شما اون دنیا باید جوتب پس بدین که مگه ندیدین برادرا و خواهراتون گشنه بودن پس چرا هیچ غلطی نکردین.من خدا نیستم بخوام قضاوت کنم ولی همه مسؤلین ما از بالا تا پایین فقط به فکر دزدی خودشونن و مردم فقط تو شعار بهشون توجه میشه... بخدا گریه داره وضع مملکتی که ثروتمندترین جای دنیاست اینطوری باشه...
  • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   نفرین بر رییس جمهوری که با ترانه مردم رو واسه رای دادن خر میکنه
  • IR ۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   91 5
   اعدام شوند
  • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   64 9
   پارادوکس ترین آقا زاده تو حکومت میشه علی مطهری نام برد پدر کتاب مینوشت و اندیشه حکومت جهانی اسلام رو تشریح میکرد اما این آقا زاده تنها عکس استاد را همواره به دوش میگیره و کلا دوست دارد متفاوت باشد به درک که میخواهی متفاوت باشی. علی مطهری بلرز از روز حساب.
  • شریف IR ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   44 13
   ایشان نوشته اند "برخی از اصلاح طلبان عاشق سینه چاک هر چی جاسوس و منافق خلقن . ننگ بر هر چی اصلاح طلب منافقه" اینهایی که منفی داده اند با ننگ بر اصلاح طلب منافق مخالفتد؟ ننگ بر این افراد
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   31 4
   باز هم عزیز بابا اومد به میدان
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  وقتی که این همه انتخابات برگزار می شود چه نیاز به همه پرسی است
 • علی IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  البته این دو بزرگوار در همه موضع گیریاشون نوبرن و مثال زدنی مملکت چهارتا از اینا داشته باشه نیازی به بمب اتمی اسرائیل وامریکا نیست؟!!!!!!!!!!!!
  • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   پت و مت
  • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   اینها نفوذی ان؟؟؟
 • محمد براتی IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  ما در جنگ در برابر تمام دنیا ایستادگی کردیم ودربابر تحریمهای سخت دوام آوردیم آن وقت نگذاریم هر مسئله ای به یک چالش بزرگ در نظام تبدیل شود...
  • علی IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   اکثرا هم الکی وبی خاصیت
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  وای به حال آن کسانی که از جاسوس های اجنبی حمایت می کنند
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  این افرادی که از جاسوس ها حمایت میکنند سابقه تطهیر و حمایت از منافقین عامل کشتار 17500 مردم بیگناه را هم دارند. آیا مسئولیت این افراد فقط حمایت از افراد مورد حمایت آمریکا و اسرائیل است؟
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  حمایت از یک جاسوس که بر خلاف منافع و مصالح کشور عمل کرده است کار کثیفی است که فقط از یک عنصر نفوذی بر می آید.
 • IR ۰۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  خداوند چهره افراد دشمن مردم و کشور و حامیان جاسوسان را که آینه سیرتشان هست چقدر کریه قرار داده.
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   63 6
   بالخره روح انسان بخصوص در سنین بالا در چهره انسان اثر میگذارد.
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  69 15
  حمایت از جاسوس؟ آقا مگه داریم ؟ مگه میشه ؟ فقط یک نفر که عقلش را کنار گذاشته باشه از عوامل دشمن در کشور حمایت میکنه.
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   84 6
   یا داره از همکار خودش طرفداری میکنه.
 • سید IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  از بس که این اصلاح طلبان تهوع آورند!
 • IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  لعنت خدا بر خائنهای طرفدار و حامی جاسوس ها
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  علي مطهري خيلي وقته به ورطه هلاكت افتاده ، و بدتر از اون اينكه خودشم باورش شده
 • IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  این مطهری تا کی برای یه رای جمع کردن میخواد این کارارو بکنه
 • IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  68 11
  مطهری متوجه نیست با این حرفاش چه هزینه ای واسه مردم و نظام درست میشه.
  • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   87 7
   حالیشونه - اما ظاهراً خودشون هم مسئله دار هستند نباید عمداً به نظام لطمه بزنه
 • IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  39 4
  هردوی این بزرگوار حتما ...
 • IR ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  76 63
  قرار نیست هر کسی مخالف ما حرف زد را جاسوس بدانیم
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   94 4
   یارو خودش به جاسوسی اعتراف کرده اونوقت چرا باید عده ای ابله تمام قد ازش دفاع کنند ؟ مگر جاسوس تابلو بدست میاد جاسوسی ؟
 • محمد ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  48 10
  دیگر حنایتان رنگی نمانده تمام کسانی که سفارت امریک اشغال کردن الان 2تابعیتی اند
  • IR ۰۹:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   34 5
   ضرغامی هم دو تابعیتی است؟ ضمنا خیلی از آنها که به امام حسین علیه السلام نامه نوشتند مثل شبث بن ربعی خودشان به گروه ابن زیاد پیوستند و یا بی تفاوت ماندند.
 • IR ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  25 7
  بزودی خواهند رفت
 • احدی IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  47 6
  آقای مطهری چگونه است که برای تمام مسائل کشور نظرهای آنچنانی میدهد از بقیه نمایندگان خبری نیست نکنه ایشان نماینده نمایندگان است
 • عزرائیل IR ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  61 9
  جناب آقای مطهری سلام نمیدانم این مطالب را میخوانی یا خواهی خواند اما میگویم تا روزی از اینکه حرفهایم را نگفته باشم در درگاه الهی شرمنده نباشم ....ما انقلاب کردیم خون دادیم چهره های علمی چون شهید مطهری ها از ما گرفته شد دانشمندانمان ترور شدند جوانان چون گلمان پرپرشدند و میشوند ....تا از زیر بار خاندان وابسته سلطنتی و فاسد و طرفدار فرهنگ منحط غربی خلاص شویم ...اما امروز میبینیم افرادی مانند حضرتعالی که فقط و فقط به خاطر اعتبار نام پدرتان و با رای وحمایت همین مردم متدین و حزب اللهی(در مرام شما و دوستانتان تندرو!1) برای اولین بار وارد عرصه سیاست شدید ولی سریع تغییر چهره داده و برای بقا در صحنه دنیا خود را درآغوش سگ بازان و بی دینان و منافقان انداختید ....رای ما حرامتان باد !!!...روز آخرت روز شرمندگی تو و امثال توست و مطمئن باش نخواهی توانست از زیر بار این همه دوپهلویی در اظهار نظر و هزینه تراشی برای نظام اسلامی فرار کنی ...البته فعلا دارای قدرتی و چون ما تابع حکومت اسلامی هستیم در برابرت سکوت کرده ایم اما بترس از روز محشر که اولین سیلی را از پدرت خواهی خورد(ان شالله)
  • امیر IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   42 8
   ان شاءالله
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   38 3
   احسنتم- انشاء الله - در ضمن سیلی از سیصدهزار شهید هم روش اضافه کن
 • Tc IR ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  21 40
  همشون یکی هستن چه اصلاح طلب چه اصول گرا ، فعلا یکی خلع سلاح شده اون یکی سلاح داره اما ذات همشون یکی هس . اینقدر اجیر اینا نشین ،این مشرق هم واسه بعضی ها هم مغرب شه تا خودش تابان بشه
 • جولیانو IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  54 11
  مراقب باشید از اصلاح طلبان رکب نخورید. دیدید اینها برای دروغ تقلب در انتخابات ، کشور را تا چه حد نا امن کردند. دولت فعلی هم دست پخت خودشونه حالا می خواهند شانه خالی کنند. نیروهای واداده و فراری و چندتابعیتی هم دارند، اغتشاش رو هم که بلدند چه جوری راه بیاندازند. حرف مفت هم که بلدند بزنند. پس مراقب باشید و محکم.
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  43 13
  علی مطهری و ابتکار فکر می کنند اگر حرف نزنند کسی آدم حسابشون نمی کنه برای همین نطق می کنند و در مسیر عکس رودخانه حرکت می کنند تا دیده بشوند مخصوصاً توسط دوستان غربی !
 • حسین IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  34 8
  این پر واضح است که اصلاح طلبان بدنبال براندازی نظام و خود را آلترناتیو جمهوری اسلامی میدانند حال باید به این کار نظام که به اینها این قدر آزادی عمل میدهد از خاتمی گرفته تا حالا هر کاری دلشان میخواهد میکنند کار نمیکنند تا مردم به فشار بیفتند و بر علیه نظام شورش کنند وقتی هم مردم بیرون میریزند ومیگویند عدالت و کار و شغل ومبارزه با گران فروشی و تورم میخواهیم رییس چمهور میاید و میگوید مردم حرفهای دیگری غیر از معیشت دارند و باید شنیده شود
 • GB ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  22 8
  این که می گویند جاسوس است چطور میتواندجاسوسی کند..؟مگر برای گرفتن اطلاعات جهت جاسوسی باید از یک فرد کلیدی اطلاعات بگیرد...
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  16 6
  اتهام جاسوسی داشته...
 • مهدی IR ۱۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  42 8
  بعد از خواندن نظرات خدا را شکر میکنم که اینقدر جوانان ایرانی فهیم و بصیر هستند ... الحمدالله ..
 • تقی IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  25 7
  شاید فکر می کنم خانم ابتکار نگران زیر سوال رفتنشان هستند.مگرنه این اظهارات چه معنا و مفهومی دارد که ایشان بیان کنند!!
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   58 2
   ایشون بخاطر آلودگی هوای شهرها و افزایش فوت مردم ظاهراً زیر سوال هست
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  26 41
  جالبه كه حتي جرّأت انتشار مطالب مخالف خودتون رو هم نداريد اما دم إز آزادي هم ميزنيد. احتمالا به سايت بيطرف و غير وابسته هم هستيد؟
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   22 12
   جنابعالی هم فراموش کردید توی مملکت اسلامی زندگی میکنید والزایمردارید که بفهمید که چه خونهای پاکی نثار به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی شده!!!؟اینجا ایران نه امریکا اسرائل ...اقای مخالف..مگه کسی تو امریکای دشمن اجازه نفس کشیدن برخلافشون داره؟که توی این مملکت برحق بخوایم به حرف ناحق گوش بدیم...ما مردم با بصیرت وهوشیاریم...اینجا ایران است...
  • IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   27 6
   دیگه کار از انتشار مطالب مخالف گذشته بنفشه جون . مملکتو کامل به گند کشیدین شما اصلاح طلبها بس نیس ؟
 • مرتضی IR ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  15 6
  شتردر خواب بیند پنبه دانه گهی.......اصلا ظرفیتش ندارن....خداوند نااهلان از خواب رویا بیدار کنه...الهی امین
 • سعید IR ۱۰:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  33 9
  اگر نبود اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سر این کشور چه میآمد. با توجه باینکه بخشهای مختلف .... وارد کننده جاسوس هستند
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   19 6
   افرین بر عقابان تیز بین وهوشیار مردان باعزت جسور ...مردان بی توقع بی ادعا..مردان خدایی..
 • حسین IR ۱۰:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  24 6
  اصلاحاتچی ها یا رفرمیستها تاریخچه شون از سال 76 به این ور اونقدر سیاه هست ،که نشه کتمان کرد ،فتنه78،فتنه88،کنفرانس برلین،مجلس ششم،اما برای اینکه در صحنه باشند ریاکاری می کنند وبه جای اینکه طرفدار حقیقت باشند،تاجر منفعت هستند لم تقولون مالاتفعلون، الم یعلم بان الله یری
 • مهدی IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  15 8
  مشکل از جای دیگه که اینجور ادمای بی خاصیت راس کار میان... نااهلان مضرند برا ایران عزیز اسلامی...
 • یار ولایت IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  21 13
  عقیده بنده که دهه هفتادی هستم رفراندوم معنایی ندارد،چرا که ۹۵ درصد از مردم عاشق حکومت اسلامی ایران هستن ،و نباید مسولین ما گول دشمن رو بخور...همین ،تا توانی نون بخور به نرخ روز و ساعت ،(قانون اول جنگل) ,سلامتی امام زمان عج سلوات
  • رحمان IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   6 11
   این آمارو از کجات دراوردی!!!!!!
 • ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  17 6
  خانم ابتكار بايد به مردم ايران جواب پس بدهد . حالا كه جاسوساني كه در قالب احيا نسل يوز ايراني به امنيت كشور ضربه زده اند طلب كار شده اند . دنيا وارونه شده است اين حضرات كه هميشه چشمشان براي كار ها به خارج است كي بايد درس عبرت بگيرند
 • IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  14 96
  مطهري تنها نماينده آزاده ماست و أسير سفره نشده است
  • IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   57 10
   از غارتگرهای صندوق فرهنگیان تا حالا افشاگری نکرده - انگار که خودش هم ..... در برابر حقوقهای نجومی غارتگران بیت المال هم سکوت کرده و در برابر بی فرجام بودن برجام و افزایش تحریم و تهدید و توهین های آمریکا بعد از برجام هم سکوت کرده. چرا؟
  • IR ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   57 7
   از ابتکار بدلیل تشدید آلودگی هوا در اثر بی کفایتی ایشان باید ممنون باشیم؟
  • IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   17 6
   این بابا تابعیت کانادایی هم داشته در خارج با اونا تماس وهماهنگی داشته. این بابا اگه ریگی به کفش نداشت خودکشی نمی کرد .وقتی دید که تمام اطلاعاتش و کارهاش را فهمیدن خودکشی می کند
  • وحید IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   10 28
   بروید خدا را شکر کنید که مطهری هست و مردم کمی به ایشان اعتماد دارند.
  • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   35 9
   مثل شخصیت دیبی در کلاه قرمزی - از فردی که نالایق است تعریف کرده ای
  • س IR ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   6 2
   همین هندونه هایی که شما مزدوران زیر بغل این مغز متفکر گذاشتید کار دستش داده
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  28 6
  دعا مي كنيم تا تشت رسوايي كساني كه با دشمنان اين ملت غيور همكاري مي كنند بر زمين بيفتد.
  • طاهره IR ۱۲:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
   14 4
   الهی آمین
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  27 7
  مردم با بصیرت ایران با شرکت کردن باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن ولایت مداری خود را تثبیت کردن
 • شاهین GB ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  50 5
  با سلام با استفاده از گل واژه آیت الله جوادی آملی، برحخی ها اکثرأ دیوثند از نوع سیاسی. از اینها جز خیانت، واداگی و دزدی از بیت المال چیز دیگری نمی توان انتظار داشت. والسلام.
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  15 7
  این اصلاح طلبان کثیف دهانشان را ببندند ، اینها حق ندارند دم از رفراندوم بزنند ، هدف آنها روشن است ، این وطن فروشان آشغال حاضرند همه چیز را به هم بریزند برای این که خودشان به قدرت و نوایی برسند ، ولی بدانند به هیچ چیزی نمی رسند و ملت ایران حامی نظام هستند و خداوند خودش رهبر و نظام جمهوری اسلامی ایران را در پناه خودش حفظ کند
 • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  11 5
  الان مملکت به وضعیتی رسیده که هیچ مسئولی قبول نمی کنه داره راه رو اشتباه می ره مهم هم نیست برای چه جناحی باشه . وضعیت کشور شبیه بازی شطرنجی شده که پات شده. در این حالت باید کل مهره ها به هم بخوره. و حتی مهره های جدید و خارج از صفحه ی شطرنج هم برگردند نظراتشون رو بگن و موضع بدن تا مردم بگن کدام مورد اولویت اونهاست در باره اش رای بدهند و بعد طبق رای عمل شود.
 • وحید IR ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  17 6
  سوال این است که یک نهاد امنیتی که یک فرد متهم به جاسوسی را دستگیر میکند. نباید احتمال بدهد که این فرد اگر واقعا جاسوس باشد، حتما آموزش روشهای خودکشی هم دیده است و یا احتمال هست که فردی نفوذی قصد جان فرد دستگیر شده را داشته باشد. بنابراین وقتی نهادی توان رصد و دستگیری جاسوسان را دارد نباید توانایی حفاظت از آنها را داشته باشد.
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  17 5
  چرا یک نفر با عقل و شعور در این جمع پیدا نمیشه که سئوال کنه یک جاسوس آن هم در حد استاد دانشگاه امام صادق با شرایط خاصش دستگیر شده بعد قبل از تخلیه اطلاعاتی کامل بسادگی آب خوردن طرف خودشو می کشه و معلوم نیست چه اطلاعات باارزشی رو از این تیم جاسوسی از دست می دهیم.
 • IR ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  8 6
  میوه گندیده
 • مرتضی IR ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  13 7
  همه جای دنیا تا یکی رو میگیرن چهار سیاسی نپخته میرن اعتراض؟ گندشو د راوردن
 • IR ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  68 6
  هردو لاشخور غرب هستند.و عموما" اصلاح طلبان لاشخور اروپا هستند.
 • مجيد IR ۱۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  24 24
  از طرح انجام رفراندوم دچاره ترس و تشنج شديد ؟! هيچ عقل سالمي خودكشي را در زندان نمي پذيرد !
 • جانباز ناچیز IR ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  24 8
  افسوس از آن فیلسوف شهیدی که جانش را در راه مبارزه با نفاق تقدیم اسلام و انقلاب کرد و از این پسر که چگونه اعتبار پدر را زیر سوال می‌برد
 • DE ۱۸:۳۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  8 2
  طبق آمار رسمی دولت آلمان از سال 2000 تا سال 2011 در زندانهای آلمان 935 مرد و 26 زن خودکشی کرده اند. آمار را میتوانید در اینترنت پیگیری کنید.
 • دانا IR ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  16 2
  همه دوست دارن بدونن که چپ گراهای لیبرال روشنفکر تو ایران دنبال چی می گردن چرا دوتابعیتی؟چرا واردات زیاد؟
 • محمد IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
  3 1
  اينگونه حمايت از جاسوسان براي اين كشور خود يك پديده است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس