قره باغی

اطرافیان آیت الله خمینی گفتند که نظامیان جرأت نخواهند کرد که با بازگشت آیت الله به ایران در روز جمعه مخالفت کنند.

سرویس تاریخ مشرق- حوادث انقلاب در بهمن‌ماه ۱۳۵۷ آن‌چنان شدتی گرفت که هیچ‌یک از عناصر نظام شاهنشاهی یارای مقابله با آن را نداشتند و در نهایت در ۲۲ بهمن، انقلاب اسلامی به پیروزی رسید. بر همین اساس، تصمیم داریم روزنامه کیهان را از اول تا ۲۲ بهمن مرور کنیم و حوداث مهم این دوره را با شما در میان بگذاریم.

**برای مشاهده انداز اصلی روی تصویر کلیک کنید**

۱. ایران در تدارک بزرگترین استقبال تاریخ

در روز دوشنبه دوم بهمن ۱۳۵۷ نیز، مهم‌ترین تیتر روزنامه‌ها به ورود امام خمینی (ره) به تهران و تدارک مردم برای این استقبال اختصاص دارد. در صفحه دوم کیهان دوم بهمن در این باره آمده است: اطرافیان آیت الله خمینی دیروز گفتند که نظامیان جرأت نخواهند کرد که با بازگشت آیت الله به ایران در روز جمعه مخالفت کنند.

۲. ارتشبد قره‌باغی: کودتا در ارتش مطرح نیست

در بحبوحه انقلاب شایعات زیادی از کودتا در ارتش وجود داشت و برخی از عناصر وفادار به نظام پهلوی به دنبال کودتا در ارتش و به دست گرفتن قدرت بودند تا از طریق سرکوب عده‌ای زیادی از مردم بتوانند قیام مردمی را سرکوب کنند. ارتشبد قره‌باغی، فرمانده ارتش در یک مصاحبه مطبوعاتی این شایعه را تکذیب کرده و می‌گوید: به‌هیچ وجه مسئله کودتا در ارتش یا هر نوع تمرد در واحدهای مختلف مطرح نیست و ارتش تابع دستورات دولت ایران خواهد بود.

۳. مصاحبه با قطب‌زاده درباره: احزاب، روزنامه‌ها و سینماها در جمهوری اسلامی

در بخشی از این مصاحبه که در صفحه ۶ روزنامه کیهان آن روز منتشر شده، آمده است: در جمهوری اسلامی هر کس می‌تواند آزادانه بنویسد، بیاندیشد و برای نشر عقاید خود فعالیت کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 3
 • اسلامی IR ۰۷:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  28 40
  مطرح شدن اینگونه خبرهای جهت دار تاریخ گذشته گرادادن به ارتش ایران درحال حاضر است ویادآوری این نکته است که ارتش چنین قابلیتی دارد ودر نتیجه نوعی تحریک است
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  12 50
  خائن
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  15 13
  قوام نظام ایران به ارتش و سپاه با هم است. درود بر شهیدان
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  12 13
  مشرق آشششغاااال مگه مرض داری،هاااا؟؟؟خبر قدیم رو الان میزنی تخم ... که چی بشه
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۲
  34 4
  در بخشی از این مصاحبه که در صفحه ۶ روزنامه کیهان آن روز منتشر شده، آمده است: در جمهوری اسلامی هر کس می‌تواند آزادانه بنویسد، بیاندیشد و برای نشر عقاید خود فعالیت کند. :))))))))))))))))))))))))))))))))))

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس