کد خبر 811557
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
تخم مرغ

یک مقام مسوول گفت: کنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 300 تومان معادل شانه ای 13 هزار و 500 و دانه ای 430 تومان است و در صورت ادامه روند آنفولانزا حاد پرندگان قیمت بالاتر خواهد رفت.

به گزارش مشرق، ناصر نبی پور رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران از معدوم سازی بیش از 11 میلیون قطعه مرغ خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای مهر تا کنون به دنبال شیوع بیماری آنفولانزا حاد پرندگان 11 میلیون قطعه مرغ معدوم شد.

به گفته وی استان تهران،البرز،قزوین،آذربایجان شرقی و قم درگیر این بیماری هستند.نبی پور، کاهش تولید تخم مرغ را دلیل اصلی گرانی دانست و افزود: حذف 11 میلیون قطعه مرغ برابر با کاهش تولید 600 تن تخم مرغ در روز است که این امر درنهایت افزایش قیمت تخم مرغ در بازار را به همراه داشته است.

این مقام مسوول، با اشاره به اینکه نرخ تخم مرغ تابع عرضه و تقاضاست، بیان کرد: اکنون متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 6 هزار و 300 تومان معادل شانه ای 13 هزار و 500 و دانه ای 430 تومان است.وی، قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و یادآورشد: در صورت ادامه روند آنفولانزا حاد پرندگان و کاهش تولید، قیمت بالاتر خواهد رفت.

به گفته نبی پور، توزیع نامناسب تخم مرغ و محدودیت جابه جایی به دلیل بیماری شیوع آنفولانزا، یکی دیگر از دلایل گرانی محصول در بازار به شمار می رود.

رییس اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران، با اشاره به آخرین وضعیت واردات تخم مرغ اضافه کرد: واردات هر کارتن تخم مرغ با احتساب سود بیش از 68 هزارتومان تمام می شود که با وجود بالا بودن قیمت تخم مرغ وارداتی نسبت به مشابه داخلی و عدم کمبود در داخل ، هم اکنون، نیازی به واردات نداریم.

وی تولید روزانه تخم مرغ را 2 هزار و 100 تا 2 هزار و 200 تن اعلام کرد و افزود: در شرایط کنونی، علی رغم معدوم سازی قابل توجه قطعه مرغ ها، تولید در وضعیت مناسبی قرار دارد.

نبی پور در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه بخشی از غرامت سال گذشته مرغداران پرداخت نشده است، تصریح کرد: سازمان دامپزشکی و صندوق بیمه به سبب کمبود منابع مالی نتواسته بخشی از غرامت تولیدکنندگان را پرداخت کند و اخیرا اعلام کرده که مرغداران به جای غرامت خود، اوراق خزانه دریافت کنند در حالیکه اوراق دردی از آنها را دوا نمی کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس