کاتالونیا

سخنگوی دولت محلی کاتالونیا در پی برگزاری همه‌پرسی روز گذشته اعلام کرد که پارلمان این منطقه درباره اعلام استقلال یک‌جانبه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 به گزارش مشرق، پارلمان کاتالونیا درباره اعلام استقلال یک جانبه تصمیم‌گیری می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «یوردی تورول» سخنگوی دولت محلی کاتالونیا در این مورد گفت: «پارلمان کاتالونیا در مورد اعلام استقلال این منطقه تصمیم‌گیری خواهد کرد و این اقدام در پی برگزاری همه‌پرسی روز گذشته صورت می‌گیرد.»

تورول در این مورد به خبرنگاران گفت: «ما این نتایج را به جامعه و پارلمان کاتالونیا ارائه می‌کنیم و این به پارلمان بستگی دارد که چگونه تصمیم‌گیری کند.»

مقامات محلی اعلام کرده‌اند که بیش از 90 درصد از 2.26 میلیون نفری که در همه‌پرسی شرکت کردند، به استقلال کاتالونیا آری گفته‌اند.

همه‌پرسی جنجالی استقلال «کاتالونیا» از اسپانیا روز گذشته با وجود مخالفت مادرید، در برخی شعب آغاز شد.

این در حالی است که دولت مرکزی اسپانیا چند هزار نیروی ضدشورش و پلیس به کاتالونیا اعزام کرد و این نیروها دقایقی پیش از آغاز همه‌پرسی در چند شعبه با رأی‌دهندگان درگیر شده و تلاش کردند مانع از ورود آن‌ها به شعب شوند.

دولت اسپانیا که به شدت مخالف برگزاری این همه‌پرسی بود و آن را غیرقانونی اعلام کرده بود. به همین منظور در روزهای گذشته ده‌ها مرکز رأی‌گیری را تعطیل و صندوق‌های رأی را مصادره کرد. این اقدام موجب شد تا برگزاری همه‌پرسی به مراکز معدودی که از سوی حامیان استقلال اشغال شده بود، محدود شود.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس