تستودو

یک دانشجو نذر کرده بود که اگر در امتحانات نهایی قبول شود، روح خود را به تستودو می‌فروشد. هویت خود را تغییر می‌دهد و همچون یک نفر دیگر خواهد زیست.

سرویس جهان مشرق- «تستودو» مجسمه یک لاک‌پشت است که «دانشگاه مریلند: کالج پارک» آمریکا او را مقدس و مایه برکت می‌داند. پیش از شروع امتحانات پایان ترم، سیل دانشجو روانه پیشگاه مجسمه می‌شوند و «نذورات» خود را به نیت قبولی در امتحانات نهایی و فارغ‌التحصیلی وقف تستودو می‌کنند.

این لاک‌پشت در سال ۱۹۳۳ به عنوان هدیه جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان به دانشگاه مریلند آورده شد. اکنون در این دانشگاه چندین مجسمه لاک‌پشت وجود دارد اما فقط یکی از آنها همان «تستودو»یِ مقدس دانشجویان است. این مجسمه، چندین بار در سی این سال‌ها توسط دانشجویان دانشگاه‌های «جان هاپکینز» و «ویرجینیا» که دانشگاه‌های رقیب هستند، ربوده شده است اما نهایتا در دهه ۱۹۵۰، مقامات دانشگاه پس از یافتن و بازپس‌گیری آن، بر جلوگیری از سرقت، ۷۰۰ پوند سیمان به پای این مجسمه لاک‌پشت ریختند تا جایش بشدت محکم باشد.

دانشگاه مریلند

وقتی در دهه ۱۹۶۰ کتابخانه «مک‌کلدین» دانشگاه ساخته شد، تستودو به مکانی در انباری منتقل شد تا کمی استراحت کند. اما با ایجاد شعبات کتابخانه مک‌کلدین در همه دانشکده‌ها، دوباره این لاکپشت ظاهرا مقدس (!) سر از انباری بیرون آورد در محلی قرار داده شد که دانشجویان برای قبولی امتحانات نهایی خود، نذوراتشان از شکلات گرفته تا تلویزیون را خرج او کنند.  البته گاهی اوقات هم بینی‌ او را تمیز می‌کنند تا تستودو گوشه چشمی به آنها کند. در سال‌های گذشته، در هفته‌های پایانی امتحانات، این لاک‌پشت را در حد یک قدیس ستایش کرده‌اند.

کوین پورتر از دانشجویان دانشگاه مریلند: «روز سوم امتحانات: تستودو صاحب یک تلویزیون فلت ۴۰ اینچی شده است»

۱۰ نذر عجیب برای تستودو

۱۰. یکی از دانشجویان به ادعای خودش یکی از نامرغوب‌ترین مشروبات الکلی به نام زلکو را به عنوان نذر برای این لاک‌پشت تهیه کرده و در توئیتر خود نوشته: فقط می‌خواهم در امتحانات نهایی قبول شوم. جای نگرانی نیست. از غضب تستودو نمی‌ترسم. چون او مهربان است و هر هدیه‌ای را می‌پذیرد».

«سیرا ماری» یکی از دانشجویان نوشته است: «نذورات ما نشان می‌دهد که تا چه حد نیاز به قبولی در امتحانات داریم»

۹. یکی از دانشجویان، چهره لاک‌پشت را به صورت مد روز درآورد و معتقد است که برای کسب رحمت تستودو باید او را که یک روح قدیمی معتقد به مدرنیته است، آذین به شکل و شمایل امروز کرد.

۸. یکی دیگر از دانشجویان، نذر کرده بود که اگر در امتحانات نهایی قبول شود، نام اولین فرزندش را می‌گذارد «تستودو».

دانشگاه توئیت گذاشته است: «نذورات این ترم تستودو. در امتحانات نهایی موفق باشید!»

۷. یک نفر دیگر، یک توالت فرنگی به تستودو هدیه کرده بود و معتقد بود که تستودو هم نیاز به تخلیه خود دارد.

۶. دانشجوی دیگر، معتقد بود که اگر روح خود را از دست بدهد، دیگر در امتحانات نهایی اضطراب و نگرانی نخواهد داشت چرا که متاثر از اثر روح است. لذا، روح‌اش را به عنوان نذر به تستودو فروخت.

۵. دانشجویی دیگر، تستودو را یک لاک‌پشت کلاسیک می‌دانست و لذا هر آنچه که از گرامافون و وسایل کلاسیک داشته بود، نذر تستودو کرد.

این توئیت دانشجویی به نام ژرمین است با این محتوا: «پلی‌ استیشن ۳ خود را نذر تستودو کردم تا کلوئی در امتحانات نهایی موفق و فارغ‌التحصیل شود»

۴. یک دانشجوی دیگر، عهد کرده بود که برای احضار روح «ارباب ظلمات» و قبولی در امتحان، ۵ دختر باکره را در آتش بسوزاند. وی، نوشته بود که مطمئن نیست که این نوع نذر جواب بدهد اما به امتحان‌ کردن‌اش می‌ارزد.

۳. یکی دیگر، به ارزش ۵۰۰ دلار از کتاب‌هایی که این ترم نخوانده است را نذر تستودو کرد. وی معتقد بود که آنقدر مطیع و مومن به تستودوست که هیچ درسی نمی‌خواند و در امتحانات نهایی با درجه A قبول می‌شود.

۲. کار به جایی رسیده که یکی از دانشجویان نذر کرده بود که نزدیک‌ترین همکلاسی‌اش را قربانی تستودو کند و بر این تصور بود که هر چه خون بیشتر از او به پای لاک‌پشت مقدس‌اش بریزد، نمره بیشتری در امتحانات کسب خواهد کرد.

مقدار نذورات آن قدر زیاد شده که جلوی مجسمه را حفاظ توری کشیدند و این سبب تعجب یکی از دانشجویان شده است

۱. و فراتر از همه، یک دانشجو نذر کرده بود که اگر در امتحانات نهایی قبول شود، روح خود را به تستودو می‌فروشد. هویت خود را تغییر می‌دهد و همچون یک نفر دیگر خواهد زیست.

همه این مواردی که در گزارش جاری خواندید، مربوط به دانشگاهی است که طبق رتبه‌بندی جهانی، با امتیاز ۵۷.۶ دارای مقام ۱۳۱ در جهان است. ظاهرا تستودو برای ارزش و پیشرفت کلی این دانشگاه خوش‌یمن نبوده و در قبال نذورات نتیجه عکس داده است (!). دانشگاه مریلند از لحاظ رتبه به ترتیب ۱۱۷ در سال ۲۰۱۲، ۱۱۶ در سال ۲۰۱۴، ۱۲۲ در سال ۲۰۱۵، و ۱۲۶ در سال ۲۰۱۶ پسرفت داشته و پیش‌بینی می‌شود با توجه به این روند، شاهد تنزل بیشتری از آن باشیم.


منابع:

http://washington.cbslocal.com/۲۰۱۴/۱۲/۱۶/u-md-students-make-over-the-top-finals-offerings-to-testudo-again
https://pulsefeedz.wordpress.com/۲۰۱۳/۱۲/۰۶/umd-student-sacrifices-a-light-pole-to-testudo-for-finals-week
http://theblacksheeponline.com/maryland/the-۱۰-best-sacrifices-to-offer-testudo-this-finals-season
https://www.theodysseyonline.com/best-sacrifices-testudo
https://www.topuniversities.com/node/۴۱۶۲/ranking-details/world-university-rankings/۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 33
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • حسین IR ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  14 27
  نویسنده این مقاله بهتره یه دوره اموزش زبان انگلیسی بره
  • IT ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   7 0
   چند وقت پیش پاپ رفت سنا بعد از رفتنش بعضی از سناتورها ته ماند اب لیوانش را برا تبرک خوردند در فرانسه هم یه پلی هست که به ان قفل میبندن ایتالیایها هم 17 را نحس میدانند و........
 • IR ۰۳:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  64 2
  این همان کار بت پرستان است!!
 • IR ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  60 2
  بت پرستی و حماقت محض.
  • IR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
   11 3
   بت امروز بوئینگ و ایرباس و بنز و تویوتا و اپل و سامسونگ و ... ست . خودمونو گول نزنیم .
 • IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 7
  اصلاح تصویر
 • حسین IR ۰۴:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  70 3
  اسم خودشان را هم گذاشتند پست مدرن یعنی از مدرنیته عبور کردند اما هنوز در عصر جاهلیت بسر می بیند .
 • IR ۰۵:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  60 3
  خخخخخ بت پرستی اونم در قرن 21 و در کشور داعیه رتبه اول مدرنیته!! اونم چی؟! یک لاک پشت !! که هیچ ارجحیتی به انسان نداشته و ندارد....
 • شيوا IR ۰۶:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  42 1
  واقعاً از اين همه جهالت متاسفم قابل توجه دنباله روان بى چون وچراى غربى ها
 • ۰۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  42 4
  دانشگاه به این متمدنی و دانشجویان به این خرافه پرستی!! جاهلیت مدرن که میگن اینه!!!@
 • مشرقی تیر IR ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  32 1
  بلاهت همیشه وجهه همت این تیره وتبار بوده است وبس!!!
 • IR ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  29 2
  مردم نیاز به خدا دارند. چون این احساس را خود خدا به صورت فطری در انسانها گذاشته است. اما وقتی آنها را از خدای واقعی دور کردید این احساس را با خداهای قلابی جبران می کنند و بت پرست و شیطان پرست می شوند. درست حکایت آدم تشنه ای که وقتی آب تمیز پیدا نکرده دارد گنداب می نوشد.
  • IR ۰۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
   1 4
   البته شیطان و دارو دسته ش به هیچ عنوان قلابی نیستن! :)
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 30
  سایت مشرق ! شما فکر می کنید بهتر از اینها هستید ؟ مشکل شماها این است که اینقدر به خود پسندی و تکبر فرو رفته اید که فرصت نمی کنید خودتان را از بیرون نگاه کنید
  • حجت IR ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
   7 0
   خواستم چیزی بگم ولی دیدم بی ارزش تر اونی هستی که بشه چیزی گفت
 • اميد IR ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  16 1
  همان بت پرستي هزاران سال پيش. آخر زمانه و همه چيز ممكن!!!
 • US ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 23
  خدایی یا فهمیدید چی مینویسید خواستید ایراد الکی بگیرید.... که در این صورت واقعا جالب نیست... یه نفر که تو این دنیا زندگی می کنه قطعا میفهمه اینا واسه مسخره و شوخیه....اگر هم نفهمیدید خودتون که دیگه هیچی من حرفی برای گفتن ندارم.... فقط یه چیز... چون منم عین خودتون حزب اللهی ام....مواظب باشید چی میگید... مردم رو همه ما قضاوت یکجا می کنن
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   15 2
   شما مختارید که چه برداشت کنید اما لزوما برداشتتان درست نیست باور کنید ملاک و معیار شما نیستید
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   13 2
   والا ما برای مسخره بازی درآوردن پول خرج نمیکنیم شما رو نمیدونم
  • IR ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   2 5
   براش توالت یا ال سی دی یا پلی استیشن آوردن...یا یکی گفته رفیقمو قربانی می کنم :-)) ... تابلوئه واسه شوخیه و به قول خودشون فانه...
  • IR ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   1 1
   پانصد دلار کتاب و وسایل کلاسیک
 • مسافر IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  12 1
  بعد یه عده از شیفتگانشون میان عقاید حقه ی ما مسلمین رو استهزاء میکنن!!
 • مسافر IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  12 1
  بعد یه عده از شیفتگانشون میان عقاید حقه ی ما مسلمین رو استهزاء میکنن!!
 • سلام IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  2 8
  دوستان اشتباه نکنید بت پرستی نیست چرا که عملا آنها اعتقادی به اثر گزاری لاکی ندارند شاید کمی جنبه ی خرافی داشته باشد ولی پرستش و حتی درخواست کمک هم نیست بیشتر اثر جو حاکم و یافتن یک راه کوچک است تا بتوانند روح و روان خود را برای چند لحظه هم که شده فریب دهند و از فشار امتحانات خارج کنند! به طور کلی انسان منقطع و بینیاز از فراطبیعت نیست و برای آرامش خود قطعا چنین اموری را بنیان مینهد
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  5 17
  خوبه که یاد بگیریم به اعتقادات همه مردم جهان احترام بزاریم
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
   17 2
   خوبه که یاد بگیریم نباید به عقاید باطل و احمقانه احترام بگذاریم و باید ابراهیم وار بت هایشان بشکنیم. ضمنا یکی از عقاید همین عقاید ابیراهیم وار است که شما برایش احترامی قایل نیستید. و این یعنی پارادوکس. نمی توان برای یک چیز و ضد آن همزمان احترام قایل شد. چنانچه احترام همزمان به آزادی و نازیسم معنا ندارد.
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  7 1
  اینا قصدشون شوخیه ولی اگه سر سوزنی تو کشور خودمون این بازی رو در می آوردن همچین پای خدا و پیغمبر رو به میون میاوردن و توهین می کردن که نگو...
 • NL ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 1
  آقايون نظر بيخود ندهيد اكثر اين نذورات جهت مسخره كردن جهالت است و بعضيها نيز توالت خانه خودرا نظر اين لاك پشت كردن فقط براي جهل
 • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 0
  یه کلام: جاهلیت مدرن
 • IR ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  3 0
  وقتی معنویت که اصالت در فطرت انسان داره رو ازش بگیرن وقتی زندگیشون تک بعدی بشه برای پر کردن این جای خالی بزرگ دست به این کارهای جاهلانه میزنن!
 • IR ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۳
  0 0
  یعنی خاااااااااااااک
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
  1 2
  مشخصه که شوخیه از لحنش میشه فهمید
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
  5 0
  آمریکاییها خرافاتی ترین مردم دنیان! نمونه اش ارنست مونیز وزیر پیشین انرژی آمریکا با اون عروسک خوش شانسیش!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس