معاون اول رئیس پارلمان عراق با بیان اینکه غربی‌ها قدرت داعش را بزرگ‌نمایی کرده‌اند گفت: کشورهای غربی قاطعیتی برای از میان برداشتن داعش ندارند و می‌خواهند از آن در راستای سیاست‌های خود استفاده کنند.

 به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام و المسلمین همام باقر حمودی معاون اول رئیس پارلمان عراق درباره دخالت‌ نظامی ترکیه در عراق اظهار داشت: این مسئله در داخل عراق مورد بررسی قرار گرفته و به این نتیجه رسیدیم که هرگونه دخالت نظامی ترکیه در خاک عراق تجاوز به حاکمیت عراق است.

وی افزود: ما بر اساس قوانین بین‌المللی با این دخالت‌ها مقابله خواهیم کرد. ما از کمک به دولت عراق حمایت می‌کنیم و هرگونه کمکی باید با موافقت دولت عراق و تحت اشراف و نظارت بغداد صورت بگیرد.

معاون اول رئیس پارلمان عراق در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه آیا غرب واقعا به دنبال مبارزه با تروریسم است یا خیر؟ عنوان کرد: تجربه ما در عراق نشان می‌دهد که غرب نمی‌خواهد بحران داعش را به پایان برساند بلکه می‌خواهد آن را مدیریت کند و در صورت لزوم بر اساس سیاست‌های خود از آن در منطقه استفاده کند.

حمودی تصریح کرد: ائتلاف ده‌ها کشور برای مقابله با داعش و ناتوانی همه این کشورها در مقابله با این گروهک تروریستی منطقی نیست.

وی ادامه داد: غربی‌ها در واقع به نوعی به داعش امتیاز داده و قدرت آن را بزرگ‌نمایی کرده‌اند و قاطعیتی از سوی کشورهای غربی برای از میان برداشتن داعش وجود ندارد، بلکه آنها می‌خواهند از این گروه در راستای سیاست‌هایشان استفاده کنند مانند حوادث تروریستی که در فرانسه رخ داد.

معاون اول رئیس پارلمان عراق در خصوص آزادسازی موصل نیز اظهار داشت: پیشروی در موصل وجود دارد و به مرکز شهر رسیده‌ایم، دولت تأکید کرده که شهر ویران نشود و مردم نیز از خانه‌های خود آواره نشوند و همین مسئله تا حدی زمانبر خواهد بود، اما امیدواریم در نهایت به خروج داعش و نابودی این گروهک تروریستی در موصل دست یابیم.

حمودی افزود: این عملیات در نهایت داعش را از دولت [همانگونه که خودشان توصیف می‌کنند] به گروهک و باندهای کوچک تبدیل خواهد کرد و با وجود نیروهای الحشد الشعبی و بازسازی وضعیت امنیتی داخل عراق دیگر داعش تأثیری نخواهد داشت و مشاهده می‌کنید که در خیلی از شهرهای عراق داعش حضوری نخواهد داشت و تأ‌ثیرش کاهش داده می‌شود و این تأثیر وجود نیروهای الحشد الشعبی است.

معاون اول رئیس پارلمان عراق همچنین در خصوص برگزاری مراسم اربعین حسینی و حضور 20 میلیونی مسلمانان جهان در کربلا عنوان کرد: اربعین یک پیام برای جهان است که مردم عراق با وجود همه مشکلات از جمله ناامنی‌ها، حسینی و آماده فداکاری برای امام حسین هستند.

حمودی خاطرنشان کرد: حضور میلیونی مردم ایران و دیگر کشورها نشان می‌دهد که آینده جهان پیگیری راه حسین (ع) و راه آزادگی و ایجاد صلح در جهان است و عراق انشاءالله مرکز تحقق این اهداف بزرگ خواهد بود.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس