کد خبر 653319
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۲

رئیس سازمان انرژی اتمی در سفر به لهستان با معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ و همچنین روسای مجلس نمایندگان (سیم) و مجلس سنا این کشور دیدار و رایزنی کرد.

 به گزارش مشرق، علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، در راس هیاتی از سازمان انرژی اتمی کشورمان، به منظور انجام یک دیدار رسمی روز دوشنبه وارد لهستان شد.

وی در این سفر که بنا به دعوت معاون نخست وزیر لهستان صورت پذیرفت؛ با پیوتر گلینسکی معاون اول نخست وزیر و وزیر فرهنگ لهستان دیدار کرد.

در این دیدار طرفین بر اهمیت گسترش روزافزون روابط فیمابین تاکید کرده و خواستار تعمیق هرچه بیشتر روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور شدند.

طرف لهستانی با ابراز خرسندی از سابقه دیرینه روابط دیپلماتیک دو کشور که به بیش از 540 سال باز می‌گردد، این قدمت روابط را سرمایه مناسبی برای توسعه روابط نوین دو کشور ارزیابی کرد.

در ادامه جلسه معاون نخست وزیر لهستان با ذکر اهمیت استراتژیک ایران به عنوان قطب امنیت در منطقه خاورمیانه، توافق هسته‌ای ایران را ناشی از هوشمندی و جدی بودن سیاست کشورمان بر‌شمرد.

صالحی در ادامه ملاقات‌های خود در ورشو با روسای مجلس نمایندگان (سیم) و مجلس سنای جمهوری لهستان جداگانه دیدار و در زمینه توسعه و تعمیق روابط پارلمانی‌ رایزنی کرد.

در این دیدارها اظهار شد تشکیل گروه دوستی پارلمانی در مجالس ایران و لهستان نشان از عزم راسخ دو کشور مبنی بر توسعه روابط پارلمانی داشته و این امر بستر‌ساز توسعه همه‌جانبه روابط دو کشور است.

همچنین در این دیدارها در خصوص همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای تبادل نظر و گفت‌وگوهای سازنده‌ای به عمل آمد و مقرر شد هیات ایرانی ضمن بازدید از مرکز تحقیقات هسته‌ای لهستان زمینه‌های بیشتر همکاری در بخش‌های فنی را مورد بررسی قرار دهد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس