استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره هیأت میثاق با شهدا، گفت: تقدیر حضرت آقا از هیات میثاق با شهدا از جهتی شرمندگی ما را به دنبال دارد و از نظر دیگر نشان از غربت ایشان است.

حسینیه مشرق- حجت الاسلام علیرضا پناهیان در جلسه سخنرانی خود که شامگاه شنبه در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد با اشاره به موضوع تقدیر رهبر معظم انقلاب اسلامی از هیأت میثاق با شهدا، گفت: لطف ایشان همه ما را شرمنده کرده است، البته اقدام ایشان نشان دهنده غربت مقام معظم رهبری است که چنین مجلس کوچکی را مورد توجه خود قرار داده اند، امیدواریم کاستی های مجلس از سوی رهبر انقلاب اسلامی مورد عفو قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید میان خود قرار بگذاریم که بهتر از این عمل کنیم، در حقیقت یک هیأت الگو بسیار بیشتر از این می تواند خدمت بکند، به طور کلی از مراسماتی که در ایام محرم برگزار می شود احساس نارضایتی می کنیم، در شهر بزرگی همچون تهران باید اقدامات بهتر و بیشتری در این روزها انجام گیرد، برخی از افراد نسبت به وضع موجود احساس رضایت می کنند که صحیح نیست.

برخی از مسؤولان حتی از کلیات مسائل فرهنگی کشور بی خبرند
حجت الاسلام پناهیان گفت: باید توجه شود شخصی همچون رهبر معظم انقلاب در مسائل فرهنگی نمی شناسم که از جزییات موضوعات و مسائل اطلاع داشته باشد، برخی از مسؤولان حتی از کلیات مسائل فرهنگی کشور نیز خبر ندارند، از این جهت نیز از مقام معظم رهبری تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: اگر مسؤولان فرهنگی کشور در برنامه ریزی های خود عنصر دشمن شناسی را قرار  نمی‌دهند حماقت کرده اند، وزات ارشاد، سازمان اوقاف، آموزش و پرورش، وزارت علوم و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم جزو این نهادها هستند، ترببیت اعتقادی جامعه مقدمه رسیدن به اوج شکوفایی و رهایی جوانان از هوای نفس است، زیرا ترویج کنندگان هرزگی و پرستش هوای نفس همان دشمنان کشور هستند، متأسفانه هیچ نهادی مذهبی یا غیرمذهبی مسؤولیت خود را حتی به نحو متوسط انجام نمی‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: متأسفانه یک تصور سخیفی وجود دارد که معتقد است سخنرانی مذهبی مانند شعر و محل تخلیه هیجانات جوانان است، آنان باید تصور خویش را اصلاح کنند، قطعا جوانان برای تخلیه شور و هیجان خود به مجالس مذهبی نمی روند.

حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد: عجیب است که برخی معتقد به مطالعه و تدریس کتب شهید مطهری هستند ولی صحیفه امام راحل(ره) را مطالعه نمی کنند، جوانان حداقل جلد 21 از صحیفه امام(ره) را مطالعه کنند.

حس پرستش پروردگار بهترین احساس یک بنده
وی با طرح این سؤال که چرا اجرای دستورات الهی خوب است، گفت: اگر این دستورات انجام شود حس پرستش را در انسان ایجاد می شود، آن حس آشنایی که میان دختر و پسر در ابتدا ایجاد می شود از آن جهت در انسان ها وجود دارد که خداوند می خواهد حس پرستش را انسان درک و حس کند، حس پرستش زیباترین حسی است که یک زن و مرد می تواند حس کنند.

حجت الاسلام پناهیان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر انسان دستور خداوند را انجام دهد حس پرستش در خود ایجاد می کند.
 
منبع: رسا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس