کد خبر 637427
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۱

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی با استقبال از بحران‌ها و جنگ‌های خاورمیانه ادعا کرد این مسئله باعث خواهد شد که کشوری در منطقه نتواند اسرائیل را به طور جدی تهدید نظامی کند.

به گزارش مشرق، «ایهود باراک» وزیر جنگ و نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از بحران‌های رخداده در خاورمیانه استقبال کرده و آن را مایه امنیت اسرائیل عنوان کرد.

باراک با حضور در اندیشکده مطالعات روابط بین‌الملل «بلفر» در دانشگاه هاروارد آمریکا درباره درگیری‌ها در منطقه گفت: «شاید این مسئله برای دنیا بسیار ناخوشایند باشد اما برای اسرائیل چندان هم بد نیست. بعضی اسرائیلی‌ها می‌گویند بگذارید آنها برای همیشه باهم بجنگند.»

وی با بیان اینکه درپی این نبردها، کشورهای خاورمیانه دیگر نمی‌توانند انرژی خود را روی مبارزه با رژیم صهیونیستی متمرکز کنند، ادامه داد: «این روزها دیگر اثری از ارتش عراق نمی‌بینیم. همچنین دیگر ارتش سوریه نیز وجود ندارد. پس از نظر تهدیدات نظامی علیه اسرائیل، هیچکسی دیگر نمی‌تواند بطور جدی ما را تهدید کند.»

وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران، گفت زمانی که این برنامه شروع شد تهدیدی برای اسرائیل بحساب آمد و اگر پیشرفت می‌کرد در آینده به یک تهدید حیاتی بدل خواهد شد. حتی اکنون (با وجود توافق هسته‌ای) این تهدید فقط برای 5 یا 10 سال آینده متوقف شده است.

باراک تلویحا تایید کرد که گروه تروریستی داعش تهدیدی برای رژیم صهیونیستی نیست و افزود: «داعش می‌تواند در پاریس، مسکو یا حتی خاک آمریکا عملیات کند. اما برای اسرائیل رقیب مسخره‌ای است، مگر داعش چیست؟! چهل یا پنجاه هزار نفر سوار بر 4 یا 5 هزار تویوتا وانت با تعدادی مسلسل جنگ جهانی دوم که رقیب نشد.»

وی ادامه داد: «مشکل اینجاست که ما نمی‌توانیم از مرزهایمان بیرون برویم و با آنها بجنگیم زیرا مردم بیش از حد خوشحال می شوند. آنها (داعش) باید در عملیات زمینی و بدست مسلمانان نابود شوند. اما مشکل اینجاست که مسلمانان نمی‌خواهند وارد چنین جنگی شوند.»

باراک درباره بحران سوریه با اشاره به تجاوز نظامی ترکیه به شمال این کشور گفت: « ترکیه می‌تواند داعش را شکست بدهد اما این کار انجام نمی‌دهد زیرا نمی‌خواهد و قصد دارد بشار اسد را نابود کند. اسرائیل فرصت بزرگی را برای نابودی اسد ایجاد کرد.»
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس