سخنگوی نیروی انتظامی از آغاز هفته نیروی انتظامی از نهم مهر با شعار همه با هم برای امنیت وآرامش خبر داد.

به گزارش مشرق، سردار سعید منتظرالمهدی روز سه شنبه در دوازدهمین نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: هفته پلیس از جمعه نهم مهر در نماز جمعه با حضور فرمانده ناجا و فرماندهان انتظامی آغاز می شود.
 
وی اهداف این هفته را برقراری ارتباط ، افزایش اعتبار و جلب مشارکت مردمی دانست و گفت: امسال هفته پلیس با شعار " همه با هم برای امنیت وآرامش" برگزارمی شود.
 
سخنگوی ناجا در ادامه گفت: در روز شنبه با برگزاری صبحگاه مشترک در سراسر کشور، جلسه مشترک ائمه جمعه استان تهران و ستاد مرکز ائمه جمعه و فرمانده ناجا برگزار می شود و با حضور رئیس پلیس کشور در برنامه نگاه یک ادامه پیدا می کند.
 
در روز یکشنبه همایش طلایه داران فرهنگ و ترافیک دراستادیوم آزادی، در روز دوشنبه نشست صمیمی مرزبانان با مرزنشینان، گردهمایی بزرگ مدیران پیشگیری و نگهبانان محله با حضور معاون اول، درروز سه شنبه مانور یگانهای ویژه، تجلیل از خانواده شهدا و ملاقات با نمایندگان مجلس اجرا خواهد شد.
 
وی تصریح کرد: از برنامه های روز چهارشنبه می توان به دیدار سفرا با کاردانان و فرمانده ناجا، نشست صمیمی دانشگاهیان ، اساتید و نخبگان با فرمانده ناجا و همچنین خیرین امنیت ساز اشاره کرد. همچنین در روز پنجشنبه تجدید میثاق با آرمانهای حضرت امام (ره) وحضور در مزار شهدا درسراسر کشور، طنین دعای کمیل در مقرهای انتظامی پایان بخش  برنامه های هفته ناجا خواهد بود.
 
وی با بیان اینکه به دستور فرمانده نیروی انتظامی از فردا به مدت 10 روز خودروها و موتور سیکلت های توقیف شده توسط پلیس ترخیص می شوند،گفت: خودروهایی که دارای دستور قضایی برای توقیف هستند،مشمول این طرح نمی شوند.
 
منتظرالمهدی با اشاره به کاهش آمار جرایم در 6 ماهه نخست امسال گفت: در سایه تعامل بانک ها با پلیس در این مدت سرقت از بانک ها 20 درصد کاهش داشته است، این در حالی است که سرقت در کشور 4 درصد کاهش یافته است. همچنین در حوزه جرایم جنایی وقوع قتل 10 درصد کاهش نشان می دهد.
 
به گفته معاون اجتماعی پلیس،امسال وقوع سرقت لوازم داخل خودرو 2 درصد رشد داشته است. در این مدت 90 درصد خودروهای سرقت شده از سومی پلیس آگاهی کشف شد. در سال جاری نیز پراید رتبه نخست سرقت خودرو را به خود اختصاص داده است.
 
وی افزود:  تلفات رانندگی در نیمه نخست امسال 3 درصد کاهش یافت.
 
منتظرالمهدی با بیان اینکه نزاع و درگیری 24 درصد کاهش یافته است،در مورد کشف اموال قاچاق نیز گفت: امسال ماموران پلیس تمرکزشان را روی باندهای سازمان یافته قاچاق متمرکز کردند که این موضوع باعث افزایش 34 درصدی ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق  شد.
 
سخنگوی ناجا با بیان اینکه روزانه 8 نفر به علت سوء مصرف مواد در کشور می میرند، تصریح کرد: تاکنون کشفیات مواد مخدر نسبت به گذشته 13 درصد افزایش یافته است و این در حالی است که دستگیر شدگان در این حوزه10 درصد بیشتر از قبل هستند.
 
منتظرالمهدی با اشاره به اینکه جرایم رایانه ای 48 درصد نسبت به قتل بیشتر شده و 81 درصد آن از نوع کلاهبرداری است، خاطرنشان کرد: در نظر داشته باشیم آسیب های مجازی یک واقعیت است. بر همین اساس توجه و مداخله خانواده ها به استفاده بی رویه از شبکه های مجازی توسط فرزندانشان را لازم می دانیم.
 
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری مراسم اربعین،گفت: در مدت باقی مانده تا اربعین گذرنامه درخواست افراد 72 ساعته صادر می شود.
 
سخنگوی نیروی انتظامی تاکید کرد: برای سفر به کربلا در اربعین دو مرز چزابه و مهران باز هستند و ما در حال رایزنی برای بازگشایی مرز سومار برای تسهیل تردد زائران هستیم.
 
وی در پایان با بیان اینکه افراد در فرصت باقی مانده نسبت به تهیه گذرنامه اقدام کنند، تاکید کرد: به هیچ وجه در مرزها اجازه خروج بدون گذرنامه داده نمی شود. لذا افراد بدانند در صورت حضور در مرز نیز بدون داشتن گذرنامه و ویزا نمی توانند خارج شوند.
منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس