از آنجا که در برهه کنونی دشمن به دنبال نفوذ، فرسایش و استحاله انقلاب اسلامی است، اقدامات سپاه در خنثی‌سازی نفوذ دشمن و مقابله با شبکه‌های فساد اقتصادی در کشور می‌تواند مایه امیدبخشی و ضامن تداوم انقلاب اسلامی باشد.

به گزارش مشرق، ساعت چهار بامداد 31 تیرماه،یک تیم ترویستی در سَلْماس، توسط رزمندگان سپاه پاسداران منهدم شد. به گفته سرهنگ پاسدار علیرضا مدنی، فرمانده سپاه سلماس، در پی کسب اخباری درباره تیم اشرار ضدانقلاب جهت انجام عملیات خرابکارانه در منطقه، موضوع به سرعت در دستور کار نیروهای اطلاعات و عملیات سپاه شهرستان سلماس قرار گرفت.

پس از انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و شناسایی و نیز تعقیب گام به گام اعضای این تیم، سرانجام نیروهای سپاه شهرستان سلماس در ساعت 4 بامداد مورخه 31 تیرماه در عملیاتی موفق، این تیم را زمین‌گیر کرد و ضمن انهدام کامل آن یک نفر از اشرار را نیز زنده دستگیر کردند.

چندی پیش نیز نیروهای سپاه در عملیاتی موفق حملات گروهک‌های ضدانقلابی کردی کومله و پژاک در غرب کشور را دفع کردند، قبل از آن نیز فتنه‌انگیزی گروه‌های مشابه در شرق کشور با اقدام به موقع و شجاعانه سپاهیان دفع شد. در همین راستا قابل ذکر است که سازمان اطلاعات سپاه نیز اخیراً برخی دست‌اندرکاران فساد در شبکه مالی و اقتصادی کشور را دستگیر کرده است. پیش از این نیز همین سازمان شبکه نفوذی در مطبوعات و رسانه‌های کشور را متلاشی کرد. ...

 همه این دست موارد نشانگر اهمیت نقش و حضور سپاه در عرصه‌های مهم پیش روی انقلاب است. درواقع، باتوجه به شرایط موجود، اقدامات سپاه، به عنوان حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، در پاسداری از مرزهای کشور و تأمین امنیت از چند جهت حائز اهمیت بسیار است:

1- اکنون که منطقه و محیط پیرامونی ما به شدت درگیر بحران است، سپاه نه تنها با ابتکار تمام و براساس رسالت ذاتی خود، مرزهای امنیت کشور را به کیلومترها دوردست‌تر از مرزهای کشورمان منتقل کرده است، بلکه در داخل نیز با هوشیاری تمام و رصد اقدامات گروهک‌های مختلف معاند، هرگونه تحرک آنها علیه امنیت ملی کشورمان را در نطفه خفه می‌کند. به عبارت دیگر، گروه‌های تروریستی که درصدد ایجاد بحران در کشور هستند و می‌خواهند حوادثی مشابه آنچه در عراق و سوریه اتفاق می‌افتد، در ایران نیز تکرار کنند، تنها با اقدام به موقع پاسداران حریم امنیت کشور است که موفق به این کار نمی‌شوند.

2-در شرایطی که دامنه اقدامات تروریستی به قلب اروپا نیز سرایت کرده است، مصون ماندن جمهوری اسلامی از حملات تروریستی و استحکام امنیت ملی کشورمان مدیون نقش‌آفرینی جهادی و انقلابی سپاه پاسدارن و دیگر نیروهای خدوم اطلاعاتی و امنیتی کشور است.

3- همچنین از آنجا که در برهه کنونی دشمن به دنبال نفوذ، فرسایش و استحاله انقلاب اسلامی است، اقدامات سپاه در خنثی‌سازی نفوذ دشمن و مقابله با شبکه‌های فساد اقتصادی در کشور می‌تواند مایه امیدبخشی و ضامن تداوم انقلاب اسلامی باشد و از این رو، این اقدامات نیز در راستای مأموریت ذاتی سپاه قرار دارد.

نکته پایان اینکه درست به دلیل همین ایفای نقش‌های خطیر است که دشمنان انقلاب اسلامی خواهان انزوای سپاه و ایجاد محدودیت برای آن، به عنوان نیروی درونزای انقلاب، هستند. از این رو بر ماست که سپاه پاسدارن، این نعمت بزرگ الهی و این شجره طیبه‌ای که به دست الهی امام راحل پایه‌گذاری و با خون شهیدان آبیاری شد و اکنون به درخت تناوری تبدیل شده است، قدر بدانیم تا هم نقشه دشمن برای انزوای سپاه نقش برآب شود و هم این نهاد با هزم راسخ‌تر به ایفای مأموریت‌های جهادی و انقلابی خود بپردازد.

مصطفی قربانی-پایگاه بصیرت


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • محمود ۰۳:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  0 0
  خداوند در همه حال پشتیبان و یاور این دلاورمردان سپاه و سربازان گمنام امام زمان عج باشد. امین یا رب العالمین. ضمنا این وهابیها و تکفیریها جایی در ایران ندارند ملت ما همیشه پشتیبان نظام بوده و هست
 • ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  0 0
  به جای حضور مستقیم و غیر قانونی سپاه ، نیروی انتظامی باید تقویت شود
 • ناشناس ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  0 0
  پاینده باد سپاه مومن مردمی انقلابی ولایی
 • ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۴
  0 0
  ان شاء الله مفسدین فی الارض فراری مثل رئیس سابق بانک ملی (خاوری) را ترور کنید
 • هوشنگ ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  تا زمانی که روندهای قانونی در کشور پابرجاست، احتیاجی به ترور نیست. فقط امیدواریم که زودتر با این مفسدان برخورد قاطع داشته باشند تا مایه عبرت برای دیگران شود.
 • رضا ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
  0 0
  سپاه پاسدار انقلاب اسلامی در تمامی ابعاد آن است و انجام مأموریت‌های آن به معنای محدودیت ناجا نیست، بلکه این دو دوشادوش هم به پاسداری از کشور و نظام می پردازند. سپاه، بسیج، ارتش و ناجا برادرند. کور بشن اونایی که نمیتونن این وحدت رو ببینن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس