شرکت فرانسوی توزیع فیلم استودیوکانال در پی حمله با کامیون به مردم در شهر نیس در جنوب فرانسه از سالن های سینمای این کشور درخواست کرد که نمایش فیلم حادثه ای 'روز باستیل' را متوقف کنند.

به گزارش مشرق، حمله پنجشنبه شب یک فرانسوی تونسی تبار با کامیون و سلاح گرم به شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت روز باستیل در شهر نیس، که بیش از 80 قربانی گرفت، سومین حمله عمده تروریستی در خاک فرانسه در 18 ماه اخیر به شمار می رود که مجموعا حدود 250 کشته داشته است.

داستان فیلم روز باستیل که در 237 سالن سینمای فرانسه به نمایش درآمده و محصول مشترک آمریکا، فرانسه و انگلیس است در باره یک زن جوان فرانسوی است که آماده حمله ای در آستانه روز باستیل در این کشور می شود و یک مامور سیا که نقش وی را ادریس البا بازی می کند، برای جلوگیری از اجرای این عملیات به پاریس اعزام شده است.

نمایش این فیلم پس از هفته ها تبلیغات و پخش آگهی در پایتخت، ایستگاه های مترو و بدنه اتوبوس های همگانی فرانسه از 13 ژوییه (23 تیر) یعنی تنها دو روز پیش از حمله نیس در سراسر این کشور آغاز شد.

هر چند که نمایش این فیلم در سالن سینماهای آلمان، انگلیس، استرالیا و نیوزیلند از مدت زمانی پیش از آن شروع شده بود.

سخنگوی استودیوکانال گفت: ما از تمامی سینماها خواسته ایم که نمایش این فیلم را متوقف کنند، زیرا جنبه هایی از این فیلم با وضع روحی ملی این کشور هماهنگ نیست.

اما این برای نخستین بار نیست که واقعیت و داستان های سینمایی در پی یک حمله با هم برخورد پیدا می کنند.

سعید و شریف کوآچی هنوز چند روز از آغاز نمایش فیلم هیجان انگیز 'ساخت فرانسه' در ژانویه 2015 نگذشته بود که به دفتر هفته نامه فکاهی شارلی ابدو حمله کرده و یک همدست آنان به نام امدی کولیبالی یک مامور پلیس و چهار گروگان را کشتند.

شرکت اس ان دی فیلمز توزیع کننده این فیلم در پی این حملات تروریستی، نمایش آن را متوقف کرد و آن را به شرکت انگلیسی پرتی پیکچرز واگذار کرد که تاریخ 18 نوامبر را برای نمایش مجدد آن تعیین کرد.

اما تنها پنج روز پیش از آغاز نمایش مجدد این فیلم، حمله تروریست ها به یک سالن کنسرت در پاریس، ورزشگاه و رستوران هایی در پاریس، 130 قربانی گرفت.

همچنین به نوشته روزنامه لوفیگارو، فیلم دیگری که اکنون در سیناهای فرانسه به نمایش گذشته شده است به نام 'من، اولگا' نیز در باره زن جوانی است که به مردم با یک کامیون حمله کرده و آنان را زیر می گیرد.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha