کد خبر 603185
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳

نشست ناتو - روسیه که در اوج تنش در روابط و هماهنگی های نظامی در بروکسل برگزار شد، با اعلام رسمی اینکه مواضع دو طرف به هم نزدیک نشده است، پایان یافت.

نشست ناتو-روسیه شکست خورد
به گزارش مشرق، پس از تصمیم نشست شنبه گذشته سران 28 کشور عضو ناتو در ورشو پایتخت لهستان که اعلام شد چهار گردان نیروی جدید این پیمان نزدیک خاک و هم مرز روسیه در شرق اروپا و منطقه دریایی بالتیک مستقر می شود، تنش ها بین مسکو و غرب افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری روسیا سگودنیا، ینس اشتولتنبرگ دبیرکل ناتو امروز (چهارشنبه) پس از پایان نشست این پیمان و روسیه گفت: مواضع دو طرف در مذاکرات انجام شده به یکدیگر نزدیک نشده است.

وی افزود: در این مذاکرات موضوع های سودمند زیادی صریح و آشکار مورد بحث قرار گرفت و در آینده نیز چنین نشست هایی برگزار خواهد شد، ولی تاریخ آن هنوز تعیین نشده است.

همچنین الکساندر گروشکو نماینده دائمی روسیه در ناتو در باره ماندگاری اختلاف نظر بین دو طرف اظهار کرد: سیاست پیمان آتلانتیک شمالی خطر برقراری رقابت تسلیحاتی را ایجاد می کند.

وی گفت: به ناتو هشدار دادیم که کمک های (نظامی) به اوکراین منجر به انتقامجویی از سوی این کشور می شود.

گروشکو اظهار کرد: در نشست ناتو - روسیه همچنین موضع مسکو در باره افزایش فعالیت های این پیمان در دریای سیاه اعلام شد.

یکی از موضوعات مطرح در نشست بروکسل، رایزنی های کارشناسان نظامی در باره امنیت پروازها بر فراز منطقه دریایی بالتیک بود که در این بخش موافقت شد، نشست ها ادامه یابد.
از سال 2014 پیمان ناتو مرتبط با اوضاع و درگیری های اوکراین و متهم کردن مسکو به دخالت در اوضاع داخلی بویژه درگیری ها در شرق این کشور، فعالیت شورای ناتو روسیه را تقریبا متوقف کرده است.
 
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس