موضوعی که بیشترین اعتراض‌ها را به همراه داشته است، بازی دی‌کاپریو در نقش رومی (مولانا) است. مردم برای رساندن صدای اعتراض و ناراحتی خود توییتر را انتخاب کرده و با هشتگ "RumiWasntWhite" مطالب خود را می‌نویسند.

سرویس جنگ نرم مشرق- پایگاه تحلیلی المانیتور در جدیدترین گزارش خود در بخش ایران با عنوان «چرا ایرانی‌ها با لئوناردو دی‌کاپریو مخالف شده‌اند؟» به موضوع ساخت فیلم مولانا با بازی دی‌کاپریو پرداخته است.

این گزارش با اشاره به نگارش فیلم‌نامه زندگی جلال‌الدین محمد بلخی شاعر و متفکر پارسی‌گوی معروف به مولانا، توسط دیوید فرانزونی فیلمنامه نویس برنده جایزه اسکار، از همکاری ترکیه برای ساخت این فیلم خبر داد.

این پایگاه خبری با بیان این‌که اعلام ساخت این فیلم بحث‌ها و اختلاف نظرهایی را بههمراه داشته است، می‌نویسد: «نقش‌آفرینی لئوناردو دی‌کاپریو در نقش این شاعر پارسی اعتراضاتی را در پی داشته است که در ایران، ترکیه و افغانستان بیشتر بر محور "بازی هنرپیشه‌ای سفید‌پوست در نقش شخصیتی غیرسفید‌پوست" متمرکز است؛ هر یک از این سه کشور رومی را شاعر ملی خود می‌دانند».


پایگاه خبری - تحلیلی المانیتور در جدیدترین گزارش خود در بخش ایران با عنوان «چرا ایرانی‌ها با لئوناردو دی‌کاپریو مخالف شده‌اند؟» به موضوع ساخت فیلم مولانا با بازی دی‌کاپریو پرداخته است

خبرنگار المانیتور برای بررسی ابعاد بیشتر این موضوع با دو نفر از منتقدان فیلم از ایران گفت‌و‌گو کرده است؛ ابتدا نظر احمد طالبی‌نژاد، نویسنده و منتقد فیلم را جویا شد: «شیفتگی آمریکا و غرب به مولانا، یا به قول خودشان "رومی"، از همین چند سال پیش آغاز شده است. وی نه تنها در عالم سینما که در موسیقی و شعر نیز از جذابیت فراوانی برخوردار است. شاید علت آن جهان‌بینی فراگیر او باشد. منظور من این است که اگر ما به تفسیر او از زندگی و وجود بنگریم، می‌فهمیم که کل جهان از نگاه وی همچون وطن اوست و بنابراین فقط به یک گروه از مردم تعلق ندارد».

طالبی‌نژاد در ادامه به کتاب "رومی: آتش عشق" به قلم نهال تجدد، که داستان زندگی رومی را نوشته، اشاره کرد و گفت: «معلوم نیست که چقدر از این داستان ریشه در واقعیت داشته باشد. اما مولانا را فردی بی‌نظیر نشان می‌دهد. این دقیقاً همان تصوری است که مردم درباره او دارند و در این شرایط، شاید هالیوودی‌ها هم حق داشته باشند درباره او فیلم بسازند.»

این گزارش سپس پیشینه‌ای تاریخی از زندگی مولانا و ملاقات وی با شمس تبریزی، عارف فارسی را بیان می‌کند که این ملاقات 40 روزه موجب آموزش الهیات اسلامی از طرف شمس شد؛ مولانا نیز هزاران بیت در شرح عشق معنوی خود به شمس سرود که مجموعه این اشعار در دو شاهکار شعر فارسی، یعنی "دیوان شمس تبریز" (آموزه‌های شمس تبریز) و "مثنوی معنوی" (ابیاتی که معنای روحانی ژرفی دارند) جمع‌آوری شده‌اند.


دیوید فرانزونی، فیلمنامه‌نویس برنده جایزه اسکار که در سال ٢٠٠٠ فیلم‌نامه  "گلادیاتور" را نوشت، با همکاری ترکیه روی فیلم مولانا کار خواهد کرد

رضا صدیق دیگر منتقد فیلم و روزنامه‌نگار ایرانی است که به المانیتور درباره عدم درک درست هالیوود از رابطه مولانا و شمس گفت: «شاید چهره‌ای همچون عمر خیام [شاعر پارسی‌زبان قرون وسطی] جذابیت بیشتری برای هالیوود داشته باشد؛ زیرا اشعار و سبک زندگی او به دوران جدید نزدیک‌تر است. برای نمونه خیام می‌گفت: "در حال شاد باشید و زندگی شما همین لحظه است". بنابراین زمانی که با این پرسش روبرو می‌شویم که چرا هالیوود به دنبال مولانا رفته است؟ آیا فیلم‌سازان غربی عرفان شرقی را درک می‌کنند؟ آنها چه درکی از مثنوی دارند؟ و آیا آنها می‌توانند به درک لازم از اشعار وی پی ببرند؟ پاسخ "نه" است.»

صدیق در ادامه با بیان این‌که بر این باور است که هالیوود تصویری "ناقص" از رومی و شمس ارائه خواهد کرد، گفت: «این دقیقاً همان چیزی است که هالیوود انجام داده است و همچنان با تاریخ و به ویژه تاریخ شرق انجام خواهد داد. اگر کسی به فیلم "نوح"، به کارگردانی دارن آرونوفسکی، نگاه کند، می‌تواند فاصله بسیار زیاد داستان واقعی و تحریف‌های هالیوود را ببیند. هالیوود چگونه می‌تواند چنین رویدادی را درک کند، وقتی با ذهنیت شرقی چنین چهره‌های برجسته‌ای آشنا نیست و با آن زندگی نکرده است؟»

المانیتور سپس با اشاره به این‌که بازی لئوناردو دی‌کاپریو در نقش رومی بیشترین اعتراض‌ها را به‌همراه داشته است، می‌نویسد: «مردم برای رساندن صدای اعتراض و ناراحتی خود "توییتر" را انتخاب کرده و با هشتگ "RumiWasntWhite" مطالب خود را می‌نویسند. منتقدان این پرسش را که چرا هیچ‌وقت نقش‌های مهم یا مثبت به بازیگران غرب آسیا (خاورمیانه‌‌ای) داده نمی‌شود؟ مطرح کردند و پاسخ‌ها به "تبعیض نژادی غالب در هالیوود" اشاره دارد. اما برخی از کاربران نوشتند که چنین مسائلی "از اساس اشتباه است و خود آنها نژاد‌پرستی را رواج می دهند". در همین حال، برخی دیگر درباره "تصاحب" رومی از سوی دولت ترکیه ابراز نگرانی کردند».


المانیتور: موضوعی که بیشترین اعتراض‌ها را به‌همراه داشته است، بازی لئوناردو دی‌کاپریو در نقش رومی و رابرت دونی در نقش شمس تبریز است

خبرنگار این پایگاه خبری تحلیلی در رابطه با این اعتراضات نظر آقای طالب‌نژاد و صدیق را پرسیده است؛ طالب‌نژاد با سیاسی دانستن موضوع گفت: «ما ایرانیان فکر می‌کنیم مولانا به ما تعلق دارد و افغان‌ها بر این باور‌اند که وی متعلق به آنها است. اما این ترکیه است که در واقع مولانا را تصاحب کرده است. در واقع، بی‌تدبیری سیاسی ما به ثبت نام مولانا به عنوان شاعری ترک انجامیده است. من از این نگرانم که چنین اتفاقی دوباره در آینده درباره شاعرانی همچون خیام و سعدی شیرازی بیافتد. درباره نقش آفرینی دی کاپریو نیز او چهره‌ای جذاب دارد و این می‌تواند ما را به معنویت چهره رومی نزدیک‌تر کند. از سوی دیگر، به درستی نمی‌دانیم کدام تصویر مولانا به واقعیت نزدیک‌تر است».

صدیق نیز در این رابطه معتقد است که اعتراضات به این فیلم ریشه در بی اعتمادی مردم شرق به هالیوود دارد و گریم و جلوه‌های ویژه می‌تواند تا حد مشخصی مؤثر باشد؛ اما حضور چنین بازیگری نشانه‌هایی را از پروژه هالیوود درباره مولانا نشان می‌دهد که شرقی‌ها را بدبین می‌کند. وی مشارکت ترکیه در این طرح را مشارکت فرهنگی ندانست و گفت: «روشن است که این حضوری سیاسی است ... هم هالیوود و هم دولت ترکیه به اهداف خود خواهند رسید و در میان این همه، مولانا و شمس و تاریخ تصوف شرق لطمه خواهند خورد که کمترین اهمیت را برای دو طرف این معادله دارد».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 41
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 51
 • بی سواط ۰۴:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  5 11
  یه فیلم از ترکیه داعش پرور و امریکای تروریست پرور چقدر دیدنی خواهد بود این فیلم یه هم جنس باز بیاد از عرفان نقش بسازه خخخخخخخخخخخخخخخخخخ مردم از خنده اینا اصلا معنی عرفان رو میدونن دیگه اخرالزمان هستش و خیلی چیزای جدید باید بببینیم
 • ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  9 29
  دی کاپریو از حامیان سرسخت اسراییل و صهیونیزم است. باید از مهره های سازمان سیا هم باشد مثل جورج کلونی.
 • ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  8 1
  چرا کارگردانان ما از چهره های ملی و میراث ایرانیان از جمله مولانا فیلمی نمی سازند؟ چرا از کودتای سازمان سیا در ایران و براندازی مصدق فیلمی توسط فیلمسازان ایرانی ساخته نمی شود؟
 • مانترا ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  11 8
  بازی هنرپیشه سفید پوست در نقش شخصیتی غیر سفید پوست یعنی چی ؟ مگر مولانا سیاهپوست یا زرد پوست بوده ایشان از خانواده اصیل ایرانی واریایی بوده درسته که اکنون این مناطق دارای ساکنان دارای ریشه نژادی از اقوام زرد پوست اسیای مرکزی میباشد ولی در ان زمان بیشتر مردم ان مناطق ایرانی بودند در ضمن باید از ترکیه پرسید شما که مولانا را برای خود مصادره میکنید یک بیت از اشعار مولانا را بیاورید که به ترکی استانبولی سروده باشد اگر به خاطر محل دفن ایشان میگویید به خاطر ان است که پدر مولانا به خاطر فشارهای حکام خوارزمشاهی وشروع تهاجم مغولان همراه پسرش به سرزمین روم شرقی که ا ن زمان دولت بیزانس نامیده میشد مهاجرت کرد وعثمانیان چند صد سال بعد این مناطق را تصرف کردند وبه همین علت ایشان به رومی مشهور شد اگر به خاطر مکان دفن یک نفر ان شخص را منتسب به ان کشور کنیم پس صادق هدایت هم فرانسوی است چون در گورستان پرلاشز پاریس دفن است
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  8 4
  بی کفایتی یک عده موجب غارت اماکن و مفاخر تاریخی و فرهنگی کشور مون توسط کشور های بی ریشه و هویت شده و متاسفانه عده ای از مسئولین بفکر حقوق خای چند صد میلیونی خودشونن
 • ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  9 3
  کار کردن بازیگر بزرگ و با اخلاقی مثل دی کاپریو باعث افتخار هست ما هم سفید پوستیم. شاید شما نباشین این هشتگ هم حتمن کار شماست مشرق نظرات تو معادل نظر بقیه مردم نیست
 • ۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  7 0
  وقتی مثل چلمن ها توانایی ساخت فیلم خوب نداریم به جاش هر سال کلی فیلم مضخرف سبک و بعضا غیرخانوادگی می سازیم اکثرا هم گریه زاریه همین می شه که می بینید ، تمام تاریخ ما رو به نحوی که دوست دارن به دنیا معرفی می کنن شک نکنید برنامه ساخت فیلم انقلاب ایران رو هم دارن . چلمن ها پچل ها ببینید فیلم های ضد ایرانی و ایران و اسلام را ،ببینید و خجالت بکشید از این همه اهمال و بی عرضگی .
 • ۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  6 0
  پوست شما برادران چه رنگی است؟ زرد پوست هستید؟
 • ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  5 1
  اگر اشعار مولوی را بخوانید متوجه می شوید زبان مادری اش پارسی از نوع قوم پارس بوده است نه هزاره ها و تاجیک ها! لذا مولوی برخلاف شما سفید پوست بوده است نه زرد پوست! خودش هم که در اشعارش اشاره کرده تورک نیستم!
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  4 1
  فکر سیاه بد است و نه رنگ سیاه!
 • ناشناس ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 1
  همینه دیگه وقتی ما برای شخصیتهای تاریخی خودمون فیلم و سریال نسازیم دیگران این کار رو به نام خودشون انجام میدن
 • محمدرضا ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 4
  همجنسبازی جزء فاکتورهای اخلاقمداری هستش؟؟؟؟
 • ناشناس ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 0
  همینه دیگه وقتی ما برای شخصیتهای تاریخی خودمون فیلم و سریال نسازیم دیگران این کار رو به نام خودشون انجام میدن
 • آتش ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  3 0
  کم آمریکا و انگلیس بکنین. بی عرضگی مسئولین ماست که تمام تاریخ و شخصیتهای تاریخیمون داره به اسم کشورهای دیگه سند میخوره.
 • ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  3 0
  اگه شماها عرضه دارید بسم الله اگرنه کنار بروید و فقط دنبال ساخت سریالهای مذهبی خودتون باشید.
 • ناشناس ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  3 0
  همینه دیگه وقتی ما برای شخصیتهای تاریخی خودمون فیلم و سریال نسازیم دیگران این کار رو به نام خودشون انجام میدن
 • امین ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 1
  احتمالا تو این فیلم نشون خواهد داد مولانا جد در جد تو ترکیه بوده و از قوم عثمانیه
 • ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 2
  ای بابا این عروسک خیمه شب بازی داره فیلم زندگی لنین رو هم بازی می کنه که صدای روس ها هم دراومده.... درک اشعار مولانا توسط امریکایی هایی که مغزشان را با رسانه های شیطانی مسخ شده واقعا بعید است
 • shahriar ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 1
  بیگانه مگوئید مرا زین کویم، در شهر شما خانه‌ی خود می‌جویم. دشمن نی‌ام ار چند که دشمن رویم اصلم ترک است اگر چه هندی گوی
 • خان محمد علی آقا ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 1
  فکر کنم از خود مولانا هم اگر میتوانستیم بپرسیم که بنظر خودت تو اهل کجا هستی ، میگفت اهل ایرانم و ایران وطنم. اما یک لحظه فکرشو کنید که آرامگاه مولانا در ایران بود و اشعار مولانا به زبان ترکی استانبولی سروده شده بود ، آنوقت هم میگفتیم که آرامگاه و مقبره ملاک نیست؟ مشکل اینجاست که با کمکاری مسئولین اتفاقی که نباید می افتاد ، افتاد وبجای اینکه تازه مسئولان سینمایی ما به فکر ساختن فیلم مولانا بیفتند ، به فکر بقیه ی مشاهیر ایرانی باشیم تا جمهوری آذربایجان و افغانستان نزدند به نام خودشون البته در قضیه ی مولانا شاید جلوی ضرر را از هرجا بگیریم منفعت باشه اما من بعید میدونم مدیرانی با چنان فیش های حقوق نجومی ، دغدغه ی فرهنگی داشته باشند
 • رهگذر ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 0
  مشرق جان اکثر نظرات ثبت شده و تایید شده رنگ بوی جناحی داره... اون قسم از نظرات تایید شده ی غیر خودی هم فورا زیرش پاسخ های جناحی رو بدنبال داره... لطفا فرجناحی باشین و به تمام نظرات احترام قائل شین و نظرات بیانگر نظر کل جامعه مون باشه... یاحق
 • ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 0
  وقتی ما خودمون عرضه نداریم مفاخر و مشاهیر کشورمونو به دنیا بشناسونیم بقیه تصمیم به این کار میگیرن که اونا رو به ما بشناسونن.
 • ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  2 0
  یه مقدار داریم نژاد پرستی میکنیم،رنگ پوست مطرح نیس فقط ناراحتیم چون چند نفر این حرفو تو مخمون کردن.چرا در مورد فیلم ابن سینا واکنش نشون ندادیم و...عرضشو داشتیم خودمون درست میکردیم که کلا فیلم درست نکردیم،فقط فیلم پیامبر و سریال مخنار بود و چند پیامبر.یادمون باشه تو قانون جهانی به این حرکت میگن نژاد پرستی
 • عبدالله ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  2 0
  سلام ببینید زیاد خودتان را با این حرفها دلگیر نکنید, مرحوم مغفور مولانا چه بخواهند چه نخواهند چه خودش رفته باشه اونور آب چه برده باشندش و چه ارسالش کرده باشندفعلا دارفانی را وداع گفته است . اما اثر مکتوب او به زبان و ادبیات فارسی ماندگار است نه ترکی و افغانی و انگلیسی مهم اینه و مهمتر این که برید توکوچه و بازار ببینید چند نفر پیدا میکنید که آثار مولانا را بشناسند و یا اشعارش را از حفظ بخوانند کم لطفی مردم به مسئولین چه ربطی داره؟
 • ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 4
  اونا تو ساخت فیلم ها به پیامبرها هم رحم نمیکنن. حالا میخوان به مولانا چی بچسبونن فقط خدا میدونه
 • مهدی ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 1
  بزارید تمام اسطوره هامون رو کشورهای دیگه بدزدن . حداقل اونا واسشون فیلم میسازن و ازشون تقدیر میکنن. ما که تا به حال ندیدیم یه فیلم یا سریال درست وحسابی در حد مختارنامه در مورد یه ایرانی ساخته بشه . اما تا چند سال دیگه افغان ها هم فیلم میسازن از سعدی و فردوسی .
 • مبارز ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  3 0
  سینمای ما بجز فساد ارمغان دیگری ندارد
 • آرش ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  2 0
  وقتی فیلم وسریال ما شده امثال شمعدونی و خروس و یه مشت کار آبگوشتی انتظار چی رو داریم آخه؟
 • ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  2 2
  خیلی بی لیاقتیم که مولانا شده میراث ترکیه قونیه شده محل جذب توریست
 • ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 1
  ساختیم سریال هم ساختیم ولی هالیود بسازه مخاطب جهانی پیدا میکنه نه ما. به اصغرتون بگین بسازه بجای سیاهنمایی
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 2
  افغانستان همان ایران شرقی است. مولوی هم زاده بلخ است در شمال افغانستان.
 • ۱۵:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 2
  وقتی اتراک برای تحقیر ما می گویند زبان فارسی لهجه 33 زبان عربیست چگ.نه می توانند اد عا کنند که مولوی تمام اشعار خودش را به لهجه 33 زبان عربی گفته باشد!؟اینها بخاطر اینست که مسئولان فرهنگی ما با تاریخ این سرزمین بیگانه اند.
 • ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 1
  ولی کاپریو شبیه مغولهاست
 • ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  1 1
  جامعه ما به شدت جناح زده است
 • یک دوست ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  2 0
  واقعا این اقا میتوانه اشعار مولانا را بخوانه ماکه فارس زبان هستیم خوب نمیتوانیم ویا به حال این اقا
 • ناشناس ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 0
  سوئدی خوشم نمیاد ازت ولی بعضی از حرفات از جمله این حرفت درسته
 • ناشناس ۲۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
  0 0
  این سوئدی خانم حرفهایی میزنه ها
 • محمد حسین ۱۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  3 0
  افغانستان جزو ایران بوده و باید بشه.ترکیه هم تمدنش در حد 500 ساله.
 • ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۲۵
  0 1
  دوست های ایرانی شما اشتباه میکنید ابن فلم در باره مولانا جالاالدبن محمد بلخی است نه در درباره شمس تبریز فلهذا در مورد نظریات تان تجدبد نظر نموده شخصت های تاریخی را بنام کشور خود رقم نزنید اگر نمیدانید که مولانا متولد کجا است پس لطفا به متون مراجعه نماید.
 • zak ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۳
  2 0
  واقعا جایه تاسف داره،بودجه کلانی که صرف ساخت محمد رسول الله شد،به راحتی میتونست هزینه ساخت یک فیلم با کیفیت تر درباره مولانا رو فراهم کنه که هم خودمون پیش قدم بشیم که دیگه اینا نیان با دروغ تحریف فیلم بسازن و هم اینکه خیلی بیشتر در جهان استقبال بشه تا اینی که از محمد رسول الله شد. این چنین فیلمی درام هست و مسلما جلوه ویژه یا چیز خاصی نداره که هزینه بر باشه و یا اینکه نتونیم بسازیم اما نمیدونم چرا هیچ کس به فکر این چیزا نیست،اینا گنجینه های ملی ما هستند که هر چند وقت یک بار به اسم کشور دیگه درمیاد. هر ساله این همه فیلم درباره دفاع مقدس یا این فیلم های سینمایی توخالی و بی ارزش ساخته میشه،اما هیچ کس به فکر این نیست که حفظ تاریخ و گنجینه هاش مهم تره،،تقصیر از خودمونه،وقتی نسازی میسازن. البته من هم ازینایی نیستم که فاز روشنفکری دارن و با پیامبرا و اینا مخالفن،منظورم اینه بودجه ای که صرف ساخت فیلم هایی با محوریت دین میشه که اصلا هم کیفیت لازم رو ندارن و هزینه های زیادی میبرن،میتونه به راختی کفاف چند فیلم با کیفیت در زمینه مشاهیر رو بده. در شهر یکی کس را هشیار نمی‌بینم هر یک بتر از دیگر شوریده و دیوانه
 • مهدی ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۳۰
  8 0
  لئوناردو دی کاپریو تو فیلم هایی که بازی کرده تو همش ثابت کرده که برای تمام نقش ها از جان و دل بازی میکنه و به نظر بنده که اگه نقش مولانا رو بدن به ایشون یکی از بهرین فیلم ها ساخته خواهد شد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس