کد خبر 59448
تاریخ انتشار: ۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۲

چندي پیش عکس رییس دانشکده‌ی فیزیک دانشگاه شریف در کنار یکی از شاگردانش که کشف حجاب کرده بود، در سایت‌های خبري منتشر شد؛ عکسي كه توسط خود ریاست دانشکده‌ی فیزیک در سایت دانشگاه به مدت چهار سال قرار داده شده بود.

به گزارش مشرق به نقل از خبرنامه دانشجويان ايران، اقدامات رییس دانشکده‌ی فیزیک دانشگاه شریف تنها به این یک مورد محدود نمی‌شود و شرایط دانشکده به گونه‌ای است که حتي تراس‌های دانشکده تبدیل به پاتوق شده تا جایی که دختران و پسران در این محیط گاهی به صورت مختلط پاسور بازی می‌کنند یا به رقص و پایکوبی می‌پردازند!

ادعای علمی بودن اين اساتید و فخر فروشي آنان به دانشجويان درحالي است که اين افراد از لحاظ علمی هم بسیار ناکارآمد بوده و فقط به این علت که از موقعیت خوب دانشگاه شریف و افراد نخبه‌ای که به این دانشگاه وارد می‌شوند استفاده می‌کنند، موقعیت خود را حفظ کرده‌اند.

گفته مي شود مشي اين افراد به جای قدرداني از دانشجویان، تحقیر آنان است و جو را به صورتی سامان داده‌اند که یک دانشجو در حالت عادی تشویق می‌شود که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفته و دیگر برنگردد.

اساتید این دانشکده از لحاظ مذهبی هم تقیدات را رعایت نمی‌کنند. تماس دست استاد با دانشجوی دختر در کلاس، مطرح کردن حرف‌های نامناسب (مثل شراب‌خواری و کیفیت فیزیکی شراب به عنوان مثال درسی) و روزه‌خواری در جلوی دانشجویان از این موارد است.

پارچه‌های سیاه عزاداری ماه محرم هم معمولاً با اصطکاک و به صورت محدود در محیط دانشکده نصب می‌شود. محیط دانشکده و کتابخانه را طوری طراحی می‌کنند که به صورت اختلاط بیشتر باشد و اگر کسی اعتراضی کند انگار به اجرای یک پدیده به صورت عادی اعتراض داشته است.

در سال‌های گذشته کتابخانه‌ی دانشکده‌ی فیزیک به صورت محیطی مجزا بود ولی یکی از اقدامات رییس جدید دانشکده‌ی فیزیک، آقای وحید کریمی پور،  این است که کتابخانه که قبلاً به صورت مجزا بود (میز و صندلی‌های دختران و پسران در دو طرف مجزای کتابخانه بود)، را به صورت مختلط و میزهای یکسان قرار داده است که دانشجویان دختر و پسر به صورت مختلط اطراف این میزها می‌نشینند و گاهی محیط کتابخانه به صورت پاتوق درمی‌آید.

یکی دیگر از اقدامات رییس جدید این است که تراس‌های دانشکده را به روی پسران و دختران بازگشایی کرده و گاهی دختران و پسران دانشکده در کمال وقاحت روی تراس‌ها پاسور بازی می‌کنند و کسی هم اعتراضی نمی‌کند.

دکتر رسول صدیقی از امضا کنندگان نامه‌ی نگین جام زهر دوم در کسوت نماینده‌ی مجلس ششم بود و یا دکتر اعظم ایرجی‌زاد که در سال 2006 میلادی در یک کنفرانس علمی در جزیره‌ی مالت شرکت می‌کند که هدف از آن به رسمیت شناختن اسراییل در بین کشورهای خاورمیانه بوده است و يا دکتر رضا منصوری که در سال 1365 دبیر اجرایی کنفراسی در فلسطین اشغالی می‌شود و حتی آگهی آن را در دانشکده نصب می‌کند، که با اطلاع رییس دانشگاه با پادرمیانی رییس وقت سازمان انرژی اتمی و سپردن تعهدی مبنی بر پشیمانی به سر کار برمی‌گردد؛‌ همچنان در دانشكده فيرزيك دانشگاه شريف مشغول به كار هستند.
رفتار اين اساتيد به حدی است که صراحتاً در سر کلاس‌های درس و جمع‌های علمی كشور را به تمسخر می‌گیرند چه اينكه  به عنوان چند مثال خاص بارها دکتر فرهاد اردلان در جلسات عمومی به سران كشوري توهین کرده است یا اسلامی کردن دانشگاه‌ها را زیر سؤال برده است.

چند سال پیش عده‌ای از دانشجویان بسیجی به مناسبت روز معلم به دکتر کریمی‌پور کتابی از انتشارات بسیج دانشجویی با عنوان «نشت نشا» را تقدیم می‌کنند و وي جلوی همه‌ی دانشجویان دانشجویان بسیجی را به تمسخر می‌گیرد.

گفتني است دو ماه پیش معاونت فرهنگی دانشگاه عکس امام و رهبری را برای نصب در مکان مناسبی در محیط دانشکده فرستادند؛ ولی وي زیر بار نرفته و اجازه‌ی نصب آن را نداده است؛ حتی عکس شهدا به بهانه مکدر شدن روحیه دانشجویان! جمع آوری شده است.

در ایام فتنه هم تعدادی از این افراد با دست بند سبز در دانشگاه ظاهر می‌شدند تا جاييكه دکتر اردلان با وجود ادعای عدم سیاسی‌کاری در محیط دانشکده (که با این دلیل واهی آقای دکتر گلشنی را به دلیل نصب عکس امام و رهبری زیر سؤال برده بود) در ایام فتنه در برخی سمینارها با دست‌بند سبز حاضر می‌شد.

به عنوان نمونه‌ای دیگر می‌توان به آقای دکتر مصفا اشاره کرد که در ایام فتنه با دستبند سبز در دانشکده حاضر می‌شد یا به عنوان نمونه‌ی دیگر آقای دکتر جعفری از اساتید تازه جذب شده که در دانشگاه صنعتی اصفهان در ایام فتنه به خاطر اقدامات تندروانه توبیخ شده است.

اين در حالي است كه حتی پس از نماز جمعه تاریخی 29 خرداد و تاکید رهبر انقلاب بر حل و فصل عاقلانه قضایا و در ایام پس از انتخابات و مخصوصاً در 25 بهمن سال گذشته دانشجویان از سوي اين اساتيد به شورش تشویق می‌کردند.

دكتر کریمی‌پور در صفحه‌ی فیس‌بوک شخصی خود برای شرکت در تجمع غیرقانونی 25 بهمن فراخوان داده بود و سپس در حمایت از دانشجویان خاطی به مسؤولان دانشگاه به دلیل مجازات آن‌ها اعتراض نمود. وي همچنین در مقاله‌ای که در سایت احمد شیرزاد منتشر شد، به طور تلویحی نظام را به ترور دکتر علی‌محمدی متهم کرد.

آمار بالای خودکشی در دانشکده فیزیک دانشگاه شریف در حالي است كه مسئولين به جای پاسخگویی در برابر این پدیده دانشجویان و مشکلات شخصی آن‌ها را به عنوان عامل قضیه مطرح می‌کنند در حالی که اگر جو با نشاط و علمی و امیدوارانه‌ای در دانشکده حاکم بود، اکنون شاهد چنین وضعیتی نبودیم. حتی یکی از خودکشی کنندگان در نامه‌ای که از او به جا ماند، صراحتاً وضعیت نامناسب علمی دانشکده را به عنوان عامل خودکشی مطرح کرده بود.

گفتني است در طی نه ماه از اردیبهشت 89 تا اسفند 89 سه خودکشی در دانشکده‌ی فیزیک شریف صورت گرفته است که از حد متوسط خودکشی در دانشگاه شریف بسیار بالاتر است.

از طرف دیگر در جذب نیروهای جدید هیأت علمی هم سیاسی بازی و نفع پرستی به وفور دیده می‌شود. اساتید ارزشی و مستقل  نمی‌توانند به حلقه بسته هیأت علمی راه پیدا کنند حتی اگر همه توان‌مندی‌های علمی را داشته باشند.

مکرراً مشاهده شده است که اساتیدی که توانایی‌های علمی غیرقابل انکاری داشته‌اند حذف شده‌اند و اساتیدی که توانایی علمی چندانی ندارند ولی به لحاظ سیاسی و شخصیتی مورد تأیید اساتید قبلی هستند وارد می‌شوند.

اساتید جدید معمولاً افرادی هستند که علی رغم نداشتن روحیه مستقل و مذهبی به علت حضور چند ساله در خارج از کشور (کعبه‌ی آمالشان) معمولاً روحیاتی غیربومی دارند و دانشجویان را به سمت لاقیدیِ مذهبی و ملی سوق می‌دهند.

برای لیست اساتیدي که به دلایل واهی از دانشکده حذف شدند می‌توان از دکتر مهدی سعادت، دکتر مهدی خاکیان، دکتر محمدرضا ابوالحسنی اشاره کرد. حتی با وجود مخالفت اکثر دانشجویان دانشکده با اخراج دکتر سعادت وي از دانشکده اخراج شد.

در سال 1374 مسئولين سكولار اين دانشكده به شدت برای حدف دکتر گلشنی نیز تلاش کردند که با انتخاب وي به عنوان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع منتفی شد. البته پس از آن دکتر گلشنی هرگز در جلسات شورای دانشکده شرکت نکرد.

در مورد اساتید مستقل نیز می‌توان به دکتر خرمی، یکی از شاخص‌ترین فیزیکدانان ایران که پس از سه ترم در دانشکده او را تبدیل وضعیت ندادند و به همین دلیل از دانشکده رفت و دکتر پرویزی اشاره نمود.

به عنوان نمونه می‌توان به یکی از اساتید دانشکده، دکتر لاله‌ی معمارزاده اشاره کرد که اخیراً عکس بی‌حجاب او در کنار استادش دکتر کریمی‌پور را روی سایت دانشگاه قرار داده بودند.
پذیرش دانشجویان دکتری هم در کمال بی مسئولیتی صورت می‌گیرد در این دانشکده هر سال حدود 20 دانشجوی دکتری پذیرش می‌شود در حالی که نه تنها موضوع خاصی به عنوان زمینه تز آن‌ها در نظر گرفته نشده بلکه حتی معلوم نیست با چه کسی قرار است کار کنند.

جالب است با این توجیه که استاد و دانشجو باید از سازگاری و علاقه به یکدیگر مطمئن شوند این جماعت را که به صورت فله‌ای پذیرش شده‌اند در طول چند سال، آن هم با منت، مثل سیب زمینی جدا می‌کنند و در ادامه با عوض کردن جای شاکی و متهم با متهم کردن درصد قابل توجه بلاتکلیف مانده به کم کاری و بی‌انگیزگی و همچنین معرفی آن‌ها به تحصیلات تکمیلی به عنوان عنصر کم‌کار زمینه فشار را بر روی آن‌ها را دو چندان می‌کنند؛ تا آن‌ها برای جلوگیری از ادامه تضییع حقوق خود به گدایی عواطف و برانگیختن ترحم برای جلب حمایت روی آورند! جالب اینجاست که در صورت تقاضای دانشجوی بلاتکلیف برای انتخاب استاد از خارج دانشگاه با این توجیه مضحک که «اگر می‌خواستی با فلانی کار کنی چرا آمدی دانشگاه شریف»! وی را ملامت می‌کنند؛ در حالی که این جواب وقتی می‌تواند مطرح باشد که مسئولین به وظایف ابتدایی خود در فراهم کردن استاد با موضوع تحقیقاتی کوتاهی نکرده باشند. خلاصه مسئله بلاتکلیفی درصد بالایی از دانشجویان دکتری در چند سال اول دوره! و تشدید فشارها بر آن‌ها در دانشکده یک معضل همیشگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 39
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  2 7
  بنده سالها در این دانشکده درس خوانده ام و غالب موارد فوق را تایید می کنم (هرچند برخی از این موارد را بی انصافی می دانم، از جمله عنوان خبر را). به نویسنده ی عزیز هم پیشنهاد می کنم از طریق ارائه ی گزارش مستند به وزارت علوم این وضعیت را پیگیری کنند، قطعا از رسانه ای کردن آن برای کشور مفیدتر خواهد بود.
 • ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  3 1
  چرا شما ارسال به فیس بوک و قس علی هذا دارید؟؟ مگه شما به طور 100% با این ابزار استکبار مخالف نیستید پس چرا ترویجش میدید؟ یا شایدم مرگ خوبه ولی فقط برای همسایه؟؟
 • امید صدیقی ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  3 0
  ظاهرا" قرار است متخصصین دانشگاه شریف را هم به خارج فراری دهید این خبرها و تحریک ها نهایتا" به نفع خارجی ها است که قصد جذب نخبگان ایرانی را دارند مراقب باشید .
 • ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 1
  براحتی میشه پرونده این اساتید رو بست...
 • ۱۲:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 0
  شما اگر حزب اللهي علم از اونها بياموزيد و بعد بعد رنسانس كنيد
 • ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 5
  ما نخبه ی خیانت کا نمی خوایم ارزونی اسرائیل
 • ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 5
  این پخمه است نه نخبه !
 • حسین ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 1
  به مسئول محترم (شایدمحترم)که موجبات نصب این انسان را فراهم کرده تبریک می گویم انشالله امام مهدی (عج) از هردوی این بزرگواران راضی باشند البته اگر به ایشان اعتقاد داشته باشند
 • مهدی ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  2 2
  من دانشجوی دانشگاه شریف هستم. گزارش مبسوطی بود. چند موردش رو هم کاملا تایید می کنم. مثل تراس های دانشکده و موضع گیری های سیاسی اساتید و نحوه ی جذب هیئت علمی. به قول امام علی (ع) هماهنگی اونها در باطل خودشون و پراکندگی ما در حق خودمون دل آدم رو به درد میاره
 • ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 0
  متخصص بی تعهد را باید نگاه داشت و از تخصص او برای ارزشها بهره برد نه اینکه هرکی یک مشکلاتی داشت اورافراری دهیم. ضمنا باید در گذشته وحال همه مان تامل کنیم چون خیانت از بی توجهی به ارباب رجوع درمحیط کار شروع میشود تا... پس من و شما هم ید طولایی در خیانت..... بیخودی از خودتم دفاع نکن...
 • ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 0
  پس سریال سراب مشتی از خروار است!!
 • فرخ ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 0
  ناشناس جان مملکت به تو احتیاج نداره نه استاد بزرگ فیزیک. کسی به تو احتیاج نداره می تونی بری...
 • ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  6 1
  واقعا چیزایی که نوشتید احمقانه است. فقط همین رو می شه گفت.
 • Student ۱۶:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  2 0
  این موارد فقط مختص دانشگاه شریف نیست بهتره یه سری به بقیه دانشگاه ها هم بزنید
 • آرش ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  2 0
  از بین اینها که برشمردید من فقط دکتر منصوری را می شناسم. مطالعه کتابها و سخنان ایشان، نشان از تلاش پیگیرشان برای رشد ایران اسلامی دارد. ایمدوارم در این ماه مبارک منصفانه قضاوت کنیم.
 • ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  4 0
  جریان انحرافی رو ول کردین رفتین سراغ دانشگاه شریف! امریکایها رو کره ما پرتغال و نارنگی دارن می کارن شما ها به چی فکر میکنین
 • ۱۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  4 0
  عکسهای خانوادگی و خصوصی مردم رو منتشر کردین که چی؟؟؟ همین اندک کسانی رو هم که موندن میخواین فراری بدین؟؟ البته وقتی 200 هزار متخصص ایرانی فقط در امریکای شمالی هستند که یکی شون میشه مدیر ارشد ناسا یا اون پرفسور سمیعی که میشه بهترین جراح مغز، قاعدتا مدیران و مسئولین کم مایه و دیپلم ردی ما هم باید شرایطی رو بوجود بیارن که نه تنها کسی برنگرده بلکه همینایی هم که هستن از این همه تهمت فرار کنن.
 • دانشجوی ورودی88 برق ۱۸:۲۶ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 0
  بهتره رئیس فعلی شریف از توهم کارهای بزرگ وشعارهای بزرگ بیرون بیاید و به مسائل ابتدائی دانشگاه رسیدگی کند باورتان میشود دانشجویان المپیادی که صرف علاقه و بدون داشتن آن واحد سر کلاس درسی برود ولی استاد بدلیل کمبود جا از او بخواهد کلاس را ترک کند چون دانشجوئی که تاره وارد کلاس شده صندلی برای نشستن ودرمواردی جایی برای ایستادن ندارد و تو حدیث مفصل بخوان ار این......
 • ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  0 1
  اغلب اساتید تربیت شده با معیارهای آموزشی غرب، مروج بی جیره مواجب تئوریهای ماتریالیستی و ارزشهای اومانیستی هستند. پس توقع احترام به دین ، اخلاق و قانون ، از ایشان، کاملا" بی جا و بیهوده است .
 • ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۰۹
  3 0
  این مطالبی که نوشتید تنگ نظرانه، دخالت در زندگی شخصی مردم و در یک کلام بچه گانه است. این جور دخالتهای شخصی توسط حزب اللهی ها در زندگی مردم به کوتاه شدن عم انقلاب می انجامد. مثال این کارها را آنقدر نسل اول انقلاب تکرار کرد که تا حد بسته شدن دانشگاهها هم پیش رفت. همه الآن از آن پشیمانند. تحمل دیگرانی را که مثل ما نیستند را باید یاد بگیریم.
 • مجتبی ۰۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  1 0
  اصلا فهمیدی چی نوشته؟حرفی باقی نیست...
 • مجتبی ۰۱:۰۲ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  وقتی علم را نزد افراد لایق تری داریم چرا باید این سیکل را طی کنیم
 • مجتبی ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  بین اخلاق و علم رابطه مستقیمه از استاد بی اخلاق این سالها چی در آمده که بازهم انتظار بکشیم
 • مجتبی ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  وزارت علوم خواست یک کارهایی کنه اما چون رئیس جمهور هنوز آن را مطالبه عمومی تشخیص نداد با لحن بدی جلوی کار را گرفت...البته این توجیهه آقایانه شایدم اشتباه باشه بیان رسانه ای باعث آگاهی مردم می شه که موقع اجرا یکدفعه جانخورند
 • خورشيد ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  با سلام اينها را نبايد رواج داد بايد به مسئولين ذيربط اطلاع داد.بايد اساتيد متعهد استخدام كرد.اين يك نمونه است از بقيه دانشكده ها و دانشگاهها
 • دانشجوي قديم اين دانشگاه ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  اين درد رو فكر مي كرديم در دانشگاه هاي دسته چندم وآزاد اتفاق مي افته داشتيم وداريم؟!نمي دونستيم كه هيچ نظارتي برش نيست؟! اما مطالب واقعا"تكان دهنده است چطور است كه اساتيد بنام وبا سواد رو تحت فشار مي گذاره اين رييس! چرا بايد در مسند باشه !؟آقاي وزير دستمريزاد از اين كم كاري و لنج كشيدن دانشكده كه رييس اش براي تجمع غير قانوني متوهم ها وفتنه گراسينه چاك است ودوستان ديگرش با دست بند سبز اموي دانشگاه را به لجنزار تبديل كردند ؟! اون از پاسور بازي مختاط وعكس كشف حجاب دختره كه ادعاي دكتري وشاگردي كريمي پور ك ث ي ف را داره!واحد هاي نظارتي وحتي امنيتي بايد تكليفشان را خوب انجام دهند مردم ما دلشان خوش بود به اين دانشگاه هاي بنام كه ظاهرا"طاغوتيان و سلطنت طلبان و بي عفتان و بهايي مسلكان دارند مثل خوره جان نخبه گان و دلسوزان به نظام رو به لب مي آرند؟! اين گزارش خوب شد كه مردم را در جريان گذاشته مستدل ومستند كه كد هاي لازم را داده تا اقدام انقلابي صورت گيرد البته از وزير علوم انتظار ميره بصورت ويژه اين معضل را حل وپاكسازي روشروع كنه مگر ما قطع رجاليم وكسي نيست كه امورات را بدست بگيره؟!
 • محمد ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  برادر دانشمند کجاش احمقانه بود عزيزم؟!! چرا ... ميزني؟
 • علیرضا ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۰
  0 0
  واقعا برای همتون متاسفم خاک تو سرتون به شما چه کجایین فوزولید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  بابا روشنفکر اینکه این یارو تو اسراییل به دنیا اومده از زیر عکس معلومه تو اصلا میدونی در زندگی شخصی مردم یعنی چی
 • صمدی ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  تو علوم پزشکی تهران هم از اینجور مسایل زیاده،بی توجهی به بحث حجاب از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه بیداد میکنه.هر روز بد تر از دیروز!
 • دانشجوی فعلی این دانشگاه ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  قحط الرجال دوست عزیز! در ضمن مستقل از نوع تفکر این استاد باید بگم اینجور شکلگیری حلقه ها که به بقیه اجازه ورود نمیده رو در تمام سطوح مدیریتی کشور میشه دید و منحصر به این دانشکده نیست! شما اگه خیلی مشتاقین میتونی یه تحقیقی در مورد نحوه انتخاب مثلا مشاوران جوان وزرا بکنین تا ببینید چه خبره!!! اینجا ایرانه دیگه
 • جعفر جلالی ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  این عکس ها چی را غیر از کثافت در کشور را ثابت میکنه .... هنر دارین جمعش کنید.... حاشیه سازان
 • بیتا ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  نمی دانم با این طرز تفکر چه پیشرفتی کرده اید که هنوز با قاطعیت به ان ادامه می دهید
 • ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  باید جلو اینکارا گرفته بشه حیفه یه دانشجو باید خیلی آگاه باشه که گول نخوره
 • مهدی ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 1
  بریزیدئ بیرون این آشغال ها رو . دانشمند علم فیزیک آنهائی هستند که ترور می شوند نه اینها که جز جاسوسی و خیانت و تشویق دانشجویان به فرار از کشور کار دیگری نمی کنند . بریزید بیرون این آشغال ها رو
 • ۲۱:۵۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۱۱
  0 0
  من دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف هستم.تو بعضی رشته های این دانشگاه (مثل صنایع و فیریک) مافیای قدرتمندی شکل گرفته که اساتید مطرح از لحاظ علمی اما مخالف با مشی این استادنما های سیاسی کار رو وادار به ترک دانشگاه صنعتی شریف کرده. مثلا همین دکتر خرمی که واقعا شخصیت علمی مطرحی هستند رو نگذاشتند که در دانشگاه بمونند(برای اطلاع عزیزان خواننده، دکتر خرمی رتبه اول کنکور در دوره خودشون بودند و شان علمی ایشان به حدی است که اکثر دانشجوبان المپیاد فیزیک که مدال های رنگارنگ جهانی رو کسب کرده اند از شاگردان ایشان بوده اند.)
 • ۰۸:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۸
  0 0
  هممون می دونیم که بارها در اسلام گفتند بدون مدرک مستند با آوردن نام آدم ها ابروی کسی را نریزید. این که یک عکس آوردید دلیل متقنی نمی شه چه بسا بارها و بارها بیگانگان هم از عکس برای اثبات حرفاشون استفاده می کنن ما که مسلمون هستیم دیگه چرا؟
 • ۰۶:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
  0 0
  سلام فساد یک چیز عمومی تو کشوره خواهشا این رو بفهمید!! منشا اش هم دانشگاه نیست منشا فساد پول نزول بانکهای جمهوری اسلامی هست !!استادهای دانشگاه بیشتر و زودتر خوردن از این پول زودتر فساد توشون بروز کرده بچه دانشجوهای شهرستانی هم کم کم توشون اثر میکنه ... مشکل از انحراف علما و نون مردمه ... همون نونی که علما گفتند چون جمهوری اسلامی است بانک اسلامی است بروید انحراف علما را درست کنید....
 • آذری19 ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۹
  0 0
  اینم از دانشگاه شریفمون ....

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس