سرپوش گذاشتن به این خیانت‌ها و پرده‌پوشی شمشیرکشیدن بر پیکر نظام و روحانیت است. کسانی بر پیکر نظام شمشیر کشیدند که دور از چشم نظام، زیر این دریافتی‌های ناعادلانه را امضا کردند.

85
گروه سیاست مشرق - مدتی قبل بود که محمد شریفی مقدم، قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری، در نامه‌ای به طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به دریافت‌های میلیونی و بی‌حساب‌وکتاب در وزارت بهداشت نوشت: «نظام سلامت کشور حتی در بخش دولتی شاهد پرداخت‌های چند صد میلیون تومانی نیز هست و این در حالی است که دریافت‌کنندگان این ارقام کمترین تأثیر را در فرآیند درمانی مردم‌دارند.»

شریفی مقدم در بخش دیگری از این نامه به وزیر اقتصاد نوشت: «به نظر می‌رسد لابی قدرت و ثروت باعث شده تا علیرغم پیگیری‌ها و اعتراضات گسترده در وزارت بهداشت تاکنون هیچ قدرتی نتواند این طبقه را ملزم به پاسخگویی نماید.»

وی در پایان این نامه از وزیر اقتصاد درخواست کرده است: «با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، نهادها، دستگاه‌های نظارتی و امنیتی و سایر دولت‌مردان به سیستم غیرقابل دسترسی پرداخت‌ها در وزارت بهداشت ورود کرده و با برخوردی مدبرانه روند رو به رشد این اختلاف ظالمانه طبقاتی را متوقف کند.»

در مقابل اما وزارت بهداشت با رد این ادعا و پرداخت‌ها چند ده یا چند صدمیلیونی موضع محکمی دراین‌باره گرفت. مسئولان وزارت بهداشت در هیچ‌یک از واکنش‌هایشان نه‌تنها این موارد را قبول نکردند، بلکه هیچ قولی برای رصد یا پیگیری این‌گونه تخلفات در بدنه وزارت بهداشت را نیز ندادند.

تا آنجا که ایرج حریرچی در نشست خبری سخنگوی وزارت بهداشت دراین‌باره گفت: حتی یک نفر در وزارت بهداشت دریافتی چند صدمیلیونی نداریم و شوخی 13 مخصوص 13 فروردین است![1]

فیش‌های حقوقی 10 رقمی

پس از اظهارات مسئولین وزارت بهداشت، رسانه‌ها اقدام به انتشار فیش‌های حقوقی، برخی از زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت کردند. این فیش‌های حقوقی پرداخت‌های چند ده و چند صدمیلیونی در زیرمجموعه‌های وزارت بهداشت اعم از دانشگاه‌های علوم پزشکی و بیمارستان‌های دولتی را نشان می‌داد.

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«پرداخت کارانه 228 میلیون تومانی به یکی از اعضای دانشگاه علوم پزشکی»

این کارانه در حالی پرداخت شده است که این فرد در ماه‌های گذشته نیز حقوق چند ده میلیونی و کارانه خود را دریافت کرده است و این کارانه طی یک فیش علاوه بر حقوق و مزایا جاری واریز شده است. البته این فیش مربوط به یکی از شهرستان‌های کوچک است و باید دید این ارقام در شهرهای بزرگ چقدر است.

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«فیش دوم همان فرد در دانشگاه علوم پزشکی که مبلغ بیست و هفت میلیون تومان در همان ماه برای وی واریز شده است.»

درج عناوین چون محرومیت از مطب یا واریز کارانه در این فیش از نقاط قابل توجه آن است. این دومین فیشی است که برای این متخصص در یک ماه صادر شده است.

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«7 میلیون و هفت‌صد هزار تومان مبلغ سومین فیشی است که در یک ماه برای این عضو دانشگاه علوم پزشکی صادر شده است.»

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«فیش حقوقی 116 میلیون تومانی مربوط به چند ماه قبل همین مسئول که بابت کارانه دریافت کرده است.»

البته دراین‌بین لیست‌هایی نیز موجود است که رقم‌هایی تا 700 میلیون تومان پرداختی در آن‌ها مشاهده می‌شود که برای رسیدگی بهتر و روشن شدن دلیل این واریزها در اختیار مسئولان سازمان بازرسی قرار خواهد گرفت.

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«واریز کارانه 276 و 312 میلیونی برای یک نفر در دو ماه پی‌درپی»

قاضی زاده هاشمی چگونه از حقوق چند صدمیلیونی دفاع می‌کند؟

«پرداخت وجه تا 700 میلیون تومان»

پس از افشای این اسناد، دکتر ایرج حریرچی، سخنگو و قائم‌مقام وزیر بهداشت در توضیح این فیش‌های حقوقی اظهار داشت: در حال حاضر در یکی از مناطق محروم کشور ما که ۲۰۰۰ کیلومتر از تهران فاصله دارد و در جنوب شرقی کشور است و از نظر امنیت نیز مشکل دارد چندین ماه است که یک متخصص زنان و زایمان داشتیم که کل زایمان‌های یک شهر را همین یک نفر انجام داده است؛ یعنی این فرد در شبانه‌روز ۱۵ زایمان طبیعی و سزارین انجام داده و همواره نیز درخواست افزایش متخصص زنان در این حوزه را داشته‌اند که وزارت بهداشت دو ماه پیش توانست یک نفر دیگر را به آنجا اعزام کند. حال اگر چنین فردی دریافت بالای ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشد از شیر مادر نیز به او حلال‌تر است چرا که اگر این فرد در آن منطقه نباشد مادران و فرزندانمان می‌میرند.

حریرچی با اشاره به فیش حقوقی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و ادعا داشت که این حقوق چند صدمیلیونی متعلق به یک پزشک مسئول است، گفت: باید توجه کرد که این پزشک فوق تخصص پیوند کلیه است و این پرداخت‌ها نیز برای شش ماه بوده است که او در این شش ماه ۱۰۴۷ عمل انجام داده است. همچنین این پزشک تمام‌وقت بوده است. حال فردی پرداخت‌هایی را که در شش ماه برای این فرد انجام شده از طریق سیستم آذرخش - سیستم نرم‌افزار نیروی انسانی- پرینت گرفته و شش ماه را یک ماه جلوه داده است.

حریرچی در ادامه با اشاره به برخی اخبار مبنی بر پرداخت فیش ۷۰۰ میلیونی برای یک پزشک، گفت: این درآمد براساس جزء فنی و حرفه‌ای از محل پرتودرمانی و از درآمد بیمارستان است ما یک جز فنی داریم و یک جزء حرفه‌ای که از بیمار و بیمه‌ها بابت این جزء فنی و حرفه‌ای این پول را دریافت می‌کنند. درباره این پزشک باید بگویم که این فرد از محل پرتودرمانی ۷۰۰ میلیون درآمد برای بیمارستان ایجاد کرده است.[2]

سخنگوی وزارت بهداشت در حالی این توجیهات را مطرح می‌کرد که حقوق بالای صدمیلیونی در وزارت بهداشت را دروغ 13 خوانده بود!

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در مواردی استثنایی، پرداخت‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان وجود دارد، این پرداخت‌ها فقط به پزشکان داده شده نه به مدیران، در پاسخ به اینکه دریافتی وی چقدر است؟ گفت: در هیچ کجای دنیا رسانه‌ها نمی‌پرسند که مسئولان چقدر دریافتی دارند بلکه وظیفه دستگاه‌های نظارتی است.[3]

واکنش وزیر بهداشت چه بود؟

این اتفاقات پای وزیر بهداشت را نیز به فیش‌های حقوقی باز کرد. دکتر هاشمی در اینستاگرامش نوشت: «دو ماه از انقلاب نگذشته بود که اولین وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به نام دکتر حسن نزیه، عضو کابینه مرحوم مهندس بازرگان برای زیارت و کار اداری به همراه هیئت بلندپایه به مشهد آمده و در هتل‌هایت مشهد اقامت داشتند. در آن زمان من دانشجوی سال سوم دانشکده پزشکی بودم.

اولین باری که فیش در کشور افشا شد مربوط به همین سفر بود که هزینه سه روز اقامت هیئت همراه وزیر ۱۷ هزار تومان شده بود؛ هواداران حزب توده کپی فیش مربوطه را بر در و دیوار خیابان‌ها و دانشگاه‌ها چسبانده بودند و بلوایی در کشور بپا کردند. البته بعدها این سنت سیئه که ضد ارزش‌های اخلاقی و اسلامی است تا امروز ادامه یافت و هر روز دریغ از دیروز ...

در مباحث اخیر نیز، برخی دوستان باید بدانند این شمشیری که بر پیکر انقلاب اسلامی وارد می‌کنند، دولبه دارد؛ درست است که از یک طرف آن روحانی و دولت او را می‌زنید، ولی با طرف دیگر، روحانیت و نظام را نشانه رفته‌اید!

من معتقدم که حقوق نامتعارف، یا طبق ضوابط و مقررات پرداخت شده و یا خارج از آن. اگر مدیری طبق ضوابط موجود حقوقی دریافت داشته که نامتعارف است، راه حل این مشکل بجای آبرو بردن از او و «افشاگری‌های توده‌وار»، اصلاح آن ضوابط از مجاری قانونی است. اگر هم فردی خارج از ضوابط و مقررات وجهی از بیت‌المال دریافت داشته، حتماً باید به قوه قضاییه معرفی شود و احدی حق ندارد قبل از قطعیت تخلف او در دستگاه قضایی، آبروی کسی را ببرد. به عبارتی در هر دو صورت فرد افشاگر مستوجب پیگرد قضایی است.»

وزیر بهداشت در حالی این دوگانه را مطرح کرده است که می‌توان دوگانه‌های دیگری را نیز مطرح کرد. مثلاً، یا مسئولین دولتی از این پرداخت‌های غیرمتعارف خبر داشته و با آن برخورد نکرده‌اند و یا اصلاً از این موضوع خبر نداشته‌اند. اگر خبر داشته‌اند و برخورد نکرده‌اند، نشان از اهمال دولت در نظارت بر مدیرانش است و اگر خبر نداشته‌اند، نشان از بی‌کفایتی و عدم اطلاع از حقوق نامتعارف و بعضاً غیرقانونی است.

نکته دیگری که درباره یادداشت وزیر بهداشت وجود دارد، انگ چسباندن وی به منتقدین است. وزیر بهداشت در حالی افشای فیش‌های حقوقی را اقدامی «توده‌وار» معرفی می‌کند که سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا انتشار فیش‌های حقوقی جرم است؟ گفت: انتشار فیش‌های حقوقی جرم نیست، اما اگر به حیثیت افراد و خانواده‌شان لطمه وارد کند صحیح نیست.[4]

واکنش مردم در شبکه‌های اجتماعی چگونه بود؟

یکی از کاربران در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت: آقای حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت یادداشتی در اینستاگرام نوشته و نسبت به افشای میزان دریافتی چند ده میلیونی مدیران دولتی انتقاد کرده و آن را خلاف «اسلام» و «اخلاق» و شمشیری بر پیکره نظام و روحانیت دانسته‌اند.

نکته اول اینکه که آقای وزیر آبروی نظام و اسلام را با آبروی «عده‌ای حرامخوار» پیوند زده و اینگونه وانمود کرده‌اند که سرپوشی و عدم افشاگری این سوءاستفاده‌ها عین «اخلاق اسلامی» است. حرامخواری، فساد، زیاده خواهی، پرکردن جیب خود از بیت المال برخلاف تصور آقای وزیر، ارتباطی با نظام و روحانیت ندارد و از قضا هم امام (ره) و هم رهبر انقلاب توصیه‌های محکمی برای از بین بردن فساد در لایه‌های مختلف داشته‌اند که طبیعی است نادیده گرفتن آن‌ها موجب این بلای عظیم شده است.

نکته دوم اینکه اصولاً دولت محترم و آقای رئیس جمهور تا زمان افشای فیش‌های نجومی با وجود «دسترسی» به اطلاعات آشکار و پنهان اصولاً حرکتی از خود نشان نداده بودند والا مگر می‌شود بی خبری دولت از این پرداختی‌های نجومی را باور کرد؟ آیا برای «اقدام» از سوی دولت راهی جز افشای حرام خواری‌ها وجود داشت؟

سیدیاسر جبرائیلی نیز در کانال تلگرامی‌اش نوشت: وزیر محترم بهداشت دولت حجت الاسلام روحانی نوشته‌اند "افشای میزان دریافتی چنده ده میلیونی مدیران دولتی خلاف اسلام و اخلاق و شمشیری بر پیکره نظام و روحانیت است".

ایشان ظاهراً التفات ندارند که اتفاقاً نظام اسلامی ایجاد شده است تا جلو این ویژه خواری‌ها و تبعیض‌ها را بگیرد و عدالت را برقرار سازد.

امروز نیز اگر در این باره انحرافی در بخشی از نظام -که دولت یازدهم باشد- مشاهده شده، اولین مطالبه گر، خود نظام است و روحانیت پرچمدار آن است.

سرپوش گذاشتن به این خیانت‌ها و پرده‌پوشی و توجیه و محرمانه داشتن آن‌هاست که شمشیرکشیدن بر پیکر نظام و روحانیت است. کسانی بر پیکر نظام شمشیر کشیدند که دور از چشم نظام، زیر این دریافتی‌های ناعادلانه را امضا کردند و به آن رضایت دادند.

نظام اسلامی تشکیل شده است تا بیت‌المال را هرچند در کابین و مهریه زنان ویژه خواران رفته باشد، بازستاند.[1]- http://www.asriran.com/fa/news/474827/

[2] -http://www.isna.ir/news/95031716296/

[3]- http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950327000564

[4]- http://www.khabaronline.ir/detail/547922/society/judiciary

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 66
 • ۰۱:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  1 0
  پزشکی یک صنعت کثیف در دنیا شده است که خودش بیماری را ایجاد می کند خودش بیماری را پخش می کند. خودش برای درمان بیماری دارو می سازد و خودش مافیای دارو ایجاد می کند. آری. بهترین راه بیمار نشدن است. اما چگونه بیمار نشویم در زمانه ای که شما را به طور عمدی با زندگی ماشینی و دود و استرس و قست فود و غذاهای اصلاح شده و... دارند بیمار می کنند؟ و می روند طب سنتی را هم تعطیل می کنند مبادا بخشی از دکانشان کساد شود و مردم سالم در بروند!
 • حسین ۰۱:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  1 0
  این میلیاردها که درد عامه مردم رو متوجه نمی شوند
 • سبحان شاهمرادی اصولگرا ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  2 0
  اکثر پزشکان به گرفتن پول هنگفت عادت کرده اند
 • پروفسور سعید عالمی نابغه دوران ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  مشرق چرا نظر من تایید نشد چرا اهل علم و علما را تکریم نمیکنید من ریشم را در دانشگاه ها سفیدکردم اما مدام هتک حرمت من میکنی من وقتم را از سرکوچه گیرنیاوردم که شما به بادش دهید
 • ۰۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  خب من یک افسر زرهی هستم دها گلوله هم داخل تانک در معرض موشکهای زیادی هم هستم که پودر من هم نمی ماند چه برسد به ذغالم پس باید به جای ماهی یک وهفتصد صد میلیون تومان حقوق بگیرم ...
 • argada ۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  1 0
  وقتی انقلاب به دست نامحرمان بیافتد.... .
 • نیما ۰۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد. وجود نازکت آزرده از گزند مباد.
 • ۰۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اخبار مربوط به پرداخت های چندصد میلیونی کارانه به برخی از پزشکان را دروغ خواند و گفت: سقف کارانه پرداختی به پزشکان در اکثر قریب به اتقاق دانشگاه های علوم پزشکی ماهیانه 80 میلیون تومان است. ... سالی یک میلیارد تومن هر پزشک.
 • پروفسور سعید عالمی نابغه دوران ۰۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  راستی مشرق شما الان سحری چی کوفت میکنید
 • ۰۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  وزیر خوبه روحانی هم این از آب در اومد ! ..ثابت شد قشر مرفه به درد کشورداری و مردم نمی خودند
 • ۰۴:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  غذا درمان آموزش در انحصار عده ای معدود است تا حلقه ها همچنان بسته بمانند
 • ۰۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  می گه آخر الزمان زمانی هست که خیلی زود ماهیت افراد روشن می شود.
 • shadman ۰۶:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  بابا عجیبه با خزانه ی خالی و این همه حقوق به این دولت باید دولت معجزه گر گفت که با تحریم و خزانه خالی معجزه میکنه ولی نمیدونم چرا شب دادن یارانه تب میکنند و بدخواب میشن دلم براشون میسوزه این آقای قاضی پور هم فکر میکردیم مرد بی حاشیه ایه ولی بد فکر میکردیم
 • ناشناس ۰۷:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  تبعیض و اختلافات طبقاتی از بزرگترین منکرات است .اقای وزیر بهداشت باید به جای توجیه این حقوق های میلیونی به فکر رفع این حیف و میل ها باشند.
 • ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  علما باید ورود کنند
 • مجید ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  به نظر من می بایست از طریق مراجع قضایی وتشکیل پرونده و... موضوع پیگیری شود وبا قاطعیت وطبق قانون با کلیه افراد و... برخورد گردد. مردم نون شب ندارند بخورند واین اقایون از پول بیت المال این چنین استفاده می کنند
 • ۰۷:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  خدایا مرگ مرا برسان
 • محمود ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  واقعا اینها از خدا نمیترسن??? این حقوقها و وامهای چندصدمیلیونی با سود چهاردرصد ...دلمون خون شده از دست اینها.
 • سقراط ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  آقایون فرموده بودند یارانه ها را قطع می کنیم تا سطح رفاه را برای همه مردم ارتقاء دهیم. یارانه ها قطع شد و قیمتها هر روز و هر روز افزایش می یابد سطح رفاه وعده داده شده هم که خود ملاحظه بفرمایید.
 • ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  هرچند به عملکرد دولت تدبیر و امید شدیدا معترضم ولی در این مورد حق را به وزیر بهداشت میدهم و به نظر من به جای کشف و افشای موارد و مصادیق باید منافذ قانونی که موجب هرج و مرج بیت المال شده است را ببندیم و از طرف دیگر مشغول شدن به این مصادیق می تواند انحراف افکار عمومی از بقیه مسایل اساسی کشور باشد مثل برجام و ما ادراک مالبرجام که میلیونها برابر این حقوقهای چند صد میلیونی کشور را به باد داد ..... بیکاری تورم وعده های صدروزه دیدار سران دولتی با عوامل فتنه ووووووو........ اللهم اجعل عاقبه امورنا خیرا
 • مسعود محمودی ۰۸:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  هر چند با گزارش شما موافقم اما راه حل را باید در جایی دیگر جستجو کنید. راه حل در بازکردن گلوگاه پذیرش دانشجو در حوزه بهداشت و درمان است . چرا باید در کشور اینقدر کمبود متخصص باشد که یک متخصص زنان و زایمان در شبانه روز مجبور به انجام 15 عمل زایمان شود ایا این حجم کار بر او فشار وارد نمی کند؟ ایا این حجم کار موجب پایین آمدن کیفیت و عملکرد این پزشک محترم نمی شود؟ مگر متولیان بهداشت و درمان در وزارتخانه مدام نمی گویند پزشکار عمومی بیکارند. پس چرا اجازه پذیرش بیشتر دوره های تخصصی و فوق تخصصی را نمی دهند؟ جواب تا حدودی روشن است -البته به نظر من - این آقایان محترم پزشکان متخصص نمی خواهند بازار کارشان کم مشتری شود همین!
 • ایرانی ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  اقای قاضی زاده تا حالا کارت قابل تقدیر بود با این حرفا داری ضایع میشی وقتی از حقوق کلان حرف میزنید تو را به اون وژد انتان قسم یه نیم نگاهی به جوانان بیکار ودرمانده باندازید اگر دلتان نسوخت بس...
 • سینا ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  1 0
  یکی از پزشکان آشنای نزدیک جند ماه قبل گفت که در شهر کوچکی در استان مازرندان دریافتی کارانه یک پزشک متخصص به ماهی سیصد میلیون تومان می رسید. حقوق و درآمد مطب هم اضافه می شود. متاسفانه تمام این پرداخت های نجومی از زمان وزارت هاشمی باب شد.
 • ilami ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  دردناک تر از این فجایع؛گران کردن حق ویزیت پزشکان توسط وزیر محترم پزشکان و جراحان است که کمر مردم را خم کرده است.
 • ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  عمو دکتر یذره هم سمت ما بی پول ها غش کن.
 • شهریار ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  سلام طاعات قبول 17 سال سابقه بیمه وکار دارم اما هنوز امنیت شغلی ندارم من پدر 3فرزندم که فروردین سال 95 هنوز اداره به من حقوق نداده است وحق بیمه من هنوز پرذاخت نشده است با توجه به گردو خاک وبیماریهای نمیتوانم به بیمارستان بچه ها را ببرم ماهی 2 میلیون ندارند به من وامثال من که متاسفانه کم هم نیستند حقوق پرداخت کنند( میگند بودجه هنوز نیست ) بعد اقایان با 300 و400 و...... میلیون در ماه ................ هیچی کمه لطفا بیشترشون کن جناب وزیر
 • مهندس ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  عموم پزشک ها حقوق ماهیانه شان نباید حتّی چند ده میلیون باشد؛ چون عموم مهندسین حقوق ماهیانه زیر 10 میلیون دارند؛ اگه این طور پیش بریم ، نخبه ها عمدتاً به خاطر پول میرن پزشکی میخونن و پول انگیزه پول بوده ، تعهّد کمرنگ می شود و همچنین صنعت کشور که به مهندسین نخبه نیاز دارد از نخبه ها تهی می شود؛ تو را به خدا پیگیر شوید که مجلس(یا هر نهاد قانونی مرتبط دیگه)، فیتیله حقوق مصوّب پزشکان رو بکشن پایین؛ اونهم فقط به خاطر پیشرفت کشور.
 • ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  جناب آقای دکتر ایرج چقدر جوان دراون منطقه که میفرمایید با تحصیلات عالی بیکارنندایا نمی توانید برای همون منطقه سهمیه بزارید پزشک تربیت کنید تا در اون منطقه خدمت کنه تا نیازی به بچه سوسول های منطقه ی شما نباشه یا خیلی سخته؟ لطفا جواب قانع کننده داشته باش برید درآمد پزشک های کشور های توسعه یافته را بررسی کنید یقیین خودتون خجالت خواهید کشید
 • اسماعیل زاده ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  با این حقوقهای گزاف دولت یارانه یک عده ازمردم کم درآمدراقطع میکندودررسانه عنوان میکندیارانه پردرآمدهابایدقطع شودواجازه اعتراض راهم بکسی نمیدهدو انشااله پای صندوق انتخابات ریاست جمهوری ...
 • ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  چرا باید پزشک ها در جند ثانیه ویزیت بیمار از 20 تا 50 هزار توان دریافت کنند که روزانه چند میلیون می‌شود در حالی که یک دکترا در رشته دیگر هرگز چنین دریافتی ندارد، مگه اینها چه می‌کنند جز اینکه داروهای بی فایده و مضر به مردم میدن.
 • فرد ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  شکم سیر خبری از گرسنه ندارد درد فقیر و گرسنه را آدم سیر نمی فهمد
 • ناشناس ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  در جواب دفاع جانانه دکتر هاشمی وزیر بهداشت باید بازرسینی بیایند وزارت بهداشت و تعداد کمی از حوق پرسنل وزارت بهداشت را ببینند
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  اقا من سربازم حقوقم با لیسانس 95 باید باشه ولی 80 میریزن میگم یه وقت زشت نباشه برم دنبالش بگیرم چرا 80 میرزن
 • ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  استاد، دقت کردی یه خرده شیرین میزنی؟ گاوچرون کم بود اینم اضافه شد
 • احسان ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  با سلام آقاي وزير محترم بهداشت با طرح يارانه سلامت عملا به نفع جامعه پزشكي مخصوصا متختصص گام برداشته در عوض كادر زخمتكش بيمارستانها كه شب و روز در حال ارائه خدمت هستند از سال 94 اضافه كاري و كارانه و ديگر مزايا عقب افتاده خويش را دريافت نكرده اند الان درشهرستان ؟ از آذر 94 تاالان (خرداد 95) اضافه كاري و كارانه خويس را دريافت نكرده اند و پاسخ مسولين هم فقط يك جمه است كه بيمه پول نمي دهد خودتان قضاوت كنيد آقاي وزير به درد كادر بيمارستانها چاره بينديشيد و تنها به فكر پزشكان نباشيد باتشكر
 • ناشناس ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  خود کرده را تدبیر نیست مردم باید در انتخابات ها دقت کنند.
 • امید رضا ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  در سالهای گذشته ثریا چند برنامه در این زمینه رفت فیلم هاش رو سایتش هست اون موقع گفتن پزشکانی داریم با حقوق میلیاردی در ماه که فرار مالیاتی دارن(اون موقع 300 نفر شناخته شده) وبحث تفاوت حقوق ها در دنیا (آمریکا کانادا ترکیه عربستان استرالیا . . . ) حد اکثر اختلاف درآمد 3 برابر است که مثلا یک پرستار اگر 10 هزار دلار میگیره یک پزشک نهایت 30 هزار دلار میگیره، اما تو ایران اختلاف 300 برابر هست تو سیستم دولتی هم ظاهر فیش ها درسته ولی بعد به اسم کارانه و حق شعبه و حق جلسه و حق مرتبه . . . مثلا یک استاد در یک دانشگاه علوم پزشکی حقوقش 3.5 میلیون مثل دانشگاههای غیر پزشکی هست ولی کارانه 50 میلیونی دریافت میکنه توجیه میکنن که البته اگر مطب میزد بیشتر ازین ها در میآورد حالا هر سال پزشکان کمشون هست و افزایش تعرفه میخوان
 • ۱۷:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۱
  0 0
  فوق لیسانس روانشناسی هستم از 88 مدت 7سال است بیکارم خدایا بداد این مردم برس ..
 • دکتر ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  سلام پزشک استخدامی با10سال سابقه خدمتم ناظربرپزشکای خانواده ولی حقوقم سه ونیم میلیونه آیا این انصافه دربرابر10-15میلیون پزشک خانواده درحالیکه من مافوق وپایشگراونهایم ویایک متخص که 4سال بیشتردرس خونده 20برابرمن می گیره
 • ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  شماهم عرضه داری برو پزشک بشو
 • ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
  0 0
  مشرق تورو خدا هیچ کدوم از کامنت های اینو منتشر نکن
 • ۰۳:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۴
  0 0
  جمله آخری آدم را یاد جملات زیبای حضرت علی ع می ندازه وعشمان را به او چندین برابر می کنه
 • علی ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
  0 0
  مسلمادراین حقوقهای بالابعضی هابه ناحق دریافت کرده اندامابعضی هاهم نمی شه گفت چرادوسه برابرقبلیه می گیره شایدواقعاحقش باشه . حسابداری هست با1تومان میادسرکارحسابداری هم هست با10تومان هم سرکارنمیادهردوبه نظرمیادیک کارمی کنن امااین کجاوآن کجا بایدحق علم وتجربه رادرنظربگیریم . بعدنظربدیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس