نوام چامسکی اعلام کرد که‌ اقدامات نظامی باراک اوباما در شرق اروپا خطرناک است که هدف آن افزایش تنش با روسیه است.

به‌ گزارش مشرق به‌ نقل از اسپونتیک، نوام چامسکی نظریه پرداز آمریکایی در در آخرین گفتگوی رسانه‌ای خویش اعلام کرد که‌ اقدامات نظامی باراک اوباما در شرق اروپا خطرناک است و موجب بی ثباتی بیشتر در این منطقه‌ خواهد شد.

وی که‌ در این مصاحبه‌ از عملیات هواپیماهای بی سرنشین آمریکا به‌ عنوان ترور جهانشمول نام می برد، افزود: اوباما مخالف حضور نظامیان آمریکایی در جهان بود، اما خیلی سریع عملیات های ویژه‌ و ترور جهانشمول (عملیات هواپیماهای بی سرنشین) جای این حضور نظامی را پر کرد، کاری که‌ به‌ نظر من هم غیر اخلاقی و هم غیر قانونی است.

وی در ادامه‌ افزود: از دیگر سو وی به‌ سیاست منطقه‌ آزاد هسته‌ ای در خاورمیانه‌ که‌ همانا اسرائیل و پشتیبانی از این رژیم است ادامه‌ می دهد، اما بزرگترین مشکل افزایش تنش ها با اقدامات نظامی اخیر اوباما در مرزهای روسیه‌ است.

این استاد دانشگاه بر این اعتقاد است که‌ هدف اصلی از افزایش تحرکات نظامی آمریکا در شرق اروپا افزایش تنش ها در مرزهای روسیه‌ است.

در حالی که‌ نوام چامسکی چندان به‌ انتخابات ریسات جمهوری در آمریکا امیدوار نیست، تاکید کرد که‌ این نتیجه‌ سیاست های نئو لیبرالیستی است که‌ جهان را در یک چرخه‌ عبث گرفتار کرده‌ و مدام همه‌ چیز به‌ نفع تمرکز قدرت و سوق دادن ثروت به‌ سوی شرکت های بزرگ و خصوصی ختم می شود.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس