کد خبر 579109
تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶

قائم مقام معاون سیما گفت: «علی‌البدل» و «برادر» دو سریال اصلی تلویزیون برای ماه مبارک رمضان هستند؛ ضمن اینکه همین دو سریال برای این ایام کفایت می‌کند. سریال «پریا» هم بعد از ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد. همچنین سریال «پادری» (دودکش 2) هم کامل شده است و ممکن است بلافاصله بعد از ماه مبارک رمضان به روی آنتن برود.

به گزارش مشرق، قائم مقام معاون سیما درباره تغییراتی که صداوسیما در دوره‌ی رییس جدید رسانه ملی در پیش می‌گیرد، می‌گوید: قاعدتا یکی از کارهایی که سازمان صداوسیما خواهد کرد، ارتباط و تعامل بیشتر، با هدف حمایت از دولت است.

دکتر رضا پورحسین در پاسخ به پرسشی درباره‌ی اینکه آیا فکر می‌کند حضور رییس جدید صداوسیما بتواند روابط این رسانه با قوای سه‌گانه و دیگر سازمان‌ها به‌ویژه دولت را بهبود بخشد و در نهایت به حل مشکلات مالی رسانه ملی بیانجامد؟ خاطرنشان کرد: آقای علی‌عسکری هم در صحبت‌هایشان در مراسم تودیع و معارفه و هم در گفت‌وگویشان با خبرنگاران به این موضوع اشاره کردند که حتما ارتباط بیشتری با دولت خواهند داشت؛ ضمن اینکه بحث بودجه هم روال خاص خودش را دارد که باید طبق این روال پیش برود. من فکر می‌کنم حضور آقای علی‌عسکری بتواند در این زمینه کمک‌کننده باشد.

قائم مقام معاون سیما در پاسخ به سوال دیگر درباره لزوم اهمیت به «سریال‌ و برنامه‌های نمایشی» به عنوان یکی از ساختارهای مهم برنامه‌سازی و ویترین تلویزیون، بیان کرد: فکر می‌کنم در سریال‌سازی به ویژه در بخش سریال‌های فاخر و الف ویژه، از این پس شتاب بیشتری داشته باشیم.

وی که در حاشیه مراسم رونمایی از انیمیشن تاریخی «جوانمردان» به پرسش خبرنگاران پاسخ می‌داد، درباره استعفای مدیر شبکه مستند هم توضیح داد: آقای تاجیک استعفای خود را ارائه دادند اما هنوز آقای پورمحمدی (معاون سیما) استعفای ایشان را نپذیرفتند و قاعدتا اگر ایشان بر استعفایش مصر باشند که هستند، نفر دیگری به جای ایشان به عنوان مدیر شبکه مستند انتخاب می‌شود اما فعلا و تا این لحظه مدیر بعدی انتخاب نشده است.

پورحسین در ادامه درباره سریال‌های ماه رمضان 95 اعلام کرد: تا این لحظه «علی‌البدل» و «برادر» دو سریال اصلی تلویزیون برای ماه مبارک رمضان هستند؛ ضمن اینکه همین دو سریال برای این ایام کفایت می‌کند. سریال «پریا» هم بعد از ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد. همچنین سریال «پادری» (دودکش 2) هم کامل شده است و ممکن است بلافاصله بعد از ماه مبارک رمضان به روی آنتن برود.

وی در ادامه‌ درباره برنامه‌های دوره جدید در صداوسیما گفت: تأکید آقای علی‌عسکری در سازمان بر عمیق‌تر و کیفی‌تر شدن برنامه‌های تلویزیون است و بحث کیفی‌سازی و همچنین توجه بیشتر به تربیت و حفظ نیروی انسانی از اولویت‌های کاری ایشان است. همان‌طور که در حکم مقام معظم رهبری هم تأکید شده است، ایشان بحث تربیت نیروی انسانی کارآمد و انقلابی را در اولویت کاری‌اش خواهد داشت.

رضا پورحسین در پایان درباره حذف برنامه «رادیو هفت» اظهار کرد: این برنامه به دلیل اینکه برنامه آموزشی نبود از شبکه آموزش به شبکه چهار کوچ کرد و به برنامه‌ای تحت عنوان «صدبرگ» تبدیل شد. در حال حاضر هم آقای ضابطیان با تیم‌اش در تلویزیون حضور دارند و نام «رادیو هفت» به «صدبرگ» تبدیل شده است اما کمی نوع برنامه متفاوت است.


منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس