کد خبر 573000
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱

طبق نظر اکثر فقها و مراجع، تمامی پیروان فرقه ضاله بهائیت، محکوم به نجاست بوده و در صورت تماس آنها با چيزى، مراعات مسائل طهارت در رابطه با آنها، نسبت به امورى که مشروط به طهارت است، واجب است.

حکم شرعی ارتباط با بهائیان چیست؟گروه سیاسی مشرق- اخیراً در رسانه‌ها خبری منتشر شده مبنی بر دیدار فائزه هاشمی رفسنجانی با "فریبا کمال آبادی"، عضو ارشد بهاییت ایران که به تازگی بعد از 8 سال زندان به مرخصی آمده است.

فریبا کمال آبادی از اعضای ارشد فرقه بهائیت در ایران است و بهائیان وی را عضو شورای 7 نفره این فرقه در ایران معرفی می‌کنند. وی سال 87 به 20 سال زندان محکوم شد.

بهائیت از جمله فرقه‌های انحرافی دست‌ساز انگلیسی‌‌ها در ایران است که به منظور انحراف در تشیع سازماندهی شد. یکی از مقرهای اصلی این فرقه در حال حاضر در فلسطین اشغالی است و این فرقه به شدت از سوی رژیم صهیونیستی حمایت می‌شود.

در ادامه به بررسی رابطه با پیروان فرقه ضاله بهائیه از منظر علمای دین و مراجع عظام خواهیم پرداخت:

مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟امام خمینی(ره) در پاسخ به سئوالی درباره  ازدواج زن مسلمان با مرد بهايى فرمودند: ازدواج با فرقه ضاله بهائيه باطل است. (منبع)

ایشان همچنین در یکی  از سخنرانی‌های خود با اشاره به دخالت رئیس جمهور آمریکا در امور داخلی ایران تاکید کردند:

از آن طرف هم آقای ریگان می‏گوید که این بهایی‏ ها، بیچاره ‏ها مردم آرامی، ساکتی مشغول عبادت خودشان هستند، جهات مذهبی خودشان را بجا می‏آورند و ایران برای خاطر همین که اینها اعتقادشان مخالف با اعتقاد آنهاست گرفتند. اگر اینها جاسوس نیستند شما صدایتان در نمی‏آمد. شما برای خاطر اینکه، اینها یک دسته‏ای هستند که به نفع شما هستند، والاّ ما شما را می‏شناسیم، امریکا را هم می‏شناسیم که انساندوستی اش گل نکرده است که حالا برای خاطر 22 نفر بهایی که در ایران به قول ایشان گرفتار شدند، برای انساندوستی یک وقت همچو صدا کرده و فریاد کرده و به همۀ عالم متشبّث شده است که به فریاد اینها برسید. مردم شما را می‏شناسند ... اگر دلیلی ما نداشتیم به اینکه اینها جاسوس امریکا هستند جز طرفداری ریگان از آنها و دلیلی نداشتیم که حزب توده جاسوس هستند جز طرفداری شوروی از آنها، کافی بود. لکن ما به شما بگوییم نه حزب توده را به واسطۀ حزب توده بودنش و نه بهایی را به واسطۀ بهایی بودنش این محاکم ما محاکمه کردند و حکم به حبس دادند. اینها مسائل دارند، حزب توده را خودشان آمدند همۀ حرفهایشان را زدند و سابقه دارند اینها. بهایی‏ها یک مذهب نیستند، یک حزب هستند، یک حزبی که در سابق، انگلستان پشتیبانی آنها را می‏کرد و حالا هم امریکا دارد پشتیبانی می‏کند،اینها هم جاسوس‏اند مثل آنها. اگر جاسوس نباشند، خوب بسیاری از مردم دیگر هم هستند که اینها انحرافات عقیدتی دارند، کمونیست هستند، چیزهای دیگر هستند، لکن محاکم ما به واسطۀ کمونیست بودن آنها یا انحراف عقیده داشتن آنها، آنها را نگرفتند و حبس بکنند.(منبع)

مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم‌ انقلاب نیز در پاسخ به استفتائی درمورد بهائیان می‌فرمایند:

همه پيروان فرقه گمراه بهائيت محکوم به نجاست هستند و در صورت تماس آنها با چيزى، مراعات مسائل طهارت در رابطه با آنها، نسبت به امورى که مشروط به طهارت است، واجب است. ولى رفتار مديران و معلمان و مربيان با دانش‏آموزان بهايى بايد بر اساس مقررات قانونى و اخلاق اسلامى باشد.

رهبرمعظم انقلاب همچنین در پاسخ به سوالی درباره تکلیف مؤمنین در برخورد با فرقه گمراه بهائیت و آثار حضور پیروان آن در میان جامعه اسلامی، بیان فرمودند: همه مؤمنين بايد با حيله ‏ها و مفاسد فرقه گمراه بهائيت مقابله نموده و از انحراف و پيوستن ديگران به آن جلوگيرى کنند.

ایشان همچنین می‌فرمایند: آنها نجس و دشمن دين و ايمانِ شما هستند، پس فرزندان عزيزم جدا از آنها بپرهيزيد.(منبع)حکم شرعی ارتباط با بهائیان چیست؟
مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟آیت‌الله نوری همدانی نیز این فرقه را نجس توصیف و معاشرت با آنان و ازدواج با آنان را جایز نمی‌داند.(منبع)


مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟

آیت‌الله فاضل‌لنکرانی نیز در پاسخ به سئوالی در رابطه با بهائیان فرمودند: بهائی‌ها مسلمان نمی‌باشند، بلکه کافر و نجس‌اند ایشان همچنین توصیه مینمایند در دست دادن و لمس آنها، باید مراقب احکام نجس و پاکی باشید.(منبع)

حکم شرعی ارتباط با بهائیان چیست؟

مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟آیت‌الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتائی درباره وضعیت ارتباط با بهائیان می‌فرمایند: اعضای فره ضاله از زمره مسلمین خارجند و هر گونه رابطه ای با آنها حرام است مگر در مواردی که امید ارشاد و هدایت آنها باشد.(منبع)

حکم شرعی ارتباط با بهائیان چیست؟

مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟مرحوم آیت‌الله بهجت(ره) نیز در پسخ به سئوالاتی در زمینه ارتباط با پیروان بهائیت می‌فرمایند: نجسند و از معاشرت با آنها پرهیز شود و الله العالم.(منبع)


مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟

مراجع عظام درباره حکم ارتباط مسلمان با بهایی‌ چه گفتند؟

همچنین آیت‌الله صافی گلپایگانی در پاسخ به استفتائاتی پیرامون بهائیت فرمودند: فرقه بهائیت دینی ندارند و ضال و مضل هستند و کافر می باشند و نجس هستند و ازدواج با آنها حرام است و همچنین تبلیغ و ترویج آنها حرام و جائز نیست . مومنین باید باشناخت کامل از عقائد حقه شیعه اثناعشری دفاع نموده و خودشان را از شر مکائد شیطانی و دشمنان محافظت نماید و مانع فعالیت و ترویج آنان شوند . والله العالم(منبع)

حکم شرعی ارتباط با بهائیان چیست؟

تاکنون از انتقادات اساسی به آیت الله هاشمی حمایت همیشگی از اقدامات ضدقانونی و ضدشرعی فرزندان خود بوده تا بدانجا که از اقدامات اشتباه فرزندان خود دفاع نیز کرده است. حال باید دید این بار و پس از این رسوایی، او همچنان از عمل برخلاف شرع و عرف فرزند خود دفاع می‌کند یا خیر.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 17
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  4 8
  فائزه خجالت بکش
 • کلیدزاده اصل بهرمانی ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  4 4
  جریان منتسب به هاشمی برای فتح سنگر به سنگر نظام مقدس جمهوری اسلامی وجلب رای فرقه های ضاله وگروهک ها به هر شیوه ای متوسل می شوند ... می خواهد محبوب همه باشد حتی به قیمت...برایش بهایی وصهیونی فرقی نمی کندشعار هاشمی ومشاورانش این است: یک رای هم یک رای است!!؟؟؟
 • ناشناس ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  4 11
  من جای پدر ش بودم با دست خودم این دختر را زنده بگور می کردم
 • کیا ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  2 4
  کبوتر با کبوتر باز با باز کند پرواز....................................
 • ۱۸:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  3 3
  دو تا مطلب مختلف هست: یکی اینکه وی با آنها ملاقات داشته دوم اینکه مجازات همچین ملاقاتی چیست؟ در ضمن طبق فتوای علما، با شستن دستهایش، وی پاک می شود.
 • ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۵
  2 3
  البته این خانواده کلا و همه جوره تافته جدا بافته تشریف دارن.
 • ۰۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۶
  2 3
  احسنت
 • ناشناس ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
  2 8
  بهاییت یک فرقه بوده که برای نفت تو جنوب کشور توسط انگلستان تشکیل شده بود ، حتی خود اسراییلی ها هم رهبر اونهار و قبول نداشتند چون منطق درستی نداشتن فائزه به کاهدون زده ، اما اینکه رییس مجلس خبرگان با دخترش برخورد جدی مثل برخوردهای آیت الله مشکینی نمی کند جای تعجب دارد .
 • سعید IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۷
  1 0
  ازآیت الله سیستانی نگفتید.نکندنظری ندارند.مگرمقلدینش درایران کمند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس