کد خبر 566893
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۰

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۱۳۱ سارق به عنف که در قالب ۲۷ باند اقدام به سرقت در پایتخت می‌کردند، خبر داد.

به گزارش مشرق، عباسعلی محمدیان با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص دستگیری 131 سارق به عنف اظهارداشت: طی 24 ساعت گذشته و در عملیات‌های جداگانه 131 سارق به عنف که در قالب 27 باند اقدام به سرقت می‌کردند در تهران دستگیر شدند.
 
وی با بیان اینکه 69 درصد این سارقان سابقه‌دار بوده‌اند، گفت: اغلب این سارقان سابقه زورگیری، کیف‌قاپی داشته‌اند.
 
محمدیان ادامه داد: در سرقت‌های صورت گرفته از سوی سارقان دستگیر شده شاهد کیف‌قاپی، موبایل قاپی، سرقت منزل، سرقت خودرو و قطعات خودرو بوده‌ایم.
 
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: 55 دستگاه خودرو که سند و نمره شده بودند که از سوی سارقان به سرقت رفته بودند در 10 استان کشف شدند.
 
وی در خصوص یکی از باندهای سرقت گفت: یکی از این باندها با کمک سرایدار یا پیک موتوری محله اقدام به شناسایی افراد متمول می‌کردند و شیوه کاری آنها به این شکل بود که به بهانه اینکه بسته یا نامه آورده‌اند وارد خانه مال‌باخته می‌شده و پس از اینکه دست و پای صاحبخانه را می‌بستند اقدام به سرقت می‌کردند.
 
محمدیان با بیان اینکه عمده زورگیری‌ها سرقت گوشی‌های گران قیمت بوده است، گفت: شگرد سرقت گوشی از سوی سارقان به این شکل بوده که افرادی را که در حال صحبت با تلفن همراه بودند و توجهی به اطراف خود نداشتند را شناسایی می‌کردند و در فاصله زمانی کوتاه پس از سرقت گوشی به وسیله موتور سیکلت از محل متواری می‌شدند.
 
وی گفت: به همین جهت مردم چنانچه در معابر عمومی قصد صحبت با تلفن همراه را دارند حتماً توجه خود را به اطراف داشته باشند و حواسشان به افرادی که با موتور سیکلت در پیاده‌روها و اطراف آنها پرسه می‌زنند باشد.
 
محمدیان درخصوص سرقت منازل گفت: اکثر این سرقت‌ها شب‌هنگام از طریق پنجره یا بالکن خانه‌هایی بوده که دسترسی به آنها آسان بوده است.
 
وی ادامه داد: در بین یکی از پرونده‌ها دو نفر زن شناسایی شدند که در فروش اموال سرقتی مشارکت داشته‌اند.
 
محمدیان با بیان اینکه اموال مسروقه ارزش ریالی بالایی دارد، گفت: گروهی از این سارقان نیز با جعل لباس مأموران و استفاده از عناوین انتظامی و قضایی اقدام به سوء استفاده از شهروندان کرده‌اند به همین جهت تاکید می‌کنم که مردم زمانی که با چنین افرادی مواجه می‌شوند علاوه بر کارت شناسایی درخواست حکم قضایی کنند و با هرکس که ادعای مأمور بودن دارد، همکاری نکنند.
 
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه عمده سوء قصدها مربوط به قسمت‌های شمالی پایتخت بوده است، گفت: مجرمین بدانند که در هر نقطه از شهر تهران باشند پلیس در کمین آنهاست و با آنها برخورد می‌کند.
 
وی خاطرنشان کرد: 60 درصد از سارقین دستگیرشده در حاشیه تهران و 40 درصد ساکن تهران بودند، اتباع افغانستانی هم علاوه بر سرقت، اقدام به خروج گوشی‌های سرقتی از کشور کرده‌اند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس