کد خبر 542757
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۵:۲۶

'مایکل فالون'، وزیر دفاع انگلیس روز سه شنبه در اظهاراتی جنجالی ضمن انتقاد شدید از دیدگاه های سیاسی 'صادق خان' عضو شناخته شده حزب کارگر، وی را فاقد صلاحیت لازم برای در دست گرفتن سمت شهرداری کلانشهر لندن دانست.

به گزارش مشرق، روزنامه ایونینگ استاندارد در گزارشی که عصر سه شنبه منتشر ساخت، نوشت: مایکل فالون در اظهاراتی در آستانه انتخابات شهرداری لندن خطاب به فعالان سیاسی محافظه کار، گفت: 'ما به نامزدی احتیاج داریم که شهر را متحد کند، نه یک نوکر حزب کارگر که با افراط گرایان همصدا است.'
وی افزود: 'او (صادق خان) کسی است که سیاست های خارجی انگلیس را مقصر در تشدید تهدید های تروریستی علیه کشورش می داند.'
با این حال یک سخنگوی صادق خان در واکنش به این اظهارات عنوان کرد که او خود قربانی افراط گرایی است.
سخنگوی صادق خان افزود: حمله به جریان مسلمانان، تنها مقابله با افراط گرایان را سخت و دشوار تر می کند.
روزنامه ایندیپندنت نیز در گزارشی در این خصوص نوشت: یک سخنگوی شورای مسلمانان بریتانیا می گوید: زمانی که مسلمانان در امور سیاسی ورود می کنند، نباید انگ افراط گرایی به آنها زده شود.
وی افزود: با انکار حقوق مسلمانان در انگلیس ما دوباره اشتباه داعش را مرتکب می شویم. البته باید در مورد عملکرد سیاسی صادق خان تحقیق شود اما نباید انگ افراط گرایی به او زده شود.
حزب کارگر انگلیس که اصلی ترین گروه اپوزسیون این کشور به شمار می رود، در شهریورماه گذشته صادق خان که پسر یک راننده اتوبوس است را رسما به عنوان نماینده این حزب برای عهد ه دار شدن سمت شهردار لندن معرفی کرد.
صادق خان 44 ساله که پاکستانی تبار می باشد، در حال حاضر نماینده مجلس عوام در منطقه توتینگ لندن می باشد.
وی از خانواده ای مسلمان است که به دلیل دیدگاه های اسلام گرایانه اش، از سوی برخی سیاستمداران انگلیسی مورد انتقاد قرار گرفته است.
رقیب وی ' زک گولد اسمیت' 41 ساله و نماینده منطقه ریچموند است که صادق خان را به افراطی متهم ساخته است.
قرار است انتخابات شهرداری لندن برای انتخاب جانشین بوریس جانسون پنجم ماه' می' میلادی برگزار شود.
در صورت پیروزی صادق خان، وی اولین شهردار مسلمان لندن که مسئولیت بسیاری مهمی در انگلستان شمرده می شود، خواهد شد.
صادق خان پس از آنکه به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ماه می برای تعیین شهردار لندن معرفی شد، گفت: باید اطمینان حاصل کنیم که همه مردم لندن فرصت های برابری دارند.
صادق خان افزود: لندن باید دوباره به شهری تبدیل شود که همه بتوانند در آن استعدادهای خود را شکوفا کنند.
انتخاب شهردار لندن به صورت چهار ساله برگزار می شود و 'بوریس جانسون' از سال 2012 میلادی این پست را در اختیار دارد .
در میان نامزد های انتخاباتی برای شهرداری لندن، نام 'جورج گالووی' نماینده پیشین مجلس عوام که به مواضع ضد صهیونیستی مشهور است و خانم 'تسا جاول' 67 ساله، نماینده پیشین منطقه 'دالویچ و وست نوروود' در مجلس عوام، به چشم می خورد.
بوریس جانسون از اعضای ارشد حزب محافظه است که در جریان انتخابات پارلمانی هفدهم اردیبهشت ماه توانست به عنوان نماینده منطقه 'آکسبریج و رویزلیپ جنوبی' به مجلس راه پیدا کند؛ وی حالا انتظار می کشد تا دوره شهرداری اش به پایان رسد و به وظایفش در پارلمان بپردازد.
روزنامه دیلی تلگراف اخیرا در گزارشی با اشاره به احتمال برخی جابجایی ها در کابینه دیوید کامرون در ماه 'می' آینده نوشت که بوریس جانسون شهردار کنونی لندن یکی از جانشینان احتمالی فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس به شمار می آید.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha