آیات عظام موحدی کرمانی، تسخیری، بطحایی گلپایگانی، اعرافی، دری نجف‌آبادی و حمیدی، از قرار گرفتن نام‌شان در لیست مورد حمایت انگلیس، اعلام برائت کردند و گفتند نام‌شان بدون هماهنگی در لیست هاشمی و روحانی قرار گرفته است.

برائت نامزدهای خبرگان از فهرست انتخاباتی هاشمی به دلیل حمایت «BBC»
گروه سیاسی مشرق - حمایت دشمنان ایران بویژه سرویس جاسوسی خارجی انگلیس (MI6) از طریق شبکه بی‌بی‌سی فارسی از لیست کاندیداهای مورد حمایت اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات خبرگان رهبری و تشدید تخریب‌ها و تبلیغات منفی علیه حضرات آیات جنتی، یزدی و مصباح از سوی دشمنان، طی روزهای گذشته باعث شد موجی علیه این لیست انتخاباتی توسط چهره‌های برجسته‌ای که نام‌شان در لیست هاشمی است آغاز شود. آیات عظام موحدی کرمانی، تسخیری، بطحایی گلپایگانی، اعرافی، دری نجف‌آبادی و حمیدی، نسبت به حمایت انگلیسی‌ها موضع‌گیری کرده و از فهرست مزبور اعلام برائت کردند.

بعد از آنکه بی‌بی‌سی فارسی به‌صراحت وارد میدان شد و روند تخریب چهره‌های شاخص خبرگان و حمایت از لیست منتسب به هاشمی را در دستورکار خود قرار دادتا جایی که فهرست مزبور به "لیست مورد حمایت انگلیس" معروف شد – چهره‌های شاخص که نام‌شان در فهرست انتخاباتی هاشمی جای داده شده بود، طی روزهای گذشته از "لیست مورد حمایت شبکه دروغ پراکنی انگلیسی" اعلام برائت کردند و از تخریب آقایان جنتی و یزدی و مصباح توسط جریانات داخلی و خارجی انتقاد کردند، که در ادامه این گزارش به مرور این موضع‌گیری‌ها خواهیم پرداخت.


* برائت آیت‌الله اعرافی از لیست مورد حمایت انگلیس

در اطلاعیه ای که از سوی ستاد مردمی حمایت از آیت الله اعرافی منتشر شد، آمده بود: آیت‌الله اعرافی ریاست محترم جامعه ‌المصطفی العالمیه، به دعوت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و جامعه روحانیت مبارز تهران، ‌در انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری حضور یافته‌اند و با احترام به تمامی نامزدهای دیگر، قصدی برای حضور در فهرست‌های انتخاباتی دیگر ندارند.[1]

* مرزبندی شفاف آیت‌الله بطحائی با تفکرات هاشمی

پس از اعلام موضع آیت الله اعرافی، آیت الله بطحائی نیز که نامش در لیست هاشمی قرار گرفته بود نسبت به حمایت بی‌بی‌سی از این لیست واکنش نشان داده و صریحا با جوسازی های اخیر و تفکرات هاشمی مرزبندی کرد.

وی روز گذشته در جمع تعدادی از طلاب و دانشجویان به صراحت اعلام کرد که به هاشمی نیز گفته است که "سکوت در برابر صف بندی بی بی سی خبیث، معنایی جز رضایت با انگلیسی ها نداشته و وی در این باره سکوت نخواهد کرد."

آیت الله هاشم بطحایی گلپایگانی در جمع اعضای انجمن اسلامی دانشجویان پردیس فارابی دانشگاه قم با اشاره به "لیست مورد حمایت انگلیس" گفته است: دشمن یک حمله سیاسی برای تفرقه افکنی انجام داده است؛ این تک خطرناک را باید پاتک بزنیم، و این را به ستاد آقای هاشمی هم اعلام می کنم اگر در مورد این حمایت انگلیسی سکوت کنیم، دال بر رضایت است.

وی همچنین افزوده است: می گویم ما همه اصولگراییم بر اصول اسلام و انقلاب؛ دسته دسته کردن جریان ها و گروه ها تلاش دشمن برای تفرقه و تخریب است. دشمن استعمارگر و این انگلیس خبیث از تفرقه بینداز و حکومت کن استفاده می کند و متاسفانه این همه صاحب نظر و ایدئولوگ به این مسئله توجه ندارند؛ نکردند و نمی کنند.

آیت الله بطحائی درخصوص مواضع سالهای اخیر هاشمی رفسنجانی گفته است: من به (یاسر) پسر آقای هاشمی هم گفتم که چرا گزک دست دشمن می دهید، در جلسه دیگری هم با خود آقای هاشمی تند صحبت کردم گفتم شما خودت خودت را خراب کردید. چرا جلوی فائزه را نمی گیرید؟ من به ایشان گفتم آقای هاشمی من اگر جای شما بودم می گفتم دختر یا تو، یا من؟ به ایشان گفتم شما در رقابت های انتخاباتی افرادی را در اطراف خودت جمع کردی که رفتار ناشایست دارند؛ بنده باشم احساس حقارت می کنم؛ شما که از من نیز در کشور مهمترید و یک شخصیت شناخته شده ی بین المللی هستید.

وی در انتها گفت: دعا می کنم به عزت فاطمه زهرا سلام الله علیها تا قیام حضرت بقیه الله العظم خدا سایه مقام معظم رهبری را بر ما حفظ کند و انشالله اصلا نیازی دیگر به انتهای رهبر بعدی نباشد.[2]

* واکنش صریح آیت الله موحدی کرمانی: مردم می‌دانند که من گروه خونی‌ام به این جریان نمی‌خورد

در ادامه اعلام موضع کاندیداهای حاضر در لیست هاشمی، آیت الله موحدی کرمانی دبیر کل جامعه روحانیت مبارز تهران هم که نامش در این لیست قرار داده شده، گفته است که برای قرار داد نامش در لیست آقای رفسنجانی اصلا کوچکترین مشورتی هم با خود وی صورت نگرفته است.

آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به ورود مستقیم بی بی سی به بحث انتخابات مجلس خبرگان و موج تبلیغات علیه آقایان جنتی و مصباح و یزدی گفت: این روزها بی بی سی به میدان آمده و حالا برای ما میدان‌دار شده است! و تعیین تکلیف و وظیفه می‌کند که به آقایان مصباح و جنتی و یزدی رای ندهید! در این مورد باید بگویم که من خوشحالم و آقایان هم خوشحال باشند که تاکنون هرکسی که دشمن با او مخالفت کرده است، مردم عکس آن عمل کرده اند. من به آقایان تبریک میگویم که دشمن این حرف را زده است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران در خصوص قرار دادن نامش در فهرست مورد حمایت هاشمی و اصلاح طلبان هم گفته است: باید بگویم که من انقلابی و ولایی و اهل اصول هستم ، کسانی که اسم بنده را در لیست هایشان می آورند، می دانند من مواضعم چیست. شنیده ام که این اصلاح طلبان هم اسم من را در لیستشان گذاشته اند. من راضی به زحمتشان نبودم! هم آن‌ها می‌دانند و هم مردم می‌دانند که من گروه خونی‌ام به این جریان نمی‌خورد و به این جریان نمی‌چسبم. من انقلابی و ولایت مدار هستم و پایبند به اصول.

وی افزود: من مطلع شدم دوستانی که هم گروه خونی ما هستند هم در برخی لیست‌های انحرافی اسمشان را زده اند، من توصیه میکنم این دوستان هم از این لیست ها برائت بجویند و عدم رضایتشان را از این امر اعلام کنند.[3]

برائت نامزدهای خبرگان از فهرست انتخاباتی هاشمی به دلیل حمایت «BBC»

* اعلام برائت آیت الله تسخیری از لیست انتخاباتی هاشمی

آیت الله محمدعلی تسخیری نیز که نامش در فهرست مورد حمایت هاشمی است، روز گذشته در مدرسه علمیه دارالمبلغین فلسفی، صراحتا از این لیست اعلام برائت کرده و نسبت به قرار گرفتن نامش در این لیست اعتراض کرد.

وی در این جلسه که با حضور طلاب برگزار شد اعلام کرد: من خارج از تهران بودم و بعدا دیدم اسم من در لیست آقای هاشمی است، با من هیچکس مشورت و صحبت نکرد و دلیلی نیست که ذیل این گروه و آن گروه باشیم.

عضو فعلی مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: صریحا می گویم که اصولگرا هستم و معتقدم که خط صحیح خط اصولگراست و خط دیگران اصلاح طلب و یا اعتدال گرا خط صحیحی نیست.

آیت الله تسخیری در پاسخ به سئوالی در رابطه با مواضع سالهای اخیر هاشمی تصریح کرد: صحیح نیست که بنده در جلسه ای درباره اشخاص نظر بدهم ولی بنده مخالف خیلی از موضع گیریهای هاشمی هستم، از جمله موضع گیری که بر علیه شورای نگهبان داشت.[4]

* آیت‌الله دری نجف‌آبادی: به جز لیست جامعتین در هیچ لیستی نیستم


نفر بعدی آیت‌الله دری نجف‌آبادی بود که در واکنش به قرار گرفتن اسمش در لیست هاشمی رفسنجانی برای خبرگان گفت: به جز لیست جامعتین در هیچ لیستی نیستم.

دری نجف‌آبادی امام جمعه اراک با بیان اینکه من به کسی نگفتم اسمم را در لیست بگذارد،تاکید کرد: جز لیست جامعتین در لیست دیگری نیستم حالا یک کسانی من را در لیستشان گذاشته‌اند که من اصلا خبر ندارم.[5]

* آیت‌الله ‌حمیدی: دعوت به حضور در لیست هاشمی را نپذیرفتم/ نمی‌خواستم در لیست کسی باشم که آبروی روحانیت را برده است

آیت‌الله سید هاشم حمیدی کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبریبا بیان اینکه حضور در لیست هاشمی برای انتخابات مجلس خبرگان را نپذیرفتم گفت: برخی خود و فرزندانشان آبروی روحانیت را برده‌اند.

آیت‌الله سید هاشم حمیدی کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی تبلیغات سوء از سوی رسانه‌های معاند انقلاب، ضد مجلس خبرگان انجام می‌شود شما ریشه این تبلیغات را در چه می‌بینید، گفت: رسانه‌های غربی بویژه انگلیسی سعی دارد افکار عمومی را منحرف کند تا اشخاصی به مجلس خبرگان راه پیدا کنند که برای ولی‌فقیه مزاحمت ایجاد کنند و اگر خدایی ناخواسته بخواهیم رهبر تعیین کنیم این مسیر را تغییر دهند که زمزمه شورایی شدن انتخاب رهبری نیز در همین راستا مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی شورایی بودن انتخاب رهبری مفهومی ندارد چون در بازنگری که به دستور امام‌خمینی (ره)در قانون انجام شد مسئله شورایی بودن حذف و امروز که برخی زمزمه شورایی بودن را مطرح می‌کنند سعی دارند جایگاه رهبری را تضعیف کنند.

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سوالی درباره حمایت رسانه‌های انگلیسی از لیست ارائه شده توسط آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزود: زمانی که می‌خواستند اسم بنده را د‌ر آن لیست بگذارند من مخالفت کردم و گفتم راضی نیستم و می‌خواهم مستقل وارد انتخابات شوم و نمی‌خواهم با کسانی که آبروی روحانیت را هم خود و هم فرزندانش برده است در یک لیست قرار بگیرم. حتی آنها حاضر شدند برخی هزینه‌های تبلیغاتی من را پرداخت کنند اما من راضی نشدم.

آیت الله حمیدی در پاسخ به سوالی درباره اینکه برخی از افراد که در لیست انتخاباتی هاشمی قرار گرفته‌اند از آن اعلام برائت نکرده‌اند گفت: مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید داشتند کسانی که می‌خواهند شورای نگهبان و نظام را تضعیف کنند درجهت خواسته آمریکایی‌ها حرکت می‌کنند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی هجمه‌ها به آیات عظام جنتی، یزدی و مصباح یزدی از سوی رسانه‌های غربی و داخلی وارد می‌شود، افزود: این اشخاص افراد سالم و برجسته‌ای در نظام هستند و با این هجمه‌ها جایگاه آنها تخریب نمی‌شوند.[6]

* چرا برخی اعلام برائت نمی‌کنند؟

در همین حال آیت‌الله سید محمد رضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان نیز در سخنرانی‌های اخیر خود در مسجد علی‌بن‌الحسین و مسجد شهید بهشتی نسبت به دخالت انگلیسی‌ها در انتخابات جمهوری اسلامی واکنش نشان داد و خواستار هوشیاری همگان شد.

وی با اشاره به تلاش انگلیس برای تأثیرگذاری در انتخابات افزود: باید رسما اعلان کرده و محکوم کنند، همچنین کسانی که همان روش را تبلیغ می‌کنند را نیز باید محکوم کرد؛ اگر محکوم نکنند یعنی اینکه حداقل در نبرد حق و باطل ساکت هستند.

وی همچنین در مسجد علی بن الحسین(ع) عنوان کرد: شرم‌آور است که دولت پر سابقه در تزویر و جنایت انگلیس بیاید مردم ایران را هدایت کند که به چه کسی و چگونه رأی بدهند تا چه کسانی وارد مجلس خبرگان رهبری یا مجلس شورای اسلامی نشوند.

عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: عده‌ای هم نشسته‌اند و حرفی نمی‌زنند، باید محکوم کنند و در دهان آنها بزنند و آنها را رسوا کنند تا سبب بیداری بیشتر مردم شود؛ چرا این چنین است که برخی خواب هستند، چرا هیچ حرکتی و هیچ بیانی روشنگرانه و جدی از خودشان نشان نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: چرا برخی در طرح‌هایی که دشمن برای ملت آماده می‌کنند عامل می‌شوند و خلأهای دشمن را پر می‌کنند؛ رسما اعلام کنید، و به دهن انگلیس و بنگاه‌های تبلیغاتی آنان بزنید و از آنها تبری بجویید؛ هرکس صادقانه تبری جست می‌تواند مورد تأیید ملت قرار گیرد و هرکس تبری نجست ملت ایران نباید روی خوشی به او نشان دهد.


[1] http://www.yjc.ir/fa/news/5498336

[2] http://www.jahannews.com/fa/doc/news/475450

[3] http://www.farsnews.com/13941203000137

[4] http://nasimonline.ir/Content/Detail/2013026

[5] http://nasimonline.ir/Content/Detail/2013026

[6] http://www.tasnimnews.com/fa/news/1394/12/03/1007934


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 63
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 49
 • امیر تبریز اوغلی ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  هاشمی بای بای
 • ۱۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  سایت مشرق ! آب در هاون می کوبی و آتش جهنمت را زیاد می کنی - اما الان گرم شهوت و بغض قدرت هستی و نمی فهمی - سرد که شوی می فهمی
 • ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  چه ربطی دارد ا..تفاقازانگلیس نیز همین را میخواهد ..تفرقه به دست خودیهای داخل
 • ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  فتنه 88 فتنه اکبــــــــــــر بود اما دیگه از این خبرا نیس ممه رو لولو برد
 • الف رسول پور ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  درود بر آیت الله حمیدی
 • دیان ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  ضمن تشکر از آقایان علما که اعلام برائت از لیست فتنه کرده اند ، مابقی اقایان نیر اگر دل در گرو کدخدا و فتنه چیان ندارند نیز در اسرع وقت همین راه را ادامه دهند و تو دهنی محکمی به آنانی که از قبل با کدخدا بسته اند بزنند.
 • ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  ، فقط کینه ورزی، فقط لجن پراکنی، فقط تهمت لعنت
 • ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  چی رو؟!!!
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  اون وقت اتحاد با کی؟ انگل ستان؟!!!
 • ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  چه پررو انقد دم از دموکراسی میزنن و انقد دیکتاتورن؟! تا دیروز میگفتن تو انتخابات های ایران تقلب میشه پس اصلا چه فرقی میکنه بیاین رای بدین یا ندین! حالا نه تنها تعیین میکنن که بیاین رای بدین که دیکته میکنن به کی رای بدین، به کی راس ندین و حتی دیکته میکنن که زور زورکی کی تو چه فهرستی باشه؟! اینه دموکراسی به سبک انگل ستان! شما خیلی دموکراتیک هستین یه شورا بذارین برا تعیین تکلیف ملکه تون!؟ تو امور داخلی بقیه کشورها هم فضولی موقوف!
 • Moslem ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  ایرانی های عزیز اگه به اینده و استقلال کشورتون اهمیت قائل هستید اجازه ندید دشمنان این کشور و مردم که حتی دارو رو برای بیماران این مملکت تحریم کردن نسخه انتخاباتی برامون بپیچن مردم با شعور ایران بارها نشان دادن که همیشه بر خلاف میل دشمن عمل میکنن و ان شاا... در انتخاب آینده خبرگان رهبری و مجلس اسلامی هم همین طور خواهد شد. السلام علیک یا فاطمه الزهرا
 • مسعود ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  دقیقا انگلیس به دنبال تفرقه است و اگر آقایون اعلام برائت کنند، تفرقه از بین میره.
 • ناشناس ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  لیست مورد حمایت انگلیس قابل اعتماد نیست .
 • ناشناس ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  مرگ بر انگلیس که هرچی بدبختی می کشیم زیر سر روباه پیر است .
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  دیگه این نوع تیترها خسته کننده شده مشرق
 • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  کسای که تا دیروز حتی دارو رو برا این ملت تحریم کردن الان دارن نسخه انتخاباتی برا این ملت میپیچن چقد بی حیا شدن اینا
 • ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  1 0
  هاشمی سردار مخلض نظام
 • ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  به به بازم انگلیس دست به کار شده بعضی هام که خوش خوشکان شون شده صداشون در نمیاد فقط شورای نگهبان اخ و جیزه؟ حمایت بی بی سی خوبه؟
 • ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  دشمنان نظام به دری وری گویی رو آورده اند
 • ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  کمی آی کیو نیاز داری تا بفهمی انگلیس چی میخواد !
 • ۱۶:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  انگلیس از اکبر حمایت میکند و اکبر با سکوت خود ...
 • ۱۶:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  مطمئنی ؟
 • شهاب ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  حسن خمینی برود خدا را شکر کند که از لحاظ علمی رد صلاحیت شد وگرنه در لیست مورد حمایت انگلیس آبرویی برایش نمی ماند
 • ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  روز قیامت سایت مشرق و کسانی که فریب سایت مشرق را خوردند و با این سایت همنوا شدند با هم محشور می شوند در جهنم
 • ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  قشنگ بود کلی حال کردم
 • افشین تهران ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  اینکه دستورات انگلیس رو اجرا نمیکند باعث زیاد شدن اتش جهنم میشه!!!؟
 • افشین تهران ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  پس بزنن تو دهن انگلیس تا تفرقه ایجاد نشه.سکوت موجب رضایت هست مثل فتنه 88.
 • افشین تهران ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  جزو سرمایه دارها هستی؟
 • افشین تهران ۱۷:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  زرشک.یکی دیگه قرار داد کرسنت رو میبنده و فتنه را میندازه انوقت ما بریم جهنم؟مگه اون دنیا هم پارتی بازی هست؟راستی اون دنیا هم ادمهایی هستن مثل شما که خودشونو بخواب زدن؟فریب انگلیس رو بخوریم میریم بهشت؟
 • افشین تهران ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  شما اگه غمخوار ملت ایران بودید بیمارانی که در بستر بودن رو از دارویی که پولش رو چند برابر میگیرید محروم نمیکردید.انگلیسیها مهره هاشونو بعضی وقتها تا چند دهه پشت پرده نگه میدارن.برائت این ایات عظام بهترین راه برای تو دهنی زدن به انگلیس و ایادی اون هست.دیگه با این کلکها نمیتونید تفرقه و فتنه درست کنید.
 • ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  کسای که تا دیروز حتی دارو رو برا این ملت تحریم کردن الان دارن نسخه انتخاباتی برا این ملت میپیچن چقد بی حیا شدن اینا
 • ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  پول بستنی میلیاردی بهت داده ؟!!!
 • محمد ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  فعلا که شما آتشت افزوده شده بزار سرد شی
 • محمد ۱۸:۰۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  پایگاه لجن پراکنی انگلیس این گند را بالا آوارده
 • ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  هاشمی و انگلیس...!!!! فقط تهمت زدن بلدین و ساندیس خوردن...
 • رزمنده ولایی ۱۸:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  مسلمان ادب و انصاف و حیا دارد. خجالت بکشید از تهمت هایی که به این پیر انقلاب و نظام می زنید. دشمن درجه1هاشمی چه خدمتی به این ملت کرده، آیا یک آجر روی آجر گذاشته؟فقط حرف زده و تفرقه انداخته و با پول بیت المال تندرو تربیت کرده.
 • ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  مسايل جناحى چنان چشم شما را كور كرده كه به نحو احمقانه اى مشغول قربانى كردن منافع ملى هستيد. وقتى مدام نام انگلستان را در كنار طيفى از كانديداهاى انتخاباتى تكرار مى كنيد كه چه شما خوشتان بيايد يا نه طرفداران نسبتا زيادى هم دارند حداقل نتيجه اش اين است كه جايگاه انگلستان را در ذهن بخش بزرگى از مردم از دولتى استعمارگر كه مسبب مصايب زيادى در كشورمان بوده به دولتى همگام و همراه با مردم تبديل مى كنيد. در طول تاريخ كشور ما انگليسى ها كم از نادانانى چون شما سوء استفاده نكرده اند.
 • ناشناس ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  نیاز به گوش دادن به حرف انگلیس نمی باشد . اسلام وعقل وشرع وقرآن راه را به ما آموخته اند
 • ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  بر بنگاه لجن پراکنی بی.بی.سی بیشمار.
 • ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  ساندیس خوردن بهتر از قتل و غارت و آشوب و فتنه است.
 • حسین ۲۰:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  از انگلیسی‌ بودن این لیست همین بس که به محض اشاره به اون BBC بی‌ شرف اومد سریع و دست پاچه یه خبر تنظیم کرد که به ما ربطی‌ نداره ما فقط نقل کننده این اخبار بودیم ، انگار که ما رو پیشونیمون چیزی نوشته و نفهمیدیم که تمام اخبار مربوط به یک جریان خاص از سایتهایی پخش شده که گردانندگان اونها یا پخش عمده مقاله‌ نویسان اونها نه تنها ساکن انگلیس هستند بلکه استخدام شده خبرگزاریها و خدا می‌دونه چه دستگاههای شیطانی دیگه در انگلیس هستند.
 • محمدمرادی مهروئیه ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  دشمنان می گویند به فلانی ها رای ندهید ما هم عکس عمل میکنیم .نتیجه این می شود .که انتخابات دیگه معنی ندارد چون خودمان انتخاب نمی کنیم بلکه دیگران برایمان انتخاب تجویز میکنند.اگر دشمن می گفت به لیست هاشمی رای ندهید .اگر ما عکسش عمل بکنیم به لیست هاشمی رای بدیم به اون لیست رای ندیم .بازم تفرقه میشه.پس باید فقط یک لیست واحد باشه نه دو لیست تا دشمن نتونه نفوذ کنه.
 • فاطمه ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  قسم به صاحب این ایام یعنی حضرت زهرا ع و صاحب این عزا حضرت مهدی به کسی رای می دهیم به کسانى رای می‌دهیم که خار چشم بی‌بی‌سی باشند و دوستان داخلی خارجی مهم تر از همه اینکه چه خوب گفته است امام صادق ع بنیان گزار مذهب شیعه خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید - واینکه شبکه بی بی سی اوج حماقت و خاری ودریوزگی خود را با این رفتار در دنیا نشان داد مرگ بر امریکا جنایت کار مرگ بر اسرائیل تروریست پرور مرگ بر انگلیس روباه پیر مکار جنایت کار جهانی .
 • فدایی ولایت فاطمه ۲۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  اگر تهمت هست لطفا راه خودش را نشان بهد و اعلان بیزاری و دشمنی بجوید در ضمن جناب ناشناس مردم ساندیس نخورده که نیستن با پول تو جیبییشان بهتر از آن را می خورند هیچک در این مملکت محتاج خودن این خوردنی های بی ارزش نیست . از این حرفهای می توان به این حدیث از امام صادق پی برد که در مورد دشمنان اسلام و دین و خود هر انسانی می گویند . امام صادق ع بنیان گزار مذهب شیعه فرموده اند خدا را شکر که دشمنان ما را از احمق ها آفرید. چرا شما همیشه به فکر ساندیس خوردن ووووووو می افتید همانند شبکه های بیگانه مرگ بر امریکا جنایت کار مرگ بر اسرائیل تروریست پرور مرگ بر انگلیس روباه پیر مکار جنایت کار جهانی . مرگ بر امریکا جنایت کار مرگ بر اسرائیل تروریست پرور مرگ بر انگلیس روباه پیر مکار جنایت کار جهانی . مرگ بر امریکا جنایت کار مرگ بر اسرائیل تروریست پرور مرگ بر انگلیس روباه پیر مکار جنایت کار جهانی . مرگ بر امریکا جنایت کار مرگ بر اسرائیل تروریست پرور مرگ بر انگلیس روباه پیر مکار جنایت کار جهانی .
 • ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  پس بگو این خباثت به چه نیتی سالها در کانالهایی ماهواره ای آدمکهای حضرات آیات جنتی و مصباح را زبانم لال به تمسخر میکشیدند. اینها همه برای تغییر افکار عمومی و تخریب این حضرات در این انتخابات بوده.
 • ناشناس ۲۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  اگه مرد هستی و نمی ترسی همه نظرهارو بذار دروغ که یک رقم نیست هزار شاخه داره وقتی نظرهای مخالف رو نمیذاری دروغگو هستی
 • ۲۲:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  ای داد که هیچ کس هواسش نیست و عمق سیاست انگلیسی رو رها کردن و چسبیدن به ظاهر قضیه حتی تو مشرق سرنخ ها رو دنبال کنیر تا متوجه بشید
 • از خوزستان ۲۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  متاسفانه دو نفر از نامزدهای خبرگان و تعدادی از نامزدهای مجلس بشدت بیانات و تبلیغات قومگرایانه دارند.
 • ناشناس ۲۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  عزیزان مگه همه ما انگلیس را دشمن نمی دانیم ؟ خوب اون از این شرایط استفاده میکنه برای نفاق و دو دستگی و دشمنی و کسی که توی این دام بیفته و هموطن خودش رو بخاطر تایید موزیانه اونها مورد تهمت و بی احترامی قرار بده و بی اعتبار کنه اگر نداند ، نادان و اگر بداند دشمن تر از انگلیسه
 • ناشناس ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  سردار اشرافیت .
 • ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  توضیح آیت الله بطحایی درباره اظهارات اخیر خود درباره هاشمی رفسنجانی
 • ناشناس ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  فتنه گران و طرفدارشون اهل جهنم هستن .
 • ناشناس ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  وای به حال تو که فریب جریان اشرافی رو خوردی .
 • ناشناس ۲۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
  0 0
  مرگ بر انگلیس .
 • امین ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
  0 0
  ای کاش آقای قمی هم برائت خودش رو اعلام کنه
 • ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
  0 0
  اشتباه + شد
 • ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
  0 0
  هی میخوام هیچی نگم نمیذارن که
 • ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
  0 0
  معاویه این کارایی که شما مشرقیا می کنید نمی کرد
 • ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
  0 0
  سلام بچه ها ی چندتا نکته میگم خدایی بهش عمل کنین. ********************************این دو روز رو از خواب و خوراکتون بزنید و برا جبهه انقلاب اسلامی و به عنوان ی نذر برا ظهور حضرت حجت تا میتونید تبلیغ کنید.******************************** هرجا ، هروقت و به هر شیوه مثلا: از طریق شبکه های اجتماعی،سایتها و به خصوص چهره به چهره(تو اقوام،دوستان-تو اتوبوس،تاکسی یا هر جای دیگه که بودید) . شاید مهمترین کار که برا تبلیغ باید انجام بدید توزیع لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان که هم اسم داوطلبها و هم کدشون داخلش باشه هست.برا این کار هم از موبایل و هم از طریق چاپ یا تهیه برشورهای کوچک از جاهای معتبر استفاده کنید.حتی اگه امکانش براتون هست از جیب خودتون هم خرج کنید. یا مثلا کلیپ ها و مطالب اساتید و بزرگان مثل استاد عباسی ،استاد رائفی پور،استاد پناهیان،استاد رحیم پور،دکترسراج و... رو تا میتونید منتشر کنید .البتاتوجه کنیدکه دقیق و به جا عمل کنید. -********اصلی ترین موضوع هم این هست که به کل لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان بدون گزینش رای داده بشه وبه هیچ وجه سلیقه ای عمل نشه********.دقت کنید که حضرت آقا فرمودند لیستی رای بدید ،حالا تکلیف شما که ولایی هستید چیه؟! توی سایتها بحث کنید و جواب افرادی که علیه اصولگراها مطلب مینویسند رو بادقت و با صلابت بدید. در مورد طرفهای دیگه تا میتونید برا مردم روشنگری کنید.اصلی ترین چیزی که میتونید روش تمرکز کنید دخیل بودن یه مفسد و مجرم اقتصادی تو بستن لیست اصلاحطلبها(کرباسچی) و همچنین نبودن اقتصاددان در اون لیست هست و حمایت انگلیس..این کار هم اسمش تخریب نیست بلکه روشنگری هست. از طرفی توضیح بدید همین افرادی که تو لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان هستن جلو مفسدان اقتصادی دولتها چه هاشمی چه خاتمی و چه احمدی نژاد و چه روحانی وایسادن(مثل آقای توکلی،زاکانی،نادران،مصباحی مقدم و...).{قضیه کرباسچی-کرسنت-رحیمی معاون احمدی نژاد-رانت 650 میلیون یورویی دولت فعلی}. -نکته بعد همراه داشتن لیست هست.که خیلی مهم هست.پس لیست اسامی همراه با کد نامزدها رو با خودتون ببرید. -با خانواده یا دوستان برید. -اول وقت برید و نذارید برا آخر وقت. -هر مشکلی هم که داشتید یا خدایی نکرده پیش اومد،هر جور شده رای بدید. دقت کنید که هر برگه رای رو تو صندوق خودش بندازید.چون دوتا انتخابات هست ممکنه به خاطر عجله کردن اشتباه بشه. -صبور باشید. ان شاالله همه مون موفق باشیم! برا ظهور دعا کنید...یا حق/
 • ۰۴:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
  1 0
  سلام بچه ها ی چندتا نکته میگم خدایی بهش عمل کنین. ********************************این دو روز رو از خواب و خوراکتون بزنید و برا جبهه انقلاب اسلامی و به عنوان ی نذر برا ظهور حضرت حجت تا میتونید تبلیغ کنید.******************************** هرجا ، هروقت و به هر شیوه مثلا: از طریق شبکه های اجتماعی،سایتها و به خصوص چهره به چهره(تو اقوام،دوستان-تو اتوبوس،تاکسی یا هر جای دیگه که بودید) . شاید مهمترین کار که برا تبلیغ باید انجام بدید توزیع لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان که هم اسم داوطلبها و هم کدشون داخلش باشه هست.برا این کار هم از موبایل و هم از طریق چاپ یا تهیه برشورهای کوچک از جاهای معتبر استفاده کنید.حتی اگه امکانش براتون هست از جیب خودتون هم خرج کنید. یا مثلا کلیپ ها و مطالب اساتید و بزرگان مثل استاد عباسی ،استاد رائفی پور،استاد پناهیان،استاد رحیم پور،دکترسراج و... رو تا میتونید منتشر کنید .البتاتوجه کنیدکه دقیق و به جا عمل کنید. -********اصلی ترین موضوع هم این هست که به کل لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان بدون گزینش رای داده بشه وبه هیچ وجه سلیقه ای عمل نشه********.دقت کنید که حضرت آقا فرمودند لیستی رای بدید ،حالا تکلیف شما که ولایی هستید چیه؟! توی سایتها بحث کنید و جواب افرادی که علیه اصولگراها مطلب مینویسند رو بادقت و با صلابت بدید. در مورد طرفهای دیگه تا میتونید برا مردم روشنگری کنید.اصلی ترین چیزی که میتونید روش تمرکز کنید دخیل بودن یه مفسد و مجرم اقتصادی تو بستن لیست اصلاحطلبها(کرباسچی) و همچنین نبودن اقتصاددان در اون لیست هست و حمایت انگلیس..این کار هم اسمش تخریب نیست بلکه روشنگری هست. از طرفی توضیح بدید همین افرادی که تو لیست ائتلاف بزرگ اصولگرایان هستن جلو مفسدان اقتصادی دولتها چه هاشمی چه خاتمی و چه احمدی نژاد و چه روحانی وایسادن(مثل آقای توکلی،زاکانی،نادران،مصباحی مقدم و...).{قضیه کرباسچی-کرسنت-رحیمی معاون احمدی نژاد-رانت 650 میلیون یورویی دولت فعلی}. -نکته بعد همراه داشتن لیست هست.که خیلی مهم هست.پس لیست اسامی همراه با کد نامزدها رو با خودتون ببرید. -با خانواده یا دوستان برید. -اول وقت برید و نذارید برا آخر وقت. -هر مشکلی هم که داشتید یا خدایی نکرده پیش اومد،هر جور شده رای بدید. دقت کنید که هر برگه رای رو تو صندوق خودش بندازید.چون دوتا انتخابات هست ممکنه به خاطر عجله کردن اشتباه بشه. -صبور باشید. ان شاالله همه مون موفق باشیم! برا ظهور دعا کنید...یا حق/
 • مهدی ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۵
  0 0
  برو رای بده چرا اینهمه قسم میخوری برادر
 • مریم ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
  0 0
  من احمدی نژادیم ولی بخاطر حفظ وحدت وبرای اینکه اصلاح طلب ها رای نیارن به لیست جبهه متحد اصولگرایی رای میدم البته بجای آل اسحاق کوچک زاده رو مینویسم
 • ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۷
  0 0
  ساندیس خوردن رو موافقم گل گفتی :))

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس