دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، با معرفی نفرات برگزیده در بخش‌های کودک و نوجوان، درباره شعر و شعر بزرگسال، به کار خود پایان داد.

به گزارش گروه فرهنگی مشرق، آیین اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر، عصر امروز (شنبه اول اسفند) با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مهدی قزلی، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و دبیر اجرایی جشنواره و همچنین اسماعیل امینی، دبیر علمی جشنواره شعر فجر برگزار و طی آن، آثار برتر و برگزیدگان این جشنواره معرفی شدند.

اسامی داوران و برگزیدگان بخش‌های مختلف دهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر به این شرح است:

بخش درباره شعر


هیأت داوران: علیرضا فولادی، محمدسرور مولایی، بهادر باقری.

در این بخش کتاب «مکتب هرات و شعر فارسی» نوشته حسن نصیری‌ جامی از انتشارات مولا مورد تقدیر قرار گرفت و کتاب «نجوم قدیم و بازتاب آن در ادب پارسی» نوشته عباس ماهیار، از انتشارات مؤسسه اطلاعات به عنوان اثر برگزیده شناخته شد.

بخش کودک و نوجوان


هیأت داوران: مصطفی رحماندوست، مریم جلالی و انسیه موسویان.

هیأت داوران این بخش، مجموعه 7 جلدی قصه نمایش کودکان، نوشته مهری ماهوتی از انتشارات سوره مهر را به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی کرد و کتاب‌های «هر گلابی یک چراغ» نوشته کمال شفیعی، از انتشارت سوره مهر و «یک قوری پر از قور» نوشته مریم هاشم‌پور از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را مشترکا به عنوان اثر برگزیده، جایزه داد.

بخش شعر بزرگسال

داوران: سعید بیابانکی، مصطفی علیپور، بهمن ساکی

داوران این بخش، هیچ اثری را به عنوان برگزیده معرفی نکردند و دو کتاب مجموعه غزل‌های «پری‌خوانی» سروده امیرحسین اللهیاری، از انتشارات قطره و «سکته سوم» سروده مرحوم غلامرضا بروسان، از انتشارات نیماژ را آثار تقدیری این بخش دانستند.

بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برای دومین سال متوالی، مجری برگزاری جشنواره بین‌المللی شعر فجر بود که در دوره دهم آن، محافل این جشنواره علاوه بر 10 شهر داخلی در کشورهای افغانستان، تاجیکستان و لبنان نیز برگزار شد.

همچنین دوره متمرکز آموزش شعر، طی روزهای پنجشنبه، جمعه و امروز شنبه با حضور اساتید نامدار شعر ایران و شرکت حدود 200 تن از هنرجویان جوان از سراسر کشور در مجتمع آدینه تهران برپا شده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس