نماینده مزدم تهران در مجلس با بیان اینکه تقریبا 16 درصد جامعه تنها منبع درآمدی‌شان یارانه 45 هزار و 500 تومانی است، اظهار داشت: این افراد اعضای کمیته امداد و نهادهای حمایتی را در بر می‌گیرد.

به گزارش مشرق، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری عصر امروز که در خبرگزاری فارس برگزار شد، اظهار داشت: قانون اساسی دولت را موظف به رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای مردم کرده است.

وی افزود: آنچه ما شاهدیم بر اساس گزارشات رسمی وزارت اطلاعات در رابطه با عدالت اجتماعی که باید توجه شود دچار مشکلات فراوانی هستیم.

وی با بیان اینکه 14 درصد جامعه دچار گرسنگی هستند، خاطرنشان کرد: از این آمار 18 درصد در روستاها و 10 درصد نیز در مناطق شهری زندگی می کنند که معدل آن 14 درصد از جامعه را شامل می‌شود که این مسئله باعث پیدایش مشکلاتی چون کوتاهی قد، سوءتغذیه شده است و همچنین حدود 800 هزار کودک در فقر غذایی مفرط هستند.

رحماندوست در ادامه خاطرنشان کرد: مجموعه منابع در درجه اول در کمیسیون تلفیق تصویب می‌شود که دو منبع درآمدی را شامل می‌شود. منبع اول مالیات‌ها و منبع دوم درآمدهای حاصل از فروش نفت است که باید عادلانه در اختیار مردم قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: مجموع درآمدهای دولت از 85 درصد تا 95 درصد صرف پرداخت حقوق و دستمزد می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس اعداد و ارقام حدود 40 درصد جامعه حقوق بگیرند، خاطرنشان کرد: بین این حقوق بگیران فاصله بین بیشترین و کمترین حقوق متفاوت و ناعادلانه است.

رحماندوست افزود: حدود 40 درصد از جامعه ما در کنار آن 40 درصدی که حقوق بگیر هستند کسانی‌اند که متکی به دولت نیستند که شامل افرادی چون مغازه‌دار یا شغل‌هایی از این دست هستند و 16 درصد باقیمانده جامعه که تقرییا 10 میلیون نفر می شود در گرسنگی هستند.

وی با بیان اینکه تقریبا 16 درصد جامعه تنها منبع درآمدی‌شان یارانه 45 هزار و 500 تومانی است، اظهار داشت: این افراد اعضای کمیته امداد و نهادهای حمایتی را در بر می‌گیرد. همچنین 10 میلیون فقیر غیرشناسنامه‌دار هستند که مستمری و بازنشستگی دریافت نمی‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: بارها به مسئولان دولتی مثل آقایان نوبخت و نهاوندیان این مسئله را هشدار داده‌اند و هیچ کدام‌شان نمی‌گویند اشتباه است اظهار داشت: اگر درآمدهای کشور را به قشری اختصاص دهیم و به قشری دیگر اختصاص ندهیم ظلم و خلاف قانون اساسی است و اگر به داد ولی‌نعمتان خود نرسیم آینده خوبی در کشور نخواهیم داشت.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۶:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
    0 0
    به دادشون برسید. حداقل اطلاع رسانی بیشتر کنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس