کد خبر 526863
تاریخ انتشار: ۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۲

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ایستادگی ملت سوریه و راهبردهای رییس‌جمهور آن موجب طی مسیری در سوریه شده است که رو به پیشرفت است.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در حاشیه یازدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی در دیدار با همتای سوری‌اش گفت:‌ فضای حاکم بر سوریه در حال تغییر است اما این تغییر آرام آرام رو به پیشرفت دارد.

او افزود: اروپایی‌ها نیز در پی برقراری روابط با سوریه هستند البته فعلا به صورت نامحسوس این سیاست را دنبال می‌کنند اما به‌زودی آن را آشکار خواهند کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در مورد سوریه رایزنی‌های خوبی در جریان است و مذاکراتی که شروع شده را منفی نمی‌دانیم. البته مسیر سختی در پیش است اما می‌توان آن را در مسیر درست هدایت کرد. مردم و دولت سوریه شان بالایی نزد مردم ایران دارند و ما خود را موظف به کمک به آن‌ها می‌دانیم.

لاریجانی وضعیت تروریست‌ها در سوریه و عراق را بد توصیف کرد و افزود: فشار نظامی بر تروریست‌ها افزایش و منابع مالی‌شان به دلیل کاهش قیمت نفت رو به افول است. به همین دلیل دنبال منابع جایگزین هستند. اکنون زمان به سرانجام رسیدن تلاش مردم سوریه در مبارزه با تروریسم است.

محمد اللحام نیز در این دیدار گفت: کسانی که از ائتلاف سوریه با دوستانش ناراحتند خودشان را در ائتلاف با داعش قرار داده‌اند.

وی از پیوند قلبی مردم ایران و سوریه سخن گفت و افزود: در سوریه وقتی از ایران صحبت می‌شود جز خیر و محبت چیزی بیان نمی‌شود و این در حالی است که احساس مردم سوریه نسبت به سعودی‌ها در نقطه مقابل قرار دارد.

او خاطرنشان کرد: سعودی‌ها خیال می‌کنند ابرقدرت شده‌اند چرا که ظاهرا شرایطی را به سوریه دیکته کرده‌اند. رهبران سعودی نه تجربه حکومت‌داری دارند و نه قدرت درک ضرری که به اعراب می‌زنند را دارند. رفتار آنان به نفع رژیم صهیونیستی تمام می‌شود.

محمد اللحام خاطرنشان کرد: سوریه مدتی است که از حالت دفاعی به هجومی تغییر وضعیت داده است به همین دلیل در جبهه‌های مختلف موفق به وارد کردن ضرباتی به تروریست‌ها شده‌ایم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس