آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به شهادت تعداد زیادی از شیعیان مظلوم در نیجریه و پاراچنار، از سکوت مجامع بین المللی و اسلامی در برابر این جنایات ابراز تاسف کرد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اعضای ستاد مرکزی مؤسسات و مراکز مهدوی اظهار کرد: آنچه که امروز جامعه اسلامی به آن احتیاج فراوان دارد، اشاعه و نشر فرهنگ مهدویت در جامعه است. اگر جامعه‌ اسلامی ما با این فرهنگ مبارک آشنا شوند، و احادیث و روایاتی که در این زمینه وجود دارد برای آنها تبیین و تشریح شود، بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌ها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به خدمات علماء و کارشناسان امر مهدویت از آغاز غیبت امام عصر(عج)  افزود: علمای بزرگ و متخصّصان این امر، در نشر معارف مهدوی زحمت بسیاری کشیدند که باید خدمات و تراث آنها حفظ شده و حوزه‌های علمیه بیش از پیش با آنها آشنا شوند.

آیت‌الله صافی گلپایگانی در قسمت دیگری از بیانات خود ضمن اشاره به فرمایش آیت‌الله بروجردی بیان کرد: این مرجع بزرگ همیشه طلاب و روحانیون را ترغیب می‌فرمودند که یاد امام زمان (عجّ) را در دل‌های مردم زنده نگهدارند تا با آن حضرت مأنوس باشند.

وی با گرامیداشت نهم ربیع الأول سالروز آغاز امامت حضرت حجّت‌بن الحسن العسکری(ع)‌ بیان کرد: برنامه‌ این روز باید با عظمت بسیار و شکوه فراوان و به دور از هرگونه مسائل حاشیه‌ای و سیاسی، در سطح کشور انجام شود تا مردم با این روز مقدّس و امر مبارک آشنا شوند.

این مرجع تقلید در ادامه ‌با اشاره به بدعت‌ها و شبهاتی که در مسئله مهدویت وجود دارد گفت: مدّعیان دروغین مهدویت از آغاز تاکنون وجود داشته و می‌خواستند مردم را از این راه منحرف کنند، ولی حقیقت آن حضرت، و زحمات علمای ما در رفع این بدعت‌ها و شبهه‌ها، نقشه آنها را نقش بر آب کرده و خواهد کرد. الان هم باید متوجه باشیم و کسانی را که چنین ادّعاهای کذب و ناروایی دارند به مردم معرّفی و جامعه را به کید و نقشه خائنانه دشمنان آشنا کنیم.

آیت‌الله صافی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت تعداد زیادی از شیعیان مظلوم در نیجریه و پاراچنار و ابراز تأسّف شدید از سکوت مجامع بین‌المللی و اسلامی گفت: شیعیان مظلومی که هیچ خطری برای کشورهای اسلامی ندارند و صادقانه و مظلومانه و مسالمت‌آمیز در این کشورها زندگی می‌کنند، این چنین به دست اجانب گرفتار شده و شهید می‌شوند و مجامع بین‌المللی و اسلامی هم در مقابل این جنایات سکوت اختیار می‌کنند. باید همه دنیا این جنایات زشت را محکوم کنند و کشورهای اسلامی برای جلوگیری از چنین فجایعی، اقدامات لازم و مناسب را انجام دهند.

وی ضمن ابراز تأسف از عملکرد دولت نیجریه بیان کرد: کشور نیجریه به جای اینکه فرقه ضاله بوکوحرام را - که در این چند سال این همه جنایت کرده و انسان‌های زیادی را به قتل رسانده است- قلع و قمع کند، با اینها همکاری کرده و شیعیان مظلوم را به قتل می‌رساند و متأسّفانه این جنایت برای آنها عادی شده است. قلب مقدّس امام زمان(عج) از این جنایات و حوادث غیر انسانی ناراحت و غمگین است. باید کاری کنیم که آن وجود مقدّس از اعمال و رفتار ما خوشحال شده و غم و غصّه آن حضرت را تا حدّ امکان رفع کنیم.

این مرجع تقلید از خداوند متعال برای توفیقات بیشتر خادمان مهدوی، دعا کرد و گفت: امیدوارم روز به روز بر توفیقات شما در خدمت به مکتب اهل البیت علیهم‌السلام و معارف مهدوی افزوده شود و کارهای شما مورد رضایت حضرت ولی عصر(عج) قرار بگیرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس