کد خبر 498998
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶

نخستین ورزشکار معلول المپیکی ایران گفت: کسب مدال در المپیک دور از دسترس نیست، اما قولی نمی‌دهم و تنها تمام تلاشم را برای این اتفاق به کار خواهم گرفت.

به گزارش مشرق، زهرا نعمتی، بانوی پرافتخار ورزش ایران پس از بازگشت از رقابت‌های قهرمانی تیراندازی با کمان معلولین آسیا، گفت: خوشحالم که در سال‌های اخیر با افتخاراتی که در این رشته به سبب زحمات همه ملی‌پوشان کسب شد، این اعتماد به وجود آمد و اکنون کمانداران دارای معلولیت نیز جایگاه خود را در میان کمانداران غیر معلول یافته‌اند.

وی افزود: اینکه کمانداران دارای معلولیت با وجود محدودیت‌های جسمی همیشه دست پر از مسابقات برون مرزی بازگشته‌اند باعث ایجاد انگیزه و فضای اعتماد برای حضور آنها در عرصه‌های ورزش غیر معلولین نیز بود.

بانوی طلایی پارالمپیک لندن تصریح کرد: دوست دارم تجربیاتم را به عنوان یک دوست و همکار به دیگر ورزشکاران دارای معلولیت منتقل کنم؛ نه به عنوان یک مربی. شغل مربیگری استرس و هیجانات زیادی دارد. البته باید این مطلب را نیز برای اولین بار اعلام کنم که با همسرم در شرف تاسیس یک انجمن هستیم که هدف آن توانمندسازی افراد دارای معلولیت از طریق ورزش است و به زودی مراحل ثبت آن به پایان می‌رسد.

اولین ورزشکار دارای معلولیت ایرانی راه یافته به المپیک افزود: این انجمن در تهران تاسیس خواهد شد و تلاش می‌کنیم که در همه شهرهای کشور فعالیت آن را گسترش دهیم. قصد داریم با کمک بزرگان ورزش کشور و حمایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین اقداماتی را برای جذب، معرفی و هدایت افراد دارای معلولیت به سمت ورزش داشته باشیم و با همکاری فدراسیون می‌توانیم گام‌های موثری در این زمینه برداریم.

نعمتی در خصوص انگیزه‌اش از تاسیس این انجمن گفت: جرقه تاسیس این انجمن زمانی زده شده که به سازمان ملل دعوت شدم. آنجا شاهد بودم که سازمان‌های مردم نهاد زیادی از سراسر دنیا حضور دارند که به صورت اختصاصی در حوزه ورزش معلولین فعالیت می‌کنند. آنجا بود که دیدم جای خالی چنین سازمان‌هایی در کشورمان حس می‌شود و تصور می‌کنم با شروع فعالیت انجمنی که در فکر راه اندازی آن هستیم موج خوبی به راه خواهد افتاد.

دارنده نشان طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بین دو فدراسیون تیر و کمان و جانبازان و معلولین، به زودی تمریناتم را برای بازی‌های المپیک آغاز می‌کنم و با تعامل خوبی که میان این دو فدراسیون برقرار شده امیدوارم به نتایج خوبی هم در المپیک و هم در پارالمپیک دست یابم. البته کار در المپیک بسیار سخت و دشوار است و باید در نظر گرفت که با افرادی روبرو هستم که از نظر جسمی شرایط بهتری دارند، اما من تمام تلاشم را می‌کنم تا در این عرصه نیز بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم.

وی در پایان افزود: در طول ایامی که همراه با تیم ملی افراد غیرمعلول در مسابقات مختلف شرکت می‌کردم، تجربیات خوبی بدست آوردم. در سه مسابقه توانستم به مرحله یک هشتم راه پیدا کنم، در مسابقات شانگهای رکورد پارالمپیک را ارتقا دادم و در مجموع شرایطم در هر مرحله بهتر از پیش شده است. اینها همه نشان می‌دهد که کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست اما قول نمی دهم و تنها تمام تلاشم را برای این اتفاق به کار خواهم گرفت.

منبع: فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس