فرماندار ویژه خرمشهر گفت: اتاق فرماندهی ستاد اربعین حسینی شهرستان خرمشهر در پایانه مرز بین‌المللی شلمچه راه‌اندازی و تجهیز شد.

 به گزارش مشرق، ولی‌الله حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر، اظهار داشت: ورودی‌ پایانه مرزی شلمچه و ورودی تجاری منطقه آزاد اروند در مرز بین‌المللی شلمچه با 80 کانتینر تفکیک شده‌ ونیز برنامه‌ریزی‌ها بر اساس تأمین و افزودن 80 کانتینر دیگر از سوی اداره کل بندر و کشتیرانی  انجام شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه منطقه آزاد اروند به‌ عنوان متولی پایانه مرزی شلمچه به شمار می‌رود در جهت ایجاد امکانات و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی نسبت به راه‌اندازی یک موکب و 40 چشمه سرویس بهداشتی اقدام خواهد کرد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر با بیان اینکه اتاق فرماندهی ستاد اربعین حسینی شهرستان خرمشهر در پایانه بین‌المللی شلمچه راه‌اندازی و تجهیز شد، بیان کرد: سرپرست شهرداری خرمشهر به‌ عنوان شهردار منطقه انتخاب شده که بر این اساس 4 شهردار دیگر تحت نظر وی در جهت همکاری و مشارکت نسبت به برگزاری مراسم اربعین فعالیت خواهند داشت.

وی با عنوان اینکه یکصد و50 نیروی خدماتی شهرداری خدمت‌ به زائران اربعین حسینی تا نقطه صفر مرزی را بر عهده دارند، بیان کرد: 2 درمانگاه موقت در نظر گرفته شده که به همین دلیل یک درمانگاه در موقعیت استان تهران و یک درمانگاه دیگر در پایانه مرزی شلمچه تا پایان هفته مستقر خواهد شد.

حیاتی با اشاره به اینکه بیش از 460 چشمه سرویس بهداشتی در مسیر 11 کیلومتری پل نو تا مرز شلمچه تدارک دیده شده است، عنوان کرد: ظرفیت اسکان موقت زائران اربعین حسینی در موقعیت‌ موکب‌های تعیین‌شده 5 هزار نفر و در یادمان شلمچه 3هزار نفر برآورد شده که پیش از اربعین ایجاد می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود در اربعین حسینی امسال بیش از 2 میلیون زائر از مرز بین‌المللی شلمچه تردد کنند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس