کد خبر 451344
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۷

معاون مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی با تاکید براینکه بیش از یک میلیارد لیتر سهمیه 700 تومانی در کارتهای سوخت باقی مانده است گفت: با توجه به روند مصرف احتمال می‌رود این سهمیه تا شهریور ماه به اتمام نرسد.

به گزارش مشرق، منصور ریاحی در خصوص مصرف بنزین قبل از تک نرخی شدن اظهار داشت: آمار مصرف در اردیبهشت ماه قبل از تک نرخی شدن 70 میلیون و 800 هزار لیتر به صورت روزانه بوده و همین آمار در خردادماه به 71میلیون و 500 هزار لیتر رسید.

وی تصریح کرد: اگر دو ماه را مقایسه کنیم بیشتر از یک درصد مصرف بنزین رشد نداشته است.

معاون مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی افزود: مصرف بنزین در تیرماه به دلیل ماه رمضان روند کاهشی داشته و به 69 میلیون لیتر در روز رسیده و در مقایسه با خردادماه 3.4درصد رشد منفی داشته است. ش

وی مصرف بنزین از اول مرداد تا 18 مرداد را 75 میلیون و 400 هزار لیتر عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه فصل سفرها شروع شده مصرف بنزین رشد شتاب‌داری به خود گرفته انتظار ما این است که پیک مصرف بنزین از مرز 76 تا 77 میلیون لیتر در روز عبور کند.

ریاحی به روند مصرف بنزین در طی سال اشاره کرد و افزود: سال 92 مصرف بنزین حدود 7.8درصد، این رقم در سال 93به 1.8 درصد رشد رسیده است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به تک‌نرخی شدن قیمت بنزین تا پایان سال 4.5تا5 درصد رشد داشته باشد.

معاون مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده نفتی در رابطه بنزین 700 تومانی گفت: از زمان تک‌نرخی شدن قیمت میزان بنزین 700 تومانی در کارتهای سوخت حدود 1.8 میلیارد لیتر بوده و  در حال‌حاضر این میزان به یک میلیارد و 200 میلیون لیتر رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبه هیئت دولت دارندگان بنزین 700 تومانی تا پایان شهریور مهلت دارند که از سهمیه خود استفاده کنند.

ریاحی تاکید کرد: با توجه به روند مصرف بنزین 700 تومانی احتمال می‌رود این سهمیه تا شهریور ماه به اتمام نرسد. هیئت دولت در خصوص تمدید سهمیه بنزین 700 تومانی تاکنونی اطلاعیه صادر نکرده است در صورت نیاز دولت باید اطلاع‌رسانی کند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تا به امروز حدود 10 میلیارد لیتر بنزین تولید، توزیع و مصرف شده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • علی ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  با سلام خدمت دولتمردان و مسئولین محترم . بنده در کارت سوخت خودرو پرایدم مقدار 1100 لیتر بنزین 400 تومانی ذخیره داشتم و با حذف سهمیه 400 تومانی و تبدیل آن به 700 تومانی سهمیه را دو برابر نمودند و حالا بنده تقریبا 2000 لیتر سهمیه 700 تومانی دارم خواهشمندم جهت حفظ سهمیه و مصرف تدریجی آن مهلت استفاده از سهمیه را تا پایان سال 95 قرار دهید . خیلی ممنون از مسئولین ذیربط .
 • علی ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  جهت جلوگیری از ذخیره آن در منزل خواهشمند است سه ملهی تمدید نمایید
 • کارمند ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  سلام لطفا حداقل تاعید امسال تمدید فرمایید
 • بیدگلی ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  کناه کردی عزیزم باید بنزینت را مصرف میکردی تا به دولت احمدی نژاد فشار وارد می کردی حالا که مصرف نکردی و از وسایه نقلیه عمومی استفاده کردی باید چوبشو بخوری
 • ۱۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  بنزین 700 تومانی چه زمانی می سوزد؟ زمانی که باک ماشین را پر کرده و آنرا روشن نمائیم . وایضا بنزین 1000تومانی و الی آخر . امید است که موضوع به این سادگی سئوال همه گانی نشود .
 • ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  سلام لطفا تاآخرمرداد700تومانی هارا لغوکنید
 • ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  سلام لطفا تاآخرمرداد700تومانی هارا لغوکنید
 • ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  0 0
  سلام لطفا تاآخرمرداد700تومانی هارا لغوکنید