کد خبر 433694
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۲

عضور ارشد تیم مذاکره کننده گفت: یک متن اصلی وجود دارد و چندین ضمیمه، در هر کدام از اینها با درصدهای مختلفی به جلو رفته‌ایم و در خود متن اصلی نسبت به ضمائم، پیشرفت‌ها بهتر بوده است.

به گزارش مشرق، سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان که در وین به سر می‌برد گفت: نگارش، کار سختی است، بخصوص در این قسمت‌های آخر، بعضی از مشکلات عمده‌ای وجود دارد که هنوز مانع کار است ولی در جزئیات و در بعضی از موارد عمومی پیشرفت‌های خوبی انجام شده است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در گفت‌وگو خبرگزاری صدا و سیما با ذکر اینکه تمام هیئت‌های معاونین وزرای خارجه کشورها هم به وین آمده‌اند، افزود: جلسات مداوم دوجانبه و چندجانبه با آنها برگزار می‌شود. در قسمت‌های حساس موضوع، طبعاً خود آنها هم بعضاً مواضع متفاوتی با هم دارند که هماهنگ شدنشان کار سختی است و باید جلسات هماهنگی بین خودشان برگزار شود. در مجموع، کار به سختی و به آهستگی به پیش می‌رود.

عراقچی در پاسخ به این سوال که یکی از اعضای 1+5 گفته است که حدود 90 درصد، در نگارش متن پیشرفت حاصل شده است، گفت: نمی‌شود الان عدد و رقم گفت، همانطور که می‌دانید یک متن اصلی وجود دارد و چندین ضمیمه، در هر کدام از اینها با درصدهای مختلفی به جلو رفته‌ایم و در خود متن اصلی نسبت به ضمائم، پیشرفت‌ها بهتر بوده است.

وی افزود: ضمائم چون درگیر جزئیات بسیار زیادی است، یک مقدار مشکل‌تر است. نمی‌شود درصد خاصی اسم برد. بعضی از موضوعات هنوز مانده است و از نظر کیفی اهمیت بیشتری دارد و برخی از موضوعات هست که حل شده و اهمیتش کمتر است.

عراقچی با اشاره به اینکه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران شنبه وارد وین می‌شود، افزود: فکر می‌کنم روزهای شنبه و یکشنبه ملاقات‌های دو جانبه بین وزرای خارجه و بعضاً چند جانبه برگزار شود و بعد دوباره کار نگارش ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در پاسخ به موضوع تمدید مذاکرات گفت: بحث تمدید الان در دستور کار ما وجود ندارد، بنای ما این است که تا زمان تعیین شده بتوانیم به یک توافقی برسیم و اگر لازم باشد چند روزی کار را ادامه می‌دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس