سرمربیان دو تیم استقلال و تراکتورسازی برنامه‌ها و تدابیر ویژه‌ای را برای جدال بایکدیگر در نظر گرفته بودند که در این میان مرد پرتغالی توانست برتری بی‌چون و چرای تیمش را بر استقلال دیکته کند.

به گزارش مشرق، دیدار تیم های فوتبال استقلال و تراکتورسازی در شرایطی با برتری پرگل تبریزی ها به پایان رسید که شاگردان امیر قلعه نویی با قبول این شکست شانس کسب سهمیه آسیا را هم از دست دادند.

با این حال قلعه نویی اعتقاد دارد تیمش در نیمه اول بهترین بازی فصل را ارائه کرده بود. اما نتیجه بازی چیزی غیر از برتری آبی پوشان را نشان می دهد. در زیر به چند نکته فنی از این دیدار اشاره می کنیم.

* درحالیکه در آخرین دیدار تراکتور‌سازی تونی اولیویرا عیسی اندوی را به لک ترجیح داده بود، قرار گرفتن لک در دروازه تراکتور‌سازی با توجه به اشتباهات فراوان او در این فصل بسیار‌ عجیب به نظر می‌رسید اما تونی به هرحال از میان دو دروازه‌بان ضعیف خود لک را برای این دیدار انتخاب کرده بود که البته استقلال برای این دروازه‌بان برنامه خاصی داشت.

* مشخص بود تونی برای رسیدن به دروازه استقلال حرکت از عمق را در دستور کار قرار داده است، بازیکنان تراکتورسازی در واقع در تمام دقایق نیمه اول سعی کردند با پاس‌های عمقی به فروزان نزدیک شوند و از پاس به کناره‌ها یا سانتر بپر‌هیزند که این نقشه دو گل برای تراکتور‌سازی به ارمغان آورد. گل اول را سامان نریمان‌جهان و گل دوم را ادینهو برای تراکتور‌سازی به ثمر رساندند.

* تعویض برزای در همان نیمه اول و به میدان آوردن خسرو حیدری که از اوایل مسابقه گرم می کرد، نشان از تغییر تاکتیک سریع استقلال در همان نیمه اول  داشت که امیر قلعه‌نویی بدون توجه به انتقادهای احتمالی چنین کرد.

* در جریان بازی و به ویژه در نیمه اول این دیدار مشخص بود یکی از روش‌ها و نقشه‌های استقلال و امیر قلعه‌نویی برای رسیدن به دروازه حریف شوتزنی به سمت لک و حمله مهاجمان این تیم به سمت توپ برگشتی بود. در واقع مشخص بود که امیر قلعه‌نویی روی دو ضرب گیری لک حساب ویژه‌ای باز کرده و اتفاقا گل مساوی را هم استقلال با همین روش به دست آورد.

* استقلالی‌ها از این بازی هم چندان اسقبال نکردند و تعداد آنها نسبت به تماشاگران تراکتورسازی و با توجه به میزبانی این تیم در آزادی کمتر بود که این موضوع هم از سوی باشگاه استقلال باید علت یابی فنی شود.

* تراکتور‎سازی در نیمه دوم با همان تاکتیک نیمه اول و اصرار به حمله‌‌ از عمق داشت با این تفاوت که هر سه مهاجم این تیم دستور داشتند در ضد حملات به سرعت باز شوند که گل سوم تراکتور‌سازی با همین روش به ثمر رسید. ضمن اینکه معلوم بود تونی الیویرا پشت محوطه جریمه تیمش را محکم کرده و تاکید داشته کمتر به حریف خطا بدهند.

* روی گل چهارم تراکتور سازی استقلال نا امید و بی نظم کار را ادامه می داد که در دقیقه ۸۷ نریمان جهان کار را تمام کرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس