لس انجلس تایمز در گزارشی تحت عنوان «تاسیسات غنی سازی شبیه سازی شده، کلید توافق هسته ای» نوشت: داخل یکی از ساختمان های فوق امنیتی در محلی محرمانه در امریکا، کارشناسان در حال بررسی مسائلی است که ممکن است دولت اوباما را در ترغیب افکار عمومی به حمایت از توافق هسته ای با ایران کمک کند.

به گزارش مشرق، لس انجلس تایمز در گزارشی تحت عنوان «تاسیسات غنی سازی شبیه سازی شده، کلید توافق هسته ای» نوشت: داخل یکی از ساختمان های فوق امنیتی در محلی محرمانه در امریکا، کارشناسان در حال بررسی مسائلی است که ممکن است دولت اوباما را در ترغیب افکار عمومی به حمایت از توافق هسته ای با ایران کمک کند.

  آمریکایی ها با استفاده از سانتریفیوژهایی که زمان تعطیلی برنامه هسته ای لیبی در سال 2003 بدست آوردند و  تجهییزات دیگر، به مدت یک دهه است که ماکت هایی از تاسیسات غنی سازی ایران ساخته اند.

  از زمان آغاز مذاکرات هسته ای، مهندسان هسته ای آمریکا ساعات بسیاری را صرف بررسی ماشین و ها تجهییزات درون این تاسیسات شبیه سازی شده کرده اند تا محدودیت های مختلف را روی آنها آزمایش کنند و دریابند که تا چه مقدار می توانند توانایی ایران برای تبدیل اورانیوم به سوخت بمب محدود می شود.

  بزودی، دولت اوباما از نتایج این تحقیقات محرمانه استفاده خواهد کرد تا افکار عمومی و کنگره را نسبت به توافقی خوب با ایران متقاعد کنند.

  براساس این گزارش، دیپلمات ها می گویند که ایران و پنج بعلاوه یک پیشرفت های قبل توجهی به منظور دسیتبی به توافق انجام دادهند.

 

منبع: جام نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس