اظهارات مشکوک دستیار ویژه رئیس‌جمهور، در حال تبدیل به مشکل دیپلماتیک و امنیتی علیه کشورمان است و متأسفانه دولت و مقامات دیپلماتیک تدبیر و امید، نه‌تنها با این اظهارات سخیف برخورد نکردند بلکه سکوت را به عنوان بهترین روش برگزیدند.

‫همنوایی مشاور رئیس جمهور با نتانیاهو در ایران‌هراسی‬‎
به گزارش مشرق، علی یونسی دستیار ویژه روحانی که از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم حاشیه‌ساز‌ترین عنصر منسوب به دولت بوده، بار دیگر با اظهاراتش حاشیه‌سازی کرد.

اظهارات جدید یونسی این‌بار یک تفاوت عمده با دیگر سخنان حاشیه‌سازش دارد و آن واکنش مقامات دیگر کشورها به حاشیه‌سازی‌های دستیار ویژه روحانی است.

وطن امروز نوشت: دستیار ویژه روحانی ایران در «امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی»، روز یکشنبه گذشته در مراسم «همایش بزرگ هویت ایرانی» که در «مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن» برگزار شد سخنانی را بیان کرد که به یک مشکل مهم در عرصه دیپلماسی کشورمان تبدیل شده است؛ سخنانی که در شرایط خاص و بحرانی منطقه که جمهوری اسلامی ایران در معرض انواع تهمت‌ها از ناحیه تروریست‌ها و حامیان آمریکایی- اسرائیلی آنان قرار دارد به خوراک خبری مناسبی برای رسانه‌های ضدایرانی تبدیل شده است و عملا با نتانیاهو و غرب در پروژه ایران هراسی هم‌صدا و هم محور شده است.

علی یونسی در سخنانی گفته بود: «در حال حاضر عراق نه فقط حوزه تمدنی نفوذ ماست بلکه هویت، فرهنگ، مرکز و پایتخت ماست و این مسأله هم برای امروز است و هم گذشته چراکه جغرافیای ایران و عراق غیرقابل تجزیه و فرهنگ ما غیرقابل تفکیک است. پس ما یا باید با هم بجنگیم یا یکی شویم».

این اظهارات بلافاصله با واکنش ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه عراق مواجه شد. ابراهیم الجعفری تاکید کرد عراق به هیچ دولت و کشوری اجازه نداده و نخواهد داد که حاکمیتش را نقض کند. وزیر خارجه عراق در واکنش به اظهارات «علی یونسی» دستیار ویژه «حسن روحانی» در امور اقلیت‌های دینی و مذهبی که از «امپراتوری ایران به پایتختی بغداد» سخن گفته، به روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: عراق دارای حاکمیت کامل است و به هیچ طرفی چه ایران و چه غیر از آن اجازه نداده و نخواهد داد که این حاکمیت را نقض یا در امور داخلی این کشور دخالت کند؛ همچنین وزارت خارجه عراق دیروز با انتشار بیانیه‌ای که وبگاه خبری «السومریه» آن را منتشر کرد، به این اظهارات واکنش نشان داد و از آن ابراز انزجار کرد.

یونسی اگرچه بعد از واکنش‌های گسترده به اظهاراتش سعی کرد در مصاحبه با العالم به نحوی سخنان نسنجیده خود را توجیه کند اما نه تنها اظهارات نسنجیده‌اش را اصلاح نکرد بلکه عمق فاجعه در سخنان سخیف دستیار ویژه روحانی تا حدی بود که به نظر می‌رسد تا ماه‌ها برای رسانه‌ها و مسؤولان غربی خوراک ضدایرانی آماده کرده باشد و با یک ماله‌کشی ساده نتوان آن را جبران کرد.

نکته قابل توجه در این بین، بیان چنین اظهارنظری از سوی کسی است که سال‌ها به‌عنوان وزیر اطلاعات یکی از مهم‌ترین نهادهای امنیتی کشور مشغول به کار بوده است. آگاهی به ابتدایی‌ترین مباحث امنیتی و استراتژیک کافیست تا کسی چنین اظهارنظر غیرحقوقی، نسنجیده و برخلاف امنیت ملی از زبانش جاری نشود اما بیان چنین سخنی از زبان کسی که سکان دستگاه عریض و طویل اطلاعات را به عهده داشته است موضوعی نیست که بتوان به‌سادگی از کنار آن گذشت و صرفاً تذکر یا اصلاحیه دادن‌های رسانه‌ای نمی‌تواند جبران مافاتدر این باره باشد.

لطمه سخنان یونسی به تحولات منطقه

اگرچه علی یونسی سخنان خود را در  رابطه با ارتباط ایران و عراق مطرح کرده و از عراق به‌عنوان پایتخت امپراتوری ایران یاد کرده بود، اما این موضوع قطعا ضربه محکمی به همه تحولات منطقه خواهد بود چرا که وقتی سخنان نسنجیده دستیار ویژه روحانی اساس حمایت ایران از عراق را که بر مبنای نگاه ایدئولوژیک قرار دارد مورد هدف قرار داده و به موضوعات سیاسی و کشورگشایی و نیز مسائل قومی می‌کشاند این بهترین خوراک برای رسانه‌های ضدایرانی بویژه در منطقه مانند العربیه و الجزیره خواهد بود تا سخنان یونسی را به تسویه‌حساب خود با جریان مقاومت تبدیل کنند.

سکوت بیش‌ازحد عجیب وزارت امور خارجه

‫همنوایی مشاور رئیس جمهور با نتانیاهو در ایران‌هراسی‬‎در این میان که سخنان فتنه‌انگیز علی یونسی به یکی از مهم‌ترین چالش‌های کشور در حوزه دیپلماسی تبدیل شده است، سکوت وزارت امور خارجه بیش از حد عجیب به نظر می‌رسد. سکوت دستگاه دیپلماسی کشورمان در این باره در حالی است که این نهاد نسبت به کوچک‌ترین اتفاقاتی که به حوزه مذاکرات هسته‌ای مربوط می‌شود در اسرع وقت واکنش نشان می‌دهد اما نسبت به چالشی که سخنان سخیف یونسی برای کشور ایجاد کرده سکوت کرده است.

در حقیقت وزارت امور خارجه اصلی‌ترین نهادی است که لازم است در این زمینه ورود کرده و در حداقل اقدام ممکن با ارائه توضیحاتی معضل پیش‌آمده را حل کند اما به نظر می‌رسد این وزارتخانه هدفی جز مذاکرات بی‌نتیجه هسته‌ای برای خود تعریف نکرده است.

چرا سکوت؟

‫همنوایی مشاور رئیس جمهور با نتانیاهو در ایران‌هراسی‬‎دولتی که به خاطر تیتر یک روزنامه برای گزارش‌های داخلی و خارجی خبر مرگ دشمن درجه اول کشورمان، آن را روانه دادگاه می‌کند، چه واکنشی نسبت به حمله دستیار روحانی به کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق خواهد داشت؟ این سوال مهمی است که به نظر می‌رسد لازم است دولتمردان یازدهم با قدری تامل و خارج از چارچوب‌های توهین‌آمیز گذشته به آن پاسخ دهند. آقای یونسی صراحتا اساس کمک مستشاری ایران به عراق و به تبع آن دیگر کشورهای ضداستکباری را زیر سوال برده و در چارچوب منافع سیاسی و کشورگشایی خلاصه کرده است؛ اظهارنظری که نه تنها باعث تیرگی روابط ایران با همسایگان خود و دیگر کشورها خواهد شد بلکه تهمتی آشکار به نظام جمهوری اسلامی ایران است. در یک کلام ضربه‌ای که دستیار ویژه روحانی به حمایت‌های ایران از جریان مقاومت در منطقه زد چندین سال کار جریان ضدایرانی منطقه و آمریکا و اسرائیل برای اتهام‌زنی و دروغ‌پردازی علیه ایران را جلو انداخت.

واکنش مجلس: عزل یونسی

اما در کنار واکنش مقامات عراقی به اظهارات سخیف یونسی، در داخل کشور نیز سخنان نسنجیده دستیار ویژه روحانی با واکنش‌های گسترده‌ای همراه بوده است. نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اظهارات جداگانه‌ای سخنان علی یونسی را در تضاد با منافع ملی دانسته و تاکید کرده‌اند دولت یازدهم ضمن برخورد با وی لازم است یونسی را از سمتش عزل کند.

اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس در واکنش به اظهارات جنجالی یونسی، گفت: از آنجا که اظهارات اخیر آقای یونسی به منافع ملی ضربه وارد کرده است، هم دولت باید وی را از مسؤولیتش کنار بگذارد، هم دستگاه‌های امنیتی و قضایی باید بشدت با یونسی برخورد کنند تا هیچ مسؤولی جرأت بیان چنین اظهاراتی که به منافع کشور لطمه می‌زند، نداشته باشند.

محمدصالح جوکار، عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در این‌باره گفت: اگر انتساب این اظهارات به آقای یونسی صحت داشته باشد، واقعاً جای تأسف دارد. وی افزود: هر کشوری مستقل است و حاکمیتی مستقل دارد، عراق هم حاکمیت مستقل دارد و باید جداً از گفتارهایی که می‌تواند تنش‌زا باشد و روابط بین 2 کشور را به هم بزند، خودداری و پرهیز شود.
‫همنوایی مشاور رئیس جمهور با نتانیاهو در ایران‌هراسی‬‎علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز در این زمینه  به رجانیوز گفت: چنین سخنانی به هیچ وجه منطبق بر سیاست جمهوری اسلامی ایران نیست و مطالبی که از طرف آقای یونسی عنوان شده یا منسوب به ایشان است هیچگونه تناسبی با این سیاست‌ها ندارد و حتما غیرقابل قبول و مردود است و دولت باید نسبت به چنین سخنانی با توجه به مسؤولیت آقای یونسی در دولت پاسخگو باشد.

حجت‌الاسلام حمید رسایی نیز با اشاره به سخنان یونسی اظهار داشت: طبیعی است که چنین خطای بزرگی با بزرگ‌ترین عذرخواهی نیز حل نمی‌شود و بهتر است برای اینکه این فتنه خاموش شود آقای روحانی، وی را عزل کند.

عطوان: یونسی تصویر ایران قهرمان را خراب کرد

‫همنوایی مشاور رئیس جمهور با نتانیاهو در ایران‌هراسی‬‎عبدالباري عطوان، نویسنده معروف منطقه در واکنش به اظهارات یونسی که بغداد را پایتخت ایران خوانده، گفت: این اظهارات یونسی که با لحنی متکبرانه ایراد شده، این ادعا را که تهدید ایران علیه منطقه کمتر از تهدید اسرائیل نیست و این کشور در تلاش برای سیطره کامل بر جهان عرب است، تقویت می‌کند. عطوان ادامه داد: وقتی چنین اظهاراتی توسط یک مقام دولت اصلاح‌طلب و میانه‌رو بیان می‌شود، در واقع باعث می‌شود ادعای انگیزه‌های سلطه‌طلبانه از سوی ایران در منطقه تقویت شود.

این نویسنده معروف جهان عرب تصریح کرد: در حالی‌که بیشتر ملت‌های عربی، ایران را قهرمانی در برابر اشغالگری‌های اسرائیل و توطئه‌های تجزیه‌طلبانه آمریکا قلمداد می‌کنند ولی اظهارات یونسی در زمانی‌که مستشاران نظامی ایران در عراق حضور نظامی دارند، تصور خوب این ملت‌ها از ایران قهرمان را تخریب کرد. ما می‌گوییم هیچ فرقی بین البغدادی، سرکرده داعش با یونسی وجود ندارد. عطوان تاکید کرد: اگر دولت ایران می‌خواهد خود را از مواضع اینچنینی تبرئه کند، باید یونسی را از سمتش برکنار کند چرا که ادامه فعالیت یونسی در سمتش به معنای همراهی دولت متبوعش با این مواضع است.

عزل یونسی اقدام حداقلی دولت برای فرونشاندن انتقادات منطقه‌ای محسوب می‌شود
اگر چه بعضی از کارشناسان، اظهارات یونسی را غیرعمد و بر اساس ادبیات ناقص قلمداد می‌کنند، اما اغلب کارشناسان بر این نظر هستند که بر اساس تجارب قبلی یونسی همچون ریاست بر کرسی وزارت اطلاعات در دولت اصلاحات، این سنخ ادبیات نه تنها غیر عمد نیست بلکه با اهداف خاصی در حال مطرح شدن است زیرا یونسی به ظرافت‌های محیط امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در شرایط بیداری اسلامی واقف است و اگر وی نمی‌داند که این اظهارات در شرایط حساس منطقه‌ای چه تهدیدهایی برای ایران دارد، باید برای دولت تأسف خورد که چنین اشخاصی را به عنوان دستیار ویژه انتخاب می‌کند.

باید به دولت محترم بگوییم که عزل یونسی حداق کاری است که می‌توان برای فرونشاندن اعتراضات بین المللی و منطقه‌ای انجام داد و از سوی دیگر، با عذرخواهی از ادبیات دستیار ویژه، از هرگونه رویداد بعدی جلوگیری کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 137
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 45
 • محمد ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بهتر از این نمی شد ایده صدور انقلاب را منهدم کرد. باید تبریک گفت که بسیار هوشمندانه است. متاسفانه باید گفت که پس از دو سال کم کم هویت کسانی که می گفتند رهنمودهای مقام معظم رهبری خط مشی ماست مشخص می شود.
 • محسن ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مرگ بر ضد ولایت فقیه
 • ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بنظرم اگه به منافع ملي مي انديشيم عزل اين شخص براي فردا دير است و همين امروز بايد انجام شود.
 • ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  امثال یونسی چه سودی به حال این مملکت دارند؟ ؟؟؟ اینا که نه سیاستمدار درست حسابی هستند نه اقتصاد بلدن و ...دیگه نميدونم دولت واسه چى نگه داشته و پشت پرده چه خبره
 • ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اطهارات یونسی کاملا درست بوده.
 • سفير ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مثال واضح آب تو آسياب دشمن ريختن ! البته از کسی که يه روز نفر اول وزارت اطلاعات بوده
 • علی ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بعضی وقتا برای توصیف بعضی سستیها که از مسئولین میبینم نمی تونم واژه ای پیدا کنم گاهی وقتا قلب انسان مثل شمع آب میشه که باید بعضی بی وجدانی ها رو ببینه وصبر کنه فقط اللهم عجل لولیک الفرج
 • ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  فعلاً آقایون پیگیر برکناری وزیر کشوره بخاطر صحنه سازی صوری که واسه علی مطهری درست کردن صفر تا صدش کار خودشون بود تا به وزیر اصولگرا کشور فشار بیارن چون داریم به انتخابات نزدیک میشیم گول این سیاه بازی هارو دیگه نمیخوریم
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  این سخنان با هر نیتی که بوده باشد در زمان درستی نبوده و این سو تدبیر در آن جایگاه پذیرفتنی نیست.
 • برهانی ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  جناب ناشناس ایکاش درست بودن اظهارات جناب یونسی را تبین فرمائید تا با آنهابهترو بیشتر آشنا شویم و شاید نیاز باشد جاهای دیگه ای هم نقل کنیم
 • مهدی س ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  آقای یونسی با این اظهاراتش امنیت ملی کشور را به خطر انداخته و حداقل کار نمایندگان مجلس سوال از رئیس جمهور در صحن مجلس است
 • سعید ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  چه خوب بلدی شلوغش کنی مشرق!چرا دولت قبلی صدات در نمیومد! چطور وقتی مشایی میگفت با اسراییل دوستیم چیزی نمیگفتی!!
 • ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  گل به خودی خوبی زد
 • حنیفا ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  درمقاله ای خواندم که نوشته بود حتی لزوم برگزاری چنین همایشی جای سوال دارد. این آقا یا عمدا یاسهوا یافهمیده یا نفهمیده )که بعیدمیدانم کسی دراین سطح حرفش را نفهمیده باشه و مزمزه نکرده باشه و قبلش کلی مشاوره وتوصیه نگرفته باشه) دقیقا دشمن تراشی کرد.همه زحمتها و همه ی این برادری های قشنگی که داشت به وجودمیآمد را خدشه دارکرد.. باراولش هم نیست. حالا چراهیچکس گوشش رانپیچوند من اینو نمیدانم.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • قاسم ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  باسلام الان که شاهد نابودی داعش باهمکاری شیعیان وبرادران اهل سنت وشاهد همکاری برادران بسیجی ایرانی دراین جهاد بزرگیم این.....
 • ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  امان و صد امان ، افسوس و هزاران افسوس از اظهارات نسنجیده ناپخته در این مملکت .
 • ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  کجای اظهارات مشایی مشکلی امنیتی یا دیپلماتیک ایجاد می کرد و تازه آن زمان همین مشرق چقدر علیه همین مرد مظلوم سمپاشی که نکرد. اما هیچ مشکلی با انساانها نداریم و اتفاقا مردم اسراییل هم دوست داریم. ولو شما آن را اشتباه بدانید. چون این افراد مشتی انسانهای فریب خورده و مستضعف فکری هستند که دارند توسط صهیونیسم جهانی استثمار می شوند. وظیفه انسانی و اسلامی ما نجات همین افراد است. ما پیرو علی علیه السلام هستیم. بخدا هیچ کس به اندازه علی ابن ملجم را دوست نداشت و خیرش را نمی خواست.
 • ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  يونسي بايد عزل شود
 • علي ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  آقاي يونسي نه تنها آبروي ايران را برد و مستبد قلمداد كرد بلكه جان مستشاران ايراني را به خطر انداخت
 • ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اتفاقا خیلی هم سنجیده گفته! این جماعت فتنه گری توی خونشون در جریانه
 • وحید ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  علی یونسی باید عزل بشه دولت از خودش یه جربزه ای نشون بده بی تدبیری تا کی؟؟؟!!!!!!!!!
 • همایون ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  توش موندم والله . نمی دونم چرا آخر و عاقبت این اصلاح طلبا به خیانت به وطن ختم می شه !؟ کسی جوابش می دونه ؟؟؟
 • ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  نمیتوانید خفه خون بگیرید؟ خوب بنده خدا یک حرفی زد، بعد صحبت هاش رو اصلاح کرد. طرف مقابل هم با ادبیات متین پاسخ داد. شما چرا کاسه داغ تر از آش شدید؟ مگر بعضی وقتی تو گزارشهای شما را هم جو نمی گیرد؟ بخدا دارید به امنیت ملی ضربه میزنید. چرا نمی فهمید؟ تهیه کننده گزارش؟ شما چند سالتونه؟ دغدغه چی رو دارید؟ بی انصافها اینقدر وراجی کنید تا طرف مقابل بره تو سازمان ملل شکایت کنه؟ سیاستمداران هم سیاستمدران زمان امام راحل (ره). مشرق تو ادعای اصولگرایی داری! تو دیگه چرا؟ با این مخالف هستید خوب بهش فهموندید. کافی نیست؟ امنیت ملی رو به خطر می اندازید که چی رو ثابت کنید؟ دوره قبل رو چه زود فراموش کردید؟ متاسفانه رسانه افتاده دست یک مشت بچه و بزگترها هم دارند نظاره می کنن. مشرق لطفا خودت را در حد یک سایت زرد تقلیل نده. ما فرزندان نسل اول برای خبرهایت ارزش قائلیم ولی نه برای دعواهای جناحی. زنده راه امام و مقام معظم رهبری. مشرق چاپ کن
 • فرهاد ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  هم یونسی عزل بشه هم اونیکه مرگ ملک عبدالله رو تبریک گفت... هر دو اب به اسیاب دشمن می ریزن
 • ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  دقیقا امروز خبر لغو پرواز های عمره اعلام شد اصلا هم نه ما ونه مشرقی ها نمی دونند به خاطر اظهارات چه کسی بوده!
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  شما ایرانی ها با عرض پوزش خیلی منفعل و بی عرضه اید مگر امام خمینی رضوان الله علیه به جوانان ایران نگفت که عمامه آخوندهای معوج و سکولار رو ازسرش بردارید پس ...
 • امید ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  جریان انحرافی بودن مشایی به نظر من از آنجهت بود که احمدی نژاد کاری و پرتلاش را وارد حاشیه کرد...
 • امید ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  با سوال کاری درس نمیشه
 • مصطفی ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  ای کاش برای حرف زدن مالیات می گرفتن برای عمل کردن و کار کردن برای مردم یارانه رو بیشتر می کردن . میگفتن هر مسولی که حرف بزنه باید مالیاتش رو بده و هر مسولی که کاری بیشتر از حد وظیفش انجام بده یاررانه دوبله سوبله می گیره . خیلی خوبه هااا . بشینید روش فکر کنید.
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  فمثله کمثل الکلب ان تحمل علیه یلهث او تترکه یلهث
 • حاجی هاشمی ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  "ما بر سر شهر و مملکت با کسی دعوا نداریم. ما تصمیم داریم پرچم «لا اله الّا الله» را بر قلل رفیع کرامت و بزرگواری به اهتزاز درآوریم" امام روح الله جلد 21 ص 88
 • شهاب ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  دولت اعتدال و تدبیره دبگه ....تدبیر و اعتدال در میان این دولت غوغا میکنه....باید دولت یک مجلس ختمی برای تدبیر و اعتدالش برگزار کنه
 • ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  کدوم عزل ؟ نمبینی دولت اعتدال سکوت کرده ...یعنی این حرف ما هم هست
 • وحید ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  این آقایونی که الآن لام تا کام ساکتند و هیچی نمی گن احتمالا دارن به اون روز هایی فکر می کنن که داشتن فریاد می کشیدند که نباید اظهارات خلاف منافع ملی داشته باشید...معلوم شد که برای این آقایون امریکا دوست چیز دیگه ای جز منافع ملی مهمه و حرف منافع ملی فقط واسه ...
 • ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  يونسي درست گفته شما خريد نميفهميد
 • ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  از تایید ادعای تقلب سال 88 توسط خانم ابتکار در برنامه ارزشی رسانه ملی چه خبر؟ گویا به کمک رسانه ملی مساله ریزگردها را حل کرده و حالا افتادن دنبال اصلاح شورای نگهبان و انتخابات؟!
 • ۱۳:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خوب شد نفرمودند پرچم شیر و خورشید رو در بغداد به اهتزاز در میارن!!!
 • محمد ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  حرف درستي زده عربستان بي واهمه در مورد سوريه و يمن حرف ميزنه امثال مشرق و دوستان انقلابي به جاي دفاع از ايشون بايد آب در آسياب دشمن بريزند
 • پسر شجاع ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اظهاراتی سخیف و نسنجیده از فرد مورد اعتماد روحانی...اگر احمدی نژاد یک مشایی داشت روحانی یک تیم از امثال مشایی دارد...
 • ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  تا دو سال دیگه همه نفس راحتی میکشند انشاالله
 • رها ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  حالا روحانی نگاه کنه ببینه دشمن برای کی سوت و کف میزنه
 • ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مگه خود روحانی در وسط رزمایش نگفته بود موشک برای ما اقتدار نمیاره؟ مگه بودجه وزرات دفاع رو نمی گید کرده یک ششم؟ مگه نگفته ما از عاشورا درس مذاکره آموختیم؟ مگه قبل از مذاکرات نگفته خزانه خالی ه؟ خوب این هم مثل همون مواضع دیگه .
 • شهاب ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  روحانی مدال لیاقت و شجاعتت رو بنداز گردن برادر یونسی....وقتی دولت اعتدال میشود دولت سهامی خاص نتیجه همین میشود
 • ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  به شما ربطی نداره. شما عرضه داری برو کشور خودت رو درست کن .
 • ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خدایی چه جوری وزارت اطلاعات رو اداره می کرد.نخبه ایه
 • ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  چشم نخوره این دولت ...اونجا یک مشایی بود اینجا الی ماشاالله....تازه شاهکارهای مشایی های این دولت فرامرزی عمل میکنند
 • رها ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خودت فهمیدی چی گفتی ؟
 • ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  دستگاه قضا وارد شود.
 • علي ۱۴:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اقاي روحاني لطفا يونسي را اخراج كن
 • ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  احمق عربستان تو جبهه دشمن هست ولی عراق دوست و هم پیمان ماست تویی که سیکلت رو هم با استشهاد محلی گرفتی نباید بیای نظر بدی افتادددددددد
 • ۱۴:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  از این که جوانان پشت حرفهای رهبری رو محکم گرفتن دارن اتیش میگیرن الحمدالله که همه سیاستای اقا داره درست وبی عیب و نقص پیاده میشه حالا بزار سنگ اندازی کنن.
 • احمد ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  تمام زحمتهای که سرداران و سربازانی که گمنامند کشیدن در راه دفاع از عراق و حرم امامان بزرگوار متاسفانه با اظهار نظرهای نابخردانه همچین آدمایی از بین میره
 • ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اقاي روحاني كه مدعي تخصص در ديپلماسي بودند
 • نصیر ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  یه تکذیب ساده خیلی راحت این جو رو در جهان عرب خواهد خوابوند 99 درصد عرب ها فارسی بلد نیستن
 • عبد الله ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  سلام بابا رونالدو را ول کنید غضنفر را بچسبید کشور ما تا دوست های مثل ایشون داره نیاز به دشمن نداره
 • نصیر ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  یه تکذیب ساده خیلی راحت این جو رو در جهان عرب خواهد خوابوند 99 درصد عرب ها فارسی بلد نیستن
 • ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خطر بیشتری که از ناحیه یونسی احساس میشه اینه که با حمایت تمام و کمال معاونت فرهنگی وزارت علوم در حال پی ریزی نفوذ در دانشگاه ها است و این خطری برای نظام است دستگاه های مسئول باید به تحرکات خاص وزارت علوم در حمایت از این آقا وارد شوند
 • حسین ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  ای خدا من میدونم که بچه های اقای...... یکیشون مازراتی سوار میشه و زیر پاشه
 • طالب حقیقت ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  زنده باد مشرق و مشرقیون و همه سایتهای حزب‌اللهی مانند رجا و جهان و طنین ایران و 598 و خیبر و رسا و کیهان و وطن امروز و غیره. این پاراگراف خیلی برام جالب بود: یادش بخیر مطهری که کوچک زاده چه فحش ناجوانمردانه‌ای داده بود اون هم تو مجلس. خب علی آقا. وقتی خودت به عنوان نماینده به یک نماینده دیگه به راحتی زشت ترین فحش رو میدی، چه انتظاری از دیگران هست؟! از اینها بگذریم از این پاراگراف در جواب بگم بگم ترکان و اشرفی خوشم اومد: «اگرچه افشای عوامل «پول‌های کثیف» مورد ادعای آقای ترکان، «وظیفه‌ای قانونی» و «تکلیفی شرعی» است، اما نه دولت و نه مشاور ارشد رئیس‌جمهور حق ندارند به استفاده شعاری و التهاب‌آفرین از آن، آن هم از تریبون‌های عمومی بپردازند. کوبیدن بر طبل افشاگری درباره پول‌های کثیفی که ادعا می‌شود، بیش از هرچیز، تداعی‌گر افشاگری از جنس «هل من مبارز» طلبیدن‌های تشنج‌آفرین است؛ چراکه فارغ از اصل افشاگری، هیچ دولتمردی صلاحیت رسیدگی مستقیم به این موضوع و به تعبیر جناب مشاور ارشد «برداشتن نقاب از چهره کسی» را ندارد و آن‌ها موظفند تنها نزد «مراجع صالح قضائی»، به افشاگری در این باره بپردازند. چه‌ این‌که‌ بررسی، رسیدگی و در صورت لزوم «افشاگری عمومی» در این باره تنها و تنها در صلاحیت دستگاه قضائی است و نباید به عنوان ابزار انتقام‌گیری‌های کور سیاسیون قلمداد شود.»(tanineiran.ir)
 • سید ۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  یاد گل به خودی استاد اسدی افتادم...
 • ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  فقط عزل این آقا می تواند کار را تمام کند
 • ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  رهبري فرمودند مردم اسرائيل يك مشت ارازل اوباش هستند... شما ديگه از آب گل آلود ماهي نگير
 • ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  موندم چه طوری هشت سال آزگار كليد وزارت اطلاعات رو داده بودن به اين آقا!!؟!؟؟
 • ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  الان زوده
 • حیدر ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  گفته یونسی حقیقت محض بود ولی بهتر بود در این روزهایی که تمام دنیا روی دخالت ایران در عراق زوم کردند این حرف گفته نمی شد
 • شناس ۱۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  فکر کنم دو سالی هست که نه تلوزیون میبینی نه روزنامه میخونی نه رادیو گوش میکنی. از محبس اومدی؟
 • شناس ۱۶:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  واقعا خری یا خودت رو زدی به خریت
 • شناس ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  موافقم باهات
 • شناس ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  روحانی مچکریم
 • موشک خان ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  امان از دست دولت تدبیر و امید
 • محمود ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خدایا این آدم چطور وزیر اطلاعات‌ بوده؟
 • ۱۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  این آقای ..... کی هست؟ الان منفی بدیم یا مثبت؟ !!! حداقل یه اشاره ای، نشونه ای ...
 • ۱۷:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اگه آقای رئیس جمهور یونسی رو برکنار نکنه اولین نتیجه آن هم رأی بود وی با علی یونسی ست.
 • ۱۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  واقعا که عجب مسئولینی داریم خدایی دولت رو دادیم دست کیا
 • یوسف ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  سلام بی بصیرتی و سطحی نگریت منو کشته نسل اولییییی!!؟؟؟؟؟
 • ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  در جواب دوستي كه گفته دوستي قشنگي با عراق شكل ميگرفت ،نميدونم چرا ايران هميشه بايد مادر خرج اين قشنگيها بشه در اين چند هزار سال تا الان كدوم دولت وملت حاضر شدند ديناري خرج بهتر شدن ايران وايراني كنند؟ در عوض اينهمه كمكهاي گوناگون پنهان و اشكار ايران به ..
 • مبارز ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  فقط به غیر قابل انتشار ها دقت کنید.... آقایون برای خودشون حسابی دعای (خیر)! جمع کردند....
 • ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  يادمون نره همين برادراي عراقي رو در ٣٥سال پيش. ولي خداييش اولين اموزه هاي يك پدر به طفلش اينه كه هر چي تو دلته به زبون نيار ،مردم هزار تا چيز دارند هيچ نميگن تو ااري از ارزوهات ميگي
 • ۱۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بله همين عراق اگه دوباره اوج بگيره... پلنگ در ناتواني مهربونه
 • ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  چرا صحبت های آقای جنتی که باعث تیرگی روابط با عربستان شده است مورد انتقاد قرار نمی گیرد...!
 • مهدی ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  جناب یونسی شما بهتره اندازه حد وقد خودتان صحبت کنید.البته مسیولین محترمعراقی واقف هستند که این نظر نظام نمی باشداماشما حواستان جمع باشد.مظلوم ومسلمان عراق دارای عزت ومنش بزرگوارنه هستنداحتیاج به کسی ندارن.هرچند افرادی هستن که دوست دارن جوانان ایران بی خاصیت باشند وزیر امر دشمنان اسلام باشن .شما بهتره دنبال اینگونه مسایل باشید.
 • سید ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  به دلیل اینکه عراق یکی از کشورهای محور مقاومت و هم پیمان ماست و در حال حاضر شدیدا نیاز به ایجاد وحدت با دوستان خود داریم، اما عربستان درست در کنار دشمنان ما ایستاده و همین رژیم خبیث سعودی است که تکفیری ها را در منطقه تجهیزی می کند. واقعا خیلی عجیب است، بعضیها دست دوستی به سوی دشمنان این مرز و بوم دراز می کنند و در قبال ایجاد تنش بین کشورهای محور مقاومت سکوت می کنند و در داخل هم عناصر انقلابی و حافظ نظام را مورد هجمه قرار می دهند.... اشداء علی المؤمنین رحماء بالکفار!!!
 • همایون ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  یک سوال : کس می تونه بگه چرا در دولت آقای روحانی چنین افرادی مسئولیت دارند ؟ اصلاً چرا آقای روحانی به چنین افرادی مسئولیت می دهد ؟ فقط کمی فکر کنیم !!!
 • ۲۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  اون زمان که صحبت های احمدی نژاد باعث بوجود آمدن هزاران تحریم برای کشورمون شد شماها کجا بودید؟؟؟
 • امین ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مشرق محترم من نظرمو از روی نظر جناب عطوان که اون بالا درجش کردین نوشتم اگر قرار بر این باشه غیر قابل انتشار باشه پس نباید نظر ایشون هم قابل انتشار باشه لطفا تاییدش کن
 • ناشناس ۲۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  آنهم وزیر اطلاعات دولت اصلاحات !
 • جواد ۲۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  خودت خری مشرق لطف کن از این به بعد کامنتهای چرت و پرت رو تایید نکن
 • ناشناس ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  هیلاری کلینتون : تحریمهای نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان است .
 • آینده ۲۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بی ادب
 • سید ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مثبت اشتباهی!!
 • سید ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مسئول مشرقی که چنین کامنتی رو منتشر کردی... معنیشم خوندی یا نه؟!!
 • ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  مگه یونسی و امثال یونسی بچه هستن یا تشخیص سیاسی ندارن که حرفهای شبهه انگیز بزنن؟ تازه شبهه انگیز خیلی خوش بینانه ش بود گفتم
 • عباس م 61 ۲۳:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  بشینین سرجاتون حالا دیگه به این بنده خدا گیر دادین خودتون سرتاپا ایرادید.
 • ۲۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  راست میگه خداییش خودت فهمیدی؟
 • ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  0 0
  احمدی نژاد خوب بود خیلی سود داشت.
 • سهیل ۰۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  این آقا باید عزل بشه تا گوشی دست آونایی برسه که طرح هایی در آینده برای زدن ضربه کاری در لحظات حساس به اتحاد ما وعراق دارن حساب کاره خودشونو بکن و این فکر کلا از ذهنشون بپره که می تونن برای آمریکا و انگلیس خوش خدمتی کنن
 • مسعود ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  راست گفته تاریخ را که بخونی عراق مال ایرانیان و خاک ایران بوده. هر شخصی توهین کنه به خودش کرده
 • بوسجین ۰۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  حداقل کابینه و اطرافیان رئیس جمهور باید مانند یک گرو هماهنگ کار کنند تا نتیجه ای از ان حاصل شود نه اینکه هریک متناسب خواست خود عمل کنند الان به هر حال دولت ایران در عراق هزینه مالی و جانی صرف می کند اما در این شرایط اینگونه گفتار های غیر مسئولانه همه ان را به هدر می دهد چه بسا موقعیت و سرمایه های بیشتری از کشور را به خطر می اندازد و این به مصلحت کشور نیست و در ضمن ملتمسانه از دولت در خواست می شود افراد متخصص را در رشته های خود به کار بگیرد و از انها بخواهد در محدوده مسئولیت خود حرف بزنند افرادی که وقتی حرف از دهان انها خارج می شود بتوانند نتیجه داخلی و خارجی ان را گمانه زنی کنند کشور داری با خیلی از امور عادی که در میان مردم کفته می شود انهم در سطح داخل خیلی فرق دارد با یک حرف نا بجا درسطح سیاست انهم از ناحیه یک مقام مسئول جان خیلی ها را در داخل و خارج به خطر می اندازد
 • پریسا ۰۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  جناب رئیس جمهور محترم. بجای آسمان وریسمان بهم بافتن.دیپلماسی وحقوق ملت ها رو به وزراش ومشاورانش یاد بده.ناسلامتی ایشان خقوقدان است نه سرهنگ!افسوس وصد افسوس ...
 • ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  برادر بزرگوار رهبر انقلاب اجازه ی کج روی به هیچ دولتی نمی دهد نمونه اش 11 روز خانه نشینی رییس جمهور محبوبتان در ضمن رهبری هیچ گاه به صورت مستقیم دستوری را به وزارت خانه ها ابلاغ نمی کنند بلکه به دولت ها اعلام می کنند تا از این طریق پیگیری شود
 • ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  واقعا برای خودمون متاسفم داریم کاری روکه دشمن میخواد انجام میدیم!!!آب توآسیاب دشمن میریزیم ودرداخل زمانی که نیاز به وحدته باهم جدل سیاسی میکنیم واقعا جواب امام وشهدا روچی میدیم.
 • ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  ...... بی شرم و حیا اولن نظرتون درباره تیتر خبر مرگش چیه دوما نظرتون درباره الحاق بحرین به ایران که شریعتمداری گفت چیه سوم یونسی راست گفته عراق از اولم جزیی از خاک ایران بوده که عثمانیها جداش کردن
 • سیستانی ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  لطمه این سخنان مشاورتنهادرعراق نیست!ماصدهاسال است بابرادران سنی درسیستان وبلوچستان زندگی ازادی داریم وبزرگان هردوطیف قابل احترام هستند.امامدتی است شیطانهایی سعی درایجادتفرقه واختلاف دارند!یکنفربایدجلوفعالیتهای مشکوک والبته تفرقه اندازگروهی در ریاست جمهوری رابگیردوگرنه همه ضررخواهندکرد!
 • MohammaD ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  اینها همه دستشان تو ی کاسه هست اگر نبود یونسی عزل میشد
 • ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  1- چند وقت پيش كسينجر گفته بود ايران به دنبال احياي امپراطوري باستاني خودشه. 2- ايران در موضع قدرت قرار داره و انقلاب واقعا داره صادر ميشه 3- از طرفي مذاكرات درحالي ادامه داره كه به فرموده رهبر انقلاب بحث هسته اي بهانه است و .. به نظر مياد قراره در نتيجه توافق، از طرف بعضي معلوم الحال ها، يه خنجر از پشت زده بشه و به زور ايران و محور مقاومت رو تضعيف كنن تا حضورشون كمرنگ بشه. اين حرفهاي يونسي هم وجهه ايران رو خراب كرد هم مورد اول رو به خواننده القا كرد تا نظام مجبور بشه براي كمتر شدن حساسيتها واقعا نقشش رو كمرنگ تر بكنه.
 • MohammaD ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  فقر و نداری خودته داداش ما از اول انقلاب تحریم شدیم اگر دستت ب دهنت میرسید بازم همین حرف میزدی؟
 • ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  1- چند وقت پيش كسينجر گفته بود ايران به دنبال احياي امپراطوري باستاني خودشه. 2- ايران در موضع قدرت قرار داره و انقلاب واقعا داره صادر ميشه 3- از طرفي مذاكرات درحالي ادامه داره كه به فرموده رهبر انقلاب بحث هسته اي بهانه است و .. به نظر مياد قراره در نتيجه توافق، از طرف بعضي معلوم الحال ها، يه خنجر از پشت زده بشه و به زور ايران و محور مقاومت رو تضعيف كنن تا حضورشون كمرنگ بشه. اين حرفهاي يونسي هم وجهه ايران رو خراب كرد هم مورد اول رو به خواننده القا كرد تا نظام مجبور بشه براي كمتر شدن حساسيتها واقعا نقشش رو كمرنگ تر بكنه.
 • ۱۰:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  عجب! پس قبل از احمدی نژاد تحریمی نبوده؟!!! چند سالته ناشناس20:12؟
 • ۱۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  مثلا ما چه رابطه ای با عربستان داشتیم حالا تیره شده؟!
 • ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  اون ور که پاکستان تسلیحات هسته ای داره و یکی از قدرتمند ترین ارتشهای دنیا رو داره...افرین به تحلیلت
 • MohammaD ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  اون رژیم بعثی بود.... هنوز خبر نداری رژیم عراق عوض شده خدایا ما با اینا شدیم 77 میلیون!
 • ۱۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  عه میفهمی حرف از تجاوز گری و جنگ چه ابی ب اسیاب مخالفان میریزه؟! اصلا کجای دین این اجازه رو میده ک این اقا همچین حرفی بزنه
 • ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  به به پس باید حمله کنیم ...تصرف کنیم...تجاوزگری کنیم به کشور های دیگه...فرق ما با اسرائیل و داعش چیه ؟
 • ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  عجب اصولگرایی !!!!!!!!!!!!!
 • مرتضیsk ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  این دیگه خیلی نوبره که آل سعود وهابی تبریه کردی آسیابِ وطنتو از کار ننداز نمیخاد نگران آسیاب دشمن باشی
 • مرتضیsk ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  طرفداران صخبت های یونسی چقدر با فهم و شعور تشریف دارن ! لابد واکنش مسولین داخلی و کشور عراق از روی همون مثال حیوانِ شماست !
 • ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  آفرین
 • ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  خودت خری مردک
 • مرتضیsk ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  عجب ماست مالی ارایه دادی فکر سوتی های بعدی ایشون در آینده رو کردی ؟
 • مرتضیsk ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  الان داری سعی میکنی اشتباه ضایع این آقارو با چی درست کنی ؟ اشتباه بعدیش رو به پای کی یا چی مینویسی
 • مراد ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  یونسی جان به قیافت نمی خوره اما حالا که میخوای مرز ایران و بکشی نمی خوایم برگردی به دوره هخامنشی همونا که شوروی جدا کرد یا بحرین و افغانستان هم جزو امپراتوریت حساب کن
 • ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  نه تنهایونسی بایدبرکناربشه بلکه بایدبه جزیره ادم خورها تبعیدش بکنند.
 • ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  فقط عزل ان هم امروز ان هم با محاکمه
 • ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  آقا مارودونا را ول کنید قضنفری را بگیرید
 • ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  اگر کسی غیر از ایشان این حرف را زده بود تعجب نمی کردم ایشان که وزیر بودند و می دانند که اینطور سخن گفتن چه ضربه ای به مملکت میزند .
 • ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  احمدی نژاد به همه اینا می ارزید. زنده باشه ایشالله.
 • ابوالفضل ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  چطور این آقا وزیر اطلاعات بوده؟ راستی تو کدوم دولت این آقا رو گذاشتن وزیر اطلاعات؟؟؟؟؟
 • همایون ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  به نظر من کار از دست آقای روحانی خارج شده
 • ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  خارج نشده اقای روحانی ب راحتی میتواند این یونسی را برکنار کند ما انقلاب نکرده ایم تا تجاوز کنیم و گشورگشایی کنیم
 • ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  من نمیدونم الآن داعشیا که از نابود شدنشون ناراحت اند اومدن به این نظر منفی دادن؟!
 • امین ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۴
  0 0
  این اقای یونسی هربار که در هر مقتمی حرفی میزنه مثل اقای مشایی از دهنش گلاب میباره واقعا قحطی رجاله
 • ۰۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
  0 0
  ناشناس اول زدی تو خال!
 • ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
  0 0
  چیه سید؟ خب راست گفته!
 • ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
  0 0
  اشتباه مثبت شد
 • ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
  0 0
  مشرق حالت خوبه؟ نظرم چرا نیست؟ از متن بالا کپی کرده بودم!
 • بيخيال ۰۵:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
  0 0
  از مشرق بدم مياد ولي از اينش خوشم مياد كه نظرها رو سانسور نميكنه خخخخخ
 • اینجانب ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۳
  0 0
  همه نظربدهند اما برخورد با این مسئله هم تدبیری از تدابیر تدبیر است!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس