کد خبر 397574
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۲۶

یک وبگاه تحلیلی آمریکایی از تلاش‌های گسترده مالی برخی میلیاردرهای آمریکا برای رواج تفکر ضد اسلامی و عناد با مسلمانان مقیم این کشور خبر داد.

به گزارش مشرق، وبگاه خبری تحلیلی «میدل‌ایست‌آی» طی مطلبی تحت عنوان «میلیاردرهای پشت ماجرای صنعت فعال در عرصه اسلامی هراسی آمریکا» نوشت: از سال 2001 به این سو، گروهی از افراد پشت پرده و غالبا کمتر رویت شده آمریکایی میلیون‌ها دلار را برای انتشار اطلاعات غلط درباره اسلام  در رسانه‌های جمعی، مجامع سیاسی و آگاهی افکار عمومی به راه انداختند که هدف آن ایجاد پوششی سیاسی در مسیر نبرد به اصطلاح آمریکا علیه ترور و نبرد اسرائیل با فلسطینیان بود.

بر اساس این گزارش، «یاسمین طائب» از تحلیلگران عرب  زبان مقیم آمریکا در این باره اخیرا اعلام داشت که شبکه‌هایی در آمریکا در حال فعالیت هستند تا محصولاتی با موضعیت نفرت از مسلمانان در این کشور تولید کنند و در همین مسیر 57 میلیون دلار برای ایجاد هراس از مسلمانان و سازمان‌های ضد اسلامی از سوی 8 شخص نافذ و ثروتمند آمریکا هزینه شده است.

به گزارش این وبگاه تحلیلی به نقل از شورای روابط اسلامی آمریکا، 37 گروه ضد اسلامی مستقر در آمریکا از سال 2008 تا 2011 مبلغی معادل 119 میلیون دلار از عواید مشترک خود را در مسیر اسلام هراسی اختصاص داده و افکار عمومی آمریکا را به ترس علیه اسلام تهییج می‌کنند.

در این میان گروه‌هایی نو محافظه‌کار و فعالانی چون «دیوید هورویتز» و « دانیسل پایپس» در سال 2002 سازمانی ضد اسلامی را تحت عنوان «کمپس واچ» راه اندازی کردند که هدفش نظارت بر فعالان عرب ضد اسرائیلی مقیم فلسطین بود.

در این میان هورویتز بعدها سازمانی را با نام «نتو ورکز» راه انداخت که کاملا با ادهداف ضدیت با اسلام فعالیت کرده و اسلام را در کنار فاشیست قرار می داد.

این وبگاه تحلیلی در خاتمه با نام بردن از افرادی «پاملا گلر»، «رابرت اسپنسر» و زوج «آبری چرنیک» و «جویس چرنیک» نوشت که نامبردگان  از سرمایه های چند میلیون دلاری خود در سال‌های 2004 تا 2009 علیه رواج رویکرد ضد اسلامی در آمریکا استفاده کرده‌اند.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس