در حالی که روند مذاکرات حاکی از آن است که نشان دادن اشتیاق برای رسیدن به مذاکرات سبب زیاده‌خواهی طرف مقابل می‌شود؛ اما سودای توافق دست از سر رسانه‌های اصلاح‌طلب بر نمی‌دارد.

گروه سیاسی مشرق – مذاکرات هسته‌ای در مونترو سوئیس در حال پیگیری است. در شرایطی که طرفین در حال مذاکره هستند، نتانیاهو همراه با لابی صهیونیستی آپیک نیز جنگ نمایانی را علیه مذاکرات هسته‌ای ایران آغاز کرده است. نتانیاهو روز دوشنبه طی سخنانی توافق بر سر مساله هسته‌ای ایران را به ضرر رژیم صهیونیستی و امنیت این رژیم قلمداد کرد.[1]

جریان انحرافی «نوروز هسته‌ای» به دنبال چیست؟ / وقتی حرف‌های نتانیاهو مهم نیستنخست وزیر رژیم صهیونیستی که در نشست آیپک، لابی هوادار صهیونیست‌ها در آمریکا، سخنرانی می‌کرد افزود: «من وظیفه دارم تا زمانی که برای جلوگیری از این توافق وقت هست درباره تهدیدات صحبت کنم».

نشست آیپک درحالی برگزار می‌شد که ظریف و همتای آمریکایی‌اش در سوئیس در حال رایزنی برای فراهم کردن مقدمات دور تازه مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی بودند.

تلاش‌های مذبوحانه رژیم صهیونیستی که بقای خود را در عدم حصول توافق هسته‌ای ایران قلمداد می‌کنند، می‌تواند پیام‌های مختلفی در بطن خود داشته باشد. اینکه رژیم صهیونیستی احساس خطر کرده و به طور آشکارا حیات خود را به مساله هسته‌ای ایران پیوند می‌زند، می‌تواند این پیام را متبادر سازد که این رژیم دست‌های خود را در مذاکرات بسته می‌بیند. پاسخ برخی از دولتمردان آمریکایی به سخنان اوباما نیز بیش از پیش سخنان وی را فاقد اعتبار می‌‌سازد.

نتانیاهو در این راستا پاسخ سخنان خود را در نشست آپیک از دولت آمریکا گرفت. مشاور امنیت ملی آمریکا در سخنرانی خود در این نشست اعلام کردکه در خواست اسرائیل برای برهم زدن توافق هسته‌ای با ایران فاقد اعتبار بوده و اینکه بگوئیم ایران باید از توانایی‌های هسته‌ای که در سال‌های اخیر بدست آورده دست بکشد، بی معنی است.[2]

سوزان رایس در نشست سالانه «آیپک» بیان داشت که واشنگتن هیچ چیز را از ایران به اعتبار اعتماد به این کشور قبول نکرده و تصریح کرد برخی می‌خواهند ایران ظرفیت غنی‌سازی خود را کاملاً کنار بگذارد که این واقع‌گرایانه و قابل تحقق نیست.[3]

جریان انحرافی «نوروز هسته‌ای» به دنبال چیست؟ / وقتی حرف‌های نتانیاهو مهم نیستاین درحالی است که سخنان نتایاهو به شدت از سوی باراک اوباما مورد انتقاد قرار گرفت. اوباما بیان داشت که در مورد نحوه حل مسئله‌ هسته‌ای، با نتانیاهو «اختلاف نظر اساسی» دارد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه به انتقاد از طرح گروهی از سناتورهای دموکرات و جمهوری‌خواه برای تصویب تحریم‌های مشروط علیه ایران پرداخت و گفت چنین کاری، مذاکرات هسته‌ای را تضعیف می‌کند.

وی افزود: «صراحتا می‌گویم، من بیش از آنکه نگران اظهارات نخست‌وزیر نتانیاهو باشم، از اقدامات کنگره که ممکن است مذاکرات را پیش از به سرانجام رسیدن، تضعیف کند.»[4]

بعد از رایزنی ظریف و جان کری در مونترو، وزیر خارجه کشورمان درباره مذاکرات طرفین بیان داشت: « این دوره از مذاکرات هسته ای فرصت مناسبی است تا دو وزیر درباره موضوعات سیاسی به ویژه نحوه رفع فوری تحریم ها گفتگو کنند.» [5]

ظریف نیز درباره سخنان اوباما و مخالفتش با نتانیاهو بیان داشته است: « سخنان اوباما به روشنى نشان دهنده اين واقعيت است كه ايالات متحده أمريكا كه درطول چند دهه گذشته تهديدهاى مستقيم و غير مستقيم نظامى و تحريمهاى ظالمانه وغيرقانونى متعددى را عليه جمهورى اسلامى ايران اعمال داشته ، به اين نتيجه رسيده كه سياست تهديد و تحريم ، سياستى شكست خورده است و اين گونه اقدامات قادر به مقابله با عزم راسخ و همت بلند ملت ايران در دستيابى به فناورى صلح أميز هسته اى و پيشرفت در زمينه بهره بردارى از أن ،نبوده و نخواهدبود.»

سودای توافق دست از سر اصلاح‌طلبان بر نمی‌دارد

در بعد داخلی نیز مواضع روزنامه‌های اصلاح طلب در مورد نزدیک شدن به توافق جامع در نوع خود جالب توجه است. روزنامه اعتماد در این زمینه از خیز طرفین برای رسیدن به توافق خبر داد و با تیتر « خیز تازه جان کری – ظریف» گزارشی از فعالیت‌های دیپلمات‌های ایرانی و امریکایی در مونترو ارائه کرد.

حضور علي اكبر صالحي، ارنست مونيز ،حسين فريدون،سيد عباس عراقچي،مجيد تخت روانچي،وندي شرمن و هلگا اشميت در مذاکرات سوئیس از شروع این مذاکرات مورد توجه رسانه‌ها بود که در این گزارش نیز اهمیت ورود این افراد به مذاکرات مورد توجه قرار گرفته است.

جریان انحرافی «نوروز هسته‌ای» به دنبال چیست؟ / وقتی حرف‌های نتانیاهو مهم نیستروزنامه اصلاح‌طلب آرمان اما در یک تیتر پوپولیستی که نظیر آن را در دولت قبل با عنوان «‌خبرهای خوش هسته‌ای و ... » شاهد بودیم در گزارشی کاملا متمایز از تیتر، درباره اظهار امیدواری‌ ظریف و دیپلمات‌های هسته‌ای کشورمان برای حصول توافق نوشت. به نظر می‌رسد تیترهای اینچنینی محصول ادامه سیاست رسیدن به توافق هسته‌ای و بستن این پرونده و همچنین جلب توجه مخاطبین این روزنامه است. این درحالی است که پیش از این رهبر معظم انقلاب در برابر حصول توافق در هر شرایطی هشدار دادند و نسبت به ایجاد توافق بد هسته‌ای هشدار دادند.

از سوی دیگر این خط رسانه‌ای توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز با حمله به اصطلاح دلواپسان توافق هسته‌ای پیگیری شد. هاشمی رفسنجانی در این زمینه بیان داشت که دلواپسان با نتانیاهو همنوا شده‌اند و با اشاره به سفر نتانیاهو به آمریکا برای تحت تاثیر قرار دادن فضای داخلی این کشور به نفع این رژیم گفت:‌ «او آنجا رفته و اوباما را تحریک می‌کند و اینجا هم دلواپسان می‌گویند که ما اسرار را می‌گوییم؛ نمی‌دانیم این چه سری است؛ آنها هم از شیطان هستند و از آن طرف دارند کار می‌کنند اما در حال حاضر نزدیک به نتیجه رسیده‌ایم»

وی با اشاره به انتقادات مجلس از تیم مذاکره کننده ادامه داد: «تریبون مجلس باز است و هر چه می‌خواهند می‌گویند و برخی هم این دروغ‌ها را باور می‌کنند و اینها مزاحمت است.»

از این جهت همنوایی روزنامه اصلاح‌طلب ارمان که همواره به عنوان رسانه اجاره ای هاشمی رفسنجانی در جریان رسانه‌ای کشور مطرح است، با وی جالب توجه است.

موضوع توافق در نوروز سال 94 و عید هسته‌ای [6] از جمله مواردی انحرافی بود که پیش از این با مانور خبری‌ رسانه‌های اصلاح‌طلبان در فضای خبری کشور بوجود آمد اما با سخنان قاطع رهبری در مورد توافق خوب و بد این جریان عقب نشینی کرد. اما به نظر می‌رسد این جریان سعی دارد در یک حرکت خزنده بحث توافق هسته‌ای به هر قیمتی را با کلید واژه " بهار و عید هسته‌ای" دوباره علنی کند؛ در حالی که روند مذاکرات حاکی از آن است که نشان دادن اشتیاق برای رسیدن به مذاکرات سبب زیاده‌خواهی طرف مقابل می‌شود.

در گذشته موضع قاطعانه رهبر معظم انقلاب این پالس‌های اشتباه به طرف مقابل را خنثی می‌کرد اما به نظر می‌رسد سودای توافق دست از سر رسانه‌های اصلاح‌طلب بر نمی‌دارد که اینچنین برای رسیدن به توافق سر و دست می‌شکنند. این درحالی است که اگر روند صحیح مذاکرات بدون چنین پارازیت‌های منفی به خوبی طی شود می‌توان به دستیابی توافق نزدیک و مطلوب امیدوار بود.



[1] -http://www.mashreghnews.ir/fa/news/394222

[2] -http://www.mehrnews.com/news/2510442

[3] -http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931212000049

[4] -http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931212000022

[5] -http://www.mashreghnews.ir/fa/news/394325

[6] - http://www.mehrnews.com/news/2488408

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 91
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ۰۱:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق موضع شما و نتانیاهو مثل همه. خوب باهم همراه شدید.پیوندتون مبارک
 • مسافر ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  گفتی جریان انحرافی، یاده احمدی نژاد و دوستان مفسدش افتادم
 • ثارالله ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  انا لله و انا الیه راجعون
 • مسافر ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  امشب نتانیاهو جواب امثال شمارو داد رسما اعلام کرد با توافق مشکلی نداره
 • ناشناس ۰۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  به فرموده رهبر معظم انقلاب توافق نکردن بهتر از توافق بد کردن است .
 • ناشناس ۰۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  علت مخالفت اسرائیل این است که بدنبال نابودی کل برنامه هسته ای ما است و با امریکا که بدنبال پذیرش حدود 4000 سانتریفیوژ و محدود کردن غنی سازی ماست اختلاف نظر دارد .
 • ناشناس ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  جریان انحرافی مطرح کنندگان تهمت دروغ تقلب و اغتشاش گران 88 و حرمت شکنان عاشورا و مفسدین کرسنت و استات و حامیان نفهم آنها هستند .
 • مسافر ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اونا جریان فتنه بودن، جریان انحرافی یاران بهاری و فاسد احمدی نژاد بودن
 • مسعود ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  از مشرق متعجبم که خبر سخنان نتانیاهو رو حتی تو 2,3 تا خبر اصلی سایت هم نیاورده ویه جایی اون پایین مایینا قایمش کرده.... این سخنان انصافا عرق ملی رو بین ایرانیها حالا از هر جناحی تقویت کرده و اتفاقا خود نتانیاهو واسرائیل متضرر اصلی این سخنرانی مفتضحانه بود.... حالا چرا یه عده از این سخنرانی که حقانیت تیم مذاکره کننده رو بیشتر اشکار میکرد راضی نیستن الله اعلم.... این تحلیلت هم بد نبود مشرق و درواقع مصداق ضرب المثل یکی به نعل ویکی به میخ میتونه باشه...تا حصول توافق نهایی باید از اظهار نظر های جوزده خودداری کنیم... انصافا دست اقای ظریف وتیم همراه درد نکنه که اینجوری نتانیاهو رو مثه اسفند رو اتیش کردن... همین سند حقانیت ودرستی مسیر مذاکره است... مطمئنم عمرا چاپ کنی مشرق... همه سلیقه ها روببینی هم بد نیست مشرق جان...
 • ناشناس ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  لغو همه تحریمهای ضد ایرانی در یک مرحله شرط اصلی توافق هسته ای میباشد .
 • ناشناس ۰۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  جریان فتنه بدنبال انحراف افکار عمومی و فریب مردم و تفرقه افکنی بود و به همین جهت از آرمانهای امام خمینی (ره) و انقلاب فاصله گرفت و منحرف شد .
 • ناشناس ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  انشاءالله که عیدی هسته ای ملت بزرگ و استکبارستیز و فهیم ایران توقف 10 ساله برنامه هسته ای و باقی ماندن تحریمهای ظالمانه نباشد .
 • مسعود ۰۱:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  چرا یه عده مون نمیخوایم قبول کنیم که عملکرد احمدی نژاد تو اواخر دولتش اصلا وابدا جای دفاع نداره؟؟؟؟ نکنه هنوز به بازگشتش امید دارید؟؟؟؟ من خودم اصولگرام اما بازگشت به احمدی نژاد یعنی مرگ اصولگرایی تو ایران... یعنی مهره بهتر و کارامد تر نداریم؟؟؟؟ چرا فقط منافع حزبی وشخصی خودمون رو میبینیم؟؟؟؟ خداوکیلی یه نگاهی به اسامی نورچشمی های اواخر دولت قبل بندازید میفهمید انحراف یعنی چی؟؟؟؟ بقایی.... مشایی... رحیمی... ... اصولگرایی یعین فقط وفقط تو مسیر اقا بودن...مثه ایشون ساده زیست بودن...زندگی سالم داشتن....فرزندان سالم داشتن...
 • ناشناس ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  یادش بخیر تو دولت قبل روز 20 فروردین روز ملی فناوری هسته ای بود اما حالا تو فروردین ماه باید دلواپس توقف فناوری هسته ای مون باشیم .
 • ۰۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  والسلام
 • ح ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اینقدر راحت باور نکن هر چیو شاید فیلمشون باشه ! ها ؟!
 • ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نتایج منتج از این توافقی را که آرزویش را دارید و دلتان برایش غنج میرود را نتانیابو در خواب هم نمی توانست ببیند. از این همه بی مسولیتی و راحت طلبی که حکم خنجر از پشت را دارد چیزی جز ننگ بر پیشانیتان باقی نمی ماند و نفرین نسلهای بعد را برای خود سفارش میدهید.
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نصف شب بود گیج بازی در آوردی این تیکه کلام جان کری هست
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  کلمه جریان انحرافی رو خود شما افراطیها ساختین تا به خیال خامتون همه بدبختیها رو بندازین تقصیر این جریان موهومی ومن در آوردی
 • ۰۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مسافر سلامت میکنم وقتی فهمیدی دولت یازدهم از بیخ ..... است
 • سید ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  عبارت توافق جامع یک عبارت تحریف شده است، مگر رهبری معظم ما نفرمودند که مذاکرات فقط در چارچوب هسته ای؟ بنابراین استفاده کردن از عبارت توافق جامع معنا و مفهومش چیست؟؟!!!! مگر قرار است ما در هر چیزی که دشمن از ما مطالبه کرد با آنها توافق بکنیم؟!!!
 • ۰۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  علت ترس شما از توافق چیه؟؟
 • ۰۶:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مازندارانی معلومه که سخنرانی رهبری رو گوش نکردی ایشون فرمودن من با هر توافقی موافقم. البته، نه توافق بد. عدم توافق بهتر از توافق بد است.
 • ۰۷:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  جنگ زرگری می دونی چیه !؟ ما به اعمالشون نگاه کنیم نه فقط به گفته هاشون در عمل آمریکا کاملا هماهنگه با اسرائیل این توافق امنیت اسرائیل رو تامین میکنه 10 سال تعلیق و تعطیل تمام تاسیسات هسته ای و بازرسی های متعدد و شدید می دونی یعنی چی !؟ یعنی دستیابی غرب به اطلاعات امنیتی کشور و اسامی دانشمندان و دوباره ترور دانشمندامون و خرابکاری در تاسیسات هسته ایمون
 • ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  هر جریانی که خلاف انقلاب اسلامی باشه انحرافیه چه جریان حلقه ی مشا و چه جریان سازی زنجیره ای های اصلاح طلب
 • مهدی از قم ۰۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مفسد اربابان امثال این مسافر ساده لوح هستند که لغ لغه زبانشان دمکراسی و حقوق بشر و اومانیسم و جامعه مدنی و.... است.مفسد شما هستید که عروسک خیمه شب بازی عالیجنایان و صهیونیسم هستید.ندیدید که نتانیاهو گفت باید درسی به احمدی نژاد داد که دیگر کسی هوس احمدی نژاد شدن را نکند؟؟البته این درس را با کمک عالیجنابان داخلی و نوکرهای بی جیره و مواجیب مثل همین مسافر اجرای کردند.با روش بزرگ نمای جریان انحرافی و شکاف در نیروهای ارزشی.افسوس و صد افسوس از جهل جماعت
 • ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اوباما در واکنش به اظهارت نتانیاهو بیان داشت که: هیج حرف جدیدی در سخنرانی او نبود. همین حرفها را پارسال هم زد.هیچ جایگزینی ندارد.به گفته اوباما، این در حالی است که آن توافقنامه به توقف برنامه هسته‌ای ایران و به عقب راندن آن منجر شده است. اوباما در واکنش به اظهارت نتانیاهو بیان داشت که: هیج حرف جدیدی در سخنرانی او نبود. همین حرفها را پارسال هم زد.هیچ جایگزینی ندارد.به گفته اوباما، این در حالی است که آن توافقنامه به توقف برنامه هسته‌ای ایران و به عقب راندن آن منجر شده است. ی ادامه داد من بر روی تئاتر نتانیاهو تمرکز نمی کنم؛ بلکه بر روی راه حل تمرکز کرده ام. تحريم هاى بيشتر و حتى جنگ موثر نخواهد بود؛ بهترين راه حل توافق است. گزینه جایگزین نتانیاهو برای مذاکرات این است که هیچ توافقی صورت نگیرد. مقام های اسرائیلی می دانند که ایران به توافق اولیه عمل کرده است.!!
 • ۰۷:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  شما هم که حتما به فکر مردم هستید؟ مثل 8 سال قبل؟
 • ناشناس ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  حالا خوبه پیاده نظام نتانیاهو و اوباما امثال شماهایید که چشماتونو بستید و واقعیتو نمی بینید
 • ناشناس ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  یه تار موی گندیده ی احمدی میرزه به کل فتنه گران
 • ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق خوب جایی رو زده چون جیقت دراومده!
 • آرش ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  یک نادان داخلی +مشرق=نتانیاهو!! همه با توافق مخالفند! ما تو شهرستان نون شب هم نداریم . ای خدا بکی بگیم دردمونو! چرا فقط ما باید در برابر تحریم مقاومت کنیم .شما که یه بخور و نمیری دارید .اما ما بیکاریم چی کار کنیم
 • ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  موضع تو و هاشمی هم شبیه همه پیوندتان مبارک
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگر شما رسانه ها و مسئولین یه کم به نظر ملت هم احترام بذارن بد نیست تحلیل بکنید ولی تلقین نه
 • ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  زنده باد بهار ! خخخخخخ
 • مسافر ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  فاسد یاران احمدی نژاد در چهارسال دوم بودن که یکیشونو همین چند وقته پیش به جرم مالی و فساد کردن تو اوین
 • ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  سایت مشرق !!! باز انگ زدی ؟ داری از حسودی می سوزی؟
 • محمد علی ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  عید هسته ای فقط با پیروزی هسته ای بدست می آید نه با رفتار منفعلانه و پذیرش قیود جبهه ی کفر و استکبار جهانی.
 • ناشناس ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مسافر خاک بر سرت که تو بحث مسئله مهم هسته ای هم بدنبال تخریب بزرگ مردی هستی که صنعت هسته ای ما را از 4 تا دانه سانتریفیوژ به 19000 هزار تا توسعه داد و خار چشم آمریکا و اسرائیل بود .
 • ناشناس ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  از دست رفتن دستاوردهای دانشمندان شهید هسته ای مون و تعطیل شدن فناوری هسته ای علت نگرانی ملت ماست .
 • ناشناس ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  وقتی اوباما می گوید هیچ راهی جز مذاکره وجود ندارد.این موضوع نشان می دهد که دوران زورگویی به اتمام رسیده است.من مطمئن هستم تحریمهای ناجوانمردانه برداشته خواهد شد. در نهایت به توافق خواهیم رسید.انشاءالله
 • ناشناس ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  آرش جان عزیزم برو بدنبال کار پیدا میکنی چرا که جوینده یابنده است و امید به هیچ دولتی برای کار و مسکن نداشته باش فقط بخدا توکل کن .
 • سید ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  کاکرو یوگا هر وقت از افسانه خارج شدی یه نگاهی به مواضع داخلی هم بکن فقط گوشت به دهان امریکاییها نباشه
 • ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگر فتنه گران کار رو خراب نکنن نتایاهو پشیزی نیست و امریکا مجبور به توافق خوب با ایران می شه
 • ناشناس ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  حسودی چی ؟! آخه واداده گی در مقابل دشمن و عقبگرد و توقف برنامه هسته ای که تو 18 ماه گذشته روی داده و افزایش تحریمها حسادت داره !
 • ناشناس ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  الله اکبر .
 • ناشناس ۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مسافر بیشتر مفاسد قرن به دولتهای اصلاحات و کارگزاران مربوط میشود و مفاسد رحیمی هم مربوط به سال 82 بوده است پس خودت را به حماقت نزن !
 • ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  "چرا رسانه هاي اصولگرا «پول كثيف» را پنهان كردند!؟ "
 • ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ببخشید فردای توافق 31 مارس قیافه سایتتون خیلی دیدنیه!!
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  بعضیا صحبت های هاشمی رو قرقره می کنن
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اینها خواسته حکومت است نه ارزشهای مردم
 • شیخ شیراز ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق بابا اینقدر دلواپس نباش یه کم ریه عوض کن دیگه!! درخت دوستی بنشان که کام دال به بار آرد/ نهال دشمنی بر کن که رنج بی شمار آرد آسایش دوگیتی در تفسیر این دو حرف است/ با دوستان مروت با دشمنان مدارا
 • اتحاد و همدلی ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  سایت مشرق خواهشا مردم رو به جون هم ننداز هر نظر داری برای خودت نگهدار یا میخوای نظر بدی انصاف رو رعایت کن و سعی داشته باش کسی رو از خودت نرنجونی تا یه عده هم ایجا بیان یار کشی کنن و از دولت قبل و حالا بگن اون هم نه از روی منطق بلکه از روی لج . عصبانیت شعار های عدالت و فتنه گر و تدبیر رو شنیدیم وهم دیدیم اونی که انصاف داشته باشه میدونه که چی چیکار کرد و میخواد چی بکنه بچسبید به این بدبختی و فلاکتی که گریبان مردم رو گرفته وبراش راه حلی پیدا کنید نه به اینکه برای هم خط و نشون بکشید السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیده
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  پس چی اقتصاد مقاومتی فقط مال ماست
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نون اینا تو جنگ و تحریمه
 • ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق، فارس و ارگان خاص مربوطه؛ روز قيامت نزديك است و شما بايد پاسخگوى اعمالتان باشيد، ملت تهمتهاى شما به أحمدى نژاد و يارانش و منفعت طلبي و قدرت طلبي بعضي مسوولين شما رو فراموش نخواهد كرد، بدانيد كه قبر و قيامتى هم هست....
 • جهت اطلاع مشرق ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  آب زنید راه را بوی بهار میرسد/ مژده دهید باغ را بوی توافق میرسد!
 • کاکرو یوگا مازندرانی سابق ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ناشناس جون شما که ماشالا رو همه اسم گذاشتین: فتنه گر-خواص بی بصیرت-منحرف و.........
 • ناشناس ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ناشناس 07:02 رهبر معظم انقلاب در دوران دکتر احمدی نژاد فرمودند که در این دولت انقلاب به ریل اصلی خودش برگشته است .
 • ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مرگ بر امریکا و طرفداران رابطه و توافق ننگین با امریکا جاوید ایران هسته ای
 • امیر تبریز اوغلی ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  پیوند کری وظریف هممبارک. اما کری وا نمیده. این کجا و ان کجا
 • ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  سخنان دیشب نتانیاهو و سوت وکف زدنهای ممتد سناتورهای آمریکایی نشان داد که آمریکا یی ها هم زیر سلطه اسرائیل هستند یعنی در واقع کدخدا صهیونیستها هستند نه امریکا یی ها ما دلواپس از این هستیم که عده ای که می گویند فقط با کدخدا باید مذاکره کنیم سراغ این کدخدا نروند.
 • ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ناشناس ۰۷:۰۱ پس در داخل کشور اختلاف موافقین و مخالفین توافق هم جنگ زرگریه لابد !
 • ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  به ناشناس 11:08 نه متاسفانه داخل کشور اونقدر مزدور داریم که سنگ آمریکا رو به سینه بزنن و از توافق بد حمایت کنن اما غربیا در رسیدن به اهداف باطل خودشون عجیب هماهنگن نمونه ش زمان توافق اولیه و تقسیم نقشاشون بود فرانسه نقش پلیس بد رو بازی کرد چند بار باید حوادث تکرار بشن تا باور کنیم دشمنیا اینا رو با ما تفاوتشون در اینه که یکی میگه با پنبه سر ببریم یکی میگه خنجر اما هر دو یه هدف دارن نابودی ما
 • ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  هر که در خط ولایت نباشه منحرفه برای دفاع از ولایت باید مثل زهرای مرضیه جان فدا کرد باید کاملا مطیع بود هر کسی مطیع نباشه از بی بصیرتیشه فقط برای احمدی نژاد دعا میکنم به راه راست هدایت بشه به خاطر خدماتی که انجام داد
 • ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ناشناس 06:44 عزت ما در مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنه ما مخالف توافق بد هستیم توافقی که عزت ملی رو پایمال کنه توافقی که دستاوردهای هسته ای مارو نابود کنه نون شما مازندرانی تو پاچه خواری غربیاست از کاسه لیسی آمریکا چی بهتون میرسه آخه خوش غیرتا !؟
 • ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نون نداری بخوری بعد اومدی از اینترنت استفاده میکنی !؟ با توافق نون سر سفره ت نمیاد اینا تا حالاشم با تعطیل هسته ای چیزی به ایران ندادن اینقدر هم ذلیل بودن و غیرت ملی نداشتن زشته آدم نباید دستشو جلوی دشمن دین و ملتش دراز کنه برا گدایی
 • مرتضیsk ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  خیلی عشقِ جریان انحرافی و افراد افراطی هستی برو دوران 8 ساله خاتمی نظاره کن اون وقت ببینم چیزی واسه گفتن داری یا نه چیزی که واضحه با تعویض اسمت هم دیدگانت تغییر ننموده !
 • مرتضیsk ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  کدوم توافق ؟ وادادگی رو میگی یا توافق باعزت ؟
 • مرتضیsk ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  (یک ساده دل داخلی + تبلیغات درغین رسانه های صهوینیستی) × (فیلم سینمایی نتانیاهو و رسانه های دنباله رو داخلی) = توافق به هر قیمتی برو کار می‌کن، مگو چیست کار که سرمایه‌ی جاودانی است کار نگر تا که دهقان دانا چه گفت به فرزندگان چون همی خواست خفت که : « میراث خود را بدارید دوست که گنجی ز پیشینیان اندر اوست
 • ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  کسانی هستند که درک سیاسی ندارند و فقط سطحی نگر هستند. عده ای فکر می کنند امریکا حامی ایران شد و مخالف اسرائیل!
 • محمد دوست ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  شماها آدم نميشيد، اما بدونيم ما همه هموطنيم، همه از يه خاك و براي يك خاكيم، براي هم باشيم نه عليه هم، اجازه نديم با تفرقه افكني( همه طيف ها و جناح ها) باعث بشيم اعراب و تركيه و اسرائيل و در خفا روسيه! به اهدافشون برسن، اگر ما توافق البته آبرومندانه و مقتدرانه نكنيم تركيه و اعراب و اسرائيل و البته روسيه از همه لحاظ برنده ميشن، خدا مقام معظم رهبري و ملت ايران را حفظ بفرمايد؛ آمين
 • مرتضیsk ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  بصیرت هم چیزِ بدی نیس
 • محسن ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ببخشید سانتریفیوژ چیه؟ به چ دردی میخوره؟ تا حالا تو کدوم قسمت به کارمون اومده؟ میشه باهاش چی ساخت؟ فقط کاربردش تولید برق؟ تا حالا ازش استفاده کردیم یا تازه میخوایم استفاده کنیم؟؟
 • ناشناس ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  البته قیافه شما هم وقتی دیدنی است که بعد از توافق ببینید تحریمهای ظالمانه به بهانه های دیگر ادامه دارند .
 • ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  ناشناس 11:21 جواب درست ندادیا!! پیچوندی
 • ناشناس ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگر کمی بصیرت بخرج بدهید متوجه میشوی که این پاییز و برگ ریزان هسته ای میباشد نه بهار !
 • مشرق ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگه توافقات هسته ای صورت بگیره منافع من و امثال من که از تحریم ها سود بردیم به خطر میفته حالا به نظر شما من باید مخالفت کنم یا موافق مذاکرات باشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگه مذاکرات تا اینجا هم پیش نرفته بود الان داشتیم با دلار 7000 تومن کشتی میگرفتیم و اونوقت جبران خسارت برابر با نابودی مملکت بود و احمقهایی که منتقد ظریف و روحانی هستند اونموقع مثل ... تو گل گیر کرده بودن و همه کثافت کاریها و ناخوشیها رو از دولت فعلی میدیدن.
 • ناشناس ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نتانیاهو در کنگره آمریکا صراحتا" از توافق با ایران حمایت کرد و گفت جایگزین عدم توافق جنگ نیست او گفت که باید به ایران فشار بیشتری وارد کنیم تا امتیازات بیشتری گرفته شود بنابراین اکنون همه میدانند که نتانیاهو حامی توافق است .
 • ناشناس ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  البته میگن کاسب تحریم آقازاده جونیور بوده که در سال 89 به امریکا التماس میکرده ایران را تحریم کنید تا دولت دکتر احمدی نژاد زمین بخورد .
 • ناشناس ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  نتانیاهو موافق توافق هسته ای میباشد چون امیدوار است بدون آنکه حتی یک گلوله به سمت تاسیسات هسته ای ایران شلیک کند و منتظر فرود آمدن موشک های ایران در تل آویو و حیفا باشد شاهد تبدیل برنامه هسته ای ایران به یک ویترین هسته ای است .
 • ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  همیشه در لحظات حساس عده ای خودشونو دلسوز تر نشون میدن و با اختلاف افکنی و تفرقه اب به اسیاب اسرائیل و سعودی میریزن بصیرت داشته باشید و جلوتر از مقام معظم رهبری حرکت نکنید
 • ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  به ناشناس 12:54 فکر کردی اینا برا مذاکراته نه خوش خیال ما هنوز تحریمای خارجیمون سرجاشه زیادترم شده نفتمون که زیر قیمت می فروشیم افزایش قیمت کالا و ارز زمان احمدی نژاد بیشترش به خاطر تحریمای داخلی حامیان فتنه ی 88 بود حالا که دولت مطلوبشون سر کاره دلیلی نداره بازارو آشفته کنن
 • همشهری مازندرانی ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  اگه من هم جای اسرایی بودم با کشوری مثل ایران مخالفت میکردم دخالت در فلسطین و لبنان و عراق و سوریه و یمن و .... بابا دست مریضا به اسراییل که تا حالا صبوری کرده و به ملت ایران کاری نداشته. راستی اگه تهاجم نظامی علیه ایران صورت بگیره من که نمیام ...
 • مملی ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق جان فعلا ببینم روزگار چه بازی میکند هر چند به توافق روز 31 مارس ایران و کدخدا خوشبینم!
 • حسن ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  مشرق اینارو ول کن از پارسال هر ماه یکبار یه زمان تعیین میکنن واسه توافق بعدش میان تمدیدمیکنن خخخ
 • ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  از مرحله پرتی رفیق ترس از وادادگی است نه از توافق!!!! فهمیدی؟
 • ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  به دولت بلدم بگو که قرار بود 100 روزه حل کند!!!! حل نکرد هیچ بلکه تولیدیهای بیشتری درشان تخته شد!!!
 • مرد غارنشین ۱۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  در تعجبم چرا بعضیا خیلی ناراحتن همه چیز حل میشه امید بله امید به آینده همه چیز را درست میکند قول میدم
 • امیر ۱۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۳
  0 0
  شما تشریفتو از ایران ببیر بی غیرت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس