گروه فرهنگی مشرق - مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر عصر امروز چهارشنبه 22 بهمن ماه در محل برج میلاد برگزار می شود.

شلوغی و ازدحام جمعیت به قدری است که هنوز میهمانان جشنواره نتوانستند خود را به برج میلاد برسانند. ازدحام مردم باعث شده است که کندی در رفت و آمد صورت گیرد و بسیاری از میهمانان و کاندیدا به جشنواره نرسیده اند. باران به شدت در حال باریدن است و میهمانان از روی فرش قرمز به سالن اصلی هدایت می شوند اما درب های سالن اصلی هنوز باز نیست و میهمانان به سالن اصلی جشنواره وارد نشدند.

آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر شروع شد/ مهران مدیری مجری مراسم شد/

با توجه به حجم زیاد جمعیت و ترافیک مسیرهای منتهی به برج میلاد بعید به نظر می رسد که آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر تا یک ساعت دیگر آغاز شود.

محمدرضا شهیدی‌فرد به عنوان مجری مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر به اجرای برنامه می پردازد. علیرضا رضاداد دبیر سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر است.

از ساعتی قبل مهمانان مراسم با برنامه ریزی مسوولان اجرایی جشنواره و طی مراسم استقبال ویژه‌ای از طریق کوچه انقلاب برای حضور در مراسم اختتامیه، وارد مرکز همایش های برج میلاد شدند.

برگزیدگان بخش‌های مختلف سودای سیمرغ، نگاه نو، هنر و تجربه و مستند در این مراسم معرفی می‌شوند و سیمرغ‌های سی و سوم به دست برگزیدگان می‌رسد.

محمد حمیدی‌مقدم کارگردانی و ملک جهان‌خزاعی طراحی صحنه مراسم اختتامیه را بر عهده دارند.

در مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر سینماگران و شخصیت‌هایی مانند حجت‌الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، محمد احسانی مدیر شبکه اول سیما، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، خسرو سینایی، هادی منبتی، رضا عطاران، محمد بزرگ نیا، پروانه مرزبان، عبدالله اسکندری، هوشنگ گلمکانی، علیرضا رئیسیان، مهوش وقاری، محسن علی‌اکبری، کاوه سجادی حسینی، شهرام شکیبا، صادق صادق دقیقی، انسیه شاه حسینی، شمس لنگرودی، سعید راد، مجید مظفری، سیروس الوند، عبدالله اسکندری، حسین مسافر آستانه مدیر موسسه رسانه‌های تصویری، حسین نوش آبادی سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، داریوش باباییان، فرشته طائرپور، هایده صفی یاری، اکرم محمدی، غلامرضا رمضانی، سیامک صفری، مهتاب کرامتی، فائزه عزیزخانی، حبیب رضایی، نیکی کریمی، آزیتا موگویی، برزو ارجمند، وحید جلیلوند، حسن بلخاری، علیرضا برازنده، طناز طباطبایی، مسعود رایگان، رویا تیموریان، حسام الدین آشنا مشاور رییس‌جمهور، هومن سیدی و... حضور دارند و البته حضور نامزدهای جشنواره در بخش‌های مختلف، در سالن پررنگ است.

آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر شروع شد/ آغاز پرواز سیمرغ بر بام میلاد

داوران سی و سومین جشنواره فیلم فجر

مجید مجیدی (رییس هیات داوران)، عبداله اسکندری، محمد بزرگ نیا، عزیز ساعتی، علیرضا شجاع نوری، جواد طوسی و مهتاب نصیرپور به عنوان هیات داوران بخش سودای سیمرغ سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر، آثار بخش «سودای سیمرغ» را داوری کرده‌اند.

همایون اسعدیان، حسن بلخاری، فرشته طائرپور، محمدمهدی عسگرپور و رضا مقصودی به عنوان هیات داوران بخش نگاه نو سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر آثار بخش «نگاه نو» را داوری کرده‌اند.

حبیب احمدزاده، مهرداد اسکویی، محمدرضا اصلانی، محمدعلی فارسی و مانی میرصادقی اعضای هیات داوران بخش «سینما حقیقت» (مستند) سی و سومین جشنواره فیلم فجر بوده‌اند.

جمال امید، هوشنگ گلمکانی، جعفر صانعی مقدم، ایرج تقی پور، شهرام مکری، محمدرضا فرجی، مجید مسچی، سیف الله صمدیان و امیرحسین علم الهدی اعضای شورای سیاستگذاری «سینمای هنر و تجربه» بودند.

مردم برای دیدن سینماگران آمدند

گزارش خبرنگار مهر حاکی از آن است که جمعیت کثیری در محوطه برج میلاد حاضر هستند. افرادی که کارت ورود به سالن را دارند با عبور از کوچه انقلاب به راحتی وارد می‌شوند و مردم عادی نیز که برای دیدار با هنرمندان محبوبشان آمده‌اند در دو طرف این راهرو که ایجاد شده، ایستاده‌اند. بازار سیاه خرید و فروش کارت ورود به سالن هم داغ است!

سرود جمهوری اسلامی ساعت 19:22 نواخته شد تا اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر به صورت رسمی کار خود را آغاز کند. تلاوت قرآن کریم با صدای جعفر فردی زینت‌بخش این مراسم است.

آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر شروع شد/ آغاز پرواز سیمرغ بر بام میلاد

سلامی موسیقایی به سینما

پخش موسیقی از گروه «وصل یار» با آواز علی زندوکیلی اولین بخش از اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر بود.

شهیدی‌فرد مجری مراسم در سخنانی ضمن تمجید از سینمای ایران اشاره ای هم به آلودگی شدید هوا در اهواز داشت و به مردمی اشاره کرد که با ماسک این روزها در شهرشان تردد می‌کنند.

تصاویری از روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ویژه 22 بهمن پس از صحبت‌های مجری روی پرده رفت.

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره به عنوان اولین سخنران گفت که بیشتر درباره مقام شامخ حضرت رسول اکرام (ص) صحبت کرد و پس از آن کلیپی که بخش‌هایی از مستندهای حاضر در فجر را شامل می‌شود، روی پرده رفت.

«سینما حقیقت» اولین بخشی بود که برندگان سیمرغ آن اعلام شد. امسال تندیس‌های اختصاصی برای این بخش در نظر گرفته شده است.

سیمرغ بهترین پژوهش و متن مستند

محمدعلی شعبانی برای پژوهش فیلم مستند «سمفونی استیضاح»

شعبانی با لباسی مزین به نام محمد رسول الله روی سن حاضر شد و از حضار خواست حاج قاسم سلیمانی را تشویق کنند.

سیمرغ بهترین کارگردانی

مهدی گنجی برای فیلم من می‌خوام شاه بشم

رادیو نمایش با برنامه «پرانتز باز» به سردبیری مارال دوستی و با اجرای کامران تفتی پخش زنده مراسم را برعهده دارد که ضمن پوشش لحظه به لحظه مراسم همچنین گفتگوهایی با نامزدها و داوران جشنواره پخش کردند.

جـایزه ویژه هیأت داوران مستند

فرشاد افشین‌پور برای تصویربرداری فیلم «سفر به آمادای»

فرشاد افشین پور گفت: دوست دارم یک روز سیمرغ بهترین فیلم را بگیرم، می خواهم این جایزه را به دکتر سرافراز رییس سازمان صدا و سیما تقدیم کنم چرا که این تنها فیلمی بود که به عنوان نماینده سازمان صدا و سیما حضور دارد.

تندیس بلورین بهترین فیـلم مستند

تندیس بلورین بهترین فیـلم سینما حقیقت به معین کریم الدینی برای تهیه کنندگی و کارگردانی فیلم «آتلان» اهدا شد.

تجلیل ویژه از انیمیشن‌های فجر

در ادامه مراسم علیرضا رضاداد دبیر جشنواره با همراهی خسرو سینایی به صورت ویژه از هادی محمدیان و حامد جعفری برای تهیه کنندگی انیمیشن «شاهزاده روم» تجلیل کرد.

محمدیان در سخنان کوتاهی گفت: دهه 90، دهه انیمشن سینمای ایران خواهد بود و خواستار رسیدگی بیشتر مسئولان به انیمیشن هستیم.

علی نجفی‌امامی و محمدرضا نجفی‌امامی تهیه‌کنندگان فیلم پویانمایی زنده «مبارک» نیز از سوی دبیر جشنواره تجلیل شدند.

علی نجفی امامی هم از سینماگران ایرانی خواست از استفاده از انیمیشن رئال نترسند و سینما را با استفاده از این صنعت از یکدستی خارج کنند.

درخواست خسرو سینایی از سینماگران جوان

خسرو سینایی در سخنانی گفت: من خودم خواستم که سخنانی در اینجا داشته باشم. در نسل ما یعنی 50 سال پیش ما آرزو داشتیم سینما هنری ارزشمند باشد نه اینکه فقط برای سرگرمی و تخمه شکستن و بشکن زدن باشد و امروز شاهدم که نسل جوان آثاری می سازد که می توان با غرور به آن نگاه کرد. سینمای ما به این نگاه محترم نسل جوان نیاز دارد و به همه فیلمسازان می گویم که قدر خود و حرفه خود را بدانید. به شما و به فرهنگی که به جامعه معرفی می کنید نیازمندیم، قدر آن را بدانید و برای سینمای ایران تلاش کنید.

نوبت به اهدای جوایز بخش «نگاه نو» رسید.

بهترین فیلمنامه «نگاه نو»

هیأت داوران در بخش فیلمنامه به جای تندیس بلورین، دو دیپلم افتخار اهدا کردند.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اقتباسی به حمیدرضا قطبی و ناهید طباطبایی برای فیلم «جامه‌دران» اهدا شد.

محمدرضا قطبی از امیر مهاجر سلطانی که در بازنویسی فیلمنامه او را همراهی کرده بود، تشکر کرد.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه اصلی (غیر اقتباسی) به مریم مقدم و بهتاش صناعی ها برای «احتمال باران اسیدی» اهدا شد.

مریم مقدم بیان کرد: از همه هیات داوران و کسانی که فیلم را دیدند تشکر می کنم.

بهتاش صناعی ها گفت: یک تشکر ویژه می کنم از کسانی که برای ساخت این فیلم مستقل با بودجه بسیار اندک همکاری کردند که از این جمله می توان به ایرج رامین فر، کامبوزیا پرتوی و شمس لنگرودی و جعفر پناهی اشاره کرد.

بهترین کارگردانی «نگاه نو»

تندیس بلورین بهترین کارگردانی به  وحید جلیلوند برای «چهارشنبه 19 اردیبهشت» تقدیم شد.

وحید جلیلوند بعد از دریافت جایزه گفت: آقای رضاداد سیمرغ بلورین کو؟ چرا؟... از هیات انتخاب تشکر می کنم و خیلی هیجان زده هستم. از هیات داوران تشکر می کنم. از علی جلیلوند برادرم تشکر می کنم. او تنها تهیه کننده فیلم نبود. گفتن واژه تهیه کننده برای او کم است او یک برادر برای همه عوامل فیلم است.

آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر شروع شد/ مهران مدیری مجری مراسم شد/

وی ادامه داد: می خواهم این شبه سیمرغ و ذوق خود را تقدیم کنم به مادرم نه برای اینکه عزیزترین مادر دنیا است که هست برای اینکه از بچگی به من یاد داد کسی را قضاوت نکنم و بعد به امیر جلیلوند پدرم هدیه کنم نه برای اینکه بهترین پدر دنیا است، برای اینکه همه به بچه هاشون یاد می دهند که زمین خوردید یا علی بگویید و بلند شوید اما بابام به من یاد داد اگه یا علی بگویی هیچوقت زمین نمی خوری.

تندیس بلورین هیات داوران «نگاه نو»

امیرحسین عسگری برای فیلم «بدون مرز»

امیر حسین عسگری گفت: خوشحالم که در این دوره از جشنواره بدون مرز از نظر هیات داوران گذشت و آن را انتخاب کردند.

بهترین فیلم «نگاه نو»

سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه نو به محمد حسین لطیفی برای فیلم «چهارشنبه 19 اردیبهشت» اهدا شد.

محمدحسین لطیفی گفت: به همه کسانی که فیلم هایشان در جشنواره هست و نیست و همه آن هایی که جایزه گرفته و نگرفته اند تبریک می گویم. چون حال همه ما خوب است.

وی افزود:‌ وقتی می گویند فیلم خوب یعنی این جوایز برای همه تیم است و این جایزه برای همه عوامل فیلم است.

همچنین فرشته طائرپور از اعضای هیات داوران نیز در سخنانی گفت: به مهمانان این جشنواره چه مسئولان و چه دوستداران سینما خوشامد می‌گویم. به ما گفته شده بود که آقای روحانی برای اهدای جوایز این بخش حضور پیدا می کند که متاسفانه نیامدند. ما به حمایت های واقعی در سینما احتیاج داریم و از مسئولان می خواهیم که در هفته حداقل یک بار برای دیدن فیلم های ایران وقت بگذارند.

از ساعت 20:51 اجرای مراسم به مهران مدیری سپرده شد و شهیدی‌‌فرد سن را ترک کرد.

آئین اختتامیه جشنواره فیلم فجر شروع شد/ مهران مدیری مجری مراسم شد/

مهران مدیری که برای اجرای بخش هایی از جشنواره آمده است، گفت: به آقایان ردیف اول سلام عرض می کنم، خوشحالم در جمع شما هستم. یک بخش هایی از برنامه امشب را من اجرا می‌کنم و خوشحالم یک سهم کوچک در این جشن داشته باشم. 2 تا بخش مهم این جشنواره را از شهیدی فرد خواستم من اجرا کنم. من قرار نیست بخوانم و تنها آمده ام که سالن را آتش بزنم. از 3 تا از دوستان خواهش کردم یک قطعه اجرا کنند که شاهکار است. این که اجرا شد می روم و برمی گردم و بخش های سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد، بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه را خودم اجرا کنم.

 وی افزود: از سامان احتشامی، بامداد ملکی خواهش کردم تا اجرا داشته باشند. در این اجرا شما یک صدایی می شنوید که شگفت انگیز است. این قطعات با صدای زند وکیلی اجرا می شود.

وی در پایان تاکید کرد: یک شب است و رفت تا سال دیگر، پس با انرژی های خود سالن را به هیجان آورید.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران

با 349 نوبت رای گیری و شمارش 71356 برگ رای، فیلم سینمایی رخ دیوانه به کارگردانی ابوالحسن داوودی با میانگین امتیاز 17/3 به سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران سی و سومین جشنواره فیلم فجر دست یافت.

ستاد برگزاری آرای تماشاگران رتبه های دوم تا پنجم برگزیده تماشاگران را به شرح زیر اعلام کرد:عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی با میانگین امتیاز  10/3  ، فیلم کوچه بی نام به کارگردانی هاتف علیمردانی با میانگین امتیاز 98/2  ، فرار از قلعه رودخان به کارگردانی غلامرضا رمضانی  با میانگین امتیاز 87/2  و فیلم خانه دختر به کارگردانی شهرام شاه حسینی با میانگین امتیاز 65/2 .

مجموعه عملیات رای گیری و شمارش آرا در 19 سالن سینما و با استقرار 55 راهنما و مسئول صندوق طی 10 روز به فرجام رسیده است.


ایوبی:من گرفتار فرهنگ و هنر هستم و آقای جنتی استعفای من را قبول نمی‌کنند

حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی صحبت‌های خود را با تشکر از همه دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان جشنواره آغاز کرد و گفت: امروز می‌بینیم گروه هنر و تجربه پس از شش یا هفت ماه کار به جایی رسید که در فجر دیده شود. آقای کیارستمی می‌خواستند به جشنواره بیایند اما مشکلی پیدا کردند و نتوانستند ما را همراهی کنند. آقای گل‌مکانی از من خواستند از گروه هنر و تجربه پشت تریبون صحبت کنم و این نوید را می‌دهم که از فردا سالن شماره 2 سینما فرهنگ را به گروه هنر و تجربه اختصاص می‌دهم.

وی در ادامه گفت: 10 روز جشنواره همه لذت بردیم از کارهای درخشان استفاده کردیم و با همه کمبودها، بی‌پولی‌ها و مشکلات جشنواره را برگزار کردیم. تشکر می‌کنم از همه سینماگرانی که در سال گذشته با تلاش و تعصب فیلم ساختند. از آقای رضاداد دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره و اهالی رسانه که کمتر دیده می‌شوند تشکر می‌کنم.

رئیس سازمان سینمایی در ادامه به نقدهای مربوط به جشنواره فجر اشاره کرد و گفت: امیدواریم در نقدها توجه لازم صورت گیرد و بیهوده ایجاد نگرانی نکنیم در تمجدید از جشنواره فجر خوب بنویسیم و درست بنویسیم امسال سال کم‌پولی و بی‌پولی بود اما یقین داریم با تعهد و فهم متقابل سال 94 سال درخشانی خواهد بود و بزرگان سینمای ایران را خواهیم دید.

وی در ادامه تأکید کرد: من به وزرای فرهنگ و کار قبل از آمدن به روی سن گفتم جوان‌هایی که امروز جایزه می‌گیرند سالیان سال فیلم خواهند ساخت و سینمای ایران هست و ادامه خواهد داشت.

ایوبی در پایان به شایعاتی که درباره استعفایش از سازمان سینمایی مطرح شده بود خاتمه داد و گفت: بسیاری از من سؤال می‌کنند که بعد از جشنواره کجا می‌روم باید بگویم من گرفتار فرهنگ و هنر هستم و برای سینما احترام قائلم من اهل استعفا نیستم حتی اگر دهها بار هم استعفا بدهم آقای جنتی هرگز قبول نمی‌کند.

برترین‌های بخش «هنر و تجربه»

تندیـس ویژه فیلم بخش هنر و تجربه به امیـرحسین ثقفی برای «مردی که اسب شد» اهدا شد. 

تندیس بهترین فیلم بخش هنر و تجربه هم به فائزه عزیزخانی برای کارگردانی «روز مبادا» اهدا شد.

سیمرغ‌ بهترین جلوه‌های بصری در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری در بخش سودای سیمرغ به وحید قطبی زاده برای فیلم «رُخ دیوانه» اهدا شد.

همچنین دیپـلم افتـخار بهترین جلوه های بصری به امیررضا معتمدی برای فیلم «مـزار شریـف» رسید.

 هیأت داوران در این بخش برای جلوه های ویژه میدانی نامزدی را معرفی نکرده است.

سیمرغ بهترین چهره پردازی در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین چهره پردازی اهدا شد به مهین نویدی برای فیلم «ایران برگر»

سیمرغ‌ بهترین طراحی صحنه در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه در بخش سودای سیمرغ به محـسن نصراللهی برای فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» اهدا شد.

سیمرغ‌های بهترین صدابرداری و صداگذاری در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری به محـمود سماک باشی برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» رسید.

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری نیز به بهمن اردلان برای فیلم «رُخ دیـوانه» رسید. 

سیمرغ بلورین بهترین مـوسیقی در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین مـوسیقی متن فیلم به بهزاد عبدی برای فیلم «مزار شـریف» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری در بخش «سودای سیمرغ»

با احترام و تقدیر از علیرضا زرین دست برای فیلم «مزار شریف»، سیمرغ این بخش به علیرضا برازنده برای فیلم «دوران عاشقی» تقدیم شد.

سیمرغ بلورین بهترین تدوین در بخش سودای سیمرغ

نیما جعفری جوزانی برای فیلم «عصر یخبندان» سیمرغ را به خانه برد.

شروع نیمه دوم با اجرای مهران مدیری/

مجید مجیدی رییس هیات داوران  و مسعود رایگان جایزه این بخش را اهدا کردند.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل زن در بخش «سودای سیمرغ»

با تقدیر از مینا ساداتی برای فیلم «عصر یخبندان» سیمرغ بلورین این بخش به سحر دولتشاهی برای فیلم «عصر یخبندان» رسید.

هانیه توسلی برنده سیمرغ بلورین دو سال گذشته برای اهدای این جایزه روی صحنه آمد که وی را مهتاب نصیرپور و محمد بزرگ نیا همراهی کردند.

شروع نیمه دوم با اجرای مهران مدیری/

سحر دولتشاهی پس از دریافت جایزه اش با بغض به ایراد سخن پرداخت و خانواده اش را بهترین سرمایه اش دانست. او از مصطفی کیایی برای حضور در فیلم عصر یخبندان تشکر کرد.

این بازیگر سپس به حضورش در سه فیلم سینمایی در جشنواره امسال اشاره و از مردم تشکر کرد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در بخش سودای سیمرغ به هومن سیدی برای فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» اهدا شد.

دیپلم افتخار به بهمن زرین پور برای فیلم «حکایت عاشقی» اهدا شد.

شروع نیمه دوم با اجرای مهران مدیری/

تجلیل از مقام شهدای حادثه مزار شریف

در این بخش مراسم از مقام شهدای ترور در سفارت ایران در افغانستان که موضوع فیلم «مزار شریف» ساخته عبدالحسن برزیده نیز هست، تجلیل به عمل آمد. علیرضا رضاداد دبیر جشنواره، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی و عبدالحسن برزیده با حضور روی سن از خانواده شهدای دیپلمات شامل حیدریان، قیاسی، فلاح، نوری و ناصری قدردانی کرده و از حاضران خواستند ایستاده آنها را تشویق کنند.

یکی از اعضای این خانواده شهدا در سخنان کوتاهی عنوان کرد: از آقای برزیده و عوامل فیلم سینمایی «مزار شریف» تشکر می کنم که بعد از گذشت سال ها سکوت مسئولان، با ساخت این فیلم به ما دلگرمی دادند.

از این بخش مراسم به بعد به ناگهان سایت جشنواره اسامی برندگان بخش‌هایی که هنوز روی سن اعلام نشده بود، منتشر کرد. آنچه در زیر درباره سیمرغ‌ها می‌آید از اطلاعات سایت جشنواره فیلم فجر است:

سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه در بخش «سودای سیمرغ»

رویا محقق برای نگارش فیلمنامه فیلم «دوران عاشقی» سیمرغ گرفت.

دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به اصغر عبداللهی برای نگارش فیلمنامه فیلم «خداحافظی طولانی» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین کـارگردانی به ابوالحسن داوودی برای فیلم رُخ دیوانه اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین کـارگردانی به بهـرام تـوکلی برای فیلم «من دیه گو مارادونا» هستم اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش «سودای سیمرغ»

سیمرغ بلورین بهترین فیلم به بیتا منـصوری برای تهیه کنندگی فیلم «رخ دیوانه» اهدا شد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن در بخش «سودای سیمرغ»

با تقدیر از بازی لیلا حاتمی در فیلم «دوران عاشقی» و مهتاب کرامتی در فیلم «عصر یخبندان» هیأت داوران در این بخش یک دیپلم افتخار و یک سیمرغ بلورین اهدا کرد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن به بـاران کـوثـری برای فیلم «کوچه بی نام» اهدا شد.

باران کوثری که با پای گچ گرفته شده روی سن آمد، بلافاصله پس از حضور روی سن، در آغوش مادرش، رخشان بنی اعتماد قرار گرفت.

این بازیگر سینما با بیان اینکه خیلی ذوق زده شده است، اظهار کرد: باعث افتخار هر بازیگری است که از این ترکیب هیات انتخاب جایزه بگیرد. باعث افتخارم است که نامم در کنار نام های بزرگی در ترکیب نامزدهای بخش بازیگری قرار گرفتم.

وی ادامه داد: خوشحالم برای فیلمی جایزه می گیرم که مقبول مردم است و جزو بهترین آرای مردمی است.

او در ادامه سخنانش از احد صادقی تشکر کرد و گفت: این جایزه را مدیون راهنمایی های عمو فرهادم (فرهاد اصلانی) هستم و مثل همیشه آن را به پدر و مادرم تقدیم می کنم چون تا ابد مدیون شان هستم.

کوثری خطاب به پدر و مادرش بیان کرد: به دلیل صبرتان در آن دو سال تلخ خانه نشینی که مرا تحمل کردید، برای تحمل همه خشمی که برای ناعدالتی علیه ام داشتم، تشکر می کنم. خدا را شکر که با تمام سختی هایی که داشتم کاری نکردید که جیزی بگویم که پشیمان شوم.

این بازیگر در پایان تاکید کرد: بزرگترین افتخارم تا لحظه مرگم این است که نامم زیر سایه رخشان بنی اعتماد و جهانگیر کوثری باشد.

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن نیز به لیلا زارع برای فیلم «شیفت شب» رسید.

و اما در ساعت 11:03 برترین بازیگر مرد سی و سومین جشنواره فیلم فجر هم اعلام شد.

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بخش «سودای سیمرغ»

سعید آقاخانی برای «خداحافظی طولانی» سیمرغ گرفت.

خوانندگی مهران مدیری و استقبال حضار

مهران مدیری که اجرای بخشی از مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را برعهده داشت، در بخشی از این مراسم همراه زندوکیلی به اجرای قطعه «وای از این جدایی» پرداخت.

این اجرا با استقبال بسیار زیاد حاضران در سالن مرکز همایش های برج میلاد روبرو شد.

شروع نیمه دوم با اجرای مهران مدیری/

در این اجرا، سامان احتشامی نوازنده پیانو و بامداد ملکی نوازنده ضرب، زندوکیلی را همراهی می کردند. همچنین همخوانی مهران مدیری که با صدای بسیار پایین انجام می‌شد، با تشویق حاضران روبرو شد.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 56
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • سیب کال ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۲
  0 0
  خدا رحم کنه! لابد هر فیلمی که از سلیقه ملی و فرهنگی ما بدوره میاد بالا:((
 • کریستال ۰۰:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  " کوثری خطاب به پدر و مادرش بیان کرد: به دلیل صبرتان در آن دو سال تلخ خانه نشینی که مرا تحمل کردید، برای تحمل همه خشمی که برای ناعدالتی علیه ام داشتم، تشکر می کنم. " یکی ندونه میگه بیچاره چقدر مظلومه ! این خانم باصطلاح فرهنگی همونیه که جلوی تئاتر شهر با دو تا لمپن دیگه به علیرام نورایی حمله کرد چون توی فیلم قلاده های طلا بازی کرده بود. بعد هم رفت دادگاه و محکوم شد.
 • وحید ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  اقا اسم این جشنواره رو عوض کنن دگه مردم شکنجه دیدن و خون دادن که یه عده بد حجاب نماد فرهنگ و افرادی مخالف انقلاب به عنوان بهترین انتخاب کنن؟؟؟
 • به وحید ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  مشکل از تفکر شماست که علت اینکه این صفحه رو باز کردی امید به دیدن چند عکس خانوم بوده (نگاه جنسی به همه چیز) وگرنه علاقه ای به فرهنگ و هنر نداری
 • ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  جشنواره ای که دیگر نه مردمی است، و نه ربطی با انقلاب دارد.
 • ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  تهوع
 • ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  متاسفانه کسانی که «در ظهر عزا حرمت ارباب شکستند» شدن همه کاره سینما
 • دلسوز ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  اینا با خودشون چی فکر کردن؟ تازه ادعای ایرانی بودن هم میکنن؟ کجای تاریخ ایران این مسخره بازی رو در می آوردن؟ افسوس...... ........
 • ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  تمام حامیان دولت جایزه گرفتند: باران کوثری، هومن سیدی، سحر دولتشاهی......... خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
 • ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  عجب گیری افتادیم ها! به هر کی میخای جواب بدی پاسخ رو کلیک کن نظرتو همون جا بنویس
 • ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  بی شک
 • ۰۲:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  این جشنواره مردمی نیست!
 • ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  همش مزخرفه..
 • علیرضا اهواز ۰۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  به هر حال ما مواجهیم با مشتی هوچیگر و جارچی.راشون ندی کولی بازی در میارن ، راشون بدی قرتی بازی در میارن ! بهشون بگی بالای چشت ابرو هست میگن امل و بیسواد و عقب مونده و متحجری ! اینا باس بذاری به حال خودشون و بهشون بی اهمیت باشی ، جشنواره رو هم مثل انقلاب فرهنگی توی دانشگاها باید دو سال تعطیل کنن بعد شکل و ساختار جدید بهش بدن
 • صرفا جهت اطلاع سینمایی ها ۰۶:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  منطقی حرف بزنیم ، خداییش در این سال ها و خصوصا بعد از سال فتنه ، مردم و نظام جمهوری اسلامی با تعدادی از هنرمندان خیلی راه اومدن و بردباری کردند ، بعضی از این هنرمندان بدحجابی و یا کشف حجاب کامل کردند ، در وسط فتنه 88 میدان داری می کردند ، با رسانه های ضد کشور مصاحبه های نامطلوب کردند ، خیلی از هنجار ها رو شکوندند ، بعضی هاشون شاید چند روزی ممنوع الکار شدند اما در نهایت باز هم در کلی فیلم سینمایی و ... بازی کردند و می کنند عشق کاری شان را ادامه دادند درآمد بالا کسب کردند و جالب تر این که بهترین جوایز سینمایی مملکت را هم دریافت کردند . خود این بازیگرها اگر انصاف بنشینند و کلاه خود را قاضی کنند و نتیجه بگیرند . مردم در قبال این ها فقط چند انتظار کوچک دارند . در محیط های عمومی حجاب و آرایش و رفتار مناسب داشته باشند چرا که الگوی خیلی از جوانان هستند . چپ و راست و رگباری و کیلو کیلو عکس های رنگارنگ از خود تو نت ندن بی تعارف بعضی از این عکس ها واسه بعضی نوجوونا و جوونا خوب نیست . یه مقدار هم ملاحظه ی سیاسی مملکت رو بکنن . همین . یکی مثل خودشیفته رو هم بکنن آینه عبرت که این همه مردم و نظام باهاش راه اومدن ولی اصرارش باعث شد چپ کنه و الان تو غرب ببخشید ، دستماله . اولش یه دونه فیلم خوب دادن بازی کنه الان شده یکی از وقیح ترین مدل ها و بازیگر! های غرب ، در حالیکه می تونست تو مملکت خودش کلی فیلم خوب بازی کنه و شاید امشب حتی جایزه بهترین نقش زن رو می گرفت .
 • ناشناس ۰۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  آقای مصطفی کیایی نمیدونم کجا باید برات پیام بگذارم امیدوارم در سایت عزیز مشرق این پیام رو ببینی . کارت عالی بود. واقعا عالی بود. من با سختی فراوان موفق شدم دو مرتبه فیلم بسیار جذاب عصریخبندان رو ببینم و واقعا لذت بردم . فیلم موفق جشنواره امسال بود. باز هم از این داستانهای پرالتهاب و پر کشش بنویس . آفرین بر شما . آفرین بر شما . آفرین بر شما. آقای محسن کیایی بازی دوست داشتنیت عالی بود. دست مریزاد و خسته نباشید .
 • ۰۷:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  احسنت برای این یادآوری به موقع
 • ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  بد حجابیشون ی درده، پررویی و پرتوقعی و ادعاشون از اون بدتر، این خانوم که مدعی دوسال خشمگین بوده چون حقشو خوردن زبونش هرجایی که هیچ ربطی بهش نداره درازه
 • ۰۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  شاید هم مشکل از تفکر شماست. آخه کافر همه را به کیش خود پیندارد. اگر واقعاً دقدقه هنر داری و کمی فلسفه هنر بدانی شاید بفهمی که «هنر برای هنر» در اسلام پذیرفته نیست و باید با مفهومی مثل «هنر برای عبادت» جایگزین بشه. اون وقت شاید بفهمی که اگر ویترین یک جشنواره چنین ویژگیهایی داشته باشه قطعا نمیتونه هدف اصلی هنر که با اسلام تطابق داشته باشه رو برآورده کنه. اون وقت شاید فهمیدی ی عده برای چی دلواپس میشن
 • فرزان فر ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  اونایی که باید خوششون بیاد که میاد ، عامه مردم هم بیخود می کنند که توقع دارند
 • ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  الو 125 ! آقا سریع چندتا ماشین آب پاش بفرستید سایت مشرق نیوز . آخه کاربرای همفکر مشرق نیوز بدجوری دارن میسوزن .
 • ۰۸:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  همفکران مشرق نیوز ، آب رو بریزند اونجاشون که داره بدجوری میسوزه !
 • ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  مهران مدیری دیگه اون هنرمند مردمی نیست.
 • نادر ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  مردم خون دادن که یه عده بد حجاب نماد فرهنگ و افرادی مخالف انقلاب به عنوان بهترین انتخاب کنن؟
 • ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  عجب!! حتما باید همه فیلما مثل شیار باشه!
 • ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  یه مشت فیلم ابکی رو به خورد مردم میدن امسال دوتافیلم خوب به درد بخور تو جشنواره نبودواقعاتاسف داره
 • ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  پارسال در آمریکا به فیلم دروغین آرگو که درباره فرار گروگانهای آمریکایی در ایران بوداسکار دادند اما امسال در جشنواره خودی به فیلم مزار شریف هیچ جایزه ای تعلق نگرفت .
 • علی تنهاست ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  هنر مردان خدا شهادت است. ایاالناس نه هنر اینه و نه هنرمند اینها هستند. ارزش هامون و عوض کردن. این تذهبون
 • ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  این حرف ت رو باید طلا گرفت متاسفانه این جشنواره نماد غربزدگی است و ریشه ای در فرهنگ و تمدن این مرز و بوم نداره
 • omid79 ۱۰:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  عزیزان وقتی مسئولین سینمای ایران دغدغه ی انقلاب و ارزش ها را ندارند ، چه انتظاری از جشنواره فیلم به اصطلاح فجر دارید ؟! تمام ارادتشان به شهدا هم شده تجلیل از خانواده چند شهید آن هم بصورت نمادین و سوری!!! اما در روز پیروزی انقلاب اسلامی ، در پایتخت جمهوری اسلامی ، با بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد به اصطلاح اسلامی این مملکت ، در جشنواره ای که به مناسبت دهه پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود، در روی سن به افرادی جایزه داده میشود که همین چند سال پیش در فتنه ی سبز ، نهایت تلاش خود را برای براندازی این نظام مقدس بکار بردند !!!!!!!!
 • omid79 ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  ناشناس عزیز شما که خودتون را روشنفکر میدونین چرا اینطوری جواب نقد را میدی؟! ما تنها و تنها دلمان سوخته است ... القلب حرم الله ... وای از زمانی که او به دل سوخته ها نظر کند ...
 • ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  حالا حالا ها سهم میگیرن
 • پری ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  بابک حمیدیان چی شد ، باران با پارتی برد عزیزم پارتی داشته باشی دکترا هم قبولی
 • ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  باران کوثری: به دلیل صبرتان در آن دو سال تلخ خانه نشینی که مرا تحمل کردید،تشکر می کنم!!!! آقازاده ی هنری به جاش امسال به دلیل حضور پررنگت در همه فیلم ها، ملت باید تحملت کنن! چون بابت رنگی شدن سهمیه زیادی گرفتی!
 • ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  تهوع
 • ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  به وحید حرف زدن بلد نیستس حرف نزدن رو یاد بگیر
 • ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  گل گفتی
 • ۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  فعلا که تو آتیش گرفتی ناشناس
 • ۱۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  فعلا ناشناس تو که داری میلرزی
 • ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  نه حتما لازم نیست همه فیلم ها مثل شیار باشه فیلم ها مفاهیم اجنماعی و اخلاقی صحیحی داشته باشه سیاه نمایی نکنه در حمایت از فمینیست ها نباشه به اسلام و انقلاب و آرما نها احترام بذاره اون وقت میشه فیلم آدمیزادی
 • ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  گل گفتی
 • ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  کاربرای همفکر مشرق نیوز حداقل مثل شما سطل آشغال آتیش نمیزنن و وحشی بازی در نمیارن
 • الهام ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  :))))))بعضی هام میان اینجا به بقیه حالت تهوع دست میده اخه چقدر لجن پرونی ، ها؟
 • الهام ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  omid79 به کی داری میگی؟؟؟ به یکی بگو بفهمه ، نفهم و به حال خودش بذار
 • ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  الان شما خودت جزو خواص حساب کردی :) که میگی عامه مردم حق ندارند
 • ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۳
  0 0
  واقعا مهران مدیری برنامه ی بی مزه ای اجرا کرد .
 • هدا ۱۵:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  0 0
  اهای شمایی که قراره تو دوران روحانی فقط غر بزنید. چرا موقعی که اخراجی های مزخرف ساخته میشد لال بودین؟
 • الهام 72 ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  0 0
  خیلی جالبه امین حیایی و علیرام نورایی و نیلوفر خوش خلق و حمیدرضا پگاه و.....خیلی دگه از بازیگرانی که در قلاده های طلا بازی کردند ازشون خبری نبود......باران خانم والا تو این دو سال به شما و خانم توسلی و خانم اهنگرانی بد نگذشت....شرمم میاد تو رو با مریلا زارعی عزیز مقایسه کنم...
 • نورا ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  0 0
  به نظر من حقش نبود ببره... حق مهتاب کرامتی بود... برنده شدنش بازی سیاسی بود...
 • ایوب ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۴
  0 0
  تو اصلا دیدیشون اومدی نظر میدی؟ حتما هم میخوای بگی اره
 • ایرانی ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
  0 0
  این هنرمندا اگر واقعا هنرمند بودند کاری نمیکردند که مردم این کشور برن به سمت ماهواره و از فرهنگ و هنر غربی الگو بگیرند اینها خودشون با هنر و فرهنگ چند هزار ساله ایران زمین مشکل دارن !!!!!!!!!!!1
 • رضا ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
  0 0
  خوبه تو تاریخ ایران این مسخره بازی ها نیست اما جالبه بدونی تو کل تاریخ دنیا مسخره هایی مثل شما نیست
 • رضا ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
  0 0
  اسم بابت رو نیار
 • ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶
  0 0
  چون اون فیلم پر تماشاگرترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد. به اون دلیل ساکت بودیم. میفهمی؟ چون این خزعبلات رو خودتون هم نمیرین ببینین. یه مشت فیلمساز .........
 • ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۷
  0 0
  پیر شد رفت !
 • خودم ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
  0 0
  خیلی ها بودن ک بهتر از باران کوثری بودن و حقشون بود جایزه رو ببرن. ولی خوب چه کنیم که جایزه ها سیاسی شدن . گاهی اوقات دست اینوری ها گاهی اوقات دست اونوری ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس