کد خبر 352679
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۴

اعتراضات در شهر فرگوسن آمریکا بلافصله پس از قتل یک جوان دیگر سیاه پوست توسط مامور پلیس از سرگرفته شده است.معترضان تاکید می‌کنند که مبارزه‌ طولانی را آغاز کرده‌اند.

به گزارش مشرق، ریانوستی نوشت: در پی قتل ووندریک مایرس جوان سیاه پوست توسط یک مامور پلیس در روز چهارشنبه موج جدید اعتراضات در شهر فرگوسن آغاز شده است.

بر اساس این گزارش یکی از معترضان در این باره تاکید کرد که این یک مبارزه طولانی است. وی قصد داشته تا از ما حمایت و دفاع کند. تظاهرات در شهر فرگوسن در اعتراض به اقدام پلیس در شلیک گلوله به این جوان سیاه پوست ادامه دارد.

برخی تظاهرات کنندگان شعارهایی در اعتراض به اقدامات پلیس سردادند. پلیس نیز سعی داشته تا تظاهرات کنندگان را متفرق کند.افسر پلیس آمریکایی زمانی مرتکب قتل این جوان سیاه پوست در سنت لوییس ایالت میسوری شده است که قصد داشته وی را مورد بازرسی قرار دهد.

زمانی که پلیس آمریکایی قصد داشته تا این کار را انجام دهد جوان سیاه پوست شروع به فرار کرده و به سوی وی شلیک کرده است و پلیس نیز مجبور شده تا به سوی این جوان شلیک کند.

سخنگوی پلیس آمریکا در این باره به سی ان ان گفته است که این پلیس آمریکایی از ترس امنیت جانی خود مجبور به حمله به سوی این جوان سیاه پوست شده و در نهایت وی را زخمی کرده است.

اتفاق روز گذشته در شرایطی است که قتل مایکل براون جوان سیاه پوست 18 ساله در شهر فرگوسن توسط دارن ویلسون مامور پلیس موجب بروز اعتراضات گسترده ای در این شهر و سایر شهرهای آمریکا شد.

اکثر 21 هزار ساکن شهر فرگوسن سیاه پوست هستند.برخی ساکنان فرگوسن بر این باورند که مرگ براون نمادی از رفتار ناعادلانه ای است که با سیاه پوستان توسط اقلیت سفید پوست در این شهر می شود.

قوانین تبعیض‌آمیز در آمریکا علیه سیاه‌پوستان همواره مورد اعتراض گروه‌های حقوق بشری قرار داشته است. فعالان می‌گویند احتمال رفتار تبعیض‌آمیز پلیس با سیاه‌پوستان بیشتر است و آنها دو برابر بیشتر احتمال دارد در دادگاه‌ها محکوم شوند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس