کد خبر 350691
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۳ - ۲۳:۰۸

مدیر سرویس مخفی آمریکا که در جلسه استماع کنگره نتوانست پاسخ‌هایی قانع کننده در خصوص نقض امنیتی کاخ سفید ارائه کند، از سمت خود استعفا کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ای بی سی نیوز، جه جانسون وزیر امور امنیت داخلی آمریکا اعلام کرد جولیا پیرسون مدیر سرویس مخفی آمریکا که در جلسه استماع کنگره نتوانست پاسخ‌هایی قانع کننده در خصوص نقض امنیتی کاخ سفید ارائه کند، از  سمت خود کناره گیری کرد.

این در شرایطی است که عمر گونزالس نظامی بازنشسته جنگ عراق که 19 سپتامبر (28 شهریور) توانسته بود از حصارهای محوطه کاخ سفید عبور کند و بنا بر برخی گزارش‌ها حتی به داخل ساختمان نیز وارد شود، امروز چهارشنبه در دادگاه فدرال گناهکار شناخته نشد.

ورود غیرقانونی گونزالس به کاخ سفید چنان مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت که انتقادات فراوانی را متوجه سرویس مخفی کرد به گونه ای که جولیا پیرسون، مدیر سرویس مخفی در جلسه استماع کنگره و در پاسخ به سوالات اعضای کنگره درباره نحوه عملکرد ماموران امنیتی کاخ سفید چندان موفق عمل نکرد. وی درباره پرونده گونزالس گفت: " طرح امنیتی ما به درستی اجرا نشد." پیرسون حتی از این جمله نیز استفاده کرد که: "اشتباهات مشخصی دراین مورد رخ داد."
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha