کد خبر 24726
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۷

رييس قوه قضاييه در جلسه مسوولان عالي قضايي از تلاش‌هاي نيروهاي اطلاعاتي و امنيتي کشور به خاطر شناسايي و دستگيري عوامل ترور شهيد علي‌محمدي تقدير کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا، آيت‌الله آملي لاريجاني با بيان ماهيت تجاوزگري و ترور و ايجاد رعب و وحشت رژيم اشغالگر قدس در کشورهاي اسلامي اظهار کرد: در عين حالي‌که ترور افراد، به ويژه دانشمندان برجسته علمي يک اقدام ضدانساني و ضدجامعه بشري مي‌باشد و نشان از درماندگي و ذلت مرتکبين آن است ولي، شناسايي و دستگيري عوامل ترور دانشمندان هسته‌يي ايران حکايت از توانايي و صلابت سربازان گمنام امام زمان(عج) دارد که قابل تقدير و تشکر است.

وي با اشاره به «فتنه‌هاي پس از انتخابات و استفاده از ابزار ترور در جهت نااميد کردن ملت هميشه درصحنه کشورمان» اين اقدامات را موجب رسوايي کشورهاي غربي در حمايت از رژيم صهيونيستي دانست و افزود: ترور افراد در کشور ما سابقه‌اي طولاني دارد و همواره اين قبيل ترورها موجب آگاهي بيشتر مردم در شناسايي دشمن مشترک ملل اسلامي است و ترور افراد هرگز نمي‌تواند در عزم راسخ ملت‌ها خللي ايجاد کند.

وي کشورهاي غربي خصوصاً آمريکا را گرفتار پارادوکسي دانست که امروزه در آن درافتاده‌اند و اظهار کرد: کشورهاي مدعي حقوق بشر با سوءاستفاده از اين ابزار و شعار مبارزه با تروريسم و سلاح‌هاي کشتارجمعي به عراق و افغانستان حمله مي‌کنند و از سوي ديگر از تروريسم دولتي رژيم صهيونيستي که در طول ساليان متمادي به کشتار مسلمانان، آزادي‌خواهان و زنان و کودکان اقدام مي‌کند مورد حمايت‌هاي همه‌جانبه خود قرار مي‌دهند. و اين در حالي است که وجدان‌هاي بيدار و حق‌طلب جوامع انساني هرگز اين رفتار دوگانه و ناسازگار را فراموش نخواهد کرد.

رييس قوه قضاييه در ادامه با اشاره به اقدام موثر مسوولان انرژي هسته‌يي کشور در بازديد اخير سفيران کشورها و سازمان‌هاي بين‌المللي از تاسيسات صلح‌آميز هسته‌يي کشورمان گفت: اين برنامه مهر تاييد ديگري است بر صلح‌آميز بودن اقدامات و تلاش‌هاي دانشمندان هسته‌يي ايران اسلامي که مورد توجه بازديدکنندگان قرار گرفته‌ است.

وي با توصيه به کشورهاي گروه 1 + 5 به اجتناب از زياده‌خواهي در برابر نظام جمهوري اسلامي اظهار کرد: اميدواريم کشورهاي غربي از راه تعامل سازنده با کشورمان از زياده‌خواهي اجتناب کنند و در ارتباطات بين‌المللي راهي معقول در پيش گيرند.

وي سياست‌هاي جمهوري اسلامي در موضوع انرژي هسته‌يي را سياستي مبتني بر نظر مقام معظم رهبري دانست و افزود: سياست کشور و مسوولان‌عالي نظام در اين موضوع همان سياست مقام معظم رهبري است که از پشتوانه قوي مردمي نيز برخوردار مي‌باشد و ملت ما در طول ساليان پس از پيروزي انقلاب اسلامي ثابت کرده که هرگز از حقوق مسلم خود عقب‌نشيني نخواهد کرد.

رييس قوه قضاييه با انتقاد از سياست‌هاي دوگانه غرب در برابر دستاوردهاي کشورمان در زمينه انرژي هسته‌يي افزود: تحميل تحريم‌هاي متعدد بر ملت ما هرگز نتوانسته خللي در عزم راسخ ملت ايجاد نمايد و به فرموده مقام معظم رهبري مردم ما پس از 30 سال مقاوم‌تر شده و درعرصه‌هاي مختلف اقتصادي و سياسي به فتح قله‌هاي پيشرفت و تعالي دست يافته و ثابت نموده هرگز تسليم فشارهاي خارجي نخواهد شد.

وي اظهار کرد: منطق غرب به هيچ عنوان از توجيه معقولي برخوردار نيست. امروزه غرب بدون وجود دلايل کافي و به صرف متهم ساختن، به دنبال اعمال فشار بر اين ملت است. با دقت به اين منطق آشکار مي‌شود که هيچ توجيه و پشتوانه معقولي ندارد و غرب گستاخانه اقدامات غيرقابل قبول خود را بر اين احتمال موهوم توجيه مي‌کند.

در اين جلسه، مسوولان عالي قضايي بر لزوم تهيه بسترهاي لازم و امکانات و تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري به منظور طراحي سيستم نوبت‌دهي مکانيزه به مراجعان دادگاه‌ها، دادسراها و محاکم قضايي تاکيد کردند و مقرر شد با تدوين طرح «نوبت ‌دهي مکانيزه» مشکلات و مسائل پيش روي دستگاه قضايي در اين خصوص حل و فصل و مشکلات مردم در چگونگي مراجعه به قوه قضاييه کاهش يابد.

در پايان جلسه مصوب شد درمورد برخي مجتمع‌هاي قضايي شهر تهران طراحي‌هاي لازم جهت اجراي اين سيستم صورت گيرد و سپس به مرحله اجرا درآيد و ظرف مدت دو ماه؛ نتايج حاصل از اجراي اين طرح در جلسه مسوولان عالي قضايي ارائه و بررسي شود.

همچنين در ابتداي اين جلسه مسوولان عالي قضايي سقوط هواپيماي مسافربري و کشته و مجروح شدن تعدادي از هموطنان کشورمان را به خانواده‌هاي داغدار تسليت عرض نمودند و براي شادي روح درگذشتگان طلب مغفرت کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس