کد خبر 17046
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۸۹ - ۰۰:۲۷

وزير اطلاعات از احتمال ارتباط هواپيما رباي هواپيماي مسير تهران - دمشق با سرويس‌هاي جاسوسي خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از ايسنا حجت الاسلام والمسلمين حيدر مصلحي پس از جلسه امشب هيات دولت در جمع خبرنگاران در مورد ماهيت فرد هواپيما ربا گفت:‌ درخصوص قضيه هواپيما ربايي اخير، آنچه تاکنون به آن رسيده‌ايم ، اين است که فرد هواپيما ربا، فردي سرخورده در مسائل مختلف و دچار يک سري مشکلات بوده است.

وي افزود: احتمال ارتباط اين فرد با سرويس‌هاي جاسوسي نيز وجود دارد که در حال بررسي اين موضوع هستيم.

مصلحي گفت: البته موضوع قابل توجه اينکه هواپيما ربا فرد بسيار ضعيف النفسي بوده و هيچ مطلب خاصي دال بر سابقه وي در اقدامات امنيتي يا ضد امنيتي درباره وي يافت نشده است.

وزير اطلاعات افزود: البته از نظر خانوادگي فرد هواپيما ربا دچار مشکل بوده است اما درباره خودش تا به حال به چيز خاصي نرسيده‌ايم.

وي گفت: درباره ارتباط اين فرد با سرويس‌هاي جاسوسي هم شبهه‌اي داريم که بايد زمان بگذرد تا به نتيجه برسيم.

مصلحي در پاسخ به اينکه اخبار غير رسمي حکايت از قصد هواپيما ربا براي هدايت هواپيما به سمت سرزمين هاي اشغالي داشته است، افزود: بله، در ادعايي که خود هواپيما ربا کرده و خواسته‌اي که داشته همين طور بوده است.

وزير اطلاعات هم‌چنين گفت:‌ تقريبا اکثر تروريست‌هاي حوادث اخير تروريستي غرب کشور دستگير شدند.

حجت الاسلام والمسلمين مصلحي در پاسخ به سوالي درباره دستگيري عوامل حوادث تروريستي غرب کشور افزود:‌ اقدامات کوري که در غرب کشور صورت مي‌گرفت و افرادي که در رابطه با اين قضايا اقدام مي‌کردند، شناسايي شده‌اند.

وي گفت:‌ بخشي از اين افراد در درگيري هلاک و بخشي از آنها نيز دستگير شده‌اند.

وزير اطلاعات با بيان اينکه در حال کسب اطلاعات بسيار خوبي در زمينه حوادث تروريستي اخير در غرب کشور هستيم، افزود: اکثر عاملان اين حوادث دستگير شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس