فرار رو به جلوی نتانیاهو با انتقاد شدید از ارتش رژیم صهیونیستی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی برای فرار از انتقادات شدید علیه خود به دلیل ناکامی در جنگ غزه، رو به انتقاد از ارتش این رژیم آورد.

به گزارش مشرق، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نتانیاهو در جلسه هفتگی کابینه، ارتش این رژیم را به شدت مورد حمله و انتقاد قرار داده است.

بنابراین گزارش، نتانیاهو در این جلسه گفته است: اسرائیل ارتشی است که دولت دارد نه دولتی که ارتش دارد!

روزنامه عبری زبان یسرائیل هیوم نیز در این باره تاکید کرد که اعلام یکجانبه آتش‌بس موقت در رفح از سوی ارتش رژیم صهیونیستی بدون مشورت با مقامات سیاسی، ادامه مستقیم شکست رئیس ستاد مشترک ارتش در روند اطلاع رسانی تحولات به نتانیاهو و گالانت است.

این روزنامه اشاره کرد که بار دیگر معلوم شد ما در یک وضعیت وارونه قرار داریم، به گونه‌ای که این ارتش است که کابینه را اداره می‌کند نه بالعکس و در چنین وضعیتی چنین تصمیمی به سبب ملاحظات بین‌المللی که در حیطه مسئولیت محافل سیاسی است، اتخاذ شده و این کاملا غیرقابل قبول است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یواف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از قبل در جریان آتش‌بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه نبوده و ارتش مجبور به صدور بیانیه‌ای توضیحی شده است.

نتانیاهو تاکید کرد که تصمیمی اتخاذ کرده که همیشه در سطح نظامی قابل قبول نیست تا توانایی‌های حماس را تضعیف کند.

وی همچنین گانتز و آیزنکوت را در جلسه کابینه دولت مورد حمله قرار داده و گفته آن‌ها به دنبال شکست رژیم صهیونیستی هستند.

شبکه عبری زبان کان نیز بیان کرد که اعلام آتش‌بس تاکتیکی در جنوب نوار غزه، تنش و اختلافاتی سیاسی را در اسرائیل به راه انداخته است و ارتش به نتانیاهو ابلاغ کرده که تغییری در سیاست نظامی در نوار غزه ایجاد نشده و جنگ در رفح طبق برنامه ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس