واکنش حماس به ادعای صهیونیست‌ها درباره اسرای اسرائیلی

یکی از مسئولان ارشد حماس با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها هرگز نمی‌توانند به روشی غیر از یک معامله جامع، اسرای خود را زنده تحویل بگیرند، تاکید کرد نباید به روایت اشغالگران اعتماد کرد.

به گزارش مشرق، دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه در واکنش به جنگ روانی دشمن صهیونیستی علیه مقاومت و مردم فلسطین و ادعاهایی که رژیم اشغالگر درباره عملکرد سرویس‌های امنیتی دولت غزه مطرح می‌کند اعلام کرد: اشغالگران اطلاعات نادرست و ساختگی درباره سرویس‌های امنیتی ما و روابط آن با بخش‌هایی از جامعه ارائه می‌دهند.

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه آمده است: آنچه که ارتش اشغالگر و ماشین تبلیغاتی آن انجام می‌دهند بخشی از عملیات جنگ روانی علیه جبهه داخلی ماست.

از طرف دیگر «عزت الرشق» عضو ارشد دفتر سیاسی حماس در واکنش به ادعاهای رژیم صهیونیستی مبنی بر دسترسی این رژیم به اجساد برخی اسرای اسرائیلی در غزه اعلام کرد که اگر این ادعاها درست باشد عملاً دستاوردی برای رژیم صهیونیستی محسوب نمی‌شود.

این مسئول حماس تصریح کرد: اگر این ادعای اشغالگران صحت داشته باشد در واقع به معنای صحت وعده مقاومت است مبنی بر اینکه دشمن صهیونیستی هرگز نمی‌تواند اسرای خود را تحویل بگیرد؛ مگر اینکه به یک توافق کامل برای تبادل اسرا برسیم و یا این که صهیونیست‌ها اجساد اسرای خود را دریافت می‌کنند.

وی افزود: اجسادی که اشغالگران ادعا می‌کنند به آنها رسیدند ممکن است آنهایی باشند که قبلاً تحت بمباران قرار گرفته و زیر آوار مانده بودند.

عزت الرشق اظهار داشت: ما همچنان بر عدم اعتماد خود به روایت اشغالگران تاکید می‌کنیم و همیشه می‌گوییم حرف آخر همان چیزی است که مقاومت می‌گوید.

ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته مدعی شده بود که جسد ۳ اسیر خود را در غزه کشف کرده است.

از طرف دیگر «خلیل الحیه»، رئیس دفتر روابط اسلامی و عربی جنبش حماس دیروز در گفتگو با شبکه المنار لبنان اظهار داشت: ما به‌دنبال توافقی هستیم که اسرایمان را در مقابل اسرای صهیونیستی آزاد کند. این درحالی است که دشمن صهیونیستی می‌خواهد اسرای خود را با زور نظامی آزاد کند؛ اما در بمباران‌ها باعث کشته شدن ۷۰ درصد آنها شده است.

«سامی ابوزهری» از رهبران ارشد جنبش حماس هم در این زمینه با تأکید بر اینکه آزادی اسرای فلسطینی نیز ضمن شروط مقاومت قرار دارد و این اسرا باید طبق استانداردهایی که مقاومت مشخص می‌کند آزاد گردند، گفت: تا زمانی که رژیم اشغالگر شروط مقاومت را قبول نکند که مهمترین آنها توقف تجاوزات علیه غزه و فراهم شدن شرایط لازم برای بهبود زندگی مردم فلسطین در این منطقه است اسرای صهیونیست نزد مقاومت می‌مانند و رنگ نور را نخواهند دید.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس