یکی از همین رسانه‌ها که به شکل و با هدف فوق‌الذکر راه‌اندازی شد جرس بود. این سایت در 29 تیر ماه 1388 مصادف با مبعث حضرت رسول اعظم(ص) رونمایی شد. این سایت چندی پس از تعطیلی وب سایت موج سبز آزادی که توسط فرزندان سایبری نظام جمهوری اسلامی هک شده بود، شروع به فعالیت کرد.

به گزارش مشرق، پس از شروع فتنه 88 جریان معاند و ضد انقلاب فتنه به این نتیجه رسید که برای جنگ روانی علیه نظام اسلامی اقدام به راه‌اندازی رسانه‌هایی در فضای مجازی کرد. در سلسله مطالبی قصد آن داریم تا رسانه‌های فتنه‌گر و دروغ‌گو را بهتر بشناسیم. در اولین شماره به سایت جرس ارگان ماسونی حلقه لندن می‌پردازیم.

پس از شروع فتنه در سال 88 این جریان به دلیل آن‌که نیاز به پشتیبانی خبری و مظلوم‌نمایی و ایجاد جنگ روانی علیه نظام را به شدت مورد احتیاج می‌دید، با هدایت دستگاه‌های جاسوسی دشمن اقدام به راه‌اندازی قارچ‌گونه رسانه‌های خبری کردند. این رسانه‌ها که پس از راه‌اندازی به سرعت توسط شبکه عنکبوتی دشمن مورد پشتیبانی قرار می‌گرفت تا به سرعت جایگاه خود را در بین مخاطبان در فضای مجازی باز کند.

یکی از همین رسانه‌ها که به شکل و با هدف فوق‌الذکر راه‌اندازی شد جرس بود. این سایت در 29 تیر ماه 1388 مصادف با مبعث حضرت رسول اعظم(ص) رونمایی شد. این سایت چندی پس از تعطیلی وب سایت موج سبز آزادی که توسط فرزندان سایبری نظام جمهوری اسلامی هک شده بود، شروع به فعالیت کرد.ابراهیم نبوی طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و رسانه‌های ضدانقلاب و مزد بگیر سازمان جاسوسی هلندبنابر اعترافات گردانندگان، این سایت از خارج از کشور و از لندن به روز می‌شود، جالب‌تر آن‌جا است که هدف فعالیت این سایت را همان اهداف فتنه معرفی می‌کند و در واقع از خارج از کشور برای فتنه‌گران داخل نسخه می‌پیچد.
این سایت که بنا بود تلویزیون اینترنتی و ماهواره‌ای نیز به عنوان فازهای دوم و سوم کار خود، راه بیاندازد ولی به دلیل عملکرد ضعیف این سایت و بحران اقتصادی که گریبان اروپاییان را گرفته است و سرویس‌ جاسوسی انگلیس پول اضافه‌ای ندارد که به این مواجب بگیران بدهد، راه‌اندازی تلویزیون برای همیشه از دستور کار این فتنه‌گران مزد بگیر خارج شد.رجبعلی مزروعی در نشست گروهک تروریستی چریک‌های فدایی خلقگردانندگان اصلی این سایت که هرکدام در یک کشور اروپایی و آمریکایی زندگی می‌کنند عبارتند از: محسن کدیور (از روحانی‌نماهای فراری از کشور و ساکن آمریکا و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی آمریکا سیا و برادر زن اول مهاجرانی)، عطاالله مهاجرانی (وزیر ارشاد دولت خاتمی و فتنه‌گر فراری از کشور و ساکن لندن و از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 و از تحلیلگران بنگاه خبر پراکنی شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی)، ابراهیم نبوی (طنز نویس روزنامه‌های زنجیره‌ای و فتنه‌گر فراری از کشور، تئوریسین درازگوش تراوا، ساکن بروکسل، وی مواجب بگیر سرویس جاسوسی هلند می‌باشد) و رجبعلی مزروعی (نماینده افراطی دوره ششم مجلس شورای اسلامی، ساکن بروکسل و از امضا کنندگان نامه جام‌ زهر به مقام معظم رهبری و از بازیگران فیلم موهن شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی فارسی علیه رهبر معظم انقلاب اسلامی، وی از مواجب بگیران سرویس جاسوسی انگلیس ام.آی.6 می‌باشد.)عطاالله مهاجرانی به همراه همسر اولش جمیله کدیوردبیر سرویس زنان این سایت آیدا قجر (مواجب بگیر سرویس جاسوسی فرانسه دی.اس.تی) می‌باشد. او در این سایت تلاش می‌کند تا به هر نحو ممکن این مطلب را به مخاطب القا کند که حقوق زنان در جمهوری اسلامی ضایع می‌شود.

محسن کدیور جاسوس سازمان سیادبیر سرویس جانباختگان فتنه 88 و زندانیان امنیتی نیز مژگان مدرس علوم می‌باشد. در وایل راه‌اندازی سایت جرس مسیح علی‌نژاد دبیری این بخش را بر عهده داشت، وی با نوشتن هر گزارش یا یک مصاحبه در سایت 100 دلار از گردانندگان دریافت می‌کرد و در انگلیس و آمریکا روزگار می‌گذراند. اما در همان موقع مدرس علوم بابت هریک شانتاژ علیه نظام 50 دلار دریافت می‌کرد، مسئولین سایت که بحران مالی را مشاهده کرده بودند، لاجرم علی‌نژاد را کنار گذاشته و مدرس علوم جایگزین وی شد. او در مصاحبه‌های خود تلاش می‌کند تا آن‌چه را سرویس جاسوسی از وی خواسته است در دهان مصاحبه شونده گذاشته و اهداف شوم خود را پیش ببرد.


مسیح علی‌نژاد در کنار اکبر گنجی در تجمع منافقین و سلطنت‌طلب‌ها در آمریکابخش سیاسی سایت نیز به صورت شورایی اداره می‌شود. احتمال دارد به این دلیل به صورت شورایی اداره می‌شود که بعضی از عناصر دستگاه جاسوسی انگلیس نیز باید در این شورا حضور داشته باشند.

این سایت پس از عملکرد بسیار ضعیف و افت مخاطب شدید و همچنین عدم کمک مالی از ناحیه نهاد جاسوسی انگلیس، گردانندگان سایت به دریوزگی افتاده و طی یک بیانیه‌ای که در سایت خود منتشر کردند از مردم درخواست کمک مالی کردند. این کار عاقبت تمامی عناصر اپوزوسیون در خارج از کشور است. سلطنت‌طلب‌ها و برخی گروهک‌های دیگر از ابتدای انقلاب و حدود سی و اندی سال است که شغلشان گدایی از مردم است و در طول سالیان متمادی نیز با بی‌توجهی مردم به عناصر اپوزوسیون اعم از سلطنت‌طلب و منافق و غیره مواجه شده‌اند.

اما این اشک‌ تمساح ریختن‌ها نیز باعث نشد تا مردم فریب این بازی پیش پا افتاده را بخورند و ارگان رسمی حلقه ماسونی لندن دوباره مورد تفقد سرویس جاسوسی انگلیس قرار گرفت.

اما این کاسه گدایی به دست گرفتن‌ گردانندگان سایت جرس مورد تمسخر عناصر ضد انقلاب نیز قرار گرفت، یکی از عناصر اپوزوسیون در مطلبی با طرح این مطلب که هزینه دریافت «هاست» از یک شرکت معتبر سالیانه 500 دلار و «دامین» هم سالیانه 12 دلار می‌باشد، وی این‌طور ادامه می‌دهد که پس اعضای شورای هماهنگی راه سبز امید اضافه خرج‌هایی دارند که ما از آن بی‌اطلاعیم. سایت خودنویس که توسط نیک‌آهنگ‌ کوثر (کاریکاتوریست ضد انقلاب) اداره می‌شود نیز در مطلبی از مسئولین سایت راجع به منابع مالی سایت جرس سئوال می‌کند و مهاجرانی را اینچنین به باد انتقاد می‌گیرد:« بعید می‌دانم پس انداز حقوق کارمندی حتی وزارت و وکالت بتواند هزینه زندگی‌ و تحصیل فرزندان ایشان در بلاد کفر را تامین کند.» وی در ادامه به مزروعی را با طرح این سئوال که آیا هنوز از پول حاصل از فروش باغ پسته کذائی در خارج از کشور امرار معاش می‌کنید؟ به باد انتقاد می‌گیرد و سایت جرس را رسما به عنوان مواجب بگیر انگلیس خبیث معرفی می‌کند.

  دیده بان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 49
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • سپهسالار ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  فقط تلاشهای بیهوده میکنند.
 • ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  کار خوب و مبارکی را شروع کردید اگه بتونید مستدل تر این منافقین را معرفی کنید مطالب مفیدتر میشود مثل سابقه فکری و کاری و... تا برای همه روشن بشه یک نفر یک شبه سقوط نمیکنه بلکه زمینه هایی در او وجود داشته که حالا نفاقش بروز ظهور علنی پیداکرده واقعا ادم از توی سطل زباله ارتزاق کنه شرف داره به اینکه مواجب بگیر انگلیسی هاباشه فلاکت وبدبختی تا چه حد
 • ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  همه شون رو هم یه ریال نمی ارزن :))
 • ۱۴:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  خیلی افراط کردی
 • ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  ابرام دلقک دیگه حتی نمی خندونه
 • arian ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  رهبر عالیقدر انقلاب در سخن رانی گهربارشان پس از فتنه 88 در مشهد فرمودند که خروش 9دی فرزندان حزب ا.. کشور را بر علیه این ویروسهای اجتماعی و سیاسی واکسینه کرد. پاینده و سرفراز باد رهبر فرزانه انقلاب و شرم وننگ بر وطن فروشان و کاسه لیسان امپریالیسم جهانی در محور واشنگتن /تلاویو
 • ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  1 0
  این اطلاعات دقیق رو از کجا حدس می زنید!!!!
 • ۱۶:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  می تونی ثابت کنی مثلا محسن کدیوری مه گفتی جاسوس سازمان سیا ست؟ بترس از خدا و روز قیامت!
 • ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  اشتباهی منفی زدم مرگ بر منافق
 • ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  برای کی ؟برای مومنین یا کفار؟ برای حق یا باطل؟
 • ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  تو خیلی عقب مونده ای
 • ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  اشتباه منفی دادم فکرکردم نوشته شما (مشرقی ها) تلاش بیهوده میکنید
 • mojicivil ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  همشون یا وزیر یا مشاور خاتمی بودن خوب آقای احمدی نژاد اینو بدونه و دورو وری هاشو بهتر بشناسه
 • حمید ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  اگه مردی اینو بزار از شما دزدها بهترند
 • یوسف ۱۸:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  خوب ... به امام گفتن روحانی است که دزدی میکنه ودزد هستش.امام گفت اون دزدی هست که روحانی شده نه روحانی دزد... واسه امثال مهاجرانی و کدیور و و... خوبه ..یاعلی
 • احمد ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  جفتتون که منفی دادی قول بدید اخلاقتونو خوب کنید میدم بچه ها منفیتونو پاک کنن :D
 • طباطبا یی ۱۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  اینها یک مشت وطن فروش خائن بی سواد هستن که چهره سید محمد خاتمی میخواستن خراب کنند به نظر بنده حساب خاتمی از اینها جداست
 • ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  اینجور که شما نوشتی‌ همه جاسوس سیا و موساد هستند ، توهم زدی مشرق
 • مجتبی ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  این که نقطه قوت جرس هست. افراد سرشناس و با تجربه سگ جرس به فارس و مشرق شرافت داره
 • ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  خاک بر سر سایتتان!
 • کریمی ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
  0 0
  بسیار کار خوبی می کنید ، خدا به شما قوت بدهد این منافقین را بهتر بشناسانید
 • ۰۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  برای هیچ کدوم
 • سعیدافشار ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  مترسکهای مزرعه سبز اینان برده هایی بیش نیستند عروسک های کوکی که هیچ اراده ای از خود ندارند . وطن فروشانی که خود را بازیچه دست منافقین نموده اند ابو موسی اشعری های زمانند که نه دنیا را دارند و نه اخرت را . ننگتان باد
 • ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  کلاً کلمه ی مهاجرانی که به گوشم میخوره، یاد خر و شیرخر می افتم! میدونید که جریانش چیه...!؟ هان!؟ کلی میخندم!
 • حسین ۰۱:۱۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  اینا که دیگه مرده سیاسی هستن. کاری به اون روزنامه نگاراشون نداریم ولی‌ خاک بر سر اون مهاجرانی و اون کدیور و مزروعی که تمام اعتبارشون از جمهوری اسلامی گرفتن هرچی‌ خواستن تو ایران انجام دادن ،هر غلطی خواستن با اعتبار کشور کردن،بعد با همین اعتبارو آبرویی که کشور بهشون داد رفتن خارج علیه مملکت کار کردن این مگه میتونه چیزی غیر از خیانت باشه؟
 • ۰۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  این قدر خر هستند که حداقل پول درست حسابی بگیرند جاسوسی که کمتر از صد هزار دلار در هفته برای جاسوسی از ایران بگیره واقعاً خیلی خره
 • ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  واقعا شما مشرقی ها تلاشی بیهوده می کنید
 • ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  یعنی لجن تر از شما خودتونید.....
 • عباس ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  خاک بر دهانت بی ادب سبزی
 • محمد حسین ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  من اسم کدیور به گوشم می خوره حالم به هم میخوره و از این ناراحت تر میشم که میبینم نوچه هاش در ایران و در دانشگاههای ایران دارن واسه خودشون میچرن و کسی هم کاریشون نداره
 • جواد ۱۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  سایت کلمه یا جرس رو که آدم نیگا میکنه اگر آدم توی ایران نباشه فکر میکنه کشور از هم متلاشیه
 • از ما بهترون ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  مثل اینکه تو زندگینامه و اقدامات این جاسوس را نخواندهای
 • ناتاشا ۱۳:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  حمید جان متاسفم برات حقیقت را نمی توان با تهمت زدن پنهان کرد
 • معین الرعایا ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  با نظرت موافقم اما چرا حاتمی حاضر به برائت از آنها نیست !!!!!!!!!!!!!
 • ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  خاک بر دهانت ، بی ادب سبزی
 • ۱۵:۴۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۴
  0 0
  اشتباهی مثبت دادم
 • حسین ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  اینو باش! تو حالت خوبه !!! اگه جاسوس نیستن! دزدی هم نکردن و با خودشون نبردن ! پس با تن فروشی تو خارج زندگی میکنن ؟؟؟ انگار از پشت کوه اومدی داداش...
 • ۰۹:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  فكر مي كنيد متلاشي نيست ؟
 • samira ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  ای تف به هر چی وطن فروشه...
 • هیام ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  از نظر علمی و سواد گنجی رو قبول داشتم ولی حیف که ایمان نداشت ... بد بازی خورد بیچاره براش متاسفم
 • یوسف ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  سلام. کارتون زشته. اگه ایرادی به شخصی وارده ایرادشو بگین. انگ جاسوسی زدن که کاری نداره. نه میشه ثابت کرد و نه میشه رد کرد. یه چیزی بگین که بشه ثابتش کرد. چون دیدگاه های سیاسی این آقایون با شما یکی نیست دلیل نمیشه هرچی دلتون می خواد بهشون بگین. شما کدام پرده را کنار زدین؟ سایت جرس ضد کدام انقلابه؟ فقط تهمت. خوبه آدم یه کمی از خدا بترسه
 • ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۵
  0 0
  کدام سواد؟ این ادم به اکبر پونز معروف بوده
 • ناشناس ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۶
  0 0
  حمید جان خاک تو سرت هنوز نفهمیدی چی به چیه
 • کاوه آهنگر ۰۳:۳۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۲۷
  0 0
  پس آقا یوسف از خدا بترس و از عقیده و مرام خائنین به کشور و مزدوران و مزدبگیران دشمنان انفلاب اسلامی فاصله بگیر.و به ارزشهای و خواست یک ملت بزرگ و 300000شهید ش اخترام بگذار تا غاقبت بخیر بشی و آه مظلوم گریبانت را نگیرد.
 • یوسف ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۱/۰۸/۱۹
  0 0
  جناب کاوه آهنگر شما هم که دارین همین حرفا رو تکرار می کنین. خائن، مزدور، دشمن انقلاب این کلمه ها برای من ثابت نیست. خواست این ملت چیه؟ خواست شهدا چیه؟ اینکه تهمت زدن و تحقیر کردن، دروغ بستن، و ... رواج پیدا کنه؟
 • همت ۲۱:۰۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۰۷
  0 0
  اينان با پشت كردن به ملت خائنين به اين مرز وبوم مي باشند .ان الانسان لفي خسر
 • ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۹
  0 0
  شما اگه يكه اخبار رو دنبال مي كرديد متوجه مي شديد وقتي به يه كسي ميگن خائن علتش چيه كسي كه به ميهن ومردمش پشت كنه كسي كه جيره خوار بيگانه باشه رو بهش ميگن خائن ووطن فروش
 • احمد ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۵
  0 0
  قاطی کردی خودت از همه بد تری توهم زدی
 • ۱۵:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۱
  0 0
  کسیکه اقرار دارد که با شیر خر بزرگ شده(مهاجرانی)بغیر از این اگر عمل کندجای تعجب دارد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس