کد خبر 1613847
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۱:۴۵
پیش‌بینی سلیمی‌نمین از اقدامات مسلحانه مجاهدین در آینده

درباره آثار و مزیت‌های داخلی افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید به این نکته توجه کرد که حضور حداکثری جامعه پای صندوق‌های رأی، گام بلندی در مسیر گسترش آگاهی‌های سیاسی جامعه به‌حساب می‌آید.

به گزارش مشرق، عباس سلیمی‌نمین طی یادداشتی در روزنامه همشهری نوشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار روز شنبه با جمعی از نخبگان علمی جوان کشور به موضوع انتخابات مهم پیش‌رو اشاره کردند و به تبیین ۲راهبرد اساسی در این زمینه پرداختند. حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای ضمن تأکید بر اینکه «افزایش مشارکت» اولویت نخست در زمینه انتخابات به‌شمار می‌رود، معیار مهمی هم برای یک «انتخاب خوب» تبیین کردند؛ اینکه «چه‌کسی به ملاک‌های انقلاب نزدیک‌تر است» و «توانایی کار در جهت این ملاک‌ها را دارد». در این میان اما، تأکید رهبر معظم انقلاب بر اینکه «افزایش مشارکت» اولویت نخست در این رویداد مهم ملی است، نشان‌دهنده اهمیت تحقق چنین موضوعی است؛ اولویتی که تلاش برای تحقق آن، مزیت‌های متکثری برای کشور به‌همراه خواهد داشت. در چنین شرایطی است که قشرهای مختلف جامعه، ازجمله چهره‌ها و جریان‌های سیاسی باید با تمرکز ویژه‌ای، اولویت افزایش مشارکت در انتخابات ۸تیرماه را پیگیری کنند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد، واکاوی ضرورت افزایش مشارکت در جامعه است. «عقلانیت سیاسی» از محوری‌ترین گزاره‌هایی است که درباره «ضرورت افزایش مشارکت در انتخابات» می‌توان مطرح کرد. در واقع نخبگان و رسانه‌ها باید برای افکارعمومی تبیین کنند که حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی و مشارکت پررنگ در عرصه تصمیم‌سازی، از یک‌سو آثار مثبت بسیاری برای کشور به‌دنبال دارد و از سوی دیگر سایه بسیاری از تهدیدها را از سر کشور رفع می‌کند.

درباره آثار و مزیت‌های داخلی افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید به این نکته توجه کرد که حضور حداکثری جامعه پای صندوق‌های رأی، گام بلندی در مسیر گسترش آگاهی‌های سیاسی جامعه به‌حساب می‌آید و چشم‌انداز روشنی پیش‌روی کشور ترسیم می‌کند. باید مراقب بود که مشارکت کم‌رنگ جامعه در انتخابات برای کشور خطرآفرین خواهد بود و به‌تدریج می‌تواند سطح دانش‌ و نقش‌آفرینی سیاسی افکارعمومی را کاهش دهد؛ آسیبی که «عدم‌توازن» در جامعه را به‌دنبال دارد و برای آینده ایران زیانبار خواهد بود.

در بعد بین‌المللی باید به این نکته واقف باشیم که در شرایط کنونی اگر برای دشمنان در کمین‌نشسته ایران روشن شود که مردم با مشارکت حداکثری در عرصه سیاسی، جهت‌گیری‌های کلی کشور را تعیین می‌کنند و به‌نوعی امور را پیش می‌برند، بسیاری از طرح‌ریزی‌های ضدایرانی آنها خنثی می‌شود و مجال اجرا نمی‌یابد. از سوی دیگر با نیم‌نگاهی به تجربیات گذشته درمی‌یابیم که هرگاه ملت در صحنه‌های سیاسی حضور پرشور و حداکثری داشته‌، بسیاری از تحرکات و برنامه‌ریزی‌های بدخواهانه خنثی شده‌ است. بنابراین معتقدم امروز حضور پای صندوق‌های رأی، تداعی‌کننده حضور مردم در جبهه‌ها در دوران دفاع‌مقدس است؛ حضوری که سبب می‌شود دشمنان بار دیگر به این موضوع بیندیشند که با افزایش سطح تنش‌ها با ایران، خود را وارد مهلکه‌ای سخت خواهند کرد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار نخبگان علمی جوان کشور، علاوه‌بر موضوع در اولویت نخست بودن «افزایش مشارکت»، به راهبرد اساسی دیگری نیز اشاره کردند که می‌تواند هموارکننده مسیر یک «انتخاب خوب» در روز ۸تیرماه باشد. حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای بر این نکته نیز تأکید کردند که «ببینید چه‌کسی به ملاک‌های انقلاب نزدیک‌تر است»؛ ملاکی راهبردی که به‌مثابه چراغ‌راهی پیش‌روی رأی‌دهندگان به‌حساب می‌آید. باید در نظر داشته ‌باشیم که انقلاب اسلامی تمام توان خود را صرف ارتقای شأنیت ملت ایران کرده‌ است؛ گزاره‌ای محوری که محقق نمی‌شود مگر از طریق افزایش «بهره‌مندی» و «کارآمدی»؛ آن‌هم در شرایطی که دشمنان این مرز و بوم با ابزارهای چندوجهی، ازجمله تحریم‌ها، می‌کوشند ملت ایران را به زانو درآورند. در چنین شرایطی «انتخاب خوب» کاندیدایی است که بتواند با ایثار، فداکاری و کارآمدی، کشور را عزتمندانه از این شرایط سخت، عبور دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۲:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  1 2
  بقول قدیمیا اول بزار مشتم بعد....همسان سازی حقوق ما رو درس کنیم چند میلیون رای بده زیاد میشه!یه بازنشسته
 • IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  1 3
  فقط قالیباف
 • IR ۰۲:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  2 0
  مقاله‌ای هم در زمینه الویت بعدی یعنی فردی که به معیارهای انقلاب نزدیک‌تر است و توانایی کار در جهت این ملاک‌ها را دارد بنویسید.
 • IR ۰۳:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 1
  اقای قالیبوف موافق ازادی های سیاسی هست تا جایی که به امنیت ملی صدمه نزنه ....
  • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
   1 0
   الان هم آزادی مشروع سیاسی داریم. بیش از این به امنیت ملی صدمه میزنه. حقه نزن
 • IR ۰۳:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 1
  اگر امادگیش را نداره اقای جلیلی بگدارید اول در مناطره شرکت کنه بعد اما اگر در مناطره شرکت کرد و شکست خورد اون موقع هم بدنه اجتماعیش سرخورده میشند هم بالاخره به جایگاهشون صدمه وارد میشه ایشون جایگاهشون و وجهشون صدمه نباید بخوره اگر بد واحده بشند بهتره ولی باز هر چه خودشون صلاح می دونند.... ففط هیچ نوع توهینی نشه خواهشا بهشون دلخور نشند ممنون ...
 • IR ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 0
  بهتر شما سکوت کنید
 • IR ۰۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 0
  جالب بود
 • محمدی IR ۰۶:۱۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  1 1
  رهبرانقلاب بیان کردند که رای حداکثری اولین قدم و مهمترین قدم ست . و سپس درست انتخاب کردن که باعث میشود این مسیردنباله رو اهداف شهید و دولت خدمت باشد
 • IR ۰۶:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  2 1
  به بهترین رای دهید
 • IR ۰۶:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  2 3
  مورخ مواجب بگیر و مزدور از تروریست هم خطرناکتر است. آخه مردم کجای تو و رفقات رو باید به خدمتگزار پایمردی مثل احمدی نژاد ترجیح بدن ملیجک!
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
   2 2
   مزدور تروریست تویی آشغال موسادی. احمدی نژاد خدمت گذار نیست. نفوذی است‌. از قول مردم صحبت نکن منافق
 • IR ۰۶:۳۱ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  4 3
  شما دلخوشی برای مردم نزاشتید که بیان در صحنه،همش دروغ دزدی،سربه سر مردم گذاشتن باز وقتی به مردم نیاز دارید مردم بیان رای بدن اخه
  • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
   2 1
   دروغ و دزدی کار ضدانقلاب و افسادطلبانه نه انقلابی‌ها.
 • IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  1 0
  نباید در لفافه صحبت کرد که همین در لفافه گویی ها پدر مردم رو در آورده.
 • CZ ۰۷:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 0
  باید با تفکر فرد اصلح رو انتخاب کرد
 • IR ۰۷:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  0 2
  چون نشان مشروعیت آن حکومت است
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  5 5
  اولویت نخست انتخاب رئیس جمهوری انقلابی هست. افزایش مشارکت اولویت دوم هست. من معتقدم نظام در تحلیل سیاسی خود دچار اشتباه هست
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
   2 4
   تو بیخود میکنی. مرگ بر ضد ولایت فقیه
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
  3 4
  مردم حداکثری میان پای صندوق
  • بابک IR ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۷
   0 1
   نه بابا.جدی میفرمایید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس